Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

عوارض جانبی لیزر های Q سوئیچ را بشناسیم

1,113

عوارض جانبی لیزر های Q سوئیچ را بشناسیم

اگر چه لیزر Q سوئیچ در درمان بسیاری از مشکلات پوست مفید است اما خالی از معایب و عوارض نیست.

تخفیفات ویژه در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران اسکلپیون(مدیواستار)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

ایجاد لکه های سفید پوستی

مهمترین خطری که این رو ش بیماران را تهدید می کند، ایجاد لکه های سفید بر پوست است و البته این مشکل در بیمارانی که پوستی تیره دارند و تحت درمان با لیزر الکساندریت هستند شدت نیز می یابد. این شرایط در افرادی که تعداد جلسات بیشتری را در پی میگیرند افزایش پیدا می کند. این اختلال رنگ در پوست در 38% از بیماران اتفاق می افتد و در حدود 2 تا 6 ماه طول می کشد.

در تحقیقی که توسط گاندوگان و همکاران در رنگ دانه دار کردن مجدد پوست توسط لیزر اگزایمر  Nd:YAG در بیماری با مشکل لکه های سفید پوستی انجام شد، آن ها دریافتند که رنگدانه دارد کردن پوست به 40 جلسه درمان در طی 15 ماه نیاز دارد. در نهایت، به این نتیجه رسیدند که از لکه دار کردن پوست جلوگیری شود و برای این موضوع به دنبال روش هایی بودند؟

کیو سوئیچ
کیو سوئیچ
ایجاد تیرگی هایی بر پوست

پیگمنتاسیون و یا تیرگی هایی بر پوست می تواند به عنوان نتیجه ای از تولید ملانین در ملانوسیت ها در پاسخ به حرارت موجود از سوی لیزر باشد. این اثر موقتی است، و دوره های زمانی متنوعی درمان و رفع خود به خودی دارد. این روش تا حد زیادی به رنگ و جنس پوست بیمار دارد. خصوصا افراد یا رنگ پوست تیره تر در معرض مشکلات تیره گی و یا روشنی پوست قرار می گیرند. افرادی که در معرض اختلالات رنگ پوست هستند ، باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به شدت خود داری کنند. این مراقبت ها باید قبل و پس از لیزر ادامه داشته باشد.

هیپرپیگمانتاسیون همچنین می تواند با هیدروکینون یا فتوترمولیز فرکشنال نیز درمان شود.

تناقض رنگ در تاتو

گاهی رنگ های تاتو تحت تاثیر لیزر قرار می گیرند و مثلا از سیاه به سفید و یا از سفید به آبی به دلیل وجود مواد خاص در ترکیبات جوهر های تاتو، تغییر می کنند.

رفع تیره گی های پوست به مراتب سخت تر است. در این راستا از چندین لیزر استفاده می شود، که شامل :

  • لیزر Q سوئیچ
  • لیزر های تهاجمی ( الترا پالس CO2 ، اربیوم پالس: YAG)

    محقق و مترجم: میلاد اسد بیگی

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.