9 توصیه که بعد از هر عمل جراحی زیبایی باید انجام بدهیم | ماموپلاستی

9 توصیه که بعد از هر عمل جراحی زیبایی باید انجام بدهیم | ماموپلاستی

9 توصیه که بعد از هر عمل جراحی زیبایی باید انجام بدهیم | ماموپلاستی

9 توصیه که بعد از هر عمل جراحی زیبایی باید انجام بدهیم | ماموپلاستی

هنگامی که بعد از عمل این 9 توصیه ساده را انجام می دهید سریع تر خوب می شوید

هنگام که تصمیم به انجام عمل جراحی ماموپلاستی یا سایر عمل های زیبایی می گیرید ، از اطرافیان خود توصیه های زیادی  دریافت می کنید.  جراحان نیز همیشه به بیماران دستورالعمل هایی برای انجام دادن بعد از عمل جراحی ارائه می دهند ، اما بسیاری از بیماران این دستورالعمل ها را نادیده می گیرند. زیرا فکر می کنند که حال شان خوب شده و نیازی به مراقبت های بیشتر ندارند. یا اینکه کلاً فراموش می کنند که به توصیه های پزشک خود عمل کنند.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

برخی از توصیه های جراحی بسیار ساده و آسان هستند بهمین دلیل بیماران آنها را فراموش می کنند.  رعایت این توصیه ها بسیار ساده ، اما ضروری است و به بهبودی شما کمک می کند و به شما این امکان می دهد تا هر چه سریع تر به زندگی طبیعی خود بازگردید.

 

1- زیاد فعالیت نکنید

در روزهای بعد از عمل که احساس می کنید حالتان بهتر است ممکن است فعالیت هایی را انجام بدهید که به نظر آسان است اما انجام آن برای روزهای بعد از هنوز زود است و فشار زیادی به بدن شما می آورد.  شاید شما فکر کنید که بلند کردن سبد لباس های شستشه شده  فقط برای یک بار احتمالاً نمی تواند به شما آسیب برساند.

البته اگر خوش شانس باشید ، مشکلی پیش نمی آید و با یک بار بلند کردن اجسام آسیبی به خود نمی رسانید.  اما بسیاری از مردم به سختی متوجه می شوند که حتی یک بار بلند کردن یک وسیله قبل از بهبودی کامل  کافی است که منجر به عوارض جدی شود.  اگر جراح شما می گوید که شما نمی توانید بیش از 4 کیلو بار را به مدت 4 هفته بلند کنید ، یعنی اینکه واقعاً به مدت 4 هفته بیش از 4 کیلو بار بلند نکنید و این قابل تغییر نمی باشد.  حتی اگر به اندازه کافی انرژی دارید تا به فروشگاه مواد غذایی بروید و مقدار زیادی مواد غذایی بخرید و به خانه بیاورید.

مرکز لیزر و زیبایی برکه با متخصصین مجرب و با سابقه آماده ارائه خدمات در زمینه لیزر و درمان های زیبایی از جمله لیپوساکشن و ماموپلاستی می باشد.  برای گرفتن وقت از پزشک متخصص اینجا کلیک کنید.

 

2-خواب کافی

9 توصیه که بعد از هر عمل جراحی زیبایی باید انجام بدهیم | ماموپلاستی

خوابیدن به اندازه کافی یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از بهبود سریع شما است. یک بدن خسته  بدنی نیست که بتواند به سرعت بهبود یابد.  ریکاوری و بازیابی پس از جراحی برای بدن کار سختی است و با هر دقیقه خوابیدن بدن بهتر بهبود پیدا می کند.  یک خواب آرام شبانه کمک می کند تا سرعت بهبودی شما را سرعت بخشد و یک چرت کوتاه گاه به گاهی نیز حال شما را بهتر می کند.

 

3-خوب بخورید

خوردن غذا به بدن شما کمک می کند و بهبودی شما را پس از عمل سرعت می بخشد.  مصرف پروتئین  هنگامی که بدن شما در حال تلاش برای ترمیم برش ها است ، ضروری است. اگر مواد مغذی مصرف کنید ، پوست شما و دیگر بافت ها سریع تر بهبود می یابند.

 

4-سرفه کردن بعد از عمل

یک راه مناسب برای سرفه بعد از جراحی وجود دارد. این ممکن است عجیب و غریب باشد ، اما برای کسانی که عمل جراحی شکمی دارند ، سرفه به گونه ای از برش شکم محافظت می کند.  ممکن است از یک بیماری بسیار جدی به نام پارگی و باز شدن زخم  و انجماد جلوگیری می کند.

 

5-پس از عمل به مطب پزشک مراجعه کنید

شاید تعجب کنید از اینکه بدانید بسیاری از افراد بعد از عمل و به محض احساس بهبودی دیگر به مطب پزشک معالج خود مراجعه نمی کنند.  تازه پس از آن برخی از همین افراد  تعجب می کنند که چرا هیچکس بخیه های آنها را نکشیده است.

مراجعه به پزشک پس از عمل و در زمانی که پزشک تعیین کرده است ، فرصتی است برای جراح که شما را از نظر هر گونه عوارضی که ممکن است داشته باشید ، بررسی کند.  آزمایشات خود را انجام دهید تا مطمئن شوید عمل جراحی شما موفقیت آمیز بوده و دیگر می توانید به فعالیت های عادی خود بازگردید.  این قرارهای  مراجعه به مطب مهم هستند و باید اولویت بندی شوند.

 

6-داروهای خود را مصرف کنید  

9 توصیه که بعد از هر عمل جراحی زیبایی باید انجام بدهیم | ماموپلاستی

تصور کنید که جراح شما توصیه می کند که پس از جراحی هر روز یک قرص آسپرین مصرف کنید.  شما این کار را برای یک هفته یا بیشتر انجام می دهید ، اما پس از آن درد شما بهبود می یابد.  بنابراین شما مصرف این دارو را متوقف می کنید.

یک هفته بعد یک لخته خون در بدن شما ایجاد می شوید و در بیمارستان بستری می شوید. هنگامی که از جراح خود می پرسید چرا او هیچ کاری برای جلوگیری از لخته شدن خون انجام نداده است ، او به شما می گوید که او آسپرین تجویز کرده است ، اما شما تصمیم گرفتید که آن را مصرف نکنید.

داروهای بعد از عمل خیلی مهم هستند.  داروهای ضد درد اغلب برای کاهش التهاب و نه فقط برای تسکین درد استفاده می شوند. درست مثل آسپیرین که برای درد و پیشگیری از لخته های خون استفاده می شود. اگر جراح شما یک دارو را توصیه می کند ، احتمالاً دلیل خوبی برای تجویز آن دارد.  و شما باید آن را تا زمان مراجعه به پزشک ادامه دهید.  اگر دارو به نظر شما غیر ضروری می باشد ، با مطب جراح خود تماس بگیرید و در مورد آن سؤال کنید.

 

7-فیزیوتراپی

اگر جراح شما فیزیوتراپی پس از جراحی را تجویز می کند ، به موقع برای انجام فیزیوتراپی خود مراجعه کنید.  بسیاری از بیماران فیزیوتراپی را به عنوان اتلاف وقت ، دردناک بودن و یا کاری دشوار و ناراحت کننده می بینند.

این بیماران در مقایسه با بیمارانی که فیزیوتراپی انجام داده اند ، معمولاً نتایج خوبی را بعد از عمل کسب نمی کنند.  علاوه بر این ، اگر فیزیوتراپیست به شما حرکاتی را به شما آموزش داده که در خانه آنها را انجام دهید ، این کار را بکنید.

 

8-شستن دست ها  

9 توصیه که بعد از هر عمل جراحی زیبایی باید انجام بدهیم | ماموپلاستی

شستن منظم دست ها بعد از جراحی خیلی مهم است.  دست های خود را مرتب شستشو دهید تا از عفونت جلوگیری کنید.  به خصوص اگر می خواهید محل عمل خود را لمس کنید یا پانسمان را عوض کنید.  به طور کلی اگر قصد دارید هر نقطه نزدیک به برش خود را لمس کنید ، ابتدا دستان خود را  بشویید.

 

9-مراقبت صحیح از محل بخیه ها 

تمیز کردن برش ها باید بدون صابون و یا اسکراب و به آرامی انجام شود.  تمیز کردن محل برش را به صورت زیر انجام دهید : تا جایی که می توانید این کار را به  آرامی  انجام دهید.  روی محل بخیه را  لازم نیست تمیز کنید. در حقیقت ، تشکیل یک پوسته بر روی برخی از برش ها کاملاً طبیعی است.  تمیز کردن برش اغلب باعث آسیب رساندن به بافت جدیدی می شود که در حال ترمیم زخم است.  و از آنجا که پوست این منطقه حساس است ممکن است التهاب ایجاد کند.

محقق و مترجم : مینو شفیعی minoo shafie    

برای مشاوره و گرفتن وقت برای عمل های زیبایی سینه و لیپوماتیک و سایر درمان های زیبایی و همچنین لیزر موهای زائد با ما تماس بگیرید.  مرکز لیزر و زیبایی برکه بهترین خدمات را توسط پزشکان متخصص و مجرب و کادر آموزش دیده و خوش برخورد به شما ارائه خواهد داد.  برای تماس با ما اینجا کلیک کنید.

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments