5 ماده غذایی سالمی که خطرناک می شوند اگر زیاد بخورید

0f6663c887646bdee660ed5d26683621f57decdf - 5 ماده غذایی سالمی که خطرناک می شوند اگر زیاد بخورید

پرتقال و گوجه فرنگی

در خوردن این دو ماده غذایی خوشمزه اما بسیار اسیدی باید محتاط باشید، افزایش میزان اسید ناشی از خوردن گوجه فرنگی و پرتقال سبب رفلاکس می شود، به مرور زمان این مورد می تواند سبب اختلال Barrett’s Esophagus شود. کارشناسان پیشنهاد می دهد مصرف این دو ماده غذایی را به دو وعده در روز خلاصه کنید و از مصرف بیش از این مقدار به ویژه اگر علائم رفلاکس معده را دارید بپرهیزید.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - 5 ماده غذایی سالمی که خطرناک می شوند اگر زیاد بخورید پیج اینستاگرام مرکز قلهک

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک بالا کلیک کنید

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه لیزر مونولیت

22212952_021 22234012_021

6634846_0910
insta - 5 ماده غذایی سالمی که خطرناک می شوند اگر زیاد بخورید پیج اینستاگرام مرکز قیطریه

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک بالا کلیک کنید

 

آب

درحالی که هیداراسیون کلید سلامتی محسوب می شود، مصرف بیش از حد آب می تواند سبب مسمومیت با آب شود، این اتفاق زمانی می افتد که مصرف آب زیاد سبب به هم خوردن تعادل الکتورلیت( مایعاتی که در ساده ترین شکل حاوی یونهای نمک بوده که مایعات و پیامهای عصبی را به داخل و یا خارج از سلول منتقل می کنند) بدن و غلظت یون سدیم می شود ، در نتیجه این غیر طبیعی بودن سدیم در خون، مغز ممکن است دچار اختلال در عملکرد شود و حتی گاهی به مرگ می انجامد.

حال اینکه چقدر آب مصرف کنیم بحث دیگری است. این موضوع مربوط به کسانی است که بیش از حد آب می خورند، افرادی که بیش از حد معمول آب می خوردند، اما برای اینکه مطمئن شوید چقدر آب باید بخورید، ادرار خود را چک کنید، اگر همیشه شفاف است باید مقدار مصرف آب را کم کنید.

 

سویا

دوستداران پنیر توفو (فراورده ای از سویا) توجه /NK/KCنند، درحالی که مصرف سویا می تواند با کنترل سطح کلسترول و فشار خون کمک کند، جلوی جذب آهن را می گیرد.بنابراین مصرف بیش از حد آن مشکل کم خونی را می تواند به همراه داشته باشد. بعلاوه، از آنجا که سویا حاوی ترکیبات شبه استروژنی (ایزوفلاون) می باشد، مصرف طولانی مدت و زیاد آن این پتانسیل را دارد که فرد را مبتلا به هیپرپلازی‌ آندومتر  endometrial hyperplasia که عبارت‌ است‌ از رشد بیش‌ از اندازه‌ بافت‌ آندومتر (پوشش‌ داخلی‌ رحم‌).

در حال حاضر هیچ اطلاع دقیقی از میزان مفید مصرف آن در دست نمی باشد، اما سعی کنید مصرف آن را به کمتر از دو وعده در روز خلاصه کنید.

 

اسفناج

این سبزی بسیار خوشمزه و منبع عالی از پروتئین، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. بعلاوه حاوی مقدار بالایی لوتئین می باشد( یک کاروتینوئید که ممکن است از دژنراسیون ماکولا : که به دلیل  معیوب شدن شبکیه چشم ایجاد می شود و به شدت می تواند بینایی را مختل کند) جلوگیری کند. با این حال ترکیبات دیگر اسفناج  مانند بالا بودن اگزالت می تواند در شکل گیری بیماری سنگ کلیه نقش داشته باشد.

منبع:

yahoo/health

 

 

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر شما چیه؟ سوالی دارین؟x
()
x