عمل بینی چگونه انجام میشود

عمل بینی چگونه انجام میشود | عمل بینی ارزان در تهران

عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی (Rhinoplasty)

رینوپلاستی ، که گاهی توسط بیماران با عنوان “عمل بینی” یا ” جراحی زیبایی بینی ” از آن یاد می شود ، عمل جراحی ایست که هماهنگی و تناسب بینی با صورت را بهبود می بخشد. این جراحی همچنین می تواند اختلالات تنفسی ناشی از نقص ساختاری در بینی را اصلاح کند.

مواردی که جراحی زیبایی بینی می تواند اصلاح کند عبارتند از:

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

 • اندازه بینی جهت داشتن هارمونی با صورت
 • کاهش عرض بینی در قسمت پل یا کاش اندازه و موقعیت سوراخ های بینی
 • رفع برآمدگی قابل مشاهده در نوک بینی یا در ناحیه پل بینی
 • ترمیم بینی های گوشتی ، بینی افتاده و سر پایین ، بینی عقابی و کج بودن نوک بینی
 • بینی های بزرگ ، پهن یا رو به بالا
 • اصلاح عدم تقارن بینی

اگر می خواهید بینی متقارن تری داشته باشید ، به خاطر داشته باشید که چهره همه افراد تا حدی نامتقارن است. نتایج جراحی زیبایی بینی ممکن است کاملاً متقارن نباشد ، اگرچه هدف ایجاد تعادل در صورت و نسبت صحیح است.

قبل و بعد از عمل بینی چه باید کرد ؟

جراحی زیبایی بینی برای اصلاح انحراف سپتوم

جراحی زیبایی بینی ای که برای بهبود انسداد راه هوایی انجام می شود ، نیاز به ارزیابی دقیق ساختار بینی دارد زیرا این امر با عبور جریان هوا و تنفس مرتبط است.

اصلاح انحراف سپتوم ، که یکی از شایع ترین دلایل اختلال در تنفس است ، با تنظیم ساختار بینی برای ایجاد تراز بهتر انجام می شود.

 

چه کسی کاندید خوبی برای عمل بینی به شمار می رود؟

بعد از عمل بینی

جراحی زیبایی بینی یک روش بسیار شخصی است. شما باید این کار را برای خودتان انجام دهید ، نه اینکه قصد داشته باشید خواسته های شخص دیگری را برآورده کنید یا سعی کنید از دید دیگران بسیار ایده آل و بی عیب و نقص به نظر برسید.

ممکن است کاندید خوبی برای جراحی زیبایی بینی باشید ، اگر:

 • رشد صورت تان کامل شده باشد
 • از نظر جسمی در سلامت کامل به سر می برید
 • سیگار نمی کشید
 • برای بهبود ظاهر خود یک چشم انداز مثبت و اهداف واقع بینانه ای در ذهن دارید

 

فواید عمل بینی چیست؟

فواید عمل بینی

جراحی زیبایی بینی نه تنها می تواند ظاهر و عملکرد بینی را بهبود ببخشد ، بلکه همچنین می تواند اعتماد به نفس را ارتقا دهد و سال ها سرخوردگی ناشی از ظاهر بد بینی را از بین ببرد. فواید عمل بینی عبارتند از:

 • افزایش یا کاهش اندازه بینی
 • دادن شکل جدیدی به سوراخ های بینی
 • کوچک شدن نوک بینی
 • کاهش پل یا غوز بینی
 • برقراری تعادل و هارمونی بین سایر ویژگی های صورت
 • گذاشتن تأثیر مثبت بر زیبایی کلی صورت فرد
 • اصلاح مشکلات مرتبط با انحراف سپتوم
 • بهبود بخشیدن به تنفس

 

خطرات و عوارض عمل بینی چیست؟

عمل جراحی بینی
عوارض عمل بینی

تصمیم به انجام جراحی پلاستیک بسیار شخصی است. شما باید تصمیم بگیرید که آیا این مزایا برای رسیدن به اهداف شما خواهد بود و آیا خطرات و عوارض احتمالی جراحی زیبایی بینی قابل قبول است یا خیر.

جراح پلاستیک شما یا کارکنان مرکز جراحی در مورد خطرات مرتبط با جراحی زیبایی بینی به طور مفصل توضیح خواهند داد. از شما خواسته می شود تا فرم های رضایت را امضا کنید تا از درک کامل این روش و هرگونه خطرات یا عوارض احتمالی اطمینان حاصل کنید.

خطرات و عوارض جراحی رینوپلاستی شامل موارد زیر است:

 • خطرات بیهوشی
 • عفونت
 • دیر بهبود یافتن زخم یا اسکار
 • تغییر در احساس پوستی (بی حسی یا درد)
 • سوراخ شدن سپتال بینی (تیغه وسط بینی) که بسیار نادر است. ممکن است برای ترمیم سپتوم به یک جراحی ترمیمی دیگر نیاز باشد اما این احتمال نیز وجود دارد که اصلاح این عارضه غیرممکن باشد.
 • مشکل در تنفس
 • ظاهر ناخوشایند بینی
 • تغییر رنگ و تورم پوست
 • امکان جراحی تجدیدنظر

این خطرات و سایر موارد قبل از رضایت شما برای عمل ، کاملاً مورد بحث قرار خواهد گرفت. بسیار حائز اهمیت است که تمام سؤالات خود را مستقیماً با جراح پلاستیک خود مطرح کنید.

 

عمل بینی چگونه انجام میشود ؟

عمل بینی چگونه انجام میشود

جراحی رینوپلاستی مراحل زیر را شامل می شود:

مرحله 1 – بیهوشی

در طی عمل جراحی برای راحتی تان به شما داروهایی تزریق می شود. این گزینه های دارویی شامل آرام بخش داخل وریدی یا داروی بیهوشی عمومی است. پزشک بهترین و مناسب ترین انتخاب را به شما توصیه می کند.

مرحله 2 – برش

جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی یا با استفاده از روش بسته انجام می شود ، که در آن برش ها در داخل بینی پنهان می شوند ، یا به روش باز ، که در آن برش در راستای کلوملا (نوار باریک بافتی که سوراخ های بینی را از هم جدا می کند) انجام می شود.

از طریق این برش ها ، پوستی که استخوان ها و غضروف بینی را پوشانده است ، به آرامی بالا زده می شود و امکان تغییر شکل ساختار بینی را می دهد.

مرحله 3 – تغییر شکل ساختار بینی

ممکن است با از بین بردن استخوان یا غضروف ، اندازه یک بینی بیش از حد بزرگ ، کاهش یابد. بعضی اوقات ممکن است رینوپلاستی نیاز به افزودن غضروف پیوندی داشته باشد.

برای این منظور ، به طور معمول غضروف از سپتوم ، تیغه وسط بینی ، گرفته می شود. گاهی اوقات از غضروف گوش یا به ندرت می توان از بخشی از غضروف دنده نیز استفاده کرد.

مرحله 4 – اصلاح انحراف سپتوم

اگر سپتوم انحراف داشته باشد ، می تواند صاف شود و زائدات داخل بینی به منظور بهبود تنفس کاهش یابند. به این عمل جراحی ، سیتوپلاستی اطلاق می گردد.

مرحله 5 – بستن برش

هنگامی که ساختار زیرین بینی به شکل مورد نظر ترمیم و اصلاح شد ، پوست و بافت بینی دوباره پوشیده شده و برش ها بسته می شوند.

برش های اضافی ممکن است در شکاف های طبیعی حفره های بینی ایجاد شوند تا اندازه آنها تغییر کند.

مرحله 6 – مشاهده نتایج

طی چند روز ، اسپلینت (گچ بینی) و گاز استریل می توانند از ابتدای شروع بهبودی از بینی پشتیبانی کنند. اطلاعات بیشتر در مورد نتایج جراحی رینوپلاستی را از جراح تان کسب کنید.

 

دوران نقاهت بعد از عمل بینی

دوران نقاهت بعد از عمل بینی

بعد از انجام عمل رینوپلاستی معمولاً افراد برای هفته اول اسپلینت بینی دارند. بعد از عمل ، باید انتظار تورم و کمی کبودی در اطراف چشم را داشته باشید که بعد از روز سوم بهبود می یابد. اگرچه می تواند تا دو هفته ادامه یابد.

این انتظار را داشته باشید بینی تان کمی ورم داشته باشد که احتمالاً تنها خودتان و جراح تان متوجه آن خواهید شد. این ورم ظرف شش ماه آینده کاملا از بین خواهد رفت. شکل نهایی بینی شما پس از طی کامل دوره بهبودی ، مشخص می شود.

شما باید سه تا شش هفته بعد از رینوپلاستی از انجام فعالیت های شدید خودداری کنید. شما می توانید به محض طی دو تا سه هفته ریکاوری به فعالیت های اجتماعی خود بازگردید و هیچ نشانه قابل تشخیصی مبنی بر انجام یک عمل جراحی را نداشته باشید.

 

جراحی بینی قیمت | هزینه عمل بینی چقدر است؟

دکترعمل بینی در تهران

هزینه جراح برای جراحی زیبایی بینی بستگی به تجربه وی ، نوع روش استفاده شده و محل جغرافیایی مطب وی دارد.

بسیاری از جراحان پلاستیک برنامه های تامین مالی بیمار ، مانند دریافت هزینه جراحی زیبایی بینی اقساط را برای جراحی زیبایی بینی ارائه می دهند ، بنابراین حتما در این خصوص سؤال کنید.

هزینه های عمل بینی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه های بیهوشی
 • هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی
 • آزمایش های پزشکی
 • پوشاک بعد از عمل
 • نسخه های دارویی
 • هزینه جراح

به طور مثال ممکن است هزینه عمل بینی شما 5 میلیون تومان باشد. این هزینه متوسط ​​تنها بخشی از قیمت کل است که شامل بیهوشی ، اتاق عمل یا سایر هزینه های مرتبط نمی باشد. لطفاً برای تعیین هزینه نهایی خود به این لینک مراجعه کرده و مشورت کنید.

برای انجام عمل جراحی رینوپلاستی ، هنگام انتخاب جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی در شهر خود ، به یاد داشته باشید که سطح تجربه جراح و راحتی شما با وی از هزینه نهایی جراحی بسیار مهم تر است.

بهترین جراح بینی در تهران کیست؟

آیا عمل بینی با بیمه تامین اجتماعی امکان پذیر است؟

هنگامی که عمل بینی به منظور بهبود عملکرد تنفس انجام می شود ، علت آن معمولاً انسداد راه هوایی است. این روش ، چه به تنهایی و چه در رابطه با جراحی زیبایی بینی انجام شود ، ترمیم و بازسازی محسوب می شود و ممکن است تحت پوشش بیمه های درمانی باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص از بیمه گذار تان سوال فرمایید.

 

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی

عمل بینی بازیگران

عمل بینی ارزان در تهران

مراقبتهای بعد از عمل رینوپلاستی
بهترین جراح رینوپلاستی در تهران

خوشبختانه مفتخریم به اطلاع شما عزیزان برسانیم که مرکز زیبایی ما واقع در محدوده قلهک شریعتی ، از بهترین جراح بینی در تهران برخوردار می باشد. پس چنانچه به دنبال دکتر عمل بینی در تهران ، ویزیت رایگان جراحی بینی ، مشاوره رایگان جراحی بینی ، هزینه رینوپلاستی ، هزینه عمل رینوپلاستی بینی ، قیمت رینوپلاستی و عمل بینی ارزان در تهران هستید ، به شما مرکز زیبایی برکه را معرفی می کنیم.

مرکز زیبایی برکه با بهره گیری از بهترین پزشکان و متخصصین زیبایی و هم چنین بهترین و با کیفیت ترین مواد، افتخار دارد کلیه خدمات زیبایی ، پوست و مو، و لیزر را در محدوده شمال تهران (شریعتی ، قلهک ، زرگنده ، دروس ، میرداماد ، تجریش ، فرمانیه ، پاسداران) به شما عزیزان ارائه دهد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ نوبت از این مرکز به این صفحه مراجعه کنید.

امیدواریم این مطلب توانسته باشد، ابهامات شما در خصوص عمل بینی را برطرف کرده باشد.

شاد و سلامت باشید.

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع:

plasticsurgery

millercosmeticsurgery

5 1 رای
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments