هر سوالی درباره لیزر موهای زائد دارید بیاید اینجا، دست خالی برنمیگردید! (بخش اول)

تمامی پرسش و پاسخ های شما در مورد لیزر موهای زائد را به ترتیب اهمیت، به صورت این مطلب جامع در اختیار شما قرار داده ایم. امیدواریم این پاسخ ها به شما کمک کند تا درمان لیزر موهای زائد موفقیت آمیزی داشته باشید.

0 195

با توجه به فراگیر شدن درمان لیزر موهای زائد و استقبال روز افزون افراد از این درمان، سوالات متعددی در ذهن مردم به وجود آمده است. از اینرو، ما برای راحتی شما و رفع ابهامات تان، همگی سوالات متداول شما عزیزان را دسته بندی کردیم و با پزشکان و کارشناسان مجرب مجموعه تهران اسکین مطرح کردیم و آنها نیز پاسخ های قانع کننده ای به این سوالات دادند. تمامی این پرسش و پاسخ ها را به ترتیب اهمیت، به صورت این مطلب جامع در اختیار شما قرار داده ایم. امیدواریم این پاسخ ها به شما کمک کند تا درمان لیزر موهای زائد موفقیت آمیزی داشته باشید.

جلسه اول لیزر موهای زائد چگونه است؟

اولین جلسه لیزر موهای زائد
جلسه اول لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد معمولا به یک دوره درمان سه تا شش جلسه ای نیاز دارد. فاصله بین جلسات درمان بسته به قسمت های مختلف بدن، متفاوت است. در مناطقی که موها به سرعت رشد می کنند، مانند پشت لب، درمان ممکن است در چهار تا هشت هفته تکرار شود. در مناطقی که موها رشد آهسته ای دارند، مانند کمر، درمان ممکن است هر 12 تا 16 هفته باشد.

IMG 20200114 114340 013 - هر سوالی درباره لیزر موهای زائد دارید بیاید اینجا، دست خالی برنمیگردید! (بخش اول)

پزشک هندپیس دستگاه لیزر را روی پوست تان فشار می دهد. بسته به نوع لیزر، ممکن است یک دستگاه خنک کننده در سر دستگاه تعبیه شده باشد یا از ژل خنک کننده برای محافظت از پوست تان و کاهش خطر بروز عوارض جانبی استفاده شود.

هنگامی که پزشک یا اپراتور، لیزر را فعال می کند، پرتو لیزر از طریق پوست تان به فولیکول های مو منتقل می شود. گرمای شدید متساطع از پرتو لیزر منجر به آسیب به فولیکول های مو شده که مانع از رشد مو می شود. در این حین ممکن است احساس درد و ناراحتی ناچیزی کنید که مشابه اصابت سوزن به پوست باشد، و احتمالا خنکی متساطع از دستگاه خنک کننده یا ژل خنک کننده  را نیز احساس می کنید.

درمان یک منطقه کوچک مانند پشت لب ممکن است چند دقیقه طول بکشد. اما درمان یک منطقه بزرگتر، مانند کمر یا پا، ممکن است بیش از یک ساعت زمان ببرد.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

لیزر موهای زائد
آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

اشعه ایکس و اشعه گاما موجود در طبیعت بسیار خطرناک هستند و دارای تابش یونیزه شده با فرکانس بالا می باشند. اما اشعه های به کار رفته در دستگاه های لیزر موهای زائد از نوع تابش های یونیزه شده ساخته دست بشر بوده و در سطوح بسیار خفیفی در دستگاه ها تعبیه شده اند. از این اشعه های خطرناک، به عنوان مثال جهت تولید انرژی هسته ای در نیروگاه های هسته ای مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از آن در آزمایشات تصویر برداری پزشکی مانند x-rays  و  CTاسکن جهت تولید تصاویری از داخل بدن استفاده می شود.

هنگامی که تابش یونیزه شده از بدن شما عبور می کند، می تواند به DNA سلول تان آسیب برساند و در آینده منجر به بروز سرطان شود. از آنجایی که تابش یونیزه شده بسیار قدرتمند است و همانطور که در FDA  (سازمان غذا و داروی آمریکا) به آن اشاره شده است، انرژی لیزری که جهت حذف موهای زائد استفاده می شود، با استفاده از تابش یونیزه نشده است. انرژی خفیف این اشعه ها تنها بر روی سطح پوست شما قرار می گیرد. از این رو، دستگاه های لیزر موهای زائد منجر به ایجاد آسیب به DNA شما نمی شوند. این دستگاه ها حتی موجب جهش های DNA نیز نمی گردند.

از اینرو به جرات می توانیم بگوییم که درمان لیزر موهای زائد به هیچ وجه سرطان زا نمی باشد.

لیزر موهای زائد مردان به چه صورت است؟

حقایقی درباره لیزر
لیزر موهای زائد مردان

اغلب مردان برای از بین بردن موهای زائد کمر، بالای بازو و قفسه سینه از لیزر استفاده می کنند و در بسیاری از موارد تنها تمایل دارند موهای زائدشان کم پشت و نازک شود  این چیزی است که به واسطه دستگاه های لیزر حاصل می گردد. در حقیقت، لیزر موهای زائد تنها روش حذف موهای زائدی است که به جای از بین بردن کامل، موها را نازک تر می کند.

در لیزر موهای زائد مردان با استفاده از انرژی پرتو لیزر ، ریشه مو از بین می رود. در این روش، فولیکول (جایی که رشد مو شروع می شود) مو از بین نمی رود. به همین دلیل از لحاظ فنی، موهای دیگری قادرند در محل رشد کنند. اما این رشد به سختی رخ خواهد داد. این بدان معناست که لیزر موهای زائد دارای ماندگار بسیار زیادی است.

لیزر موهای زائد برای از بین بردن یا کاهش موهای کمر، قفسه سینه، شکم، شانه ها و ناحیه تناسلی بسیار مناسب است. لیزر بهترین عملکرد را در پوست های روشن با موهای تیره دارد و برای افراد دارای موی بلوند یا سفید مناسب نمی باشد. افراد دارای پوست تیره، تنها به نوعی لیزر به نام اندیاگ خوب پاسخ می دهند.

هر جلسه درمان لیزر تقریبا حدود 30 دقیقه طول می کشد و در مجموع به 8 جلسه درمان نیاز است. پس از اتمام جلسات لیزر، نتایج تقریبا دائمی هستند اما به یک جلسه سالانه یا دو سالانه نیاز دارد تا ماندگاری آن تثبیت شود.

فیلم لیزر صورت

در ویدئوی زیر می توانید فرایند لیزر موهای زائد صورت را به دقت مشاهده کنید:

لیزر موهای زائد زیر بغل

 

لیزر زیربغل
لیزر موهای زائد زیربغل

در لیزر موهای زائد زیر بغل، پالس های نور با مورد هدف قرار دادن ملانین به طور انتخابی فولیکول های مو را تخریب می کنند. رنگدانه موجود در فولیکول مو، پالس را جذب می کند و فولیکول را تا جایی تخریب می کند که رشد موی زائد کاهش یابد. این کار با دقت بالایی انجام می شود و به طور اثربخشی تاثیر می گذارد.

لیزر موهای زائد زیر بغل معمولا در هر نوع پوستی تاثیر دارد و تنها در دو مورد خاص یعنی موهای قرمز و خاکستری رنگ انجام نمی شود. زیرا تشخیص آن از بافت های اطراف برای لیزر دشوار است. چنانچه علاقمند به از بین بردن موهای زائد زیر بغل خود توسط لیزر هستید و رنگ موی تان قرمز یا خاکستری است، توصیه می شود پیش از انجام لیزر، موهای این ناحیه را به رنگ تیره تری رنگ کنید.

هزینه لیزر موهای زائد صورت / قیمت لیزر موهای زائد

قيمت ليزر كردن موهای زائد
قيمت ليزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد بسته به ناحیه تحت درمان، میزان گستردگی موی زائد، تعداد جلسات مورد نیاز و سایز بدن متفاوت است. اما در نهایت، با کاهش دائمی موی زائد دیگر نیازی به خرید ژیلت، کرم های موبر، ورق های اپلاسیون و غیره ندارید و دیگر لازم نسیت هر ماه برای انجام اپیلاسیون به مراکز زیبایی مراجعه کنید. در پایان، نتایج لیزر به مراتب خیلی بهتر از اپیلاسیون است و هزینه آن نیز در دراز مدت بسیار کمتر است. جهت اطلاع دقیق از قیمت لیزر موهای زائد صورت لطفا با کلینیک تماس حاصل فرمایید.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

نکات قبل از لیزر موهای زائد
نکات قبل از لیزر موهای زائد
 • موهای زائد ناحیه ای که درمان در آن صورت می گیرد باید تمیز و تراشیده شده باشد.
 • 7 روز قبل از درمان لیزر موهای زائد نباید در معرض اشعه UV قرار بگیرید.
 • افرادی که دچار آفتاب سوختگی شده اند یا برنزه کرده اند، باید 2 هفته صبر کنند تا از وارد آمدن آسیب های بیشتر به پوست جلوگیری شود.
 • یک هفته قبل از درمان لیزر از مصرف محصولات برنزه کننده اجتناب کنید. توصیه می شود ناحیه مورد نظر را لایه برداری کنید تا هر گونه رنگ باقی مانده در پوست از بین برود.
 • در صورت امکان، 30 تا 40 دقیقه پیش از درمان تان از کرم بیحس کننده استفاده نمایید. پیش از شروع فرآیند لیزر، همه کرم روی پوست باید پاک شود.
 • ناحیه تحت درمان باید از قبل پاک و تمیز شده باشد. افرادی که برای لیزر موهای زائد ناحیه صورت و گردن مراجعه می کنند، باید در مرکز صورت خود را پاک کنند و هیچ آرایشی روی صورت نباشد.
 • از انجام لایه برداری شیمیایی و سایر درمان های لیزر، 2 هفته قبل و بعد از لیزر موهای زائد خودداری نمایید.
 • 7 روز پیش از درمان از مصرف محصولات حاوی آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسیل (AHA و BHA)، هیدروکینون، رتینول یا رتینوئید، تازوراک و دیفرین خودداری نمایید.
 • چنانچه دارای ضایعات پوستی غیر طبیعی، خال گوشتی یا لکه در ناحیه تحت درمان هستید، باید پیش از لیزر موهای زائد، تحت بررسی پزشک قرار گیرد.
 • 3 هفته پیش از درمان باید از انجام اپیلاسیون، استفاده از موچین و وکس اجتناب کنید.
 • چنانچه مستعد ابتلا به تبخال هستید، توصیه می شود پیش از درمان از یک داروی ضد ویروس، مانند والاسیکلوویر (آسیکلوویر یا والترکس) استفاده نمایید. در افرادی که دارای تبخال فعال هستند، فرآیند لیزر موهای زائد صورت نمی گیرد.
 • افرادی که ظرف 6 ماه گذشته از آکوتان و محصولات مشابه استفاده کرده اند، کاندیدای مناسبی جهت لیزر موهای زائد محسوب نمی شوند.
 • 2 ساعت قبل و بعد از لیزر موهای زائد باید از انجام فعالیت های فیزیکی که دمای بدن یا فشار خون را افزایش می دهند، پرهیز کنید.
 • چنانچه تزریق بوتاکس یا فیلرهای پوستی داشته اید، باید حداقل 14 روز از تزریق تان بگذر تا بتوانید موهای زائد خود را لیزر کنید.
 • مصرف آنتی بیوتیک ها ممکن است حساسیت به نور را در شما افزایش دهد. در صورتی که مدتی طولانی آنتی بیوتیک مصرف می کنید، توصیه می کنیم قبل از درمان لیزر با پزشک معالج تان مشورت نمایید. اگر بیمار شده اید و آنتی بیوتیک مصرف می کنید، باید 7 روز قبل از درمان لیزر، مصرف را قطع نمایید.
 • نباید بلافاصله پس از لیزر موهای زائد پا، چکمه بپوشید.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!