هر سوالی درباره لیزر موهای زائد دارید بیاید اینجا، دست خالی برنمی گردید! (بخش دوم)

2 165

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

رفع موهای زائد زیر چانه
لیزر موهای زائد درد دارد ؟

آستانه درد هر فرد متفاوت است، اما به طور کل درد لیزر موهای زائد بیشتر از درد ناشی از اپیلاسیون نمی باشد. زمانی که پالس نور به سمت پوست منتقل می شود، باعث بروز حس سوزش و سوزن سوزن شدن می شود. برخی افراد نیازی به هیچ ماده بی حسی ندارند، اما برخی دیگر لازم است از بی حس کننده های موضعی استفاده کنند. همه این موارد به خود فرد بستگی دارد.

لیزر بیکینی چگونه انجام می شود؟

از بین بردن موهای زائد ناحیه بیکینی با لیزر| مرکز لیزر و زیبایی برکه
لیزر بیکینی

متخصص پوست، پیش از انجام لیزر موهای زائد، ناحیه بیکینی را پاکسازی می کند. از آنجایی که این ناحیه بسیار حساس است، از ژل بی حس کننده موضعی استفاده می شود. در طول پروسه لیزر موهای زائد بیکینی لازم است همه افراد حاضر در اتاق جهت پیشگیری از آسیب چشم ناشی از لیزر، از عینک محافظ استفاده نمایند.

IMG 20200114 114340 013 - هر سوالی درباره لیزر موهای زائد دارید بیاید اینجا، دست خالی برنمی گردید! (بخش دوم)

زمانی که ژل اثر کرد، متخصص پوست یک پرتو نور با انرژی زیاد را روی ناحیه بیکینی متمرکز می کند. هر چه گستردگی موهای زائد این ناحیه بیشتر باشد، فرایند لیزر نیز طولانی تر می شود. به طور کل، درمان ناحیه بیکینی تنها چند دقیقه طول می کشد. در حالی که نواحی بزرگ تر، از قبیل قفسه سینه حدود یک ساعت یا بیشتر به طول خواهد انجامید.

در لیزر موی زائد بیکینی، با استفاده از نور متمرکز شده، فولیکول های مو (حفره های کوچک روی پوست که مو از آن ها می روید) تحت تاثیر قرار می گیرند. فولیکول مو، لیزری را که به رنگدانه ملانین مو جذب شده است را جذب می کند و فورا مو را تبخیر می کند.

برخی از مراجعین اذعان می کنند احساسی که حین فرایند لیزر موی زائد بیکینی دارند، مشابه کشیده شدن کش پول روی پوست یا سوزش آفتاب سوختگی است. مادامی که مو در اثر انرژی لیزر تبخیر می شود، بوی گوگرد مانندی از دود آن بر می خیزد.

آیا تیغ زدن قبل از لیزر اشتباه است؟

لیزر موهای زائد
تیغ زدن قبل از لیزر

بر خلاف اپیلاسیون، می توانید بین جلسات درمان خود از ژیلت استفاده کنید. با لیزر زائد، می توانید به هر اندازه ای که دوست دارید از ژیلت در بین جلسات لیزر استفاده کنید. نکته حائز اهمیت این است که اتفاقا باید در روز جلسه لیزر حتما موهای زائد ناحیه تحت درمان را شیو کنید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد نی نی سایت چیست؟

مزایای حذف موهای زائد فول بادی با لیزر الکساندرایت اسکلپیون
بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر اسکلپیون با همکاری دو شرکت فن آوری لیزری بسیار معروف، زایس و مدیو استار ساخته شده. این دستگاه مخصوص رفع موهای زائد است و با فن آوری های الکس و دایود به بازار پزشکی-زیبایی معرفی شده است. به عبارتی، هیچ دستگاه لیزر دیگری را نمی توانید پیدا کنید که تا این حد تخصصی و ویژه ی رفع موهای زائد طراحی شده باشد.

به غیر از رفع موهای زائد، لیزر اسکلپیون برای درمان آکنه و جوش و همچنین درمان ضایعات عروقی بسیار خوب عمل می کند.

بر خلاف لیزر های الکس و دایود، لیزر اسکلپیون به جای اینکه تنها رنگدانه فولیکول مو را مورد هدف قرار دهد، عروق تغذیه کننده موی زائد را غیرفعال می کند. به همین دلیل، هیچ لیزر دیگری به غیر از اسکلپیون قادر نیست موها را این چنین ریشه کن کند.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد خانگی چیست؟

هزینه لیزر موهای زائد
بهترین دستگاه لیزر موهای زائد خانگی

عوامل متعددی تعیین می کنند که کدام یک از دستگاه برای شما مناسب تر است و دستگاه های نام برده، تنها تعدادی از صد ها نوع موجود در بازار هستند. هر یک از این دستگاه ها دارای مزایایی است و آنچه که شما انتخاب می کنید به نیاز های شما بستگی دارد.

بر اساس شواهد عینی و با در نظر گرفتن نظر اکثریت مردم، تا کنون بهترین دستگاه لیزر موهای زائد خانگی، لیزر تریا 4X بوده است؛ زیرا استفاده از آن آسان است و هزینه های اجرایی کمی در بر دارد.

با این حال، هر یک از این دستگاه ها دارای نقاط منفی نیز می باشند. برای مثال می توان به محدود بودن فلاش های دستگاه یا کارتریج اشاره کرد.

با در نظر گرفتن همه این موارد شاید بتوان به این نتیجه رسید که مراجعه به یک مرکز معتبر لیزر موهای زائد، بهترین و در عین حال کم هزینه ترین روش جهت از بین بردن موهای زائد محسوب می شود. شاید هزینه تک تک جلسات، مبلغ چشمگیری به نظر برسد، اما در نهایت با یک محاسبه سر انگشتی متوجه خواهید شد که این روش بسیار کم هزینه تر از اصلاح های مکرر با تیغ، اپیلاسیون کردن، یا خرید دستگاه لیزر خانگی می باشد. پس بهتر از همه گزینه ها را بررسی کرده و سپس با انتخاب بهترین راه، موهای زائد خود را از بین ببرید.

قیمت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه لیزر ناحیه تناسلی به میزان مویی که در این ناحیه از بین می رود بستگی دارد. در لیزر، موهای زائد تمام قسمت های بدن قابل حذف می باشد، اما ناحیه تناسلی در هر فرد متفاوت است. شما باید پیش از انجام لیزر، یک جلسه را برای مشاوره و بحث در خصوص انتظارات تان اختصاص دهید تا هزینه خدمات سفارشی برای تان تخمین زده شود.

جهت اطلاع از قیمت ها و هزینه های مربوطه می توانید اینجا کلیک کنید.

لیزر موهای زائد بیکینی زنان چگونه است؟

لیزر بیکینی درد دارد؟
لیزر موهای زائد بیکینی زنان

برخلاف باور عموم، لیزر موی زائد برای همیشه و بطور کل موهای زائد را از بین نخواهد برد. با این حال، بطور چشمگیری منجربه کاهش رشد موهای زائد میگردد. آگاه باشید که لیزر موهای زائد برای موهای تیره و پوست های روشن بسیار مناسب تر است. اگر پوست و مویتان، رنگ نزدیکی به یکدیگر دارند (یا بسیار تیره یا بسیار روشن)، شما کاندیدای مناسبی برای این کار محسوب نمیشوید. لیزر موی زائد به 4 تا 6 جلسه درمانی نیاز دارد و ممکن است گران تمام شود.

مزایای لیزر موهای زائد بیکینی زنان عبارتند از:

 • صافی و نرمی بی حد و مرز پوست ناحیه
 • پوشیدن آخرین و جدیدترین مول های لباس زیر و مایو
 • احساس تازگی، تمیزی و اعتماد به نفس بیشتر

اقدامات لازم قبل لیزر چیست؟

پزشک تان باید پیش از شروع جلسه لیزر، دستورالعمل های لازم را به طور کامل به شما ارائه دهد. انجام این دستورالعمل ها، اثربخشی لیزر موهای زائد را افزایش می دهد و خطر بروز عوارض جانبی را کاهش می دهد. در اینجا به چند توصیه اشاره کرده ایم:

 • چند روز قبل از لیزر موهای زائد از قرار گیری در مقابل نور خورشید اجتناب کنید. لیزر موهای زائد روی پوست برنزه شده انجام نمی شود.
 • از تحریک پوست خودداری کنید.
 • از انجام اپیلاسیون یا استفاده از موچین بپرهیزید.
 • از مصرف داروهای ضد التهابی که ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهند، مانند آسپرین، خودداری نمایید.
 • چنانچه به عفونت خاصی مانند تبخال یا عفونت باکتریایی پوست مبتلا هستید، از انجام لیزر امتناع کنید.
 • علاوه بر این موارد، در صورتی که پوست تیره ای دارید، توصیه می شود پیش از لیزر موهای زائد، از یک ترکیب سفید کننده پوست در ناحیه درمان استفاده نمایید.

دوست عزیز، امیدواریم این مطلب توانسته باشد ابهامات شما را برطرف سازد. با این حال چنانچه سوالی دارید، لطفا آن را در قسمت نظرات مطرح سازید تا کارشناسان ما در اسرع به آن پاسخ دهند. همچنین می توانید با کلینیک لیزر ما تماس حاصل نمایید.

شاد و سلامت باشید…

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع:

2 Comments
 1. Rico says

  سلام
  وقت بخیر
  قبل از لیزر با دستگاه الکساندرایت لئوترونیک آیا باید موها را با تیغ زد؟

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات says

   سلام دوست عزیز
   بله، یک روز قبل

Leave A Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!