6 راه حل برای کنترل ریزش موها | بهترین درمان ریزش مو| بهترین دکتر کاشت مو

راه حل برای کنترل ریزش موها | بهترین درمان ریزش مو| بهترین دکتر کاشت مو

اگر شما ریزش موی ژنتیک داشته باشید ، روش های طبیعی برای درمان آن وجود دارد که می تواند موهای شما را قوی تر و سالم تر کند تا روند ریزش مو را کند تر کند. اما از طاس شدن شما جلوگیری نمی کند.

6 راه حل برای کنترل ریزش موها | بهترین درمان ریزش مو| بهترین دکتر کاشت مو

Advanced Hair Clinics 357x210 - 6 راه حل برای کنترل ریزش موها | بهترین درمان ریزش مو| بهترین دکتر کاشت مو

اگر شما به دنبال کنترل ریزش موها یا درمان ریزش موهای تان هستید ، اینجا جواب خود را پیدا می کنید.   کارشناسان ما بهترین روش ها را برای کنترل ریزش موها به شما ارائه می دهند.

عواملی که در کنترل ریزش موها مؤثر هستند عبارتند از :

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2022

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - 6 راه حل برای کنترل ریزش موها | بهترین درمان ریزش مو| بهترین دکتر کاشت مو پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - 6 راه حل برای کنترل ریزش موها | بهترین درمان ریزش مو| بهترین دکتر کاشت مو پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - 6 راه حل برای کنترل ریزش موها | بهترین درمان ریزش مو| بهترین دکتر کاشت مو نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

 • تغذیه مناسب ،
 • انتخاب شامپوی مناسب ،
 • لیزر درمانی ،  
 • جراحی کاشت مو ،
 • پروپشیا ،
 • ماینوکسیدیل.

 

کنترل ریزش موها

Get hair growth treatment before going bald 357x210 - 6 راه حل برای کنترل ریزش موها | بهترین درمان ریزش مو| بهترین دکتر کاشت مو

یک حقیقت تلخ : ریزش مو در کنترل شما نیست و از طریق ژنتیک به شما منتقل می شود. Frederick Joyce بنیانگذار Med Spa Rejuvenate  می گوید: اگر شما  ریزش موی ژنتیک داشته باشید ، روش های طبیعی برای درمان آن وجود دارد که می تواند موهای شما را قوی تر و سالم تر کند تا روند ریزش مو را کند تر کند.  اما از طاس شدن شما جلوگیری نمی کند.  با این حال حفظ سلامتی مو با خوردن غذاهای سالم و استفاده از محصولات مناسب همراه با درمان های پزشکی درجه یک می تواند به شما کمک کند موهای بهتر و ضخیم تر داشته باشید.

راه حل هایی برای درمان این مشکل پیش بینی شده  (استفاده از سلول های بنیادی برای رشد مجدد موها یک راه حل امیدوار کننده است) اما بسیاری از آنها فعلاً به عنوان درمان ریزش مو در دسترس نیستند.    بنابراین در اینجا شما را با روش هایی آشنا می کنیم که در حال حاضر درمانی برای  طاسی  هستند و  در درمان و کنترل ریزش مو مؤثراند.

برای اطلاع بیشتر در باره ریزش مو این مقاله را هم بخوانید
 1. تغذیه مناسب

main salmon 9 357x210 - 6 راه حل برای کنترل ریزش موها | بهترین درمان ریزش مو| بهترین دکتر کاشت مو

در حالی که رژیم غذایی به تنهایی موهای شما را نجات نمی دهد ، اما ممکن است این ضرب المثل قدیمی حقیقت داشته باشد که شما آن چیزی هستید که می خورید.  یک تکنسین کاشت مو که در زمینه های مختلف کار و فعالیت کرده است ، می گوید :  کمبود مواد مغذی موجب تضعیف رشته های موها می شود و باعث آسیب بیشتر آنها می شود.

در حالی که حتی مصرف بهترین غذاها موهای شما را بازنمی گرداند ، ولی خوردن مقدار زیادی از غذاهای غنی از پروتئین و چربی های سالم می تواند باعث ضخیم تر و شفاف تر شدن موهای فعلی تان بشود.  بخصوص مصرف ویتامین های B می تواند به شکل گیری سلول های مو کمک کند و باعث رشد موها می شود.

بهترین منابع ویتامین های گروه  Bغذاهای پروتئینی مانند مرغ ، ماهی ، تخم مرغ و گوشت و همچنین سبزیجات برگ دار مانند اسفناج هستند.  این غذاها همچنین برای آب شدن چربی شکم مفیدند ، بنابراین یک پروسه برنده – برنده است.  

 

 1. شامپو نایوکسین

بدون شک شما در مورد شامپو نایوکسینNioxin  شنیده اید.   یک برند از محصولات مراقبت از مو که با نازک شدن مو مبارزه می کند.  اما این شامپو تأثیر چندانی در کنترل ریزش مو ندارد.

دکتر جویس می گوید : “شامپو نایوکسین از لحاظ کمک به ریزش مو ناچیز است.” “هیچ شامپویی وجود ندارد که واقعا از ریزش موها جلوگیری کند.”

در حالی که شما هیچ شامپوی معجزه گری را در بازار پیدا نمی کنید ، نایوکسین و بعضی از محصولات دیگر می تواند به شما کمک کند تا از موهای باقیمانده روی سرتان مراقبت کنید.  در حقیقت ، تغذیه موهای شما با مواد مغذی مناسب از داخل و بیرون بدن می تواند موها را سالم تر نشان دهد. بنابراین شما ممکن است از محصولاتی با گیاهان طبیعی مانند رزماری و نعنا استفاده کنید.

در مقایسه با شامپو معمولی ، شامپوهای با عصاره نعنا و رزماری یک پنجره جدید به روی شما باز می کند.  این شامپوها با این نوع مواد تشکیل دهنده می توانند به طور طبیعی بدن شما را تحریک کنند تا گردش خون را افزایش دهد و فولیکول های مو را تغذیه کند.

از شامپوهایی استفاده کنید که حاوی مواد شیمیایی مانند سولفات و پارابن نباشند.

 

3-درمان با لیزر

main hairlaser 357x210 - 6 راه حل برای کنترل ریزش موها | بهترین درمان ریزش مو| بهترین دکتر کاشت مو

درمان با لیزر برای کنترل ریزش موها در مطب پزشک و به وسیله دستگاه های دستی انجام می شود.  لیزر درمانی ظاهراً رشد موهای جدید را با تحریک جریان خون به منطقه افزایش می دهد.  لیزر درست مانند یک شامپوی تحریک کننده سر پوست عمل می کند.  فقط انتظار نداشته باشید که لیزر سر شما را پر از مو کند.   این لیزرها هیچ موی جدیدی را به سر شما اضافه نمی کند بلکه به شما کمک کند تا موهای فعلی خود را برای مدت بیشتری حفظ کنید.

درمان با لیزر یک راه حل برای طاسی نیست  و مدتی زمان لازم است تا موهای تان را تقویت کند.  شما باید از لیزر به مدت 15 دقیقه در روز، سه روز در هفته استفاده کنید و برای دستیابی به نتایج مورد نظرتان باید آن را به طور نامحدود استفاده کنید.

با این حال  لیزر درمانی هیچ عوارض جانبی عمده ای ندارد و ممکن است برای مردان مناسب تر باشد تا بیشتر موهایی را که در سر دارند حفظ کنند.

 

 1. جراحی کاشت مو

photo 2019 05 22 18 25 38 346x210 - 6 راه حل برای کنترل ریزش موها | بهترین درمان ریزش مو| بهترین دکتر کاشت مو
بهترین راه حل برای جایگزینی موهای از دست رفته جراحی کاشت مو است. امروز گزینه های مختلفی برای جراحی کاشت مو هست.  شما می توانید کاشت مو را با روش “نواری”  انجام بدهید که در آن جراح نواری از پوست پشت سر خود فرد را جدا می کند و گرافت ها را در زیر میکروسکوپ جدا می کند ،  سپس گرافت ها را به حفره هایی که در منطقه دریافت کننده ایجاد شده منتقل می کند.

اما اگر نمی خواهید یک جای بخیه خطی پشت سرتان داشته باشید و دوست دارید موهای تان را کوتاه کنید ، ممکن است پیوند موی” بدون بخیه “را انتخاب کنید. که نام دیگر آن استخراج واحد فولیکولار   (FUE)  است.  در این روش گرافت ها یک به یک در حفره هایی که در پوست سر ایجاد شده پانچ می شوند.  اگر موهای تان آنقدر ریخته که طاس شده اید ، ما می توانیم با روش  FUE از موهای بدن مانند سینه ، و پشت و گاهی اوقات حتی از ناحیه تناسلی استفاده کنیم.

نرخ رشد مجدد  FUE  تقریباً به همان اندازه روش نواری است و زمان بهبودی کمتر از 3 تا 5 روز است .  در حالی که دوره بهبودی برای روش نواری 10 روز است.  در ابتدا بهتر است مطمئن شوید که پزشک جراح شما با تجربه و ماهر است.

 

 1. پروپشیا

پروپشیا یا فیناستراید تنها دارویی دیگر معتبر مورد تأیید  FDA برای درمان ریزش مو است.  این دارو ابتدا برای جلوگیری از سرطان پروستات تجویز می شد.  داروی پروپشیا  با مسدود کردن تولید هورمون مردانه در پوست سر به عنوان دی هیدروتستوسترون آندروژن (DHT) کار می کند که فولیکول هایی را که باعث طاسی الگوی مردانه می شوند ، از بین می برد.

پروپشیا Propecia  به عنوان نوعی فیلتر برای ماینوکسیدیل عمل می کند و باعث می شود که مو به طور مؤثر دوباره رشد کند.  شما باید بدانید که استفاده از پروپشیا باید دائمی باشد. هنگامی که شما استفاده از   Propecia  را متوقف می کنید ، ممکن است دوباره ریزش مو داشته باشید. هنگامی که دارو را قطع کنید ، ریزش مو پس از سه تا هشت ماه اتفاق می افتد.

اخطار : کاهش نیروی جنسی و کاهش میل جنسی از عوارض جانبی پروپشیا است.  

 

 1. ماینوکسیدیل

نام تجاری این داروی موضعی برای رشد موهای جدید ، Rogaine است. ماینوکسیدیل یکی از دو داروی مورد تأیید FDA برای ریزش مو است.

مینوکسیدیل به کاهش روند ریزش مو کمک می کند و بهترین راه حل برای درمان این مشکل است. مصرف ماینوکسیدیل حتی ممکن است به رشد موهای جدید  کمک  کند.   بزرگ ترین ناحیه ای که پس از مصرف این دارو موهای شما رشد می کند قسمت تاج سر است.

برخی از عوارض جانبی مصرف ماینوکسیدیل که البته به ندرت پیش می آید شامل خارش و درد قفسه سینه است. (مینوکسیدیل در داروهایی که برای فشار خون بالا تجویز می شود هم وجود دارد.)

محقق و مترجم : مینو شفیعی minoo shafie

 

 

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Source لینک منبع لینک منبع
Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر شما چیه؟ سوالی دارین؟x