لیپوکالپچر (liposculpture) چیست؟

.jpg - لیپوکالپچر (liposculpture) چیست؟

لیپوکالپچر شکل دیگری از لیپوساکشن (روش پیشگام در قرن بیستم) با میزان تهاجم کمتر، می باشد. به جای حذف برش های بزرگی از چربی در بدن، لیپوکالپچر از مکانیزم ساکشن کوچکتری برای حذف رسوب چربی از زیر پوست استفاده می کند. در این روش به جای بازسازی کامل بدن، بخش های خاصی مورد درمان قرار می گیرند.

تئوری وجود در پشت این فرایند زیبایی توسط پزشک ایتالیایی، آرپاد فیچر، در دهه ی 1970 مطرح شد. آزمایشات اولیه نیز توسط یک پزشک فرانسوی، پیر فورنیر، در دهه بعد هدایت شد. با کشف تکنیک متورم سازی (tumescent) در دهد ی 1980 توسط دکتر جفری کلین، این عمل در استرالیا محبوب شد و پس از آن در اروپا و امریکا نیز گسترش یافت.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - لیپوکالپچر (liposculpture) چیست؟ پیج اینستاگرام مرکز قلهک

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک بالا کلیک کنید

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه لیزر مونولیت

22212952_021 22234012_021

6634846_0910
insta - لیپوکالپچر (liposculpture) چیست؟ پیج اینستاگرام مرکز قیطریه

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک بالا کلیک کنید

تکنیک متورم سازی بخش حیاتی فرایند لیپوکالپچر است. در این تکنیک بی حس کننده ی موضعی در قسمت های مورد نظر به زیر پوست تزریق می شود و باعث تورم چربی و بالا رفتن مایع در این ناحیه می شود. به علاوه استفاده از محلول بی حس کننده، لزوم بیهوشی را از بین می برد، گرچه داروهای ضد درد و بی حس کننده ی دیگری نیز در این محل استفاده می شوند. سپس چربی نرم شده، با حداقل سرنگ و یا بدون لوله ی مکش فلزی به نام کانولی، به بیرون ساکشن می شود.

این روش توسط طرفداران آن به عنوان راهی برای از بین بردن رسوبات چربی که از طریق رژیم های غذایی از بین نمی روند، پیشنهاد می شود.

این رسوبات معمولا ژنتیکی هستند و رهایی از آنها بدون انجام عمل های زیبایی امکان پذیر نیست. به هرحال هر جلسه از این عمل تنها قسمتی کمی از چربی ها را از بین می برد. بنابراین بیمارانی با چربی های بیشتر ممکن است نیاز به بیشتر از یک جلسه داشته باشند. لیپوکالپچر به معنای جراحی برای کم کردن وزن نیست، چرا که چربی سبک است و هر جلسه ساکشن تنها مقدار کمی از وزن شما کاسته می شود.

یکی از دلایل محبوبیت لیپوکالپچر، سرپایی بودن این جراحی می باشد.

برخی از پزشکان از هیچ داروی ضد درد دیگری به جز تکنیک متورم سازی، استفاده نمی کنند و به این وسیله این امکان برای بیمار فراهم است که پس از جراحی خیلی راحت حتی رانندگی کند. مدت زمان ریکاوری معمولا یک یا دو روز است، پس از این زمان بیمار قادر خواهد بود به فعالیت های روزمره ی خود بپردازد. به هرحال شدت فرایند و داروهای تجویز شده از پزشکی به پزشک دیگر متفاوت است. اگر تصمیم به انجام عمل لیپوکالپچر دارید، سفارشات پزشک هود را دنبال کنید.

عوارض جانبی مربوط به این جراحی عبارتند از تورم موضعی، کبودی و درد در نواحی مربوطه، که معمولا پس از چند روز برطرف خواهند شد.

ترشح مایع از قسمت های تزریق طی 48 ساعت اولیه عادی می باشد و برای جلوگیری از لکه، پزشکان استفاده از محفه های پلاستی را پیشنهاد می دهند. عفونت و حساسیت عوارض دیگر مربوط به این جراحی هستند که هر کدام از این ها فورا باید درمان شوند.

لیپوکالپچر یک متود ساده نیست. بخش عمده ای از نتایج براساس ترکیب چربی در بدن بیمار به وجود می آیند. برخی افراد با زمینه ی ژنتیکی نسبت به چربی با فیبر بالا، ممکن است کاهش چربی زیادی را تجربه نکنند.

همچنین توانایی پوست برای اصلاح هطوط جدید در افراد متفاوت است. امکان تضعیف پوست در مناطقی که جراحی انجام شده، وجود دارد، به ویژه در افراد مسن تر و یا کسانی که سطح کلاژن پایینی دارند.

مانند هر جراحی دیگری، قبل از تصمیم گیری در مورد لیپوکالپچر نیز با دقت تحقیق کنید. با پزشک خود حتما مشورت کنید و در مورد پزشکی که این جراحی را انجام می دهد هم تحقیق کرده و مطمئن باشید. زیرا این عمل، جراخی پلاستیک نیست و برخی پزشکانی که آن را پیشنهاد می دهند، ممکن است سررشته ای در جراحی های زیبایی نداشته باشند.

 

مرکز تحقیقات کلینیک پوست،لیزر و تناسب اندام آلومینا

[divider]

کلینیک تناسب اندام آلومینا ارائه دهنده کاملترین خدمات درمان چاقی با ترکیب شیوه های علمی و استاندارد است.

image 9e3a53d5f71f10f363f17d2d99493176124f4e1e97f7f8d15e27569c84e18e86 V 724x1024 - لیپوکالپچر (liposculpture) چیست؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های تناسب اندام و قیمت ها،اینجا کلیک کنید.

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر شما چیه؟ سوالی دارین؟x
()
x