مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر با سه روش جادویی!!

 

مراقبت از پوست پس از رفع مو زائد با لیزر - مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر با سه روش جادویی!!
مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

چگونه پس از لیزر موهای زائد از پوست خود مراقبت کنیم؟

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2022

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر با سه روش جادویی!! پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر با سه روش جادویی!! پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر با سه روش جادویی!! نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

 • مراقبت اولیه از پوست پس از لیزر موهای زائد ،
 • مراقبت از پوست بلافاصله پس از لیزر موهای زائد ،
 • انتخاب محصولات درست پس از درمان ،

از بین بردن موهای زائد توسط لیزر یک گزینه رایج و محبوب برای افرادی است که از اپیلاسیون ، شیو و کندن موهای زائد خود خسته شده اند.  در سال های اخیر، لیزر درمانی یکی از معمول ترین روش های زیبایی برای حذف موهای زائد است.  با انجام مراقبت های ساده پس از انجام پروسه لیزر موهای زائد ، از جمله محفاظت از پوست و انتخاب محصول مناسب ، اطمینان داشته باشید که محل تحت درمان به سرعت و به طور کامل بهبود می یابد.

 

مراقبت اولیه از پوست پس از لیزر موهای زائد

پس از لیزر موهای زائد ممکن است احساس ناراحتی جزئی مانند سوزش خفیف ناشی از آفتاب سوختگی را  احساس کنید. همچنین ممکن است منطقه تحت درمان کمی متورم یا قرمز باشد. استفاده از یخ و کمپرس سرد یک راه آسان برای کاهش این درد است. شما می توانید بلافاصله پس از درمان با لیزر از یخ یا بسته های سرد استفاده کنید.

 • یخ یا بسته ی سرد را در یک حوله قرار دهید. استفاده مستقیم از یخ ممکن است باعث تحریک بیشتر پوست شود.
 • کمپرس سرد یا یخ را 3 بار در روز هر بار به مدت حداقل 10 دقیقه بر روی منطقه تحت درمان قرار دهید. تا زمانی كه ناراحتی  شما از بین برود.  حداقل یک ساعت صبر کنید و سپس مجدداً از یخ یا بسته ی سرد استفاده کنید. اگر بسته یخ را برای مدت بیش از حد طولانی بر روی ناحیه تحت درمان قرار دهید ، جریان خون را به آن منطقه محدود می کند و زمان بهبودی  را کاهش می دهد.
 • با استفاده از گیاه آلوئه ورا قرمزی و تورم را تسکین دهید. بسیاری از مردم می گویند که آلوئه ورا به کاهش ناراحتی پوست کمک می کند و باعث کاهش قرمزی و تورم می شود. پیدا کردن کرم های مناسب برای مراقبت از پوست یا ضد پیری در دراگ استورها آسان است.  اما در این مورد مطمئن باشید که ژل آلوئه ورا برای خنک نگه داشتن پوست بهترین نتیجه را می دهد.  در صورت امکان، از ژل آلوئه ورای تازه استفاده کنید زیرا تأثیر آن بیشتر است.
 • آلوئه ورا را به طور مستقیم بر روی ناحیه ای که موهایش را لیزر کرده اید ، قرار دهید. چند دقیقه صبر کنید تا جذب پوست شود. پس از اینکه ژل شروع به خشک شدن کرد ، شما می توانید آلوئه ورا اضافی را با یک دستمال نرم و مرطوب پاک کنید. اگر مقدار کمی از آلوئه ورا روی پوست شما بماند ، اشکالی ندارد.  این روند را 2 تا 3 بار در روز تکرار کنید تا درد ، قرمزی و تورم از بین برود.
 • اگر بسته یخ و آلوئه ورا در تسکین درد مؤثر باشد ، لازم نیست از دارو های ضد درد استفاده کنید. اکثر افراد پس از استفاده از کمپرس یخ و آلوئه ورا متوجه می شوند که ناراحتی شان کاهش پیدا کرده است.  اما اگر درد ادامه یابد ، می توانید از داروهای ضد درد (OTC) استفاده کنید.
 • فقط از داروهای بدون نیاز به نسخه (OTC) استفاده کنید. شما می توانید فقط تا یک روز پس از درمان با لیزر داروهای ضد درد مصرف کنید. اگر درد بعد از 24 ساعت همچنان ادامه داشت ، با پزشک معالج خود تماس بگیرید. پس از لیزر موهای زائد ، مصرف  آسپرین توصیه نمی شود. زیرا جریان خون را کاهش می دهد و ممکن است زمان بهبودی را افزایش دهد.
ar4 6492 - مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر با سه روش جادویی!!
مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

مراقبت از پوست بلافاصله پس از لیزر موهای زائد

نور خورشید منطقه تحت درمان را تحریک می کند و احتمالاً ناراحتی و قرمزی را بد تر می کند.  منطقه درمان شده نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرد. ساده ترین راه برای جلوگیری از این مشکل این است که اگر مجبور هستید از خانه خارج شوید ، از لباس های پوشیده و کلاه استفاده کنید.  همچنین مصرف کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.

 • از منابع مصنوعی UV مانند تخت های برنزه نیز تا بهبودی کامل پوست و از بین رفتن ناراحتی ، تورم و قرمزی باید اجتناب شود
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید تا حداقل دو هفته پس از لیزر درمانی اجتناب کنید. برخی از تکنسین های لیزر توصیه می کنند که کاربران برای 6 هفته در مقابل نور خورشید قرار نگیرند.
 • استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30.  کرم های ضد آفتاب خود را به طور مرتب تجدید کنید.  به ویژه اگر پوست شما مرطوب است و یا عرق می کنید.

تا بهبود کامل پوست از قرار گرفتن در معرض گرما خودداری کنید.  

درمان با لیزر برای از بین بردن فولیکول های مو با استفاده از گرما انجام می شود.  قرار گرفتن در معرض گرما باعث افزایش تحریک پوست منطقه تحت درمان با لیزر می شود.  باید حداقل 48 ساعت پس از درمان از آب داغ ، سونا و سونای بخار پرهیز کنید.

 • شما می توانید منطقه درمان شده را بشویید اما توجه داشته باشید که از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. این کار به بهبود سریع تر ناحیه لیزر شده کمک می کند.

از تمرین شدید حداقل برای 48 ساعت پس از درمان اجتناب کنید.

افزایش دمای بدن از طریق ورزش نیز می تواند ناحیه تحت درمان را تحریک کند.  حداقل 48 ساعت قبل از انجام تمرینات شدید ورزشی صبر کنید.

 • انجام فعالیت های ورزشی سبک تر مانند راه رفتن ، بدون مانع است. فقط سعی کنید از گرم شدن بیش از حد بدن جلوگیری کنید.
51 - مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر با سه روش جادویی!!
انتخاب محصولات شوینده ملایم پس از لیزر موهای زائد

انتخاب محصولات شوینده ملایم پس از لیزر موهای زائد  

برای مراقبت از پوست خود پس از لیزر موهای زائد ، منطقه درمان شده را با یک تمیزکننده ملایم بشویید. تمیز نگه داشتن پوست مهم است شما می توانید طبق معمول همیشگی دوش بگیرید. فقط مطمئن شوید که درجه حرارت آب سرد است.

 • شما می توانید پس از لیزر موهای زائد منطقه درمان شده را 1 تا 2 بار در روز بشویید. اگر بیشتر از این پوست خود را شستشو دهید ، ممکن است قرمزی یا ناراحتی شما افزایش یابد. پس از 2 تا 3 روز، اگر قرمزی پوست تان از بین رفت ، می توانید روال همیشگی استحمام خود را دنبال کنید

از یک مرطوب کننده مخصوص پوست های حساس استفاده کنید.

پس از  لیزر موهای زائد  پوست شما حساس تر از حالت طبیعی خواهد بود. و ممکن است احساس کنید که پوست تان خشک شده است.  به خصوص هنگامی که بهبود پیدا می کند. برای مراقبت از پوست خود  از مرطوب کننده ای که مناسب پوست های حساس است استفاده کنید. زیرا احساس خشکی را بدون تحریک بیشتر کاهش می دهد.

 • پس از درمان اولیه شما می توانید در صورت نیاز 2 تا 3 بار در روز از مرطوب کننده استفاده کنید. فقط مراقب باشید که آن را به آرامی به پوست خود بمالید تا محل درمان را بیشتر تحریک نکنید.
 • از یک مرطوب کننده غیر کامدوژنیک‎ استفاده کنید. مرطوب کننده غیرکامدوژنیک منافذ پوست را نمی بندد. و کمک خواهد کرد که منافذ تمیز شده و منطقه تحت درمان سریع تر بهبود یابد.

اجتناب از آرایش و محصولات پوستی زبر  

اگر لیزر موهای زائد صورت انجام داده اید ، نباید آرایش کنید.  زیرا استفاده از لوازم آرایش ممکن است پوست را بیشتر تحریک کند.  بهتر است که پس از درمان از کرم های درمانی استفاده نکنید.

 • بعد از 24 ساعت ، اگر قرمزی از بین برود ، می توانید آرایش کنید.
 • شما باید از مصرف داروهای صورت موضعی مانند کرم ضد آکنه اجتناب کنید. بعد از 24 ساعت ، اگر قرمزی ناپدید شد ، می توانید دوباره از این محصولات استفاده کنید.
کلیندامایسین - مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر با سه روش جادویی!!
آیا کلیندامایسین باعث حساسیت به نور می شود؟

پرسش از شما پاسخ از ما

پرسش : آیا کلیندامایسین باعث حساسیت به نور می شود؟مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

پاسخ : کلیندامایسین خوراکی به عنوان دارویی که باعث حساسیت به نور می شود ، دسته بندی نشده است. اما کلیندامایسین موضعی دارای عوارض جانبی احتمالی مانند خشکی پوست می باشد که ممکن است پوست شما را نسبت به نورخورشید حساس تر کند.مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

پرسش : چه نوع مراقبت هایی باید پس از لیزر موهای زائد انجام بدهم؟ آیا محصولات خاصی وجود دارد که باید استفاده کنم؟

پاسخ : شما باید پس از لیزر درمانی از پوست خود مراقبت کنید و با پوست خود به ملایمت رفتار کنید. زیرا ممکن است بعد از لیزر موهای زائد پوست حساس شود. استفاده از شستشودهنده های غیر کامدوژنیک بدون بو و مرطوب کننده برای کاهش قرمزی پوست شما لازم است.  یک مرطوب کننده حاوی فرمول اسید هیالورونیک ممکن است انتخاب خوبی باشد. شما همیشه می توانید از پزشک خود بخواهید تا محصولات خاصی را به شما توصیه  کند.مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

پرسش : آیا در فاصله بین درمان ها می توانم شیو کنم؟

پاسخ : بله شما می توانید چند روز قبل از اینکه لیزر موهای زائد انجام دهید شیو کنید. به طوری که هنگام لیزر درمانی سر موها از زیر پوست بیرون زده باشد.

پرسش : چگونه می توانم رنگ پوست خود را در طی لیزر درمانی موهای صورتم بهبود ببخشم؟

پاسخ : آنچه شما می توانید انجام دهید این است که شستن روزانه صورت خود را ادامه دهید. همچنین می توانید از کرم و کرم های ضد آفتاب استفاده کنید تا پوست تان تیره تر نشود.مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

پرسش : آیا می توانم پس از لیزر موهای زائد از آب گرم استفاده کنم؟مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

پاسخ : بعد از درمان با لیزر، احساس می کنید که پوست تان دچار آفتاب سوختگی خفیف شده است.  به همین علت استفاده از دوش آب ولرم  بعد از درمان با  لیزر به جای دوش آب داغ بهتر است.مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

پرسش : آیا می توانم پس از لیزر موهای زائد از دئودورانت استفاده کنم؟

پاسخ : خیر.  از دئودورانت و صابون های عطری استفاده نکنید.مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

پرسش : آیا می توانم چند هفته پس از درمان با لیزر بلیچ کنم؟

پاسخ : پوست شما پس از درمان کاملا حساس است ، بنابراین باید تا چند ماه از آن مراقبت کنید.  در غیر این صورت  ممکن است به سلول های پوستی آسیب برسانید و تغییر رنگ پوست را تجربه کنید.

پرسش : چگونه می توانم از درمان لیزر برای جلوگیری از آکنه استفاده کنم؟مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

پاسخ : لیزر برای درمان آکنه لازم نیست. اگر چهره خود را به طور مرتب تمیز کنید ، و مانع از تماس صورت با موها و چربی بشوید و از کرم های غیر ضروری استفاده نکنید ، لازم نیست نگران آکنه باشید.  اگر برای تمیز کردن صورت خود از صابون یا شوینده استفاده می کنید ، پوست تان را به دقت آبکشی کنید.مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

پرسش : آیا لیزر موهای زائد به اندازه اپیلاسیون دردناک است ؟مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر

پاسخ : این بستگی به شرایط  شما دارد. درد لیزر درمان برای موهای زائد پس از 2 تا 3 دقیقه از بین می رود.

3265 1 2 1 - مراقبت بعد از اولین جلسه لیزر با سه روش جادویی!!
نکات مهم برای مراقبت از پوست پس از لیزر

نکات مهم برای مراقبت از پوست پس از لیزر

 • اگر قصد دارید که موهای زیر بغل خود را لیزر کنید ، سعی کنید که وقت شما صبح باشد. به این ترتیب شما می توانید قبل از لیزر درمانی از دئودورانت استفاده نکنید.  پس از درمان و قبل از استفاده از دئودورانت حداقل یک ساعت صبر کنید.
 • اگر در حال حاضر آنتی بیوتیک ها را مصرف می کنید ، لیزر درمانی انجام ندهید. قبل از لیزر موهای زائد ، حداقل دو هفته پس از اتمام مصرف آنتی بیوتیک ، صبر کنید.
 • حذف موهای زائد به طور کامل توسط لیزر به چندین جلسه نیاز دارد. این جلسات حدود 6 هفته با هم فاصله دارند.

عوارض جدی لیزر موهای زائد

عوارض جدی لیزر موهای زائد نادر است ، اما اگر پوست تان تاول زد یا درد تان شدید تر شد بلافاصله با پزشک معالج خود تماس بگیرید. اگر بعد از 3 روز، منطقه تحت درمان قرمز، متورم یا حساس باشد ، باید با پزشک معالج خود صحبت کنید.

لینک منبع

1 1 رای
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر شما چیه؟ سوالی دارین؟x