مزایای استفاده از کرم رتینول

0 164

Retinol

کرم رتینول از ویتامین آ گرفته شده است و دارای مزایا ی بسیاری بوده و همچنین از ان به عنوان معجزه گر صنعت زیبایی یاد میشود .

این دارو حفره های مستعد اکنه را میبندد و تولید سلول و کلاژن را افزایس میدهدو نشانه های افزایش سن  را کم رنگ تر میکند .

تخفیفات ویژه در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران اسکلپیون(مدیواستار)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

همچنین این کرم اثرات ناشی از تغییر رنگ پوست به دلیل افتاب سوختگی و یا موارد دیگر را از بین میبرد .

رتیونول از ویتامین آ و یا یک انتی اکسیدان بدست می اید و از اکسیده شدن پوست جلوگیری میکند و رادیکال های ازاد را خنثی میسازد که در پیری پوست موثرند .

یکی از دلایل اصلی ایجاد اکنه ,وجود روزنه های پر میباشد و این کرم الودگی و مواد ناسالم و یا سلول های مرده انباشته شده در این روزنه ها را پاکسازی میکند و در نتیجه احتمال وجود اکنه کاهش خواهد یافت .

تعدادی از متخصصان پوست معتقدند که این کرم قادر به کوچک کردن روزنه های پوستی میشود و به همین علت پوست شفاف تر و نرم تر میشود .

پوست انسان به طور طبیعی روزانه سلول های جدید تولید میکند ولی با افزایش سن ,این فرایند ارام میشود در نتیجه پوست زیبایی خود را از دست میدهد .

کرم رتینول سلول سازی را افزایش میدهد و به همین دلیل پوست شاداب تر به نظر میرسد و روند پیری کند میشود .همچنین تولید کلاژن را افزایش میدهد (پروتئینی که زیر پوست یافت میشود و پوست را نرم میکند .کاهش کلاژن باعث ایجاد چروک و پیری پوست میشود .به همین دلیل رتینول به عنوان یک کرم ضد پیری شناخته میشود .

[divider]

نگارنده :فرحناز ال احمد

   مرکز تحقیقات کلینیک پوست ,لیزر و تناسب اندام الومینا 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!