انواع روش های از بین بردن موهای زائد در آقایان (بخش اول)

139
آسان ترین روش حذف مو ها
laser hair removal

قبلا تصور می شد که حذف موهای زائد تنها مختص خانم هاست. تنها در صورتی که یک بدنساز، دوچرخه سوار یا شناگر بودید، می توانستید موهای زائد خود را از بین ببرید و در غیر این صورت باید باقی عمر خود را با موهای زائد دست نخورده ادامه می دادید. اما امروزه از بین بردن موهای زائد در مردان روز به روز در حال افزایش است. برخی از مردان قصد ندارند موهای زائد خود به کل از بین ببرند؛ بلکه تمایل دارند آن ها را نازک تر و کم پشت تر کنند. در هر صورت در مقاله امروزمان سعی کرده ایم به بررسی روش های از بین بردن موهای زائد و انتخاب بهترین روش در بین آنها بپردازیم.

 

1– لیزر موهای زائد

بهترین روش لیزر
lase-moo-face-gem

عملکرد: در لیزر موهای زائد با استفاده از انرژی پرتو لیزر ، ریشه مو از بین می رود. در این روش، فولیکول (جایی که رشد مو شروع می شود) مو از بین نمی رود. به همین دلیل از لحاظ فنی، موهای دیگری قادرند در محل رشد کنند. اما این رشد به سختی رخ خواهد داد. این بدان معناست که لیزر موهای زائد دارای ماندگار بسیار زیادی است.

IMG 20200114 114340 013 - انواع روش های از بین بردن موهای زائد در آقایان (بخش اول)

مدت زمان فرآیند: هر جلسه درمان لیزر تقریبا حدود 30 دقیقه طول می کشد و در مجموع به 8 جلسه درمان نیاز است.

مناسب برای: لیزر موهای زائد برای از بین بردن یا کاهش موهای کمر، قفسه سینه، شکم، شانه ها و ناحیه تناسلی بسیار مناسب است. لیزر بهترین عملکرد را در پوست های روشن با موهای تیره دارد و برای افراد دارای موی بلوند یا سفید مناسب نمی باشد. افراد دارای پوست تیره، تنها به نوعی لیزر به نام اندیاگ خوب پاسخ می دهند.

ماندگاری نتایج: پس از اتمام جلسات لیزر، نتایج تقریبا دائمی هستند اما به یک جلسه سالانه یا دو سالانه نیاز دارد تا ماندگاری آن تثبیت شود.

نظرات کارشناسان: اغلب مردان برای از بین بردن موهای زائد کمر، بالای بازو و قفسه سینه از لیزر استفاده می کنند و در بسیاری از موارد تنها تمایل دارند موهای زائدشان کم پشت و نازک شود  این چیزی است که به واسطه دستگاه های لیزر حاصل می گردد. در حقیقت، لیزر موهای زائد تنها روش حذف موهای زائدی است که به جای از بین بردن کامل، موها را نازک تر می کند.

 

2- اپیلاسیون

2 1 - انواع روش های از بین بردن موهای زائد در آقایان (بخش اول)
اپیلاسیون در آقایان

عملکرد: موم، ماده چسبنده ایست که بر پایه عسل تهیه شده است و قدمت زیادی دارد. در واقع موم به پوست مالیده می شود اما مو را در بر می گیرد. برای این کار، معمولا نوارهای پارچه ای تهیه شده است که شبیه بانداژ است و توسط آن مو از ریشه کنده می شود.

مدت زمان فرآیند: هر نقطه از بدن 10 دقیقه تا 1 ساعت یا بیشتر طول می کشد.

مناسب برای: اپیلاسیون جهت شکل دادن به ابروها، وسط ابرو، موهای روی گوش و گردن، پاها، زیر بغل و بازوها مناسب است. اپیلاسیون را می توان همچنین در ناحیه تناسلی به کار برد که بسیار دردناک است؛ به همین دلیل بهتر است ابتدا قسمت های دیگر بدن را اپیلاسیون کنید تا متوجه شوید آیا تحملش را دارید یا خیر.

ماندگاری نتایج: نتایج اپیلاسیون معمولا بین 4 تا 6 هفته دوام دارد.

نظرات کارشناسان: چنانچه در گذشته هیچگاه اپیلاسیون انجام نداده اید، بهتر است ابتدا این کار را به یک فرد حرفه ای واگذار کنید و این موضوع را با سالن مربوطه هماهنگ کنید. از آنجایی که اپیلاسیون می تواند منجر به بروز عفونت های پوستی شود، انجام مراقبت های پوستی پس از آن بسیار اهمیت دارد. برخی از این مراقبت ها شامل استفاده از لوسیون پوست ضد باکتری برای چندین روز است. جالب است بدانید که بر اساس یک مطالعه، آقایانی که پیش از لیزر موهای زائد، روی کمر خود اپیلاسیون انجام داده اند، نتایج بهتری از لیزر کسب خواهند کرد.

 

ادامه مطلب …

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

error: Content is protected !!