بعد از میکرونیدلینگ چه اتفاقی می افتد

میکرونیدلینگ و پاسخ به سوالات متداول شما در اینباره | معرفی یک جایگزین غیرتهاجمی

جوانسازی و لایه برداری پوست با میکرونیدلینگ

نظر کسانی که میکرونیدلینگ انجام داده اند
میکرونیدلینگ صورت

آیا مایلید غلتک سوزن روی کل صورت تان بکشید تا پوست تان صاف تر شود؟ این وعده ایست که میکرونیدلینگ، درمان مرسوم، مد روز، با عکس های مقایسه قبل و بعد به ما داده است.

به گفته یکی از متخصصان پوست مجموعه تهران اسکین، در روش میکرونیدلینگ، یک درمارولر که تشکیل شده از سوزن های بسیار ظریف و ریز است، روی پوست صورت کشیده می شود تا همه بافت ها از جمله چین و چروک و اسکار ها مسطح شوند. حتی ادعاهایی نیز مبنی بر این وجود دارد که میکرونیدلینگ می تواند به کاهش ترک های پوستی کمک کند و بافت را سفت و محکم سازد.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

اما آیا میکرونیدلینگ ایمن و بی خطر است و آیا واقعاً موثر واقع می شود؟ دانشمندان، کارشناسان و متخصصین پوست، هر چیزی را که باید در مورد میکرونیدلینگ بدانید، بررسی کرده اند و ما آن را در قالب این مطلب در اختیار شما قرار داده ایم.

 

میکرونیدلینگ چگونه عمل می کند؟ و انواع میکرونیدلینگ صورت

درمان میکرونیدلینگ به دو صورت است: می تواند توسط متخصص پوست یا در منزل (میکرونیدلینگ خانگی) انجام شود. این درمان شامل یک غلتک با سوزن های ریز است که روی سطح پوست کشیده می شود. سوزن قلم میکرونیدلینگ باعث ایجاد حفره های بسیار ریزی در پوست می شود که می تواند منجر به افزایش جذب محصولات پوستی و افزایش تولید کلاژن شود و همچنین قادر است خطوط ریز و اسکار حاصل از علل مختلف، مانند آکنه که به مرور زمان ایجاد شده را به حداقل برساند.

 

فیلم میکرونیدلینگ

خواص میکرونیدلینگ | فواید مزونیدلینگ

شاید این سوال در ذهن تان ایجاد شده که آیا میکرونیدلینگ موثر است؟ بله، چنانچه این فرایند توسط متخصص پوست انجام شود، می تواند در بهبود نفوذ به پوست موثر باشد و داده هایی نیز مبنی بر اثربخشی آن در کاهش خطوط ریز و چین و چروک وجود دارد. همچنین یک مطالعه نشان می دهد که میکرونیدلینگ می تواند به اندازه لیزر برای کاهش جای زخم و اسکار آکنه مفید باشد.

 

اثرات میکرونیدلینگ روی پوست

معجزه میکرونیدلینگ
اثرات میکرونیدلینگ روی پوست

برخی متخصصین پوست معتقدند میکرونیدلینگ همچنین گزینه بسیار خوبی برای به حداقل رساندن ترک های پوستی است. میکرونیدلینگ با ایجاد حفره های بسیار ریزی در پوست منجر به بهبود رنگ و ظاهر ترک های پوستی می شود. پوست با تولید کلاژن جدید و پر کردن لایه های پوستی دارای چروک به این درمان پاسخ می دهد. با گسترش و تعریض لایه های پوستی، رنگ غیر طبیعی بافت محو می شود.

 

عوارض میکرونیدلینگ | آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

اگر میکرونیدلینگ توسط متخصص پوست انجام شود، احتمالا درد آن به صفر می رسد، و عوارض جانبی یا دوره نقاهت درمان به حداقل می رسد، اگرچه ممکن است برخی از افراد بلافاصله دچار سوزش جزئی پوست شوند. اگر میکرونیدلینگ به طور نامناسب در منزل انجام شود، این امکان بالقوه وجود دارد که باعث خراش، ناراحتی یا درد و سوزش، قرمزی و التهاب، ترک و حتی خونریزی و ایجاد اسکار روی پوست شود. متخصص پوست و مو می تواند روش های مناسب مراقبت از پوست را به شما توصیه کند تا تحریک و التهاب را به حداقل برساند و بهترین نتایج را کسب کنید.

دوره نقاهت میکرونیدلینگ | چند جلسه میکرونیدلینگ لازم است

دوره نقاهت میکرونیدلینگ
چند جلسه میکرونیدلینگ لازم است

پاسخ به درمان ممکن است در افراد مختلف، متفاوت باشد. برخی از افراد ممکن است چهار تا شش جلسه در طی چند ماه جهت کسب نتایج مورد نظر نیاز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بعد از یک تا دو جلسه به نتیجه ای مطلوب دست یابند.

دوره نقاهت میکرونیدلینگ نیز مانند اثری که بر روی انواع پوست دارد، می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

 

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

پس از اتمام جلسات میکرونیدلینگ ممکن است لازم باشد برای پیشرفت در بهبودی و جلوگیری از آسیب بیشتر درمان های نگهداری انجام دهید. در بین جلسات، متخصص پوست تان می تواند در مورد این که آیا می توانید حین دریافت درمان میکرونیدلینگ به طور منظم برنامه مراقبت از پوست خود از جمله انواع روش های لایه برداری و محصولات تقویت کننده پوست را ادامه دهید یا خیر به شما مشاوره دهد.

بسته به مشکل پوست، شدت آن، سن و وضعیت پوستی تان و اینکه آیا درمان توسط یک متخصص انجام شده است یا خیر، نتایج می تواند از بهبود ناچیز (به طور مثال نرم شدن ظاهری خطوط و ترک ها) تا یک تغییر چشمگیر (محو شدن کلیه چین و چروک ها و جای زخم یا اسکار آکنه) متفاوت باشد.

 

هزینه میکرونیدلینگ چقدر است؟

هزینه میکرونیدلینگ بسته به موقعیت مکانی و پزشک متخصص، میکرونیدلینگ حرفه ای که توسط متخصص پوست یا زیبایی انجام می شود، عمق و میزان مشکل پوستی تان و تعداد جلسات می تواند متفاوت باشد. جهت اطلاع دقیق از هزینه این درمان، لطفاً اینجا کلیک کنید.

 

آیا میکرونیدلینگ خانگی ایمن است؟

میکرونیدلینگ چروک
میکرونیدلینگ خانگی

اخیراً، FDA هشدارهایی را در مورد تنظیم احتمالی قلم های میکرونیدلینگ به صورت دستگاه های پزشکی به سازندگان داده است. در یک مطالعه آزمایشگاه زیبایی، 25 زن از یک دستگاه درمارولر محبوب در یک طرف صورت خود استفاده کردند. بعد از چهار هفته، بر اساس تصویربرداری دیجیتالی هیچ تفاوتی در ظاهر پوست آن ها در طرفی که از درمارولر استفاده می شد، آشکار نشد. آزمایش شوندگان همچنین از این موضوع شکایت داشتند که در حین استفاده این وسیله درد زیادی متحمل شدند، احساس سوزش می کردند و پوست آنها را خراشیده می شد. یکی از آنها دچار بثورات حاصل از استفاده از این دستگاه شد و دو شرکت کننده نیز به دلیل تحریک شدید پوست، مطالعه را تکمیل نکرده رها کردند.

همانطور که در این مطلب خواندید، درمان میکرونیدلینگ کمی تهاجمی است و چنانچه به درستی انجام نشود، پیامدهای ناخوشایندی در بر خواهد داشت. ما به شما پیشنهاد می کنیم، این درمان را با یک روش مدرن و جدید جایگزین که در عین حال هم مزایای بیشتری دارد و هم غیر تهاجمی است و خطرات و عوارض میکرونیدلینگ را ندارد. این درمان جدید، فیس آپ نام دارد.

چنانچه در صدد لایه برداری، پاکسازی و جوانسازی پوست خود هستید و به دنبال یک راه حل موثر، امن، بی خطر و غیر تهاجمی می گردید، به شما فیس آپ را معرفی می کنیم.

 

معرفی یک جایگزین غیرتهاجمی برای میکرونیدلینگ: فیس آپ (Face Up)

لایه برداری صورت با دستگاه
جوانسازی و پاکسازی پوست با فیس آپ

 اگر راه حل های درمانی مختلف قادر نبوده اند کاری در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست تان انجام دهند، فن آوری به شما کمک می کند تا با استفاده از دستگاه فیس آپ ، جدید ترین نسل میکرودرم به ویژه برای جوانسازی، سفت شدن پوست، به حداقل رساندن چین و چروک ها و لایه برداری این نیاز شما محقق گردد.

دستگاه لایه بردار و جوان کننده فیس آپ دارای یک هندپیس مکانیکی میکرو پالس مداری است.

در این روش، درمان با مجموعه از هندپیس های قابل تعویض از جنس کاربید سیلیکون انجام می شود. حرکت مداری هندپیس اجازه می دهد یک یا چند لایه اپیدرم از هر قسمت از صورت از بین برود و پوست را درخشان و مستحکم سازد.

میکرو پالس، پوست را ماساژ می دهد و همزمان موجب تحریک عضلات در زیر پوست می شود و همچنین گردش خون را بهبود می بخشد. عمل هم افزایی این دو تکنیک که تنها در یک هندپیس گنجانده شده است ، پوست را نسبت به تولید کلاژن جدید ترغیب و تحریک می کند.

 

ویژگی ها و عملکرد دستگاه فیس آپ

درمان کک و مک صورت با فیس آپ
فیس آپ

این دستگاه جدید مجهز به یک هندپیس مداری است که میکرو پالس مکانیکی را فراهم می کند. درمان را با سرهای قابل تعویض که با کاربید سیلیکون پوشانده شده است ، صورت می پذیرد. حرکت مداری هندپیس اجازه می دهد یک یا چند لایه اپیدرم از هر قسمت از صورت ، حتی نواحی کوچک تر از بین برود و پوست را درخشان و مستحکم سازد.

به طور همزمان میکرو پالس ها پوست و ماهیچه های صورت را ماساژ می دهند ، بنابراین گردش خون را در بافت ها تحریک کرده و بهبود می بخشد. عمل هم افزایی این دو فناوری ، که در یک هندپیس واحد تجهیز شده است ، باعث تولید کلاژن جدید می شود. دستگاه فیس آپ ، آسان و راحت ، کوچک و با کاربری ساده ، از سرهای یک بار مصرف با اندازه های مختلف استفاده می کند تا بالاترین سطح بهداشت و ایمنی را ارائه دهد و نیاز هر پوست را مطابق با نوع آن برطرف سازد.

 

مزایای لایه برداری صورت با دستگاه فیس آپ

کاربردها و مزایای دستگاه فیس آپ
دستگاه فیس آپ
 • جوان سازی پوست
 • استحکام پوست
 • کاهش چین و چروک
 • لایه برداری عمقی
 • درمانی سریع (کمترین معطلی در مطب پزشک)
 • استفاده از جدیدترین فناوری مجهز به یک هندپیس مداری که میکرودرم ابریشن مکانیکی را با میکرو پالس فراهم می کند
 • حرکت مداری هندپیس اجازه می دهد یک یا چند لایه اپیدرم از هر قسمت از صورت ، حتی نواحی کوچک تر که با دستگاه های معمولی دیگر قابل دستیابی نیست ، درمان شود و در عین حال باعث می شود که پوست کاملاً روشن و مستحکم شود
 • سیستم میکرو پالس به طور همزمان عضلات پوست و صورت را ماساژ می دهد ، بنابراین گردش خون را در بافت ها تحریک کرده و بهبود می بخشد
 • عمل هم افزایی این دو فناوری باعث تولید کلاژن جدید می شود
 • همه افراد با هر نوع جنسیت، سن، انواع پوست، با مشکلات پوستی خفیف تا متوسط ​​ که به لایه برداری عمقی، جوان سازی و بازسازی سلول ها نیاز دارند، کاندید ایده آلی برای این درمان هستند
 • قابل ارائه با نوک بهداشتی ویژه در اندازه های مختلف
 • صاف شدن، مستحکم تر و درخشان به نظر رسیدن پوست از همان جلسه درمان اول

بهترین کلینیک پوست و زیبایی در تهران

مشاوره زیبایی و پوست
بهترین کلینیک پوست و زیبایی در تهران

چنانچه در صدد لایه برداری، پاکسازی و جوانسازی پوست خود هستید و به دنبال یک راه حل موثر، امن، بی خطر و غیر تهاجمی می گردید، به شما مرکز زیبایی برکه را معرفی می کنیم. مرکز برکه با بهره گیری از بهترین پزشکان و متخصصین زیبایی و هم چنین بهترین و با کیفیت ترین مواد، افتخار دارد کلیه خدمات زیبایی، پوست و مو، و لیزر را به شما عزیزان ارائه کند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ نوبت از این مرکز به این صفحه مراجعه کنید.

شاد و زیبا باشید…

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع:

لینک 1

لینک 2

لینک 3

5 1 رای
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments