کاشت ریش و سبیل :عوارض جانبی که نمیدانید!

کاشت ریش و سیبیل

یکی از مهم ترین سوالاتی که مردان در مورد کاشت ریش و سیبیل می پرسند در رابطه با عوارض جانبی این فرایند می باشد. به هرحال امروزه جراحی مربوط به کاشت ریش و سبیل پیشرفت بیشتری داشته و با عوارض جانبی همراه نیست. کاشت کامل ریش و سبیل که طبیعی نیز به نظر می رسد، کمتر از 10 ساعت طول می کشد و در برخی افراد باعث عوارض بسیار کمی می شود و در برخی دیگر هیچ گونه عوارضی ندارد. قبل از جراحی بهتر است با پزشک خود مشورت کرده و از راهنمایی های وی استفاده کنید. به هرحال هر جراحی نیازمند یک دوره بهبود می باشد. بسیاری از مردان از بهبود سریع پس از جراحی تعجب می کنند.

عوارض کاشت ریش و سبیل

اگر بیماران به راهنمایی های ارائه شده توسط پزشک دقت کنند، عوارض جانبی به حداقل خود می رسند. پیوند ریش و سبیل یک فرایند جراحی است، بنابراین با حساسیت، قرمزی و کمی التهاب در محل جراحی همراه است که این مشکلات پس از گذشت مدت زمانی کوتاه برطرف می شوند.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

یکی دیگر از عوارض که کمی باعث نگرانی می شود، اما بخشی طبیعی از روند جراحی است، ریختن مو می باشد. پس از جراحی و پیوند ریش و سبیل، ریختن مجدد موی صورت باعث ناامیدی و ناراحتی فرد می شود، اما این مسئله در بسیاری از بیماران رخ می دهد و یکی از عوارض موقتی است و موی ریخته شده مجددا رشد خواهد کرد.

عوارض غیر منتظره

اگر عوارض یا واکنش های فیزیکی دیگری مشاهده کردید که باعث نگرانی شما شدند، به پزشک مراجعه کنید. به هرحال این عوارض واکنش هایی به فرایند جراحی می باشند. افرادی که دچار استفراغ یا خستگی شدید می شوند، بلافاصله باید به پزشک یا جراح خود مراجعه کنند. چنین عوارضی معمولا انتظار نمی رود.

به هرحال پیوند موی صورت برای برخی مردان باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود و ظاهری مرتب به آنها می بخشد و تحسین دیگران را نیز برمی انگیزد.

بهبود جراحی پیوند ریش و سبیل چقدر طول می کشد؟

این جراحی اساسا بدون درد است. برای 5 روز اول پس از جراحی لازم است منطقه جراحی شده کاملا خشک بماند. روز دوم پس از جراحی می توانید فعالیت های سبک خود را از سر بگیرید. موهای پیوندی پس از حدود 2 هفته می ریزند و سپس مجددا و برای همیشه شروع به رشد می کنند. موی کاشته شده بر روی صورت می تواند جای زخم یا برخی ضربات را بر روی صورت پنهان کند. پس از رویش می توانید ریش های رشد کرده را اصلاح کرده و به آنها مدل بدهید.

موی پیوندی معمولا از پشت سر گرفته می شود زیرا این مو مشابه موهای ریش و سبیل می باشد. پس ااز بی حس کردن هر دو قسمت، صورت و پشت سر، پزشک از پوست سر گرافت هایی می گیرد و آنها را در بخش ریش بر روی صورت می کارد. این کار با دقت خیلی بالایی انجام می شود، زیرا پزشک مو را در جهتی مناسب برای رشد می کارد و در عین حال به زیبایی کار نیز اهمیت می دهد.

کاشت ریش و سبیل
کاشت ریش و سبیل

از پیوند مو در صورت زمانی بهره می گیرند که نواحی از صورت کم مو و یا کاملا صاف باشد و با دیگر قسمت ها همخوانی نداشته باشد. معمولا این فرآیند در نواحی سبیل و چانه انجام می شود اما گاهی از آن در نواحی گونه ها، خط ریش ها و ریش می توان استفاده کرد. از پیوند ریش و سبیل گاهی برای پوشاندن جای جوش و زخم نیز استفاده می شود.

فقدان ریش و سبیل دلایل متفاوتی دارد از جمله:

  • ژنتیک
  • لیزر موهای زائد
  • الکترولیز
  • جراحی
  • سوختگی
  • آسیب پوستی

انجام این فرآیند کاملا به نظر شخصی فرد بستگی دارد. اگر بیمار خواستار ریش و سبیل پر پشتی باشد به طبع پیوند های بیشتری دریافت می کند و بالعکس. این فرآیند می تواند در قسمت های بدون مو و یا کم مو برای داشتن ریش و سبیلی پر انجام شود.

معمولا این پیوند ها از کنار و یا پس سر برداشته می شوند. انتخاب این محل ها و پیوند ها بستگی به خوانایی آن ها در محل پیوند دارد. موهایی که به صورت پیوند می خورند دائمی و از بافت و حالت دیگر موها بر خوردار هستند. لازم به ذکر است که نگران تراشیدن آن ها نباشید با خیال راحت صورت خود را شیو کنید.

موردی در کاشت مو به صورت

”مردی سفید پوست و ۲۹ ساله هستم. رشد نکردن ریش و سیبیل بر صورتم بسیار مایه ی عذاب من است. آیا راه حلی جز کاشت ریش و سبیل یا استفاده مکرر از روجین وجود دارد؟ من در تعجب هستم که چطور ترنس هایی که از ابتدا زن متولد شده اند چگونه ریش و سبیل هایی پر دارند. من تنها ۴۰ تا ریش زیر چانه ام دارم. واقعا به کمک نیاز دارم.”

پاسخ متخصصین

دکتر جفری اپستین: ” ترنس هایی که از مونث به مذکر تغییر جنسیت می دهند مقدار زیادی تستسترون دریافت می کنند. برای عمل های FTM ( عملی که فرد در ابتدا با ظاهری دخترانه متولد می شود اما پس از مدتی از تمام جنبه ها به مرد شباهت می یابد.) از کاشت ریش و سبیل استفاده می کنم. برای مردانی که به دنبال ریش هایی پر پشت هستند نیز کاشت ریش توصیه می کنم.”

دکتر سانوسی عمر: ” کاشت ریش و سبیل یا استفاده مکرر از روجین، دو روش موثر در رشد مو های صورت هستند. متاسفانه، تزریق هرمون ها به ترنس های مونث به مذکر پیامد های بسیار خطر ناکی دارد چرا که تستسترون هرمونی مردانه و بدن این افراد هرمونی زنانه دارد و با یکدیگر همخوانی ندارند. اما در مورد شرایط شما، باید بگویم که مشکل ژنتیکی است و حتما باید به متخصص کاشت مو مراجعه نمایید.”

دکتر الکساندر لویس: ” اگر شما به طور ژنتیکی از مشکل کم مویی ریش و سبیل رنج می برید، باید بگویم که فولیکول های موی شما به هرمون ها پاسخ مناسبی نمی دهند. استفاده از روجین نیز فرآیندی متفاوت است چرا که این ماده سبب گشاد شدن رگ های خونی شده و مواد مغذی مورا بیشتر فراهم می سازد و عملکردی متفاوت دارد.”

 

لطفا نظرات و تجربیاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

لینک منبع

میلاد اسدبیگی

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments