فواید ازدواج و 10 دلیل سلامتی بیشتر با ازدواج

فواید ازدواج

ازدواج اصلا فایده هم داره؟

فواید ازدواج رو با هم مرور می کنیم!

فقط فواید جسمی ازدواج رو!

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

در این مقاله فراخواهید گرفت که چگونه به سادگی ازدواج می تواند برای قلب و استخوان و سایر اندامتان مفید باشد.

هر فرد متاهلی که ازدواج موفقی داشته تصدیق می کند که روابط زناشویی فواید بیشماری دارد، ولی شاید برای شما قابل درک نباشد که متاهلین نسبت به هم سن وسال هایشان که مجرد هستند، بیشتر عمر خواهند کرد و از شرایط خطرناک و جدی بیشتر در امان هستند. درزیر 10 دلیل پزشکی جالب آورده شده است.

1.طول عمر بیشتر و فواید ازدواج

اگر به همسرتان گفته اید که او شما را خواهد کشت، احتمالا اشتباه کرده اید. مطالعه ای در سال 2013 توسط مرکز پزشکی دانشگاه دوک در دورهام انجام شد، نشان می دهد در میان افراد میانسال، 50 درصد ازمتاهلین و افرادی که روابط پایدار دارند، شانس بیشتری برای زنده ماندن نسبت به هم سن و سال های مجرد خود دارند.

آن ها روی فاکتور هایی مانند وضعیت اجتماعی و مشکلات بهداشتی حساب میکنند و چون داشتن یک همدم شما را از نظر عاطفی غنی خواهد کرد و از نظر اجتماعی و روانی فعال می گرداند. و همه فوایدی که در لینک بهداشت بهتر موجود است.

2.فواید ازدواج و استرس کمتر

 

روزهایی هست که همسرتان خون شما را به جوش می آورد، اما به طور کلی حضور او منجر به آرامش شما می شود. مطالعه ای که توسط دانشگاه شیکاگو و دانشگاهی در اوانستون انجام شد نشان می دهد  که در شرایط پر استرس، افزایش هورمون استرس کورتیزول، در مجردین بیشتر از متاهلین است.

سطح بالای استرس، زمینه ی بیماری های مختلفی از کاهش ایمنی بدن گرفته تا مشکلات گوارشی را فراهم می کند. گرچه هر رابطه ای مشکلات و مزایای خاص خود را دارد، محققین بر این باورند که به نظر می رسد ازدواج هورمون های استرس را کاهش می دهد و در نتیجه طرفین می توانند با سلامت عقل به مقابله با چالش ها بپردازند.

3.کاهش خطر حمله قلبی کشنده بعد از ازدواج

عاشق بودن ممکنه قلب شما را به تپش بیشتر وادار کند. مطالعه ای که در مجله اروپایی پیشگیری از بیماری های قلب و عروق منتشر شد، نشان می دهد احتمال بروز حملات قلبی کشنده در متاهلین بسیار کمتر بوده و پیش بینی می شود در صورت بروز، آنان شرایط بهتری را تجربه کنند.

محققین بر این باورند که این فایده ازدواج ممکن است با کمک حمایت های مستمر دوستان و سایر خانواده صورت پذیرد، به علاوه چشمان همیشه ناظر همسر همواره بر خطرات احتمالی نظارت دارد.

4.استخوان های قوی تر افرادی که ازدواج کرده اند

بر اساس گفته محققین دانشگاه کالیفرنیا UCLA، زندگی زناشویی نه تنها روی پوست شما بلکه بر استخوان هایتان نیز اثر مثبت دارد. بهبود تراکم استخوان رابطه قوی با ازدواج دارد به طوری که خطر افزایش پوکی استخوان را کاهش می دهد. درحالی که یک ازدواج ساده اثرات مثبت زیادی برای مردان دارد، داشتن یک رابطه شاد نقش اساسی در تراکم بیشتر استخوان در بانوان را دارد.

گزارش های اخیر حاکی از ارتباط استرس با پوکی استخوان است. و درنتجه این مسئله قابل تایید است که یک همسر حامی می تواند در کاهش سطح استرس همسر خود و حفاظت از استخوان های وی نقش موثری داشته باشد. اینم یکی دیگه از فواید ازدواج

5.کاهش دوره نقاهت پس از عمل جراحی

داشتن یک مراقب و پرستار تنها برای بهبودی از یک بیماری نیست، می تواند تفاوت بین مرگ و زندگی باشد. بر اساس مطالعه ای در دانشگاه های نیوجرسی، متاهلینی که تحت عمل قلب قرار می گیرند، سه برابر بیشتر از افراد مجرد، بیش از 3ماه زنده می مانند.

چرا نتیجه بهتری برای آن ها حاصل می شود؟ به گفته ی دکتر جف بال، مدیر اجرایی مراکز درمانی PCH در غرب لس آنجلس، “اگر از لحاظ عاطفی به کسی وابسته هستید، شما انگیزه ای برای زندگی دارید.”

 6.کاهش خطر مرگ های قابل پیش بینی از فواید ازدواج

 

چند بار به همسرتان کمک کردید تا از خطرات جزئی جان سالم به در برد؟

بررسی بیش از یک میلیون نفر در طی 20 سال توسط محققین دانشگاه های هوستن و فیلادلفیا، مشخص کرده اند که احتمال فوت مردان و زنان مطلقه در اثر خطرات قابل پیش بینی(آتش سوزی، مسمومیت و استنشاق دود و..)، دو برابر بیشتر است.

دانشمندان معتقدند که ازدواج با ایجاد یک رابطه پیوسته نزدیک، طرفین را از خطرات موارد اورژانسی محافظت می کند.

7.کاهش افسردگی های شدید از دیگر فواید ازدواج

احتمالا متوجه لغزش خود به سمت یأس عاطفی نشده اید. دکتر Gail Saltz، متخصص روابط زناشویی و جنسی می گوید :” اولین علامت افسردگی از دست دادن خود ادراکی و خود باوری است.

” او که استاد روانپزشکی در بیمارستان پروتستان نیویورک و مدرسه ی پزشکی کرونل ویل و نویسنده کتاب “Becoming Real” می باشد افزود: ” همسرتان می تواند به تشخیص و جلوگیری از افسردگی درشما کمک کند.”

دکتر سالتز می گوید از آنجایی که دیگر دوستان صمیمی شما، با خصوصیات اخلاقی و عاطفی تان آشنایی دارند، همسرتان می تواند از آن ها برای تشخیص تغییرات شما کمک بگیرد. هرگونه تغییرات را به یکدیگر متذکر شوید و از صمیم قلب مراقب همدیگر باشید.

8.کاهش خطر سرطان های کشنده

 

در یک تحقیق بسیار شگفت انگیز که نتایج آن در مجله ی انکولوژی سال 2013 منتشر شد، دانشمندان دریافتند، متاهلینی که مبتلا به سرطان های بسیار خطرناک بودند، 20 درصد بیشتر از سایرین شانس مقابله با این بیماری را داشته و نتایج حاصل، از برخی انواع شیمی درمانی موفقیت آمیز تر بوده است.

معمولا داشتن یک رابطه پایدار به تشخیص زودرس سرطان و غلبه بر آن  کمک می کند. دکتر Prakash Masand، رئیس آموزش پزشکی واستاد مشاور سابق روانپزشکی و علوم رفتاری مرکز پزشکی دانشگاه دوک، می گوید: ” همسران می توانند رفتارهای بهداشتی مناسب، مثل مصرف کمتر مشروبات الکلی و استفاده از داروها را در یکدیگر تقویت کنند.”

9.کاهش خطر دمنشیا یا جنون

داشتن ذهنی فعال و سر زنده در کهنسالی در گرو داشتن همسری است که ذهن شما را فعال کند و موجب پیشرفت آن شود. در یک مطالعه، 2000 زن و مرد میانسال در فنلاند طی 20 سال تحت نظر قرار گرفتند. نتایج حاصل نشان می دهند افرادی که با همسر خود زندگی می کنند، 50 درصد بیش از مجردین از ابتلا به جنون در امان هستند.

طلاق و عدم تجدید فراش احتمال مشکلات شناختی را 3 برابر می کند و زنانی که قبل از میانسالی بیوه می شوند و هرگز دوباره ازدواج نمی کنند، 6 برابر در معرض این خطر هستند. دانشمندان به حفظ شأن اجتماعی و عقلی که در صورت همراهی یک همدم مادام العمر امکان پذیر است، تاکید می کنند.

10.کاهش بروز بیماری های مزمن

 

دانشمندان دانشگاه میسوری در کلمبیا دریافتند، دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و فیبرومیالژیا(بیماری اسکلتی-عضلانی) در میان متاهلین خوشبخت به اندازه ی مجردین و یا افرادی که ازدواج موفقی نداشتند، شایع نیست.

دکتر الیزابت لمباردو  نویسنده کتاب پر فروش “نسخه نهایی شما برای شادی“می گوید: ” هر عاملی که استرس را افزایش دهد، مانند انتقادهای بیش از حد و خشم و کینه توزی، تاثیر منفی روی بدنتان می گذارد.” بنابراین کلید رهایی از بیماری های مزمن، ازدواج سالم است.

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
askaf3j1uav
8 years ago