لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد: درمان قطعی پرمویی| مزایای لیزر چیست؟| کلینیک لیزر موهای زائد

زیبا بودن حق شماست

همه افراد خواهان پوستی لطیف و تمیز هستند و از روش‌ های مختلف برای دست یابی به این خواسته خود استفاده می ‌کنند اما موم انداختن و شیو کردن از روش های موقت برای داشتن پوستی تمیز و بدون مو است. اگر قصد دارید که ظاهر پوست خود را بهبود ببخشید و دیگر نیازی به شیو کردن نداشته باشید لیزر موهای زائد را به عنوان درمان قطعی پر مویی به شما پیشنهاد می کنیم که باعث می شود پوست شما همیشه براق و تمیز به نظر برسد.

لیزر موهای زائد به صورت دائمی همه موهای زبر و سیاه شما را برطرف می کند و نتایج خوبی را به وجود می آورد. ما در مراکز لیزر خود با به کارگیری جدیدترین دستگاه های لیزر موهای زائد به شما برای دست یابی به آنچه که می خواهید کمک خواهیم کرد زیرا شما شایسته زیبا بودن هستید و زیبایی حق مسلم شماست. لیزر موهای زائد برای همه آقایان و خانم ها کاربرد دارد یک روش ایمن و موثر برای برطرف کردن موهای زائد محسوب می شود.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

لیزر موهای زائد

ما در مراکز لیزر خود آماده ارائه خدمات رسانی به شما سروران گرامی هستیم و تا پایان دوره درمان با شما همراه خواهیم بود. لیزر موهای زائد یک روش تخصصی در زیبایی است و برخلاف سایر روش هایی که برای برطرف کردن موهای زائد وجود دارد می ‌تواند به صورت دائمی فولیکول های مو را از بین ببرد به نحوی که دیگر امکان رشد موهای زائد روی سطح پوست وجود نداشته باشد.

لیزر در مقایسه با الکترولیز و اپیلاسیون یک روش بدون درد است و اکثر افرادی که لیزر کرده اند از درد خفیفی که در در جلسات لیزر احساس کرده ‌اند تحت عنوان سوزش پوست ناشی از آفتاب سوختگی یاد می ‌کنند. برای لیزر موهای زائد از نور لیزر استفاده می شود و هنگامی که به سلول های مورد نظر ارسال می گردد به گرما تبدیل خواهد شد. گرمای تولید شده باعث می شود که فولیکول های مو از بین بروند و دیگر امکان رشد موهای جدید وجود نخواهد داشت.

چگونه موهای زائد لیزر می شوند؟

برای لیزر موهای زائد باید قبل از مراجعه به مرکز لیزر، موهای زائد ناحیه ای که قرار است لیزر شود را شیو کنید سپس اپراتور لیزر، هنددپیس را روی پوست شما به حرکت در می آورد تا امکان ارسال پرتوهای نور لیزر به فولیکول ‌های مو میسر شود. در برخی از مراکز لیزر از ژل خنک کننده استفاده می شود اما ما با استفاده از آخرین دستگاه های تولید شده در عرصه لیزر موهای زائد که دارای سیستم خنک کننده هستند احساس خوبی را برای شما در طول درمان با لیزر به وجود خواهیم آورد.

نور لیزر ارسال شده به سمت پوست توسط رنگدانه ‌های موجود در فولیکول های مو جذب می شود و به گرما تبدیل می گردد که این فرآیند از رشد مجدد موها جلوگیری می نماید زیرا با از بین رفتن فولیکول امکان رشد موهای زائد وجود نخواهد داشت. فرایند تخریب فولیکول های مو بدون آسیب رساندن به بافت پوست و عروق خونی انجام می شود. فرایند درمان چند دقیقه طول می ‌کشد اما این مسئله به وسعت ناحیه ای که قرار است لیزر شود بستگی دارد.

درد لیزر موهای زائد

حدود ۱۰ تا ۱۴ روز پس از لیزر، موهای زائد همچنان رشد می کنند اما رشد آنها نسبت به قبل آهسته تر است. آنچه که اهمیت دارد این است که دیگر فولیکول ها از مو محافظت نمی کنند و مو به آرامی شروع به جدا شدن خواهد کرد و طی مدت یک تا سه هفته با توجه به عمق ریشه مو، شروع به ریزش خواهد کرد. البته شما می ‌توانید یک هفته پس از لیزر با استفاده از لیف به آرامی روی پوست خود بکشید تا ریزش موهای زائد شما تسریع گردد.

بایدها و نبایدهای لیزر موهای زائد

 

  • حدود ۲ تا ۳ هفته قبل از لیزر موهای زائد از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید زیرا هنگامی که در مقابل نور آفتاب قرار می گیرید بدن برای محافظت از پوست شروع به تولید ملانین بیشتری می کند تا ریسک دیدگی پوست کاهش پیدا کند. اما مسئله ای که باید به آن توجه کرد این است که هنگامی که رنگ پوست تیره می شود تمایز گذاری بین فولیکول های مو و پوست برای پرتوهای لیزر دشوار خواهد شد و این مسئله باعث می شود ریسک آسیب دیدگی پوست افزایش پیدا کند.
  • از موم انداختن یا هر روش دیگری که باعث می شود موهای زائد شما از ریشه برطرف گردد خودداری کنید زیرا برای کسب نتایج عالی از درمان وجود ریشه موها کاملا ضروری است تا امکان تخریب فولیکول فراهم شود.
  • حدود ۶ هفته قبل از لیزر از پیلینگ شیمیایی یا هر روشی که باعث لایه برداری پوست می شود خودداری کنید.
  • حدود ۳ تا ۴ ساعت پس از لیزر از انجام دادن فعالیت هایی که باعث می شود میزان تعریق بدن افزایش پیدا کند خودداری کنید تا میزان التهاب پوست شما پس از لیزر افزایش پیدا نکند.
  • سعی کنید تا ۲۴ ساعت پس از لیزر از رفتن به سونا خودداری کنید و به طور کامل از پوست خود مراقبت نمایید.
  • پس از لیزر کمی پوست خشک می شود که می توانید از کرم آب رسان استفاده کنید.
  • از دستکاری کردن پوست ناحیه ای که لیزر شده است خودداری کنید زیرا احتمال به وجود آمدن بافت اسکار وجود دارد.
  • در فواصل بین جلسات لیزر از موم انداختن خودداری کنید و فقط موهای زائد خود را شیو نمایید.

آیا لیزر موهای زائد عوارضی دارد؟

لیزر موهای زائد

به علت آنکه نور لیزر به گرما تبدیل می شود شما پس از لیزر دچار قرمزی و تورم پوست می ‌شوید که حدود ۲۴ ساعت طول می ‌کشد تا برطرف گردد. این فرآیند کاملا طبیعی است و اگر پوست شما تیره باشد یا آنکه برنزه کرده باشید ممکن است دچار تغییر در رنگدانه های مو شوید و پوست شما تیره تر یا روشن تر شود.

شما می توانید برای رفع تورم و احساس سوزش پوست از کمپرس سرد استفاده کنید. برای استفاده از کمپرس سرد مقداری یخ را درون یک کیسه پلاستیکی بریزید سپس آن را درون یک حوله قرار دهید و روی پوست ناحیه ای که لیزر شده است قرار دهید این کار به کاهش التهاب پوست کمک خواهد کرد. برای اینکه موهای زاید شما به طور کامل درمان شوند باید فولیکول‌ های مو وارد فاز فعال شده باشند اما از آنجایی که همه موها به صورت همزمان در فاز فعال رشد قرار ندارند شما به چند جلسه درمان با لیزر نیاز دارید تا موهای زائدتان برای همیشه برطرف گردند. معمولا شما به ۸ تا ۱۰ جلسه درمان با لیزر نیاز دارید که حدود ۴ تا ۶ هفته فاصله بین جلسات لیزر قرار دارد تا به تدریج موها وارد فاز فعال رشد شوند.

نتایج مطلوب از لیزر زمانی به دست می آید که رنگ موهای زائد تیره تر از پوست باشد که در چنین شرایطی شما پس از چند جلسه شاهد نتایج اولیه خواهید بود. اما در صورتی که رنگ پوست شما تیره باشد به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز خواهد داشت تا با تغییر در میزان رشد موهای زائد خود باشید. برطرف کردن موهای زائد ای که رنگ روشن دارند بسیار دشوار است زیرا در آن ها رنگدانه وجود ندارد که به جذب نور لیزر بپردازد.

میزان اثر گذاری لیزر موهای زائد در همه افراد یکسان نیست و واکنش بدن شما با بدن فرد دیگر تفاوت ‌های زیادی دارد. پس انتظار نداشته باشید که اگر دوست یا خواهر شما پس از سه جلسه از درمان با لیزر نتیجه گرفته است شما هم پس از سه جلسه شاهد کاهش رشد موهای زائد خود باشید. رنگ مو و پوست و چرخه رشد موها تاثیر به سزایی در نتایج حاصل از لیزر دارد.

مترجم: لیلا عبدالملکی

منبع

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments