تحقیقات جدید در مورد روشهای موثر در کاهش ریزش مو

0 60

 

 

مطالعات اخیر نشان داده اند که استفاده از میکرونیدل( Microneedling) یک درمان موثر ضد ریزش مو است.

Microneedling یک روش محبوب برای درمان مشکلات پوست می باشد. تحقیقات جدید نشان داده است که این روش می تواند در درمان ریزش مو و جذب بهتر مواد به پوست موثر باشد.

تخفیفات ویژه در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران اسکلپیون(مدیواستار)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

مطالعه اول:
در یک مطالعه، اثر ماینوکسیدیل با اثر ماینوکسیدیل در ترکیب با استفاده از میکرونیدلینگ مقایسه شد. این مطالعه در 100 نفر مرد آلوپسی آندروژنتیک (AGA) در طی یک دوره 12 هفته ای انجام شد.

نتایج کلیدی
افزایش قابل توجهی از تعداد موها در هر 2cm در گروه استفاده کننده میکرونیدل دیده شد. در گروهی که از میکرونیدل استفاده کرده بودند 91 مو  رشد کرده بود در حالی که این تعداد در استفاده کنندگان ماینوکسیدیل به تنهایی 22.2 تار مو بود.

82% استفاده کنندگان از میکرونیدل همراه با ماینوکسیدیل بهبود وضعیت مو از %50 و بیشتر را نشان دادند.

میکرونیدلینگ سر

 

مطالعه دوم:
مطالعه دیگری در زنان مبتلا به انواع مختلفی از ریزش مو مانند تلوژن افلوویوم و آلوپسی آره آتا انجام شد. در  این افراد یک طرف سر با میکرونیدل در ترکیب با یک لوسیون موضعی حاوی محرک رشد مو و طرف دیگر با میکرونیدلینگ در ترکیب با یک محلول نمک (دارونما) تحت درمان قرار گرفت.

نتایج کلیدی
تعداد موها در هر 2cmدر سمت تحت درمان با میکرونیدل و لوسیون موضعی 12.7 افزایش یافت.در سمت تحت درمان با میکرونیدل و یک محلول نمک ، بطور متوسط کاهش 4.2 موها دیده شد.

 

نمودار ریزش مو

 

نتیجه
بر اساس مطالعات، می توان نتیجه گرفت که استفاده از میکرونیدلینگ در ترکیب با یک درمان موضعی (مینوکسیدیل یا دیگر لوسیونهای رشد مو) بهتر از یک درمان موضعی به تنهایی می باشد.

 

منبع:

http://www.hgspecialist.com/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!