آیا بوتاکس خوب است | معرفی بهترین مرکز تخفیف بوتاکس در تهران

امیدواریم تزریق بوتاکس خود را در هر کلینیکی که انجام می دهید، با موفقیت همراه باشد و هیچ گونه عوارضی را تجربه نکنید. اما چنانچه در یافتن یک کلینیک معتبر دچار تردید هستید، این مطلب را بخوانید...

امیدواریم تزریق بوتاکس خود را در هر کلینیکی که انجام می دهید، با موفقیت همراه باشد و هیچ گونه عوارضی را تجربه نکنید. اما چنانچه در یافتن یک کلینیک معتبر دچار تردید هستید، این مطلب را بخوانید…

حقایقی در مورد تزریق بوتاکس

non surgical cosmetic procedures s2 botox 300x204 - آیا بوتاکس خوب است | معرفی بهترین مرکز تخفیف بوتاکس در تهران
تزریق بوتاکس
  • سم بوتولینوم (Botox ، onabotulinumtoxinA) ماده ای است که بیش از یک قرن شناخته شده است و بیش از 50 سال جهت اهداف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. کاربردهای اولیه آن برای تنبلی چشم (استرابیسموس) ، بلفارواسپاسم (عدم توانایی در حرکت پلک ها به روش های خاص) و کژ گردنی (دیستونی گردن) بود.
  • در سال 2002، بوتاکس به منظور بهبود و رفع خطوط اخم در ناحیه (گلابلا) بین دو چشم بر روی پیشانی تصویب شد و براساس برآوردهای داده های تامین شده از سوی شرکت آلرژن، از آن زمان تاکنون بیش از 11 میلیون بیمار با موفقیت درمان شده اند.
  • در سال 2004، بوتاکس به منظور درمان تعریق بیش از حد (هایپرهیدروز) و در سال 2010، برای درمان سردردهای میگرنی مورد تأیید قرار گرفت.
  • یک تصور غلط رایج این است که بوتاکس در واقع عضلات صورت را فلج می کند. اگرچه ، این امر می تواند با شدید مقادیر بوتاکس اتفاق بیفتد، اما اکثر پزشکان در تلاشند تنها مقداری را که به بیمار امکان می دهد فعالیت محدودی داشته باشد، تزریق کنند.
  • بیماران باید بدانند که بوتاکس برای جلوگیری از خطوط بیان استفاده نمی شود؛ بلکه برای جلوگیری از ایجاد گریم صورت و رفع خطوط اخم که بر حسب عادت و به طور ناخواسته ایجاد می شوند، استفاده می شود.
  • چنانچه بوتاکس به طور صحیح انجام نشود یا توسط افرادی که آموزش ندیده اند صورت گیرد، ممکن است این گونه به نظر برسد که بیمار خوشحال است.

 

آمادگی های قبل از تزریق بوتاکس چیست؟

nintchdbpict000277740853 200x300 - آیا بوتاکس خوب است | معرفی بهترین مرکز تخفیف بوتاکس در تهران
بوتاکس

بوتاکس به شکل ماده ای کریستالی از سوی تولید کننده تولید می شود که پس از آن مجدداً با محلول آب نمک یا مایع دیگری بازسازی می شود. پزشکان هنگام تهیه آن، مقادیر مختلفی از مایع را اضافه می کنند. اگرچه میزان صحیح یا غلطی برای اضافه کردن مایع وجود ندارد، اما بیشتر پزشکان حدود 2 الی 3 میلی لیتر (حدود نیم قاشق چای خوری) مایع را به هر ویال اضافه می کنند. بعضی از پزشکان مقدار مایع بیشتری اضافه می کنند که باعث می شود بیماران فکر کنند که میزان بیشتری بوتاکس دریافت می کنند، اما در واقع همان مقدار بوتاکس یا کمتر از آن را نسبت به نمونه های بازسازی شده به شکل قوی تری دریافت می کنند. دوز کل دارو است که منجر به اثر مطلوب می شود، نه حجم مایع.

بنابراین یادآوری این نکته مهم است که اگر یک کلینیک یا یک مرکز زیبایی اعلام می کند که بوتاکس را با مبلغ معینی در هر واحد تهیه می کنند، این احتمال بسیار زیاد است که بوتاکس را رقیق می کنند. این بسیار مشابه کاریست که بسیاری از شرکت های آبمیوه سازی می کنند و مقدار زیادی آب را در بسته بندی آبمیوه می گنجانند. هنگامی که صحبت از بوتاکس یا جایگزین های آن یعنی دیسپورت و زئومین می شود، هزینه ها بسیار بیشتر می شوند.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه کندلا جنتل مکس پرو

22212952_021 22234012_021

6634846_0910

 

نقاط تزریق بوتاکس

BOTOX SE3 300x200 - آیا بوتاکس خوب است | معرفی بهترین مرکز تخفیف بوتاکس در تهران
بوتاکس پیشانی

بیمار در موقعیت قائم بر روی تخت قرار می گیرد. مناطقی که باید تزریق شوند با پاک کننده غیر الکلی مانند هیبیکلن یا بتادین پاک می شوند. برخی از پزشکان در این زمان از یک ماده بی حسی موضعی مانند کرم EMLA یا سایر جایگزین های مشابه استفاده می کنند. سپس بوتاکس در نواحی مورد نظر تزریق می شود. الگوهای تزریق معمولی شامل حدود چهار یا پنج نقطه در هر طرف پیشانی و دو یا سه نقطه در اطراف چشم است. بسته به نوع چین و چروک و اثر مطلوب آن برای بیمار، پزشک می تواند مناطق بیشتری را تزریق کند. چنانچه پس از تزریق، ناحیه مورد نظر خونریزی کرد، معمولا فشار اعمال می شود. در حالی که گاهی اوقات جهت راحتی بیشتر از یخ استفاده می شود، اما برای کنترل خونریزی و کبودی، فشار مستقیم بسیار بیشتر از یخ موثر است.

 

فیلم تزریق بوتاکس

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

پس از تزریق، بیمار معمولاً به مدت دو تا پنج دقیقه روی تخت به صورت قائم یا نیمه ایستاده قرار می گیرد تا پزشک مطمئن شود که بیمار پس از انجام پروسه حال خوبی دارد. پس از آن بیمار باید دو تا چهار ساعت از دراز کشیدن خودداری کند. اگر نگران ایجاد کبودی هستید، بسیار مهم است که در صورت امکان بعد از انجام تزریق از مصرف آسپرین یا محصولات مرتبط با آن مانند ایبوپروفن (ادویل ، موترین) یا ناپروکسن خودداری کنید تا احتمال بروز کبودی را به حداقل برسانید.

بسیاری از پزشکان به بیماران نمی گویند که انجام فعالیت های شدید به مدت چند ساعت پس از تزریق، خطر ابتلا به کبودی را افزایش می دهد. بنابراین توصیه می شود پس از تزریق بوتاکس از تحرک بدنی شدید و ورزش خودداری کنید.

 

بعد از بوتاکس چه باید کرد

botox before and after 300x225 - آیا بوتاکس خوب است | معرفی بهترین مرکز تخفیف بوتاکس در تهران
بعد از بوتاکس چه باید کرد

نتایج طی 3 تا 10 روز مشهود خواهد بود. ممکن است قبل از تزریق عکس گرفته شود تا شما بتوانید به جای تکیه بر حافظه خود، نتایج حاصل را به صورت بصری بررسی کنند. تعجب آور است که چطور بسیاری از افراد به یاد نمی آورند که قبل از تزریق چگونه بوده اند و هنگام تماشای عکس خود از این تفاوت شگفت زده می شوند. قبل از انجام تزریق، بیمار باید درک کند که بوتاکس در واقع خطوط را از بین نمی برد بلکه آنها را شل می کند. این بدان معنی است که خطوط عمیق تر، کمرنگ تر می شوند و خطوط سطحی تقریبا از بین می روند. این را می توان به عمل بخار شدن چین و چروک های لباس پس اتو کردن تشبیه کرد.

ممکن است لازم باشد که بیمار به روش های بیشتری مانند استفاده از مواد پرکننده (فیلر) نیاز داشته باشد تا چین و چروک هایی که اکنون توسط بوتاکس ریلکس شده اند را برطرف کند. علاوه بر این ، ممکن است دو یا سه جلسه تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک های عمیق تر لازم باشد. خطوط ناحیه بین چشم ها، منطقه مطلوبی برای استفاده بوتاکس به همراه فیلر است ، زیرا این چین و چروک های ترمیم شده همیشه به تنهایی به درمان بوتاکس جواب نمی دهند. در مورد استفاده از پرکننده در این منطقه اختلاف نظر وجود دارد، زیرا ممکن است باعث انسداد رگ ها یا شریان ها شده و موجب خونریزی و ایجاد اسکار در آن منطقه شود. به طور کلی ، هر چه ذرات فیلرها کوچکتر باشند مانند Restylane یا Juvederm Ultra بیشتر مناسب ناحیه بین دو چشم هستند.

6 نکته برای پیشگیری از عوارض جانبی بوتاکس

 

آیا بوتاکس خطر دارد ؟

potoz 1 300x151 - آیا بوتاکس خوب است | معرفی بهترین مرکز تخفیف بوتاکس در تهران
آیا بوتاکس خطر دارد

خطرات تزریق بسیار جزئی هستند. خطرات اصلی شامل سردرد، درد و علائم شبه آنفولانزا است. در موارد نادر ، ممکن است افتادگی در پلک یا نواحی اطراف ابرو به وجود بیاید. متخصص زیبایی حتما باید قبل از تزریق، پلک بیمار را ارزیابی کند زیرا ممکن است بیمار در صورت داشتن پلک بسیار افتاده، کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس نباشد. پتوز در بوتاکس (افتادگی پلک در اثر بوتاکس) در 5٪ از بیماران می تواند رخ دهد اما بسیار نادر است. این پیامدها به طور معمول بسیار جزئی هستند و با گذشت زمان برطرف می شوند.

اخیراً نگرانی هایی در مورد انتقال سم بوتولینوم به صورت رتروگراد وجود دارد، به این معنی که این سم می تواند به سیستم عصبی مرکزی منتقل و منجر به صدمات طولانی مدت شود. مطالعات انجام شده در ایتالیا توسط فلاویا آنتونوچی عمدتاً بر روی فرم خام این سم بوده و هیچ یک از آماده سازی های تجاری موجود نیست. علاوه بر این، این مطالعات بر روی حیوانات و با تزریق سموم به یک ناحیه با غلظت نزدیک به 150 برابر بیشتر از تزریق های طبیعی برای اهداف زیبایی انجام شده است که در چندین سایت پخش شده اند.

همچنین نگرانی های زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه اداره غذا و داروی آمریکا یک الزام مورد نیاز برای ارزیابی ریسک و کاهش خطر برای کلیه داروهای سم بوتولینوم ایجاد کرده است که بطور خاص مشکلات گسترش این سم و خطر ابتلا به این پیامدها را مورد هدف قرار داده است که می توانند منجر به مرگ ناشی از بلع یا مشکلات تنفسی در بیماران خاص که ممکن است بعد از درمان با سم بوتولینوم حساس شوند. کلیه محصولات از جمله دیسپورت، Myobloc ، زئومین و بوتاکس از طریق این استراتژی کنترل می شوند که بهترین نوع بوتاکس به شمار می روند. این امر به طور خاص در خصوص تعداد مشخصی از بیماران اعمال می شود که بیشتر از دوزهای معمول، سم بوتولینوم دریافت می کنند.

اگر بیماری به تخم مرغ حساسیت دارد ، به کار نبردن این ماده بسیار حائز است؛ زیرا این سم بر پایه آلبومین (تخم مرغ) تهیه می شود. علاوه بر این، چنانچه بیمار باردار باشد، به هیچ وجه این درمان توصیه نمی شود (دسته C بارداری).

 

بوتاکس در بارداری نی نی سایت

در بارداری نی نی سایت - آیا بوتاکس خوب است | معرفی بهترین مرکز تخفیف بوتاکس در تهران
بوتاکس در بارداری نی نی سایت

بوتاکس ارزان قیمت

اگرچه میزان صحیح یا غلطی برای اضافه کردن مایع وجود ندارد، اما بیشتر پزشکان حدود 2 الی 3 میلی لیتر (حدود نیم قاشق چای خوری) مایع را به هر ویال اضافه می کنند. بعضی از پزشکان مقدار مایع بیشتری اضافه می کنند که باعث می شود بیماران فکر کنند که میزان بیشتری Botox دریافت می کنند، اما در واقع همان مقدار بوتاکس یا کمتر از آن را نسبت به نمونه های بازسازی شده به شکل قوی تری و به اسم بوتاکس ارزان قیمت دریافت می کنند. دوز کل دارو است که منجر به اثر مطلوب می شود، نه حجم مایع.

 

چه زمانی نتایج بوتاکس ظاهر می شود؟

4453 13248 40377 41074tn - آیا بوتاکس خوب است | معرفی بهترین مرکز تخفیف بوتاکس در تهران
تزریق بوتاکس

معمولاً نتایج در طی 3 تا 10 روز یا حتی زودتر مشاهده می شود. ماندگاری بوتاکس در بیشتر افراد تا سه یا چهار ماه دوام دارد. با گذشت زمان، فعالیت عضلات به تدریج به حالت عادی بر می گردد. علاوه بر این، بسته به مقدار تزریق شده، ممکن است مناطق دیگر به مرور زمان به فعالیت خود بازگردند. نکته جالب توجه در مورد بوتاکس این است که حتی در ماه سوم نسبتاً خوب کار می کند (بسته به میزان استفاده شده ، ممکن است تقریباً شش تا 12 ماه طول بکشد).

بسته به اینکه چه کسی تزریق بتاکس را بر روی شما انجام می دهد ، نتایج متفاوت خواهد بود. مراجعه به پزشک متخصص در مورد این روش بسیار مهم است و این که پزشک تان از اعتبار و سطح تجربه بالایی برای انجام این کار برخوردار باشد. تولید کنندگان بتاکس توصیه می کنند، پزشکان خودشان دارو را تزریق کنند. مانند همه روش های زیبایی دیگر، مهارت پزشک مربوطه و میزان تجربه اش در تزریق بوتاکس موضوع حائز اهمیتی است.

 

نظرسنجی بوتاکس

21 1 300x150 - آیا بوتاکس خوب است | معرفی بهترین مرکز تخفیف بوتاکس در تهران
نظرسنجی بوتاکس

رتبه بندی در RealSelf.com میزان رضایت 65٪ مردم از برند بوتاکس (Botox) را نشان می دهد که هم رده با سایر درمان ها مانند Restylane ، Juvederm و Perlane و حتی کمی بالاتر از زئومین و دیسپورت است. از اینرو می توان نتیجه گرفت که بهترین نوع بوتاکس برند Botox است.

 

درمان افتادگی پلک در اثر تزریق بوتاکس : رفع عوارض بوتاکس

اگر بعد از انجام تزریق دچار افتادگی پلک شدید، توصیه می کنیم به متخصص زیبایی خود اطلاع دهید زیرا دارویی برای کمک به این شرایط وجود دارد. هرگونه مشکل دیگر، مانند مشکل در تنفس یا بثورات ناگهانی، باید سریعاً به پزشک گزارش شود. به طور کلی کبودی و تورم بعد از تزریق بوتاکس طی یک یا دو هفته از بین می روند، داروهای دیگری نیز برای درمان این موارد وجود دارد مانند درمان های موضعی ویتامین K (سرم ویتامین K ، کرم رفع کبودی، کرم شفابخش، کرم آرنیکا و غیره).

تورم بعد از تزریق بوتاکس را چه کنم ؟آیا این مشکل رفع خواهد شد ؟!

 

اشکال مختلف سموم بوتولینوم

دیسپورت (abobotulinumtoxinA ، Medicis) که در سال 2009 عرضه شد، رقیبی برای بوتاکس به شمار می رود. این محصول مشابه با Botox هست اما همان محصول نیست. بعلاوه، این محصول دارای واحد اندازه گیری های مختلفی است که در آن 20 واحد Botox برابر با 50 یا 60 واحد دیسپورت است.

مطالعات نشان می دهد مدت ماندگاری دیسپورت طولانی تر از بوتاکس است و زمان شروع اثرگذاری آن نیز سریعتر است. با این حال، تاکنون هیچ مقایسه و ارزیابی در خصوص این دو محصول انجام نشده است.

FDA در سال 2011 زئومین (incobotulinumtoxinA) را تأیید کرد و طبق دستورالعمل آماده سازی، تقریباً همان میزان واحدی که برای Botox به کار می رود، در این محصول نیز به کار می رود. در زئومین نیز مانند همه سموم، تفاوتهای زیادی وجود دارد، بنابراین می توان گفت که اثربخشی این سم ممکن است از فردی به فرد دیگر متغیر باشد و براساس آن داوری و قضاوت شود.

تخفیف بوتاکس دیسپورت

 

سایر مناطق استفاده از بوتاکس | بوتاکس پیشانی و …

19 300x180 - آیا بوتاکس خوب است | معرفی بهترین مرکز تخفیف بوتاکس در تهران
بوتاکس پیشانی

نواحی بیشماری در بدن وجود دارد که ممکن است در آن از بوتاکس استفاده شود، از جمله پیشانی، خطوط پنجه کلاغی، لبخند لثه ای، چانه، گردن و سایر نواحی بدن. بسیاری از این موارد در حال حاضر برای تأیید FDA در دست بررسی هستند. علاوه بر این، اشکال موضعی سم بوتولینوم (Revance) در حال حاضر تحت مطالعه است. در آینده ای نزدیک، این موارد احتمالاً به بازار عرضه می شوند.

 

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

300x209 - آیا بوتاکس خوب است | معرفی بهترین مرکز تخفیف بوتاکس در تهران
هزینه تزریق بوتاکس

بسته به جایی که زندگی می کنید و سطح رقیق بودم سم، هزینه ها می تواند متغیر باشد، به این معنی که اگر یک کلینیک به جای تهیه بوتاکس تمام توان آن را رقیق کند، ممکن است در واقع قیمت بالاتر از قیمت نقل شده باشد. هزینه تزریق بوتاکس به تعداد واحد تزریق شده و تعداد نواحی تحت درمان بستگی دارد.

محصولات جدید مانند دیسپورت و زئومین، قیمت پایین تری به نسبت Botox دارند، اما باز هم هزینه می تواند بسیار متفاوت باشد.

قیمت بوتاکس ایرانی چقدر است ؟کیفیت این بوتاکس چه ؟!

 

بهترین مرکز بوتاکس در تهران

best laser hair removal center in IranTehran - آیا بوتاکس خوب است | معرفی بهترین مرکز تخفیف بوتاکس در تهران
بهترین مرکز تزریق بوتاکس، ژل و فیلر در تهران

همانطور که متوجه شدید، انجام تزریق بتاکس از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، چه از حیث تجربه پزشک و چه از نظر کلینیک و هزینه های مرتبط. بنابراین در انتخاب یک مرکز تزریق بوتاکس و بهترین متخصص زیبایی باید وسواس زیادی به خرج داد. امیدواریم تزریق بوتاکس خود را در هر کلینیکی که انجام می دهید، با موفقیت همراه باشد و هیچ گونه عوارضی را تجربه نکنید. اما چنانچه در یافتن یک کلینیک معتبر دچار تردید هستید، کلینیک برکه، بهترین مرکز تخفیف بوتاکس در تهران را به شما معرفی می کنیم.

مرکز زیبایی برکه با بهره گیری از بهترین پزشکان و متخصصین زیبایی مجرب و هم چنین بهترین و با کیفیت ترین مواد و دستگاه ها، افتخار دارد علیرغم تزریق بوتاکس، کلیه خدمات زیبایی، پوست و مو و لیزر موهای زائد را به شما عزیزان ارائه کند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره، اطلاع از قیمت ها و همچنین اخذ نوبت از این مرکز به این صفحه مراجعه کنید.

شاد و تندرست باشید.

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

لینک پیوند

0 0 رای
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر شما چیه؟ سوالی دارین؟x
()
x