ملاسما چیست؟

url 300x137 - ملاسما چیست؟
ملاسما یک مشکل پوستی شایع است که بعنوان رنگ رفتگي پوست صورت و دست (در اثر بيمارى يا زايمان ) نیز شناخته می شود.

ملاسما چیست؟

ملاسما یک مشکل پوستی شایع است که بعنوان رنگ رفتگي پوست صورت و دست (در اثر بيمارى يا زايمان ) نیز شناخته می شود. ملاسما باعث می شود که لک های قهوه ای رنگی بر روی پوست ظاهر شود؛ بویژه در گونه ها، پیشانی، نوک بینی،چانه و لب بالا. این لک های پوستی ممکن است بر روی  سایر نقاط بدن که بیشتر در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند، ظاهر شوند. تغییرات هورمونی و همچنین قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید از عوامل اصلی ایجاد ملاسما و لک های پوستی هستند. اگرچه بیماری پوستی ملاسما هم برای خانم ها و هم برای آقایان رخ می دهد، بیشتر خانم ها هستند که تحت تاثیر این بیماری پوستی قرار می گیرند.

آیا لیزر درمانی برای رفع لک های پوستی مناسب است؟

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2022

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - ملاسما چیست؟ پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - ملاسما چیست؟ پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - ملاسما چیست؟ نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

melasma image  300x238 - ملاسما چیست؟
. ملاسما باعث می شود که لک های قهوه ای رنگی بر روی پوست ظاهر شود؛ بویژه در گونه ها، پیشانی، نوک بینی،چانه و لب بالا

استفاده از لیزر نئوديميمی با پالس یا تپ های الکترو مغناطیسی بسیار ریز،  بهترین روش درمان اختلالات رنگ دانه ای عمیق و ملایم بر سطح پوست و هم چنین  رنگ رفتگي پوست صورت و دست (در اثر بيمارى يا زايمان ) است و بسیاری بر این باورند که این روش در از بین بردن لک های پوستی ملاسما بسیار موثر است. افرادی که تحت این روش درمانی قرار می گیرند، می بایست همواره از کرم ضد آفتاب استفاده کنند و از قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید که رنگ دانه های پوستی را تحریک می کند، خودداری کنند.

weww 300x199 - ملاسما چیست؟
لیزر لک های پوستی

  • پالس یا تپ های الکترونیکی ns بیش از 750 که از طریق نورپژواکی و افزایش طول مدت پالس دادن ( برای مثال، 400 میکرو ثانیه) باعث ایجاد اختلال در مشکینه تن و رنگ دانه های پوستی می شود.
  • این روش درمانی با تئوری گرما کافت (تجزیه در اثر گرما یا حرارت) یا گرما حرارت افشانی ( پخش حرارت از بدن) بسیار سازگار است. طول مدت موج فشاني كردن یا الكترون فشاني كردن (در اثر تابشگرى يا گرما و غيره ) باید کمتر از مدت زمان اختصاص داده شده به ملایم سازی حرارتی ناحیه مشخصی از بدن باشد.
  • هر مشکینه تن یک میلی متری به ملایم سازی نیم تا 1 میلی ثانیه ای نیاز دارد.

professionals treatments infographic lesions01 300x127 - ملاسما چیست؟

انرژی و نور لیزر به آرامی سطح پوست را می شکند و به لایه های زیرین پوست یا بافت های پوست نفوذ می کند و رنگ دانه های پوستی را ار بین می برد، بنابراین،  خود سیستم ایمنی بدن می تواند به طور طبیعی  و تدریجی ذرات رنگدانه را از بین برد.


spectra 3d graphic 300x106 - ملاسما چیست؟

همان طور که در شکل بالا مشاهده می کنید، دو ملانوسیت یا سیاه یاخته در حالت سه بعدی نمایش داده شده اند. استفاده از رنگ های مختلف تنها به منظور نمایش دقیق تر مناطق مختلف پوست است. تصویر مورد نظر، تصویر پوست صورت بیمار مبتلا به ملاسما پیش از انجام کشیدگی طبیعی عضلات صورت و از بین بردن لک های پوستی است.

spectra ba 001 300x106 - ملاسما چیست؟
تصاویر قبل و بعد از لیزر لک های پوستی

همان سیاه یاخته از همان بیمار مورد نظر پس از انجام لیزر و از بین بردن رنگ دانه های پوستی. سلول پوستی هنوز زنده و فعال است، اما زائده  های قدیمی اصلاح شده و به طور کامل از بین رفته اند.

 

منبع:

http://www.international.lutronic.com

نگارنده: حدیث بختیاری

[divider]

کلینیک فوق تخصصی لاغری، پوست و زیبایی آلومینا

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
هايده
هايده
8 years ago

با سلام خانمي هستم 36 سأله كه در دوران مجردي بوستي با كك و مك داشتم بس از بارداري دجار لك ملاسما شدة و جهت درمان با مشورت دكتر ليزر كيو سوييك و co2 إنجام داده كه متاسفانه لك بس از ليزر نه تنها كمتر نشد كه بسيار بر رنك أو از كذشته شد. بس از بارداري دوم أين لك جنان زياد شده كه در اينه جز لك جيري را نمى بينم و با توجه به تجربه ناخوشايند قبلي واقعا نمي دانم جه كنم لطفاراهنمايي أم كنيد .

1
0
نظر شما چیه؟ سوالی دارین؟x