رشد مجدد موهای ریخته شده سر

مزوتراپی مو : رشد مجدد موهای ریخته شده سر و درمان قطعی طاسی

درمان قطعی طاسی با مزوتراپی مو

مزوتراپی مو در تهران
درمان قطعی طاسی

آلوپسی که معمولاً به آن ریزش مو یا طاسی گفته می شود ، به مشکلی اطلاق می شود که در آن موهای پوست سر و بدن می ریزند. این عارضه ایست که بسیاری از افراد در سراسر جهان تجربه می کنند. این مسئله با دو جنبه روبرو است اما شدت و الگوی ریزش مو متفاوت است.

با این حال ، کلمه طاسی به طور کلی برای توصیف طاسی الگوی مردانه در قسمت خاصی از پوست سر یا به طور کامل همراه با رشد بسیار محدود مو یا حتی عدم رشد مو به کار برده می شود.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

این وضعیت با عقب رفتن خط رویش مو ، ریزش موی سکه ای و نازک شدن تاج مو مشخص می شود و عمدتاً ناشی از شیوه های ناسالم زندگی ، عدم تعادل هورمونی ، پیری ، عوامل ارثی ، مصرف استروئیدها و سایر انواع داروهای قوی ، بیماری ها ، بارداری در خانم ها ، پیرایش های مکرر مو و بهداشت ضعیف و عدم مراقب از موی سر ، استرس و شوک روانی و فیزیولوژیکی ، تریکوتیلومانیا یا اختلال کندن موی اجباری و غیره است.

این مشکل مزمن مو را می توان با بهره گیری از داروها ، درمان های کلینیکی ، پیوند مو و ترمیم مو درمان کرد. درمان های طبیعی و حفظ رژیم غذایی سالم نیز به بهتر برطرف شدن این مسئله کمک می کند. اما یک روش درمان قطعی طاسی و درمان ریزش مو مردان و زنان ، مزوتراپی مو است که در ادامه به طور مفصل درباره آن شرح داده ایم.

 

تاریخچه مزوتراپی مو

 

دکتر میشل پیستور (1924-2003) پس از مواجهه ناگهانی با یک بیمار در روستای بری ات لو در سال 1952 بنیانگذار مزوتراپی شد. دکتر پیستور با یک کفاش محلی که از حمله آسم رنج می برد ، مواجه شده بود. وی با تجویز پروكائین، این بیمار را معالجه كرد.

درمان اولیه پروكائین تأثیر کمی در بیماری تنفسی کفاش داشت ، اما در طی یک جلسه پیگیری ، بیمار فاش كرد كه به دنبال تجویز پروكائین، پس از سالها ناشنوایی مجددا قادر به شنیدن صدای زنگ های دهكده شده است.

دکتر پیستور سپس تصمیم گرفت كه درمان پروكائین را مستقیماً در كنار گوش بیمار انجام دهد كه این کار باز هم با نتایج مثبت در شنوایی کفاش مواجه شد.

سپس دکتر پیستور با این هدف درمان ، درمان های مشابه را برای بیماران بعدی خود نیز انجام داد که آن ها نیز با موفقیت همراه بودند. وی به خاطر شعار خود ، “کمی ، نه خیلی اوقات ، در جای مناسب” مشهور شد.

ادامه کار دکتر پیستور منجر به تأسیس انجمن مزوتراپی فرانسه در پاریس در سال 1964 شد و مزوتراپی در سال 1987 از سوی آکادمی پزشکی فرانسه رسماً به عنوان یک روش درمانی مدالیته در پزشکی رایج شناخته شد.

امروزه در سرتاسر اروپا ، آمریکای جنوبی ، ایالات متحده و آسیا ، از مزوتراپی با موفقیت برای معالجه انواع مشکلات ریزش مو استفاده می شود و تقریباً 40،000 پزشک در سراسر جهان این عمل را انجام می دهند.

چنانچه مزوتراپی به صورت حرفه ای و تخصصی ارائه شود ، درمان بسیار بی خطر و اساساً بدون درد ، بدون بی حسی موضعی و بی نیاز از پانسمان بر روی پوست است.

 

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو
امپول برای رشد سریع موی سر

مزوتراپی مو یک روش درمانی جایگزین است که با کاهش ریزش مو ، تقویت رشد مو و کند شدن روند طاسی الگوی مردانه ، به درمان قطعی طاسی در مردان و درمان ریزش مو زنان کمک می کند. این فرایندی است که طی آن پروتئین ها ، ویتامین ها و سایر مواد مغذی و فاکتورهای رشد در پوست سر بیماری که از طاسی یا ریزش مو رنج می برد ، تنظیم می شوند.

در مزوتراپی مو برای کمک به تغذیه و آبرسانی پوست سر ، مواد تقویت کننده و مواد مغذی به کمک یک گان تزریق مزوتراپی (مزوگان) در پوست سر تزریق می شود. این فرایند حداقل درد را دارد. مزوتراپی مو همچنین شامل شروع متابولیسم سلولی ، از بین بردن عفونت ها و توسعه و تسریع رشد مو ، بهبود گردش خون در پوست سر و تقویت و احیای فولیکول های مو برای ایجاد تراکم ، حجم ، قدرت ، بلندی و سلامت مو است.

این یک درمان نسبتاً سریع تر نسبت به همتایان خود مانند پی آر پی مو است زیرا به ترمیم هورمونی کمک می کند و تأثیر هورمون DHT (یک آندروژن و عامل ریزش مو) را خنثی می کند. از اینرو منجر به تسریع در رشد تارهای جدید مو می شود. در یک کلام ، مزوتراپی مو یک امپول برای رشد سریع موی سر محسوب می شود.

یکی دیگر از مشکلات مو و پوست سر که با مزوتراپی قابل درمان است ، شوره سر است. این درمان جایگزین تنها باید در صورت بروز موارد شدید شوره سر و تنها پس از مشاوره با متخصص پوست و تعیین علت بروز شوره سر استفاده شود و سپس در صورت توصیه پزشک ، درمان را ادامه داد.

 

مزوتراپی مو چگونه به رشد مجدد موهای ریخته شده سر کمک می کند؟

مزوتراپی مو با مزوگان
مزوگان برای تزریق مزوتراپی

مزوتراپی مو شامل تکنیک تزریق یک محلول غنی از مواد مغذی در مزودرم پوست سر است. مزودرم ، لایه ایست که در زیر اپیدرم قرار دارد و به عنوان اتصال دهنده بین لایه چربی ها و بافت های پوست عمل می کند. این کار به کمک یک گان مخصوص مزوتراپی (مزوگان) انجام می شود که سوزنی استریل دارد و توسط آن محلول در پوست سر تزریق می شود. این درمان معمولاً در طی یک دوره 8 جلسه ای ، هر هفته یک بار به مدت نیم ساعت انجام می شود. در حین انجام این درمان فرد باید صبور و با حوصله باشد زیرا نتایج قابل مشاهده ، بعد از جلسه پنجم رویت می شود. اساس ماده درمانی که در طول درمان تزریق می شود بستگی به علت ریزش مویی که تجربه می کنید ، دارد.

 

فیلم مزوتراپی مو

در ویدئوی زیر نحوه تزریق آمپول مزوتراپی مو را مشاهده می کنید:

دوره درمان مزوتراپی مو چقدر است؟

به طور کلی ، درمان یک بار در هفته برای بیماران تعیین می شود. به مجرد این که بیمار شروع به مشاهده روند بهبودی کند ، جلسات درمان با فواصل طولانی تر ، مثلا یک بار در هر ماه تعیین می شود. این یک روش درمانی حدوداً 4 ماهه است.

بیشتر افراد ، نتایج را پس از اتمام دوره درمان مشاهده می کنند. بیمار نباید در وسط راه درمان را متوقف یا رها کند ، چرا که در این صورت نتیجه مطلوبی حاصل نخواهد شد.

 

از مزوتراپی مو چه انتظاراتی می توان داشت؟

درمان مزوتراپی می تواند در موارد زیر کمک کننده باشد:

  • با تحریک رشد مو به حجم آن اضافه می کند.
  • از ریزش بیش از حد و سریع مو جلوگیری می کند.
  • فولیکول ها را ترغیب می کند تا به مرحله آناژن (مرحله رشد مو) بروند.
  • مو را تقویت می کند و درخشش از دست رفته آن را بازیابی می کند.

 

مزایا و معایب مزو تراپی مو

مزایا و معایب مزو تراپی مو

مزایای مزوتراپی مو چیست ؟

مزوتراپی مو مزایای بسیاری دارد که باعث می شود این درمان روز به روز محبوب تر شود. برخی از این مزایا به شرح زیر می باشند:

  • یک روش بی خطر است.
  • عوارض جانبی مانند آلرژی و تداخلات دارویی در آن حداقل است.
  • این روش شامل بیهوشی نمی شود.
  • بهبودی سریع را تضمین می کند.
  • تقریباً بدون درد است.

عوارض مزوتراپی مو چیست ؟

از آنجا که ترکیبات مزوتراپی مو به طور کلی حاوی ویتامین ها ، مواد مغذی و سایر مواد سازگار با بافت است ، این درمان بدون داشتن عوارض جانبی یا واکنش های آلرژیک ، ایمن تلقی می شود.

اما افراد مبتلا به بیماری های پوستی ، التهاب های پوستی ، دیابت ، خونریزی و زنان باردار نباید این روش را انتخاب کنند ، زیرا مزوتراپی مو ممکن است وضعیت سلامتی آنها را مختل و وخیم تر سازد.

آیا بدون درد است؟

مزوتراپی مو یک روش درمانی بدون درد است. با این وجود ، ممکن است به دلیل تحت فشار قرار گرفتن پوست سر کمی احساس ناراحتی کنید. تقریباً در حدود 90 تا 92٪ از بیماران مبتلا به آلوپسی نتایج فوق العاده ای از مزوتراپی به دست آورده اند و هیچ یک از این بیماران در طول درمان شکایتی از هرگونه درد و ناراحتی نداشته اند.

 

تجربه مزوتراپی مو | تبادل نظر در مورد مزوتراپی مو

تجربه مزوتراپی مو

بیمارانی که تجربه مزوتراپی مو دارند ، کوچک ترین درد و کمترین ناراحتی ای را تجربه نمی کنند و مزوتراپی را یک راه حل آسان و موثر برای رهایی از مشکل مزمن طاسی تلقی می کنند.

 

هزینه مزوتراپی مو

مزوتراپی مو خانم ها
قیمت آمپول مزوتراپی مو

جهت اطلاع از تعرفه مزوتراپی مو ، قیمت آمپول مزوتراپی مو و نت برگ مزوتراپی مو به این لینک مراجعه فرمایید.

 

بهترین مارک داروی مزوتراپی مو

بهترین مارک داروی مزوتراپی مو

موزوپپتید HAIR REVITALIZER  ، دارای بیشترین ترکیبات موثر با اثربخشی اثبات شده برای ریزش و رشد مجدد مو است. این محصول تحت شرایط آزمایشگاهی آزمایش شده است. مکانیسم عمل پایه در تولید ترکیبات پروستاگلاندین نتایج چشمگیر را نشان می دهد.

 

مراقبت بعد از مزوتراپی مو : بعد از مزوتراپی مو چه باید کرد ؟

مزوتراپی موی مردان
مراقبت بعد از مزوتراپی مو

این روش درمانی شگفت آور می تواند شما را از جراحی های کاشت مو و سایر گزینه های گران قیمت و دردناک بی نیاز سازد. اما برای رسیدن به بهترین و سریع ترین نتایج ، باید رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید ، مصرف مواد غذایی ناسالم را حذف کنید و به طور جدی و مداوم برنامه تناسب اندام و برنامه ورزشی منظم خود را دنبال کنید.

 

نتیجه گیری

مزوتراپی مو مردان
تبادل نظر در مورد مزوتراپی مو

آیا مزوتراپی گزینه درمانی مناسبی برای شما محسوب می شود؟ تنها شما و پزشک تان می توانید تصمیم بگیرید که آیا این بهترین روش درمانی برای رفع مشکل ریزش مو شماست یا خیر.

شکی نیست که اثرات مزوتراپی – از جمله افزایش گردش خون و حذف DHT از پوست سر – می تواند مفید باشد و در صورت ترکیب با سایر روش های درمانی طبیعی نیز می تواند منجر به حصول نتایج مثبتی شود. با این وجود ، اگر به سوزن حساس هستید، می توانید گزینه های دیگری را در نظر بگیرید.

امیدواریم این مطلب توانسته باشد، ابهامات شما در خصوص مزوتراپی مو را برطرف کرده باشد و به شما در گرفتن یک تصمیم گیری آگاهانه کمک کند. نظر خود در مورد مزوتراپی مو را با ما در میان بگذارید.

 

بهترین مرکز مزوتراپی در تهران

آلوپسی و مزوتراپی مو
بهترین مرکز مزوتراپی در تهران

خوشبختانه مفتخریم به اطلاع شما عزیزان برسانیم که مرکز زیبایی ما واقع در محدوده قلهک شریعتی ، از مجرب ترین کادر مزوتراپی برخوردار می باشد. پس چنانچه به دنبال یافتن بهترین مرکز مزوتراپی در تهران هستید ، به شما مرکز زیبایی برکه را معرفی می کنیم.

مرکز زیبایی برکه با بهره گیری از بهترین پزشکان و متخصصین زیبایی و هم چنین بهترین و با کیفیت ترین مواد، افتخار دارد کلیه خدمات زیبایی ، پوست و مو، و لیزر را در محدوده شمال تهران (شریعتی ، قلهک ، زرگنده ، دروس ، میرداماد ، تجریش ، فرمانیه ، پاسداران) به شما عزیزان ارائه دهد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ نوبت از این مرکز به این صفحه مراجعه کنید.

شاد و سلامت باشید.

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع:

stylecraze

persebelle

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments