Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

بهترین لیزر موهای زائد براساس رنگ پوست مردم شهرهای مختلف ایران کدام نوع است؟

6 1,041
بهترین لیزر موهای زائد براساس رنگ پوست مردم شهرهای مختلف ایران کدام نوع است؟Reviewed by گروه پژوهشی پوست و لیزر مو on Jun 5Rating:

تفاوت رنگ پوست ایرانیان و اروپایی ها

برای دانستن اینکه بهترین لیزر موهای زائد برای رنگ پوست مردم شهرهای مختلف ایران کدام نوع لیزر است ابتدا باید انواع لیزر ها و انواع رنگ پوست ها را بشناسیم.

[divider]

تایپ های مختلف پوستی

مقیاس فیتزپاتریک یک نمودار طبقه بندی عددی برای رنگ پوست انسان می باشد. این طرح در سال 1975 توسط توماس فیتزپاتریک، یک متخصص پوست در هاروارد، به عنوان روشی برای طبقه بندی پاسخ انواع پ.ست به اشعه ی ماوراء بنفش مطرح شد. نمودار فیتزپاتریک به عنوان یک ابزار شناخته شده برای تحقیقات پوست در مورد رنگ پوست انسان باقی ماند.

مقیاس فیتزپاتریک (براساس شکل فوق) :

 • نوع 1 ( امتیاز6 – 0): سفید رنگ پریده؛ موهای بور یا قرمز، چشمان آبی – همیشه می سوزند، هیچ وقت نباید آفتاب بگیرند، این افراد اصلا برنزه نمی شوند.
 • نوع 2 ( امتیاز 13 – 7 ): سفید مناسب، موهای بور یا قرمز، چشم های آبی، سبز یا عسلی – معمولا می سوزند و کمی برنزه می شوند.
 • نوع 3 ( امتیاز 20 – 14): دارای پوست گندمی، رنگ چشم یا مو هر رنگی می تواند باشد، کاملا رایج – گاهی دچار سوختگی خفیف می شوندف معمولا برنزه می شوند.
 • نوع 4 ( امتیاز 27 – 21): سبزه ی روشن، رنگ پوست مدیترانه ای – به ندرت دچار سوختگی می شوند و همیشه به خوبی برنزه می شوند.
 • نوع 5 ( امتیاز 38 – 24): سبزه ی تیره، رنگ پوست از نوع خاورمیانه – خیلی به ندرت دچار سوختگی می شوند و به راحتی هم برنزه می شوند.
 • نوع 6 ( امتیاز 35 به بالا): قهوه ای بسیار تیره مایل به سیاه – هیچوقت دچار سوختگی نمی شود، به راحتی می تواند آفتاب بگیرد.

همانگونه که میتوانید حدس بزنید رنگ پوست اغلب ایرانی ها در معیار فوق بین نوع 2 تا نوع 5 متغیر است و البته رایجترین رنگ پوست ایرانیان رنگ های پوستی تایپ 3 و 4 هستند.

اغلب مردم ایران تایپ پوستی 3 و 4 دارند.
طبق نقشه فوق اغلب مردم ایران تایپ پوستی 3 دارند.

تایپ پوستی نوع 1 در نژاد ایرانی دیده نمی شود.

لیزر الکساندرایت

100 هزار تومان لیزر رایگان الکساندرایت فقط تا آخر همین هفته (اینجا کلیک کنید)

[divider]

حالا به بررسی انواع دستگاههای لیزر می پردازیم:

دستگاههای غیراختصاصی شبه لیزر (IPL,I2PL) و…

(دقت کنید که تقریبا هراسمی بجز دایود و لیزر یاگ و لیزر الکساندرایت یعنی آی پی ال) این دستگاهها غیر اختصاصی اند و بر روی همه انواع تایپ های پوستی بجز پوست های خیلی تیره تاثیر یکسانی دارند.

ولی این دستگاهها با دلیل درد بیشتر و عوارض جانبی نسبتا بیشتر توصیه نمی شوند. البته لیزر با دستگاههای آی پی ال ممکن است به ازای هرجلسه ارزانتر باشد ولی به دلیل نیاز به تکرار بیشتر جلسات این نوع روش معمولا در مجموع گران تر از انواع دیگر لیزر اختصاصی تمام می شود.

دستگاه لیزر دایود (Diode Laser)

این نوع دستگاه لیزر بیشترین طیف اثرش را روی پوست های تیپ 2 تا 5 دارد و برای نژاد ایرانی معمولا بهترین گزینه لیزر است. در دستگاههای دایود نسل جدید درد بسیار کاهش یافته و مدت زمان لیزر نیز کوتاه تر شده است. عیب دستگاه دایود اثر کمتر آن روی تایپ های پوستی بسیار روشن (تایپ پوستی نوع1 ) است.

دستگاه لیزر الکساندرایت (الکس  Alexandrite)

این نوع لیزر عمدتا در اروپا و آمریکا کاربرد دارد و برای تایپ های پوستی نوع 1 و 2 مناسب است. البته اینطور نیست که در تایپ های پوستی بالاتر موثر نباشد اما بیشترین تاثیر لیزر الکساندرایت در پوست های بسیار روشن با موهای تیره است.

دستگاه لیزر ان-دی-یاگ (N-D-YAG)

این نوع لیزر عمدتا برای پوست های بسیار تیره یعنی تایپ های پوستی 4 تا 6 مناسب است.

[divider]

طبقه بندی مردم ایران براساس تایپ پوستی:

مردم شهرهای شمالی ایران (رشت،ساری،آمل،چالوس،بابل،بابلسر،رامسر،انزلی و…) و شهرهای شمال غربی کشور( تبریز،ارومیه،سراب،اردبیل و…) عمدتا تایپ پوستی 2 و3 و 4 دارند.

مردم شهرهای مرکزی ایران (تهران،قم،کرج،قزوین،اصفهان،یزد،اراک،همدان ،کرمانشاه،زنجان،سمنان،مشهد،شاهرود و…) عمدتا تایپ پوستی 3 و 4 دارند.

مردم شهرهای جنوبی ایران (بوشهر،زاهدان،زابل،اهواز،خرمشهر،کرمان و…) عمدتا تایپ پوستی 4 دارند (البته در بعضی شهرها مانند اهواز و دزفول تایپ های پوستی 2 و3 نیز به وفور یافت می شود که عمدتا به دلیل مهاجرت درگذشته بوده است)

 نتیجه گیری:

با توجه به نوشته های فوق بهترین لیزر موهای زائد برای نژاد ایرانیان و برای اغلب شهرهای ایران به ترتیب از بهترین گزینه به بدترین گزینه :

1- لیزر دایود

2- لیزر الکساندرایت

3- لیزر آی پی ال

4- لیزر ان-دی-یاگ

البته همیشه نظر متخصص پوست ارجح است و ممکن است بسته به تشخیص متخصص گاهی حتی لیزرهای غیراختصاصی برای برخی افراد به تشخیص متخصص پوست مناسب تر باشند.

 

 

گروه پزشکان تهران اسکین

[divider]

جشنواره تخفیف ویژه لیزر موهای زائد

لیزر 1

 

با دستگاه پیشرفته دایود با تکنولوژی سوپرانوی آمریکا نسل جدید

[divider]

برای دیدن لیست قیمت ها با تخفیف 95 درصد اینجا کلیک کنید

جشنواره بیشترین تخفیف و بهترین کیفیت لیزر موهای زائد در سراسر کشور


لیزر الکساندرایت

 

100 هزار تومان لیزر رایگان الکساندرایت فقط تا آخر همین هفته

 

(اینجا کلیک کنید)

این تخفیف علاوه بر تخفیف های همیشگی است و هدیه 100 هزار تومان لیزر رایگان فقط ویژه همین هفته است


6 نظرات
 1. پرسه می گوید

  این طبقه بندی چنذان با واقعیت همخوانی ندارد، من که سال هاست در مازندران زندگی کردم به ندرت افرادی با تیپ پوستی 2 دیده ام!!!!! حتی افرادی که ساکن کوهستان های خوش آب و هوای این خطه هستنددارای تیپ پوستی 5 می باشند. بسیاری از افراد در غرب کشور تیپ پوستی 2 دارند از جمله در شهرهای کردستان، همدان و کرمانشاه، همچنین افراد خوزستانی دارای تیپ پوستی 2 افراد بومی استان از جمله دزفولی، بختیاری و شوشتری ها هستند نه مهاجر! اینکه خوزستانی ها همگی پوست بسیار تیره دارند فقط در فیلم هاست نه در واقعیت.

 2. فاطیما می گوید

  منم آبادانی ام و تیپ پوستی ۳ دارم بومی هم هستم!واقعا فقط تو فیلماس این حرفا😂اکثر دوستانم هم بومی و گندمی و سفید ینی تیپ ۲ و ۳هستن

  1. مریم اکبری زاده می گوید

   سلام دوست عزیزم. این مقاله کلی نوشته شده و منظور ما تیپ غالب بوده. منظورمون این نبوده که حتما همه آبادانی ها تیپ پوستی 3 یا 4 دارند. اما شرایط آب و هوایی هر منطقه سبب ایجاد یک سری تیپ های پوستی مشترک می شود. نژادهای بشر در اثر مهاجرت آنقدر در هم آمیخته شده که نمی توان یک تیپ پوستی خاص را به یک شهر نسبت داد اما در کل، هر شهری تعدادی تیپ های پوستی غالب دارد. کلمه ی “عمدتا” نیز تاکید شده.
   از همراهی شما با تهران اسکین خرسندم و آرزوی سلامتی و شادی برای شما دارم.

  2. مریم اکبری زاده می گوید

   سلام گلم. این مقاله کل جمعیت یک شهر را در نظر میگیرد. هر منطقه آب و هوایی یک سری تیپ های پوستی “غالب” دارد. اگر چه در کل نژادهای بشر آنقدر آمیخته شده که نمی توان به قطع یک تیپ پوستی خاص را به همه مردمان یک منطقه نسبت داد. کلمه ی “عمدتا” در مقاله درج شده. موفق و پر از لبخند باشین.

 3. zahra می گوید

  ممنون از راهنمایی تون

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات می گوید

   سلام دوست عزیز
   از توجه تان سپاسگزاریم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.