کدام لیزر مناسب تر است؟ دایود، الکس یا آی پی ال

لیزر دایود چیست؟

لیزر دایود

برای پاسخ به سوال کدام لیزر مناسب تر است، باید اول بدانیم که تفاوت بین لیزر (دایود و الکس) و IPL چیست؟

IPL مخفف نور پالسی شدید است،و اسامی SIPL، VPL، SPL  و … همگی در اصل از همان فن آوری و ماشین آلات  آی پی ال استفاده می کنند.

دقت کنید که IPL لیزر نیست ولی به دلیل ارزان بودن دستگاه بسیار عمومی و رایج شده است.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

این ماشین یک پهنای باند وسیع از نور سنتی تولید می کند که می تواند حرارت را در تمام بافت های اطراف منتشر کند.

IPL فاقد توانایی لیزر در تولید پهنای باند انتخابی نور است که تنها بر روی ساقه مو تاثیر می گذارد و بهمین دلیل با استفاده از آی پی ال در معرض خطر بیشتری برای عوارض جانبی کمتر موثر قرار دارید.

با استفاده از IPL به طور کلی نیاز به درمان بیشتری (گاهی اوقات دو یا سه برابر درمان با لیزر) وجود دارد و یا ممکن است استفاده از آی پی ال تنها کاهش ضخامت و تاریکی مو، و نه به طور کامل از بین بردن آن را به همراه داشته باشد.

به طور کلی، لیزر های اختصاصی برداشتن مو (به عنوان مثال الکساندریت، دیود، و ND: YAG) نتایج بهتری برای درمان موهای ناخواسته دارند.

در حال حاضر ، تعداد زیادی دستگاه لیزر وجود دارد که می تواند موهای زائد را انجام دهد. بنابراین، انتخاب و خرید یک دستگاه لیزر مو اغلب برای یک پزشک حرفه ای کار دشواری است.

هر تولید کننده مزایای تجهیزات خود را قرار می دهد ، سعی می کند خریدار را در اثربخشی روش خود متقاعد کند


همه انواع لیزرهای با کیفیت در شعب مختلف ما موجود است، انتخاب همیشه با شماست (تماس با ما)


بهترین
لیزر موهای زائد

تفاوت های بین لیزر دایود و الکساندرایت چیست؟

دایود و الکساندرایت، هر دو جزء لیزر هایی هستند که به طور متداول در درمان لیزر موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرند.

لازم به ذکر است که لیزر دایود به نسبت لیزر الکساندرایت، کمی جدیدتر است.

لیزر دایود

بهترین
لیزر دایود

لیزر دایود با طول موج 800 یا 810 نانومتری عمل می کند. این طول موج بالاتر، این امکان را به متخصص می دهد که به عمق بیشتری از پوست نفوذ کند تا از آسیب رسیدن به ملانین موجود در اپیدرم پوست جلوگیری به عمل آید و به طور مستقیم، فقط فولیکول مو مورد هدف قرار گیرد.

از لحاظ علمی، طول موج بلند تر کمک می کند از آسیب های پوستی و تغییرات رنگ دانه ای که در انواع لیزر با طول موج کوتاه تر حاصل می گردد، پیشگیری شود.

لیزر دایود، گزینه بسیار خوبی برای موهای ضخیم و تیره، به ویژه در ناحیه بیکینی محسوب می گردد .


لیزر الکساندرایت

الکساندرایت

لیزر الکساندرایت با طول موج 755 نانومتری، طول موج کوتاه تری به نسبت لیزر دایود دارد و به طور موثری برای درمان موهای زائد در پوست های نوع 1 تا 4 مناسب است. در مراکز لیزر تهران اسکین ما از برندهای معتبرتر لیزر الکساندرایت مانند اسکلپیون و کندلا و آپوجی استفاده می کنیم.

طول موج کوتاه تر، درمان را برای پوست های روشن تر به نسبت پوست های تیره، موثر تر می سازد. از آن جایی که هد دستگاه لیزر الکساندرایت از اندازه بزرگ تری برخوردار است، موجب می شود نواحی بزرگ تر سریع تر درمان شود.

به همین دلیل، این لیزر، بهترین انتخاب برای نواحی بزرگ، از قبیل کمر و قفسه سینه محسوب می شود.


بهترین
دستگاه لیزر موهای زائد

یافته های حاصل از مطالعات بالینی

با وجودی که هر دوی این لیزرها برای طیف پوستی 1 تا 4 مورد استفاده قرار می گیرند، ما قصد دریابیم که کدام یک از این ها بیشتر موثر واقع می گردند.

ما دو مطالعه بالینی جداگانه را در خصوص مقایسه دستگاه های لیزر موهای زائد دایود و الکساندرایت مورد ارزیابی قرار دادیم. هر دو مطالعه، نتایج یکسانی در موضوع اثر بخشی و کاهش موهای زائد نشان دادند. حال ببینیم کدام یک بهتر عمل می کند.


همه انواع لیزرهای با کیفیت در شعب مختلف ما موجود است، انتخاب همیشه با شماست (تماس با ما)


جزییات تست عبارتند از:

  • جهت بررسی اثربخشی دراز مدت لیزر های دایود و الکساندرایت، 31 فرد (زن و مرد) در طیف پوستی 1 تا 4 در جدول مقیاس فیتزپاتریک، تحت درمان های منظم با هر دو دستگاه لیزر قرار گرفتند.
  • شرکت کنندگان 6 جلسه لیزر موهای زائد با فواصل 4 هفته ای در ناحیه زیر بغل دریافت کردند.
  • زیر بغل سمت راست آن ها تحت درمان لیزر الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر و زیر بغل سمت چپ تحت درمان لیزر دایود با طول موج 808 نانومتر قرار گرفت.
  • تراکم موهای زائد پیش از درمان، پس از 6 جلسه درمان و 18 ماه پس از آخرین جلسه درمان ثبت شد.

نتایج مطالعه لیزر مو

بهترین
لیزر موهای زائد مردان

کاهش چشمگیر تراکم موهای زائد بلافاصله پس از آخرین جلسه درمان با هر دو دستگاه لیزر (72.16 درصد برای لیزر دایود و 71.30 درصد برای لیزر الکساندرایت) مورد ارزیابی قرار گرفت. 18 ماه پس از درمان، همچنان کاهش رشد موهای زائد به طور چشمگیری برای هر دو دستگاه لیزر (73.71 درصد برای لیزر دایود و 71.90 درصد برای لیزر الکساندرایت) مشاهده شد.

با وجودی که بسیاری از شرکت کنندگان در این آزمون، قرمزی پوست و ایجاد برآمدگی هایی را در ناحیه درمان گزارش دادند، اما همه عوارض جانبی بلافاصله در عرض چند روز بر طرف شد.

62.50 درصد شرکت کنندگان لیزر دایود را دردناک تر از الکساندرایت توصیف کردند. اما همگی آن ها در مورد این که درد ناشی از هر دو دستگاه لیزر قابل تحمل است، اتفاق نظر داشتند.

نتیجه این مطالعه بالینی نشان می دهد که لیزر های دایود و الکساندرایت، چنانچه جهت درمان موهای زائد در نوع پوستی 1 تا 4 قرار گیرند، هر دو نتایج چشمگیر و بلند مدتی را حاصل می کنند. و هر دو لیزر نتایج تقریبا یکسانی از خود نشان می دهند که پس از گذشت 18 ماه از درمان، همچنان پایدار است.

نتیجه گیری

بهترین
لیزر موهای زائد زیر بغل

با وجودی که ممکن است درمان با لیزر الکساندرایت عوارض جانبی موقت و بی خطر بیشتری داشته باشد، و لیزر دایود کمی درد بیشتری داشته باشد، اما هر دو نتایج چشمگیری را ایجاد می کنند. نتایجی که حتی پس از گذشت 18 ماه از آخرین درمان نیز پایدار هستند.

بنابراین می توان گفت که در صورتی که در محدوده نوع پوستی 1 تا 4 مورد استفاده قرار گیرند، هر دوی این دستگاه ها به طور یکسانی در امر لیزر موهای زائد خوب عمل می کنند.

چرا مراکز لیزر تهران اسکین انتخاب اول بیشتر بازیگران و چهره های مشهور هستند

1- لیزرهای ما استریل هستند ( امکان انتقال مشکلات پوستی صفر است)

2- بهترین قیمت با بهترین دستگاه

3- سابقه بیش از 7 سال فعالیت و تجربه کار با دستگاههای لیزر

4- شعبات متعدد در سراسر ایران


بیشتر بخوانید:

لیزر دایود چیست و کجاها کاربرد دارد؟ (اینجا کلیک کنید )

لیزر الکساندرایت چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟ (اینجا کلیک کنید )

با توجه به تایپ پوستی تان کاندید کدام نوع لیزر هستید؟ (اینجا کلیک کنید )


همه انواع لیزرهای با کیفیت در شعب مختلف ما موجود است، انتخاب همیشه با شماست (تماس با ما)


[button color=”green” size=”medium” link=”https://www.tehranskin.com/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7/” target=”blank” ]لیست قیمت های لیزر و شماره های تماس[/button]

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

284 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
موحدي
موحدي
8 years ago

با سلام و خسته نباشيد ، خانم جواني هستم كه تا به حال سه جلسه ليزر در كلينيك شما انجام دادم، من ساكن عراق هستم و هر ٦ هفته فقط به خاطر ليزر موهاي زايد تهران ميام، الحمدلله تا به الان از نتايج راضي هستم و اميدوارم نتيجه نهايي رو بگيرم ، خواستم به همه دوستاني كه اين به سايت مراجعه مي كنن و نظرات رو مي خونن بگم كه اگر از موهاي زايدتون ناراضي هستن حتما براي ليزر هر چه زودتر اقدام كنين ، مخصوصا تو كلينيك الومينا، مطمئن باشين پولتونو جاي خوبي خرج مي كنين و ان شاءالله… بیشتر بخونید

سحر
سحر
8 years ago

سلام خسته نباشيد
لطفا بگيد كه دستگاه شما چيه

مسعود
مسعود
8 years ago

سلام من خوزستان هستم نوبت واسه لیزر دارم دستگاهشiplساخت ایتالیا هستش ایا خوبه یا کلنipl بدرد نمیخوره

مریم
مریم
8 years ago

با سلام من 10روزه که با دستگاه دایود لیزر پا و زیر بغل انجام دادم .امروز که روز دهم هست میتونم شیو کنم؟؟؟

zahra
zahra
7 years ago
پاسخ به  مریم

سلام.از لیزرتون راضی بود.

نیلو
نیلو
7 years ago
پاسخ به  مریم

اره ..هرچقدر خاسی میتونی موهاشو بزنی ولی اپلاسیون ب هیچ وجه

مونا
مونا
7 years ago

بهترين مركز تو تبريز كدومه؟

mina
mina
7 years ago

سلام میخواستم بدونم تاثیر لیزر های خونگی مثل لیزر کاینیک هست یا خیر؟

mina
mina
7 years ago

این نوع لیزری که من دیدم ipl نیس دیود هست وطول موج 850. جدا از هزینش میخواستم بدونم تاثیرش خوب هس؟در حد لیزر کلینیک هست؟ممنون از پاسخگوییتون

zizi
zizi
7 years ago

ببخشید شما توی بوشهر و شیراز هم نمایندگی دارید????

مریم
مریم
7 years ago

سلام

شما در کرج هم شعبه دارید؟

ناهید
ناهید
7 years ago

سلام وقت بخیر من قصد دارم برای پاهام که پوست سفید داره و بیکینی ک کمی گندمی و موی ضخیم و مشکی داره لیزر کنم لطفا راهنماییم کنین که بهترین نوع دستگاه که بهترین نتیجه رو بده چیه؟ممنون البه من قبلا برای صورتم نزدیک 10 جلسه رفتم و رضایتمندیم 80% است.

زهرا
زهرا
7 years ago

با سلام من پوست سفید و موهای بسیار ضخیم و مشکی دارم دو جلسه لیزربرای نواحی پاها و ژنیتال با دستگاه الکس در الومینا جردن انجام دادم .از شروع جلسه ی اول که موها در اومد و ریخت دیگه موهای قسمت ژنیتال در نیومد اما دو هفته بعد از انجام جلسه ی دوم موهای ژنیتال در اومدامابسیار نازک بود ولی بعد از اینکه شیو با ژیلت انجام دادم موها دوباره مثل اول ضخیم شد انگار نه انگار دو جلسه لیزر انجام شده رو این موها.من حتی از ترس ضخیم شدن موهای پاهام رو که اونا هم کامل در اومدن اما… بیشتر بخونید

سارا
سارا
7 years ago

سلام
میخواستم بدونم در بین دستگاه های الکساندریت چه تفاوتی بین مدل های مختلف وجود دارد، مثلا بین آپوجی و آلما کدامیک بهتر است؟

محمد راد
محمد راد
7 years ago

شما گویا خیلی اطلاعات ضعیفی در برند ها دارین که کمپانی الما لیزر امریکا که در نوع خود بهترین هست رو چینی قلمداد میکنید و کمپانی های کره ای رو برتر میدونید در ضمن تاثیر پذیری الکس الما به مراتب بیشتر از الکس کمپانی های دیگه هست در ضمن این دستگاه حتی تایپ پوستی 4 رو هم میزنه !!

نجمه
7 years ago

سلام .در اهواز هم شعبه دارید؟ اگه دارید آدرس بدید لطفا

نجمه
7 years ago

سلام من ماهه پیش با دستگاه دایود برای اولین بار لیرز انجام دادم پوستم سفید و موهای ضخیم و متراکمی دارم بسیار برام دردناک بود میخواستم ببینم طبیعی؟دوم اینکه هیچ تعقیری نکردم و موهام همچنان مثله قبله نظر شما چیه؟ممنونم