پروتز گونه

دوست دارید گونه های برجسته و زیبا داشته باشید؟| پروتز گونه| مرکز زیبایی برکه

پروتز گونه

گونه های برجسته همیشه ظاهری زیبا و جذاب دارند که بر زیبایی صورت می افزایند اما در برخی افراد استخوان گونه صاف است و باعث می شود که گونه ها برجسته نباشند. این مسئله معمولاً باعث ناراحتی افراد می ‌شود و از ظاهر خود ناراحت هستند. خبر خوبی که برای آنها وجود دارد این است که پروتز گونه می تواند به بهبود وضعیت گونه آنها کمک بسیار زیادی نماید.

بازسازی و تغییر شکل گوش otoplasty | عکس قبل و بعد جراحی زیبایی گوش

صاف بودن گونه در برخی نژادها دیده می شود البته در برخی موارد این مسئله به دنبال آسیب دیدگی صورت در تصادفات خودرویی یا تصادف با موتورسیکلت به وجود می ‌آید. بهبود ظاهر گونه و برجسته کردن آن در افرادی که به دوران میانسالی و پیری رسیده اند باعث بهبود بافت پوست صورت و سفت شدن آن می ‌شود. اگر شما هم به هر دلیلی از ظاهر گونه خود رضایت ندارید و قصد انجام پروتز گونه را دارید با ما همراه باشید تا به همه سوالات احتمالی شما پاسخ دهیم.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

از چه نوع پروتزی برای برجسته کردن گونه استفاده می شود؟

در عمل جراحی برای برجسته کردن گونه از پروتز استفاده می شود و انواع مختلفی از آن وجود دارد که انتخاب آنها به آناتومی صورت فرد بستگی دارد. پروتز گونه مدپور اصلی ترین پروتز ای است که برای برجسته کردن گونه مورد استفاده قرار می گیرد البته می توان از پروتز سیلیکونی، پروتز گورتکس پروتز هیدروکسی آپاتیت نیز استفاده کرد. برخی از پزشکان ترجیح می دهند که از پروتز مدپور استفاده کنند زیرا یک پروتز ثابت است و نتایج حاصل از آن قابل پیش بینی می باشد.

از چه نوع بی حسی برای کاشت پروتز استفاده می شود؟

فرآیند کاشت پروتز تحت بیهوشی عمومی انجام می شود تا بیمار هیچ گونه دردی را در طول درمان احساس نکند. این امر به این معنا است که شما در خواب عمیقی فرو می روید و در طول جراحی چیزی را احساس نخواهید کرد. معمولاً این نوع جراحی به صورت سرپایی انجام می شود اما ممکن است بر اساس این که تمایل به انجام جراحی های دیگری نیز داشته باشید پزشک ترجیح دهد یک شبانه روز شما را در بیمارستان بستری کنند.

برش ها در کجای صورت ایجاد می شوند؟

پروتز گونه

پزشک برای کاشت پروتز گونه یک برش را در دهان و دقیقا روی خط لثه ایجاد می کند. یک حفره کوچک روی سطح استخوانی گونه به وجود می ‌آید تا امکان کاشت پروتز فراهم شود. سپس پزشک پروتز را در آنجا قرار می ‌دهد و با استفاده از پیچ مخصوص آن را ثابت می کند تا در دوران بهبود تکان نخورد و ثابت باشد. پیچ مورد استفاده برای همیشه به صورت ثابت در جای خود باقی می ماند و خارج نمی گردد. پزشک در دوران مشاوره با شما در خصوص اندازه پروتز و مقدار برجستگی مورد انتظار شما و ظاهر دلخواه گونه صحبت می کند. این مسئله به ایجاد تعادل طبیعی و تناسب بهتر صورت کمک می ‌کند.

جراحی پروتز گونه چقدر طول می کشد؟

معمولاً کاشت پروتز گونه یک ساعت طول می کشد اما اگر قصد دارید از عمل های دیگری از قبیل جراحی بینی یا لیفت صورت استفاده کنید زمان لازم برای جراحی افزایش پیدا خواهد کرد. معمولا جراحی پروتز گونه به صورت سرپایی انجام می شود و شما می توانید چند ساعت پس از جراحی به منزل برگردید.

خطرات پروتز گونه چیست؟

پروتز گونه

برای کاشت پروتز گونه برش های مورد نیاز درون دهان ایجاد می ‌شوند و قابل مشاهده نیستند و باید بدون هیچ گونه مشکلی ترمیم شوند. بافت اسکار حاصل از این برش ها به ندرت باعث بروز مشکل می شود اما باید بدانید که بافت اسکار دائمی است و وسعت و رنگ نهایی آنها قابل پیش بینی نیست. همانند همه عمل های جراحی احتمال وجود دارد که اعصاب حسی کوچک روی سطح پوست قطع شوند. ممکن است بخش هایی از صورت شما بی حس باشد یا آنکه شما آنها را به طور کامل احساس نکنید. معمولاً طی مدت ۲ تا ۳ ماه توانایی حسی در این نقاط بر می گردد زیرا پایانه ‌های عصبی به تدریج به ترمیم خود می پردازند.

در دوران بهبود پوست صورت ممکن است بسیار حساس شود و این فرایند مدتی طول بکشد. در برخی موارد ممکن است توانایی حسی برخی از قسمت های صورت برنگردد. خونریزی یک فرآیند طبیعی نیست اما ممکن است پس از پروتز گونه رخ بدهد و حدود ۱ تا ۲ درصد از بیماران این وضعیت را تجربه می ‌کنند که در میان مردان شیوع بیشتری دارد. در برخی موارد ممکن است صورت پس از جراحی دچار بد شکلی خفیف ‌شود و از آن جایی که صورت هیچ کس دارای تقارن کامل نیست معمولاً عدم تقارن صورت پس از جراحی به این مسئله ارتباط دارد که در این حالت به احتمال خیلی زیاد بیمار به جراحی مجدد نیاز خواهد داشت.

پروتز گونه

تورم یکی از عوارض طبیعی جراحی است و در صورتی که سر شما بالاتر از بدن باشد این مشکل نیز برطرف خواهد شد. در کمتر از یک درصد از موارد احتمال آسیب دیدگی اعصابی که باعث ایجاد حس در گونه، پشت لب و اطراف بینی می ‌شوند وجود دارد. در چنین مواردی احتمال از دست دادن حس در آن طرف از صورت مطرح خواهد شد. تا حدودی بی حسی پس از جراحی طبیعی است اما اگر عصب آسیب دیده باشد این احتمال وجود دارد که حس در آن قسمت از صورت برای همیشه از بین برود. احتمال بروز عفونت بسیار نادر است اما پیشگیری بهتر از درمان است به همین دلیل پزشک مصرف داروهای آنتی بیوتیک را پس از جراحی تجویز خواهد کرد.

چگونه برای جراحی آماده شویم؟

قبل از انجام هر نوع عمل جراحی باید در خصوص داروهایی که مصرف می کنید با پزشک خود صحبت کنید زیرا ممکن است در عمل جراحی تاثیرات منفی بگذارد و پزشک از شما بخواهد از مصرف برخی از آنها خودداری کنید. به این ترتیب اگر از هر نوع مکمل یا قرص ویتامین یا قرص آسپرین یا محصولاتی که حاوی آسپرین هستند استفاده می کنید و یا از مکمل های گیاهی استفاده می نمایید باید به مدت ۱۰ روز قبل از عمل از مصرف آنها اجتناب کنید. پزشک بر اساس سابقه پزشکی شما درخواست انجام آزمایشات لازم را می دهد تا وضعیت شما را به طور کامل ارزیابی کند.

استعمال دخانیات باعث بروز اختلال در توانایی بدن برای ترمیم خود می شود به همین دلیل باید حدود شش هفته قبل از جراحی از مصرف محصولاتی که حاوی تنباکو هستند خودداری کنید. قبل از جراحی یکی از اعضای خانواده را به عنوان همراه با خود به مطب پزشک ببرید تا پس از جراحی بتواند شما را به منزل برگرداند یا آنکه با شما در بیمارستان بماند و مراقبت تان باشد.

دوران بهبود پس از جراحی به چه صورت است؟

پس از کاشت پروتز گونه دچار درد خفیفی می شوید همچنین بروز مقدار کمی تورم در اطراف گونه و زیر چشم ها طبیعی است و حدود ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از جراحی به حداکثر می رسد سپس به تدریج از بین خواهد رفت. استفاده از کمپرس سرد می ‌تواند به کاهش تورم گونه کمک کند. معمولاً بخش قابل توجهی از تورم گونه طی مدت دو هفته از بین خواهد رفت اما ممکن است هنوز بی حسی صورت پس از این مدت از بین نرفته باشد. باید به مدت ۶ تا ۸ هفته پس از جراحی از خوابیدن روی صورت خود اجتناب کنید و برای کنترل درد پس از جراحی از قرص مسکن خوراکی استفاده کنید.

پزشک از بخیه های جذبی برای بستن برش ها استفاده می کند و شما می توانید با دقت به مسواک زدن دندان های خود بپردازید و کاملا احتیاط کنید که به محل برش ها ضربه نزنید. به مدت ۲۴ ساعت پس از جراحی از مایعات از قبیل آبمیوه، شیر و مواردی از این قبیل استفاده کنید سپس به مصرف غذاهای نرم بپردازید. به خاطر داشته باشید که به مدت ۶ تا ۸ هفته از مصرف غذاهای سفت خودداری کنید تا ریسک بروز مشکلات احتمالی به حداقل برسد.

مترج: لیلا عبدالملکی

منبع

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments