بلفاروپلاستی پلک و مزایای آن را بیشتر بشناسیم | سیر تا پیاز عمل جراحی پلک

0 55

بلفاروپلاستی پلک

بلفاروپلاستی پلک

پلک ها تاثیر زیادی بر روی زیبایی چشمان و ظاهر کلی ما می گذراند. به همین خاطر عموما توصیه می شود که تا جای ممکن از آن ها مراقبت کرده و مانع از افتادگی آن ها شد.بلفاروپلاستی پلک

IMG 20200114 114340 013 - بلفاروپلاستی پلک و مزایای آن را بیشتر بشناسیم | سیر تا پیاز عمل جراحی پلک

اما با بالا رفتن سن طبیعی است که مقداری دچار افتادگی پلک شوید و همین مسئله در نهایت منجر به این خواهد شد که همواره ظاهری خسته و ناراحت داشته باشید.بلفاروپلاستی پلک

برای جلوگیری از این اتفاق توصیه ای که به شما داریم به کار بردن روش های برطرف کردن افتادگی پلک از جمله جراحی بلفاروپلاستی می باشد.

بلفاروپلاستی پلک
بلفاروپلاستی پلک

در ادامه تصمیم داریم به سیر تا پیاز روش جراحی بلفاروپلاستی بپردازیم. اگر تصمیم دارید که این روش را انجام دهید ، مطلب زیر را از دست ندهید

بلفاروپلاستی چیست ؟

بلفاروپلاستی نوعی جراحی است که در طول آن تلاش می شود که پوست اضافی بالا و پایین پلک را برداشت!!بلفاروپلاستی پلک

همان گونه که احتمالا می دانید به تدریج و با بالا رفتن سن پوست انسان دچار افتادگی و شل شدگی می شود و به همین خاطر عموم افراد به دنبال راهی هستند که بتوانند از وقوع چنین مشکلی پیشگیری نمایند.بلفاروپلاستی پلک

چشم ها اصلی ترین بخش صورت هستند که قادرند حالات بیانی چهره ی ما را تشکیل دهند. تصور کنید که اگر افتادگی پلک ها مانع از بروز حس شادی، غم؛ عصبانیت و …شود چه اتفاقی برای فرد خواهد افتاد؟!

بلفاروپلاستی پلک
بلفاروپلاستی پلک

عمل بلفاروپلاستی پلک به خوبی می تواند این مشکل را رفع کرده و چشم هایی باز و زیبا برای شما به ارمغان بیاورد.

عوارض عمل بلفاروپلاستی

مانند هر عمل و جراحی دیگر ، بلفاروپلاستی یا عمل پلک نیز عوارض و عواقبی دارد که باید نسبت به آن ها آگاه بود.

طبیعی است که پس از عمل اندکی دچار قرمزی و تورم شوید اما این نوید را به شما می دهیم که این عوارض پس از مدتی خود به خود از بین خواهند رفت

یکی دیگر از عوارض جانبی رایج این عمل دو بینی و تار شدن دید می باشد.یکی از اصول بسیار مهم به هنگام انجام این عمل ، این است که پزشک متخصص شما ، عمل بلفاروپلاستی را برای هر دو پلک به شکلی یکسان انجام دهد.در غیر این صورت امکان ابتلا به عدم تقارن وجود خواهد داشت.

علاوه بر این چنان چه محل انجام این عمل بهداشتی و مناسب نباشد ، امکان بروز عفونت و التهاب نیز دور از انتظار نخواهد بود.

چشم ها حساس ترین نقطه ی بدن ما هستند. به همین خاطر سلامت آن ها را با اطمینان به یک پزشک غیر متخصص و تازه کار به خطر نیاندازیم!!

افتادگی پلک پایین

رایج ترین مشکلاتی که برای پلک های زیرین رخ می دهد شامل افتادگی ، پف کردن و شل شدن می باشد

بلفاروپلاستی به خوبی می تواند این عارضه ها را برطرف ساخته و ظاهر طبیعی را به چشمان شما بازگرداند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که بلفاروپلاستی برای رفع تیرگی دور چشم و هم چنین خطوط ریزی که گوشه ی پلک ها وجود دارد، مناسب نمی باشد و بهتر است از روش های دیگری استفاده نمایید.

طول درمان بلفاروپلاستی

عموما مدت زمان انجام این عمل چند ساعت خواهد بود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهید داشت. اما در صورتی که چشمان شما حساس باشند شاید پزشک شما تشخیص دهد که بهتر است یک شب را در بیمارستان سپری کنید.

طول درمان بلفاروپلاستی
طول درمان بلفاروپلاستی

پس از یکی دو هفته نیز کلیه ی عوارض جانبی ناشی از این عمل از بین خواهند رفت و به خوبی می تواند نتایج آن را مشاهده کنید.

هزینه بلفاروپلاستی | قیمت بلفاروپلاستی

عمل جراحی پلک ممکن است از چند صد هزار تا چند میلیون تومان باشد.همه چیز بستگی به میزان نیاز شما و هم چنین پزشکی که انتخاب می کنید خواهد داشت. برخی پزشکان هستند که با قیمت های بسیار پایین اقدام به انجام این گونه عمل ها می کنند اما این مسئله می تواند زنگ خطری برای شما به حساب آید.

به همین خاطر توصیه می کنیم پیش از هر چیزی از سابقه و حرفه ای بودن پزشک خود اطمینان حاصل کنید.

به خاطر داشته باشید که عمل بلفاروپلاستی نوعی عمل زیبایی به حساب می آید.به همین خاطر شرکت های بیمه هزینه های آن را تقبل نمی کنند.

هزینه بلفاروپلاستی کاملا به نتیجه ای که به دست می آورید می ارزد. پس تردید نکنید و همین روز نوبت بگیرید!!

فیلم عمل بلفاروپلاستی

 

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی نیز مانند هر نوع عمل دیگری نیاز به یک سری مراقبت دارد تا از بروز هرگونه عوارض جانبی پیشگیری کرده باشید.

همان گونه که احتمالا می دانید جای عمل تا چند روز ممکن است قرمز و متورم باشد. اشعه ی موجود در آفتاب می تواند منجر به بدتر شدن این عوارض گردد. به همین خاطر توصیه می کنیم از قرار گیری در معرض آفتاب خودداری کرده و در صورتی که نیاز باشد از منزل خارج شوید حتما از عینک های آفتابی استفاده کنید.

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی
مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

مواد و محصولات آرایشی حاوی مواد التهاب آور هستند.به همین خاطر توصیه ی اکید داریم که پس از اتمام عمل از مصرف این گونه مواد بر روی پلک خود خودداری کنید.

درمان افتادگی پلک بدون جراحی | لیفت پلک بدون جراحی

با وجود این که متدهای غیر جراحی بسیاری برای رفع افتادگی پلک صورت می گیرد اما باید در نظر داشته باشید که بیشتر این روش ها موقتی بوده و متاسفانه پس از مدتی افتادگی پلک ها با شدت بیشتری بروز پیدا می کند.

اما عمل بلفاروپلاستی مزیت فوق العاده ای دارد و آن دائمی بودن اثراتش در رفع افتادگی پلک می باشد.

به همین خاطر توصیه می کنیم چنان چه از انجام دیگر روش های بدون جراحی نا امید شده اید ، بلفاروپلاستی را امتحان کنید!!

در ادامه تصمیم داریم به برخی از شیوه های درمان افتادگی پلک بدون جراحی بپردازیم. با ما همراه باشید.

درمان افتادگی پلک با داروهای گیاهی

توصیه ای که داریم این است که به هیچ وجه به درمان های غیر علمی و پزشکی در این زمینه اعتماد نکنید. گرچه شاید به نظر بیاید که داروهای گیاهی بتوانند تا حدودی روند پیری را آهسته کنند اما به هیچ وجه درمانی دائمی و معتبر به حساب نمی آیند.

کافیست جستجوی کوتاهی در اینترنت انجام دهید و با هزاران هزار مطلبی رو به رو شوید که توصیه می کنند از انواع و اقسام ترکیبات گیاهی استفاده کرده و از افتادگی پلک های خود جلوگیری کنید. اما به راستی تا چه اندازه می توان به این روش ها اعتماد کرد؟!
همان گونه که ذکر کردیم بیشتر این درمان ها موقتی بوده و هیچ گونه تاثیر قابل استنادی نخواهند داشت.

به عنوان مثال پزشکان طب سنتی اعتقاد دارند که مصرف زنجبیل یا زالو درمانی می تواند برای رفع این مشکل موثر باشد اما بنا بر تحقیقاتی که در بهترین آزمایشگاه های اروپا و آمریکا صورت گرفته است نمی توان به هیچ وجه به اثرات مثبت این روش ها برای همه افراد اطمینان نمود.

درمان افتادگی پلک با لیزر

یکی دیگر از روش هایی که امروزه به شدت رواج پیدا کرده است ، درمان افتادگی پلک با لیزر می باشد.لیزر نوعی درمان غیر تهاجمی است. غیر تهاجمی به این معناست که هیچ گونه برشی از طریق تیغ بر روی پلک های شما انجام نخواهد شد.

درباره ی اثرات این نوع درمان گرچه تردیدهایی وجود دارد اما نکات مثبت فراوانی نیز به همراه خواهد داشت. از جمله :

 • به علت این که هیچ گونه تیغی استفاده نمی شود؛ میزان خونریزی بسیار ناچیز خواهد بود
 • دوره نقاهت آن کوتاه است
 • عوارض جانبی از جمله تورم و قرمزی بسیار کم خواهند بود

گرچه هیچ گاه نمی توان لیزر درمانی را جایگزین جراحی بلفاروپلاستی پلک کرد اما باز هم مزایای آن به اندازه ای است که می توان لیزر را نیز جزء گزینه های درمانی مناسب در نظر گرفت!!

لیفت پلک با نخ

یکی دیگر از روش های رایج برای رفع افتادگی پلک ها ، استفاده از نخ می باشد. در طول این پروسه ، متخصص مربوطه ، پلک های شما را با نوعی نخ مخصوص بالا خواهد برد و به این ترتیب ظاهر آن ها را تا حد بسیار زیادی بهبود خواهد داد!!

مزایا لیفت پلک با نخ 

 • هیچ گونه عوارض جانبی نخواهید داشت ( به شرطی که از نخ های مرغوب و با کیفیت استفاده شود)
 • دوره ی نقاهت آن بسیار کوتاه است
 • دچار قرمزی و تورم بعد از انجام عملیات نخواهید شد

معایب لیفت پلک با نخ

 • اثرات آن موقتی خواهند بود
 • در صورت عدم استفاده از مواد باکیفیت احتمال عفونت و التهاب وجود خواهد داشت

پلاسماتراپی پلک

همان گونه که احتمالا می دانید تمام اشکال موجود در جهان به سه دسته تقسیم می شوند :

جامد- مایع و گاز

اما شکل چهارمی نیز وجود دارد که به آن پلاسما می گویند.

اگر کنجکاوید بدانید که این ماده چیست باید بگوییم که پلاسما در واقع نوعی گازهای یونیزه شده هستند که حامل انرژی فراوانی می باشند و عموما در صاعقه ، شعله ی آتش و … یافت می شوند

پلاسماتراپی پلک
بلفاروپلاستی پلک

اما امروزه تلاش شده است که از این گازهای یونیزه شده در متدهای درمانی نیز استفاده شود.

روش پلاسما تراپی برای رفع افتادگی پلک به این صورت خواهد بود که این گازها را در ناحیه مورد نظر تزریق کرده و موجب برداشته شدن پوست شل شده ی اطراف پلک می شود

در واقع پلاسماتراپی از عملیات تصعید(تبدیل جامد به گاز)  استفاده می کند.

برای این که اثرات انجام این شیوه ی درمانی را به طور کامل در خود مشاهده کنید باید 2 الی 4 هفته منتظر بمانید

مزایای پلاسما تراپی پلک

 • عوارض جانبی آن نسبت به جراحی بلفارپلاستی بسیار کمتر خواهد بود
 • دوره ی نقاهت آن کوتاه است و می توانید یک روز بعد بر سر کار خود حاضر شوید
 • هیچ گونه جای زخمی در اثر ورود سوزن های آن بر روی پوست باقی نمی ماند
 • از مواد بیهوشی برای انجام این عمل استفاده نمی شود و به همین خاطر عوارض پس از بیهوشی گریبانگیر شما نخواهد بود
 • هیچ گونه اثر مخربی بر روی بافت های پیرامونی نخواهد گذاشت

پلکسر پلک چیست ؟

سوءتفاهمی که در این میان وجود دارد این است که عموما پلکسر و پلاسماتراپی دو نوع شیوه ی متفاوت درمانی به حساب می آیند.اما باید ذکر کنیم که چنین تصوری از اساس غلط است

چرا که پلکسر نیز از گاز پلاسما برای درمان استفاده می کند و در واقع نام دستگاهی است که از طریق آن پلاسما تراپی انجام می گیرد.

به همین خاطر چنان چه به مراکزی برخورد کردید که این شیوه را به عنوان درمانی متفاوت به شما ارائه کرده و به این ترتیب هزینه های بیشتری از شما دریافت می کنند ؛ هوشیار باشید و فریب چنین مراکزی را نخورید.

برداشتن پف چشم بدون بدون جراحی

در روش پلاسما تراپی نکته ی فوق العاده ای که وجود دارد این است که عموما ورم ها و قرمزی ها پس از یکی دو روز خود به خود از بین خواهند رفت و هیچ گونه عواقبی برای شما به دنبال نخواهد داشت

بلفاروپلاستی پلک
بلفاروپلاستی پلک

به دلیل مزایای فوق العاده پلاسما تراپی ، امروزه این روش محبوبیت چشم گیری میان افراد پیدا کرده است خصوصا برای کسانی که از جراحی وحشت زیادی دارند ، توصیه می کنیم که پلاسما تراپی را امتحان کنند.

بهترین پزشک جراحی پلک | بهترین جراح پلک در تهران

تنها نکته ای که به هنگام تصمیم برای انجام جراحی پلک باید به آن توجه داشته باشید انتخاب یک جراح متخصص و خبره است.یک جراح ماهر می تواند بهترین نتیجه ی ممکن را برای شما به دست آورد و هم چین تا جای ممکن از ابتلای شما به عوارض جانبی پس از عمل نیز جلوگیری کند.

در نظر داشته باشید که تجربه و سابقه ی کاری پزشک مربوطه در نتیجه ی عمل شما تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت. به همین خاطر انتخاب درست و صحیحی داشته باشید

مرکز زیبایی برکه افتخار دارد که با بهره گیری از بهترین پزشک جراحی پلک  کلیه خدمات رفع مشکلات پلک را برای شما عزیزان ارائه کند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و هم چنین اخذ نوبت از این مرکز به صفحه ی تماس با ما مراجعه نمایید.

تخفیف جراحی پلک

مرکز زیبایی برکه افتخار دارد که همواره قیمت های مناسب و به صرفه ای برای خدمات خود در نظر بگیرد. پزشکان این مجموعه همگی بالاترین میزان تعهد و مسئولیت را نسبت به بیماران خود خواهند داشت. به همین خاطر تضمین خواهیم کرد که با خیالی آسوده مجموعه ی ما را ترک می کنید.

علاوه بر این مرکز برکه به مناسبت های مختلف ، تخفیف های جذاب و استثنایی ای برای خدمات خود در نظر می گیرد که جراحی پلک نیز از این قاعده مستثنی نیست!!

بهترین کیفیت خدمات را با مرکز برکه و پزشکان آن دریافت کنید.

محقق و گرد آورنده : ندا ناصری

لینک منبع

پزشکان و متخصصان پوست و موی تهران اسکین

Leave A Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!