آشنایی با پرتوهای خورشیدی یو وی ای و یو وی بی (UVA – UVB)

women sun spots lg - آشنایی با پرتوهای خورشیدی یو وی ای و یو وی بی (UVA - UVB)

پرتو های یو وی ای و یو وی بی   

پرتو های خورشید مسئول پیری پوست، لکه های پوستی ، کک و مک ، و حتی سرطان هستند. اما آیا می دانستید اگر خود را از آنها محافظت نکنید UVA و UVB هرکدام موجب بوجودآمدن مشکلات مختلفی می شوند ؟

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه کندلا جنتل مکس پرو

22212952_021 22234012_021

6634846_0910

به همین دلیل استفاده از طیف گسترده ای از محصولات ضد آفتاب که در برابر هر دوی UVA و UVB شمارا محافظت می کند ،بسیاراهمیت دارد. در اینجا خلاصه ای از آنچه پرتو های UVA و UVB ایجاد می کنند برای شما عنوان می کنیم .

پرتو های UVB

اگر شما تا کنون آفتاب سوخته شده اید ، توسط پرتو UVB سوخته اید .

بر خلاف پرتو UVA ، این پرتو در ماه های تابستان قوی تر است ، به خصوص در اواسط روز، بهمین دلیل آفتاب سوختگی در تابستان نسبت به ماه های دیگر سال بسیار بیشتر است . اما توجه داشته باشید که پرتو UVB از برف و آب منعکس می شود، بنابراین محافظت از خودتان در طول سال اهمیت دارد .

پرتو UVB همچنین عامل بسیاری از انواع سرطان پوست است . بهترین توصیه این است که در گرمترین ساعات روز ازقرار گرفتن در معرض نور خورشید به طور معمول از   11:00تا15:00 اجتناب کنید.

پرتو UVA

بدون توجه به فصل و یا آب و هوا ، پرتو UVA به طور مداوم حضور دارد . آنها از ابرها ، لباس ، حتی شیشه پنجره های خانه و ماشین عبور می کننداگر حفاظ UV نداشته باشند. به همین دلیل محافظت از پوست در برابر پرتو های خورشید بسیار مهم است حتی در روزهای غیر از روز های داغ و آفتابی تابستان . پرتو UVA بسیار عمیق تر از پرتو های UVB به لایه های پوست نفوذ می کند واین پرتو ها بیشتر عامل ایجاد نشانه های اولیه پیری پوست هستند . در روش برنزه کردن در داخل سالن از پرتو UVA استفاده می شود و در حالی که شما ممکن است درخشش تابستانی رااحساس کنید ، این پرتوهای UVA علائم برگشت ناپذیر پیری پوست را موجب می شوند. ما توصیه می کنیم از برنزه کردن داخل سالن اجتناب کنبد .

 

 از یک کرم ضد آفتاب چه توقعی دارید

 

دنبال کرم های ضد آفتابی باشید که به طور خاص می گوید UVA / UVB و یا روی ظرف آن نوشته ” پوشش با طیف گسترده ” . در این جستجو سریعا متوجه برچسب هایی می شوید که در آن برچسب استفاده +علامت هایی برای نشان دادن چگونگی عملکرد و درصد و میزان محافظت از پرتو های UVA , UVB دیده می شود.

میانگین درجه برای محافظت بنیادی از پوست در برابر سرطان ، استفاده از حداقل SPF 15 و تجدید آن هر دو ساعت یا زودتر ،در روی پوست است . حدود 40 گرم کامل روی بدن و در حدود 1 قاشق چای خوری بر روی صورت خود در هر بار استفاده توصیه می شود.

توجه داشته باشید حتی اگر روی برچسب نوشته شده “برا ی حفاظت در تمام روز ” ، بدانید اینکار را انجام نمی دهد و شمارا در تمام طول روز محافظت نمی کند. تمدید کرم بسیار مهم است ..

: SPF 40 کرم های ضد آفتاب معدنی با SPF 40   گزینه خوبی برای کرم های ضد آفتاب روزانه صورت است.

 

نگارنده:فریبا فیاض

مرکز تحقیقات کلینیک پوست،لیزر و تناسب اندام آلومینا

[divider]

جشنواره تخفیف ویژه جوانسازی صورت و بدن

با روش میکرونیدلینگ و رادیوفرکوئنسی - آشنایی با پرتوهای خورشیدی یو وی ای و یو وی بی (UVA - UVB)

با دستگاه پیشرفته اسکارلت نسل جدید با تکنولوژی جوانسازی صورت و بدن

[divider]

برای دیدن لیست قیمت ها با تخفیف 55 درصد اینجا کلیک کنید

0 0 رای
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر شما چیه؟ سوالی دارین؟x
()
x