انواع روش های از بین بردن موهای زائد در آقایان (بخش دوم)

180

مطالعه بخش قبل

3- الکترولیزر

3 1 - انواع روش های از بین بردن موهای زائد در آقایان (بخش دوم)
الکترولیزر در آقایان

عملکرد: در الکترولیزر جهت نفوذ به هر یک از شفت های مو از یک سوزن فوق باریک استفاده می شود. این دستگاه، شوک الکتریکی به فولیکول مو وارد می کند و سلول های تشکیل دهنده مو را از بین می برد. هنگامی که سلولی از بین برود، هیچ مویی هم رشد نخواهد کرد.

IMG 20200114 114340 013 - انواع روش های از بین بردن موهای زائد در آقایان (بخش دوم)

مدت زمان فرآیند: هر جلسه الکترولیزر بین 10 تا 20 دقیقه متغیر است. چنانچه قصد دارید موهای زیادی را از بین ببرید، درمان تان به صورت هفتگی و به مدت یک سال به طول خوهد انجامید.  از آنجایی که هر مویی در زمان خاصی درمان می شود، ضخامت و فر بودن مو نیز در مدت درمان دخیل است.

مناسب برای: از آنجایی که الکترولیزر برای از بین بردن موهای زائد تمامی نواحی قابل استفاده است اما درمان وقتگیری محسوب می شود، معمولا برای نواحی کوچک تر مانند ابرو و گردن مناسب تر است. چنانچه الکترولیزر در ناحیه تناسلی به کار برده شود، بیحسی موضعی می تواند کمک کننده باشد؛ چراکه بسیار دردناک است.

ماندگاری نتایج: نتایج الکترولیزر کاملا دائمی هستند.

نظرات کارشناسان: بیشترین کاربرد الکترولیزر در مردان جوان، در ناحیه وسط ابروهاست. با بالاتر رفتن سن در آقایان، موهای زائد در نواحی گردن، گوش و اطراف بینی گسترش می یابد. بکار گیری الکترولیزر در نواحی بزرگ تر بسیار وقت گیر است. درمان نواحی کوچکتر در جلسه اول بین 20 الی 30 دقیقه است که در درمان های بعدی تنها 5 تا 10 دقیقه طول می کشد. بنابراین درمان در نواحی کوچکتر امر وقت گیر نخواهد بود.

 

4- دستگاه اصلاح کمر

4 1 - انواع روش های از بین بردن موهای زائد در آقایان (بخش دوم)
دستگاه اصلاح کمر

عملکرد: این دستگاه به همراه تیغه هایی به عرض 3.5 تا 4 سانتی متر و یک پایه به شما کمک می کند که به طور مستقیم موهای زائد ناحیه کمر و شانه را در حین استحمام از بین ببرید.

مدت زمان فرآیند: استفاده از دستگاه اصلاح کمر بین 20 دقیقه تا یک ساعت طول خواهد کشید.

مناسب برای: این دستگاه اصلاح بسیار مناسب اصلاح موهای کمر، شانه و باسن است. استفاده از آن در ناحیه تناسلی ممکن است، اما این کار توصیه نمی شود. زیرا بریدگی در این ناحیه می تواند منجربه بروز پیامدهای بسیار جدی شود.

ماندگاری نتایج: در بهترین حالت، نتیجه کار با دستگاه اصلاح کمر یا چند روز دوام خواهد داشت.

نظرات کارشناسان: در حالی که اصلاح موهای زائد از این طریق بسیار سریع و آسان است، اما می تواند خطر رشد موهای زیر پوستی را افزایش دهد. برای کمک به پیشگیری از این مشکل، حتما موها را در الت خیس اصلاح کنید. همچنین اصلاح کردن در حمام نیز توصیه می شود. همچنین توصیه می شود که موهای زائد را در جهت رشد خود اصلاح کنید. برخلاف باور عموم، این دستگاه منجربه ضخیم شدن یا بیشتر شدن موهای زائد نمی شود.

 

5- کرم های موبر

5 1 - انواع روش های از بین بردن موهای زائد در آقایان (بخش دوم)
کرم های موبر آقایان

عملکرد: این کرم ها، ترکیبات شیمیایی بر پایه ژل یا کرم هستند که به پروتئین های مو حمله کرده و آن ها را از بین می برند. این امر منجر به ریزش سریع مو می گردد.

مدت زمان فرآیند: استفاده از کرم های موبر  بین 30 تا 60 دقیقه زمان می برد. پس از مالیدن کرم، 5 دقیقه طول می کشد تا ترکیبات وارد عمل شوند.

مناسب برای: این کرم ها بسیار مناسب برای از بین بردن موهای زائد کمر، قفسه سینه، بازوها و پاها می باشند. پوست اطراف ابروها و ناحیه تناسلی ممکن است نسبت به این درمان حساس باشند.

ماندگاری نتایج: برای مدت 1 یا چند هفته موی زائدی نخواهید داشت.

نظرات کارشناسان: از آنجایی که برخی از ترکیبات شیمیایی به کار رفته در کرم های موبر ممکن است بسیار قدرتمند باشند، در پوست های حساس به ویژه پوست ناحیه تناسلی مناسب نمی باشند. چنانچه پس استفاده هرگونه واکنشی مانند سوزش، خارش، قرمزی یا تاول داشتید، بلافاصله کرم را پک کنید و از آن استفاده نکنید.

 

نتیجه گیری

تعداد جلسات لیزر موهای زائد
جلسات لیزر موهای زائد

با توجه به بررسی تمامی روش ها، می توان به طور قطع به این نتیجه رسید که بهترین روش از بین بردن موهای زائد در آقایان لیزر موهای زائد است.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع:

لینک منبع

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

error: Content is protected !!