9 عوارض جانبی لیزر موهای زائد که شما قطعا باید بدانید!

گر چه لیزر موهای زائد می تواند پوستی بسیار صاف و براق را به شما ببخشد، اما ممکن است برخی عوارض جانبی شایع و متداول بر روی شما داشته باشد. در میان همه عوارض، شایع ترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد، رشد مجدد مو در منطقه درمان است.

9 عوارض جانبی لیزر موهای زائد

سلام عزیزان تهران اسکینی!

رشد بیش از حد موهای زائد در نواحی ناخواسته صورت و بدن  همواره برای زنان و مردان مساله ای  آزاردهنده بوده است. ما  مقدار قابل توجهی از پول و زمان  خود را صرف حذف موهای زائد خود در دست و پا و دیگر نواحی بدن میکنیم .روش های سنتی حذف موهای زائد مانند ریش تراش، موم انداختن، تمیز کردن با کرم های موبر و الکترولیز وقت گیر، دردناک و گران است.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه کندلا جنتل مکس پرو

22212952_021 22234012_021

6634846_0910

لیزر موهای زائد از دهه گذشته با افزایش محبوبیت در بین عموم مردم به عنوان روش درمانی آرایشی و زیبایی  قرار گرفته است. این کار برای همه قسمت های بدن مانند صورت، چانه، بازو و بقیه بدن کار می کند. این توسط جراحان پلاستیک در سراسر جهان انجام می شود و می تواند به طور موثر موهای ناخواسته را به طور دائم با حداقل خطر کاهش دهد.

لیزر موهای زائد باعث میشود که هم موهای ناخواسته هم چروکهای ریز با یک حرکت از بین برروند. اما اگر اشتباه انجام شود به راحتی میتواند باعث آسیب جدی شود. این می تواند پوست شما را به طور جدی  سوزانده و به طور دائمی  اسکار ایجاد کند.

بنابراین قبل از اینکه پول نقد خود را برای  لیزر  موهای زائد خرج کنید ، باید  تمامی موارد مورد نیاز بدانید که در آن کار می کند، در مورد جوانب مثبت و منفی آن و سایر واقعیت ها.

Laser hair removal what you need to know - 9 عوارض جانبی لیزر موهای زائد که شما قطعا باید بدانید!
عوارض لیزر موهای زائد

9 عوارض جانبی لیزر موهای زائد چیست؟

گر چه لیزر موهای زائد می تواند پوستی بسیار صاف و براق را به شما ببخشد، اما ممکن است برخی عوارض جانبی شایع و متداول بر روی شما داشته باشد. در میان همه عوارض، شایع ترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد، رشد مجدد مو در منطقه درمان است.

این یک واقعیت انکار ناپذیر نیست که درمان لیزر، یک راه حل تضمینی یا دائمی نیست. برخی از افراد طی شش ماه درمان با افزایش رشد موهای زائد مواجه می شوند. اما این رشد مجدد، اغلب نازک تر و سبک تر از قبل است. عوارض جانبی دیگر عبارتند از:

1)برای لیزر موهای زائد گرمای زیادی برای سوزاندن مو استفاده میشود. که این امر می تواند در برخی از کاربران باعث سوختگی پوست  آنها شود. ریزش مو درافرادی که پوست تیره تری دارند راحت ترو بیشتر اتفاق می افتد، زیرا پوست با رنگدانه های تیره بیشتر لیزر را جذب می کند.

در حالی که در بیشتر موارد سوختگی ها در این روش خفیف است، اما تعدادی از مواردی که در آن سوختگی شدید گزارش شده است وجود دارد.

2) لیزر میتواند باعث تیرگی ( هایپر پیگمنتیشن) و یا حتی کمرنگ شدن( هایپوپیگمنتیشن) رنگ پوست در آن ناحیه شود.

A) هایپرپیگمنتیشن:  همان تیرگی پوست است که ممکن است بعد از ریزش موی توسط لیزر رخ دهد. درمان لیزر،  پروسه ی تولید ملانین را در پوست تحریک میکند و واکنشی مشابه پوست نسبت به خورشید ایجاد می کند.

B) هایپوپیگمنتیشن :  همان روشن شدن پوستی که پس از درمان لیزر اتفاق می افتد . جذب نور لیزر می تواند تولید ملانین را مهار و منجر به از دست دادن رنگدانه شود.

3) همچنین ممکن است  لیزر به آسیب های چشم منجر شود، بنابراین مهم است که در طول درمان لیزر، چشم خود را حفظ کنید. مهم این است که حتما از عینک مخصوصی که پزشک در اختیار شما می‌گذارد استفاده کنید و اگر پزشک یا متخصص لیزر آن را فراموش کرد شما حتما این مورد را با آنها گوشزد کنید.

4) خارش یک عارضه جانبی طبیعی در لیزر موهای زائد در حین و بعد از درمان است.
5) پوست به مدت چند روز پس از درمان قرمز می شود و بعد از آن ممکن است در اطراف فولیکول تورم  نیز ایجاد شود.

6) درد، سوزن سوزن شدن و بی حسی در اطراف ناحیه درمان احتمالا شایع ترین عوارض جانبی  لیزر می باشد که طبیعی است.

7) درمان لیزر می تواند منجر به پوسته پوسته شدن و تشکیل پوسته و دلمه بستن در اطراف محل درمان شود. کبودی خفیف نیز ممکن است  بر روی پوست های حساس رخ دهد. این عوارض جانبی در چند روز اول درمان ظاهر می شود و در مدت کوتاهی از بین می رود.

8) یکی از  نادرترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد پس از درمان لیزربنفش شدن پوست در نواحی برنزه شده است.به هیچ عنوان لیزر و برنزه بودن پوست با هم سر سازگاری ندارند در نتیجه  قبل و پس از درمان از برنزه کردن پزهیز کنید.

9) یکی دیگر از  ناخوشایند ترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد  اما قابل توجه عفونت است.  آنچه که مهم است این است که که بعد ازاستفاده از این روش ، ناحیه لیزر شده را کاملا تمیز نگه دارید تا بعد از درمان  عفونت را تجربه نکنید.

laser hair removal burns 2016 3 - 9 عوارض جانبی لیزر موهای زائد که شما قطعا باید بدانید!
عوارض جانبی لیزر موهای زائد

حقایقی درباره لیزر موهای زائد 

از بین بردن موهای زائد توسط لیزر یک پروسه سه مرحله ای است که شامل تمیز کردن ، تراشیدن و اسکن کردن منطقه ای است که باید درمان شود. در طول اسکن ، انرژی لیزر از طریق پوست عبور می کند و توسط رنگدانه در فولیکول مو جذب می شود.

درمان و جلسات بستگی به منطقه ، چگالی مو و چرخه رشد موهایی دارد که نیاز به درمان دارد. به طور کلی ، فرد نیاز به شش تا هشت جلسه دارد و در هر جلسه در حدود 20 درصد از فولیکول مو ها به طور دائم غیر فعال می شود.

موفقیت درمان لیزر بستگی به دو عامل دارد : رنگ مو و نوع پوست. نتایج لیزر درمانی در افراد مختلف متفاوت است ، اما به طور مؤثر 40 تا 80٪ از موها را کاهش می دهد.

احتمال رشد مو پس از لیزر موهای زائد همیشه وجود دارد. اما جلسات متعدد درمان می تواند طول مدت ریزش مو را افزایش دهد.

درمان موهای ناخواسته با لیزر تنها در مورد  فولیکول های موهایی مؤثراست که در مرحله فعال رشد هستند.  جلسات درمانی معمولاً با فاصله انجام می شوند تا فولیکول های مو زمان کافی برای رشد دوباره داشته باشند.

توصیه می شود که بین جلسات درمان با لیزر باید بین سه تا هشت هفته فاصله وجود داشته باشد. تعداد جلسات با توجه به مساحت تحت درمان و همچنین با توجه به چرخه رشد مو تعیین می شود. پاها و دست ها معمولاً نیاز به جلسات کمتری در مقایسه با گردن و صورت دارند.

پس از اتمام جلسات حذف مو، معمولاٌ دو تا سه هفته طول می کشد تا فولیکول های مو بریزند.

فرایند لیزر موهای زائد

درمان با لیزر برای رفع موهای زائد شامل لیزری است که با استفاده از انرژی نور و تبدیل آن به انرژی گرمایی کار می کند.  این گرما توسط ریشه هر تار مو جذب می شود و به  فولیکول آن آسیب می زند.

لیزر برای بسیاری از انواع پوست و موها مؤثر خواهد بود و فولیکول های آسیب دیده تا مدت ها و برای مدت طولانی و گاهی نیز برای همیشه قادر به تولید مو نخواهند بود.

درمان با لیزرنسبتاً مطمئن است و حداقل اختلال در سطح پوست وجود دارد. این روش برای افرادی که دارای موهای تیره و پوست روشن هستند ، بهتر جواب می دهد. این درمان بر روی موهای خاکستری ، سفید ، قرمز روشن ، قهوه ای روشن یا بلوند به خوبی کار نمی کند. برای به دست آوردن نتایج مطلوب ممکن  است نیاز به درمان ها و جلسات متعدد  باشد.

از آنجا که پوست ما سریع تر از فولیکول های مو خنک می شود ، پوست ما کمتر دچار آسیب دیدگی خواهد شد. درمان با استفاده از کرم های بی حسی به منظور کاهش درد و دستگاه خنک کننده برای خنک کردن پوست و به حداقل رساندن خطر پایان می یابد.

درمان هایی که برای از بین بردن موهای صورت و زیر بغل انجام می شود ، معمولاً در حدود 15 دقیقه طول می کشد. قسمت های دیگر بدن برای تکمیل روش حداقل به یک ساعت زمان نیاز دارد.

CoolGlideLaserHairRem innerpage - 9 عوارض جانبی لیزر موهای زائد که شما قطعا باید بدانید!
لیزر موهای زائد

شایع ترین خطاهای لیزر موهای زائد

بررسی های بیشتر در خصوص خطاهای درمانی نشان می دهد که از سال 2008 تا 2012 حدود 85% خطای درمان لیزر موهای زائد انجام شده که 64% آن توسط افراد افراد غیر حرفه ای بوده است و در اماکنی بدون تجهیزات پزشکی صورت گرفته است.

به عبارت دیگر، با وجودی که تنها بخشی از درمان های لیزر توسط افراد غیر حرفه ای صورت می گیرد، اما آن ها مسئول بیشتر پرونده های خطاهای درمانی و آسیب های پوستی تلقی می شوند.

اما از آنجاییکه لیزر موهای زائد یک روش پزشکی درمانی است. باید تمام درمان ها توسط یکی از متخصصین پزشکی و اپراتورهای آموزش دیده انجام بگیرد. این افراد در مراکز معتبر لیزر تهران اسکین قبل از انجام هرگونه درمان ، به طور گسترده آموزش دیده اند. علاوه بر این، یک دکتر با  مجوز پزشکی در هر مرکز درمانی حضور داشته و تمام رفتار و شایستگی کارکنان را از لحاظ پزشکی نظارت می کند.

برای آشنایی با بهترین مراکز لیزر تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

محقق و مترجم: دکتر محجوبه فاموری

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Source منبع 1
Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر شما چیه؟ سوالی دارین؟x
()
x