Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

آی پی ال (IPL) و اندیاگ (Nd:YAG): لیزر موهای زائد برای انواع پوست های تیره (بخش اول)

297
آی پی ال (IPL) و اندیاگ (Nd:YAG): لیزر موهای زائد برای انواع پوست های تیره (بخش اول)Reviewed by اندیاگ و آی پی ال on Nov 29Rating: 3.5آی پی ال (IPL) و اندیاگ (Nd:YAG): لیزر موهای زائد برای انواع پوست های تیرهدستگاه های لیزر موهای زائد آی پی ال (IPL) و اندیاگ (Nd:YAG)، هر دو راه حلی مناسب برای طیف پوستی نوع 1 تا 6 در جدول مقیاس فیتزپارتریک محسوب می شوند. هدف ما در این مطلب، یافتن این موضوع است که کدام یک از این دستگاه ها در امر کاهش موهای زائد برای افراد دارای پوست تیره تر مناسب تر، ایمن تر و اثر بخش تر هستند.

دستگاه های لیزر موهای زائد آی پی ال (IPL) و اندیاگ (Nd:YAG)، هر دو راه حلی مناسب برای طیف پوستی نوع 1 تا 6 در جدول مقیاس فیتزپارتریک محسوب می شوند. هدف ما در این مطلب، یافتن این موضوع است که کدام یک از این دستگاه ها در امر کاهش موهای زائد برای افراد دارای پوست تیره تر مناسب تر، ایمن تر و اثر بخش تر هستند. در ادامه مطالعات بالینی مختلف را در این خصوص مورد بررسی قرار داده ایم.

تخفیفات ویژه در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران اسکلپیون(مدیواستار)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

 

تفاوت های بین آی پی ال و اندیاگ چیست؟

[toggle title=”لیزر اندیاگ (Nd:YAG)” state=”open” ]

اندیاگ، جدید ترین دستگاه لیزری است که به منظور لیزر موهای زائد از آن استفاده می گردد. عملکرد این دستگاه با طول موج 1064 نانومتری، امکان نفوذ به لایه های عمیق تر پوست را با مستقیم مورد هدف قرار دادن فولیکول های مو و بدون آسیب رساندن به اپیدرم بیشتر از هر دستگاه لیزر دیگری فراهم ساخته است. این نفوذ عمیق تر، این امکان را برای پوست های تیره ایجاد می کند که بدون اثر گذاشتن بر روی رنگ دانه های تیره پوست، به طور ایمن و بی خطر درمان شوند.[/toggle]

 

[toggle title=”آی پی ال (IPL)” state=”open” ]

عملکرد دستگاه آی پی ال با لیزر تفاوت دارد. در آی پی ال، به صورت همزمان چندین پرتو نور با طول موج های مختلف ارسال می شوند. این امر، امکان پوشش گسترده تری را در ناحیه تحت درمان فراهم می سازد، اما میزان دستیابی آن به ناحیه مورد هدف کمتر از لیزر است. در حالی که اندیاگ، ناحیه زیر اپیدرم را مورد هدف قرار می دهد، هدف آی پی ال، بالا و پایین نواحی مورد هدف است.[/toggle]

 

یافته های حاصل از مطالعات بالینی

ما دو مطالعه بالینی جداگانه را در خصوص مقایسه دستگاه های لیزر موهای زائد آی پی ال و اندیاگ مورد ارزیابی قرار دادیم که برای پوست های تیره نوع 4 تا 6 جدول مقیاس فیتزپاتریک موثر واقع می شوند.

مهترین تقسیم بندی انواع رنگ پوست
تقسیم بندی انواع رنگ پوست

هر دو مطالعه، نتایج یکسانی در موضوع اثر بخشی و کاهش موهای زائد نشان دادند.

 

[toggle title=”مطالعه شماره یک” state=”open” ]
مهمترین نکات لیزر موهای زائد در پوست های تیره
لیزر موهای زائد در پوست های تیره

جزییات تست لیزر اندیاگ در مقایسه با آی پی ال برای پوست های تیره:

  • به منظور تعیین این که تا چه میزان ایمنی و اثربخشی و کاهش موهای زائد در افراد دارای نوع پوستی 4 تا 6 حاصل می شود، 50 زن برای درمان لیزر موهای زائد زیر بغل انتخاب شدند.
  • یک طرف با لیزر اندیاگ و طرف دیگر با آی پی ال تحت درمان قرار گرفت. افراد تحت آزمایش، 5 جلسه با فواصل 4 تا 6 هفته ای درمان شدند. تراکم موهای زائد در ابتدای این مطالعه و 6 ماه پس از آخرین جلسه درمان ثبت شد. همه عوارض جانبی، میزان تحمل درد و رضایتمندی افراد نیز در پایان این مطالعه ثبت شد.
  • همه زنان تحت درمان لیزر موهای زائد زیر بغل قرار گرفتند.
  • بررسی و شمارش موهای زائد، 6 ماه پس از درمان نهایی انجام شد.

 

نتایج مطالعه

از 50 شرکت کننده اول، 39 نفر درمان را کامل کردند. 6 ماه پس از آخرین جلسه درمان، در افرادی که تحت درمان با لیزر اندیاگ قرار گرفته بودند، 79.4 درصد و در افرادی که تحت درمان آی پی ال قرار گرفته بودند، 54.4 درصد کاهش موهای زائد ثبت شد. در هر دو روش، عوارض جانبی جزیی رویت شد که بسیار موقتی بودند. با این حال، در لیزر اندیاگ، التهاب پوستی نیز وجود داشت.

همچنین، افراد تحت آزمایش درد بیشتری را حین درمان با لیزر در مقایسه با آی پی ال گزارش دادند. با این حال، 74 درصد از شرکت کنندگان، درمان با لیزر اندیاگ را به دلیل نتایج نهایی آن ترجیح دادند.[/toggle]

 

ادامه مطلب …

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.