Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

شایع ترین خطاهای درمان لیزر موهای زائد و نحوه پیشگیری از آن ها (بخش دوم)

40
شایع ترین خطاهای درمان لیزر موهای زائد و نحوه پیشگیری از آن ها (بخش دوم)Reviewed by خطاهای درمان لیزر موهای زائد on Dec 2Rating: 3.5شایع ترین خطاهای درمان لیزر موهای زائد و نحوه پیشگیری از آن هاتا زمانی که دستورالعمل های دقیق تری برای لیزر موهای زائد در دستور کار گرفته شود، شما به عنوان یک مصرف کننده موظف هستید پیش از شروع برنامه درمان لیزر خود، تحقیقات لازم را در خصوص اعتبار مرکز لیزر و تجربه متخصصی که فرایند درمان تان را انجام خواهد داد، به عمل آورید تا از بروز هر گونه مشکل یا آسیب های ناشی از درمان غیر حرفه ای لیزر موهای زائد پیشگیر شود.

مطالعه بخش قبل

تخفیفات ویژه در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران اسکلپیون(مدیواستار)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

فتوترمولیز انتخابی در لیزر موهای زائد
فتوترمولیز انتخابی

آیا علت اصلی آسیب های ناشی از لیزر موهای زائد، افراد غیر حرفه ای هستند؟

بررسی های بیشتر در خصوص خطاهای درمانی نشان می دهد که از سال 2008 تا 2012 حدود 85% خطای درمان لیزر موهای زائد انجام شده که 64% آن توسط افراد افراد غیر حرفه ای بوده است و در اماکنی بدون تجهیزات پزشکی صورت گرفته است.

به عبارت دیگر، با وجودی که تنها بخشی از درمان های لیزر توسط افراد غیر حرفه ای صورت می گیرد، اما آن ها مسئول بیشتر پرونده های خطاهای درمانی و آسیب های پوستی تلقی می شوند.

 

اهمیت آموزش در این زمینه

در تحقیق دیگری که این بار در خصوص اثر بخشی سیستم آموزشی جدید برای متخصصین جدید لیزر درمانی بود، مشخص شد که چگونه یک برنامه آموزشی می تواند درصد اشتباهات و خطاهای درمان را کاهش دهد و یک درمان امن و بی خطر تر ارائه دهد.

عینک محافظ چشم لیزر موهای زائد
عینک محافظ چشم

نتیجه گیری

این تحقیق و بررسی ما را به سوی این نتیجه گیری سوق می دهد که خطاهای درمان لیزر موهای زائد و آی پی ال به طور عمده از آموزش ناکافی، عدم توانایی تشخیصی کافی و امید به حصول نتایج غیر واقعی نشات می گیرد.

این بدان معنا است که اغلب خطاهای درمانی تحت بررسی در این تحقیق به دلیل این اتفاق می افتند که اپراتور دستگاه لیزر در این زمینه آموزش های لازم را ندیده است، قادر به تشخیص این موضوع نیست که درمان مناسب برای هر فرد بر اساس عوامل مختلف (از جمله رنگ پوست و مو) چیست، هشدار های لازم در خصوص مشکلات یا عوارض جانبی را به بیمار نداده است و وعده نتایجی را داده است که قادر به ارائه آن نمی باشد.

 

کمبود نظارت و مقررات

این تحقیق کاملا به وضوح نشان می دهد که نظارت در خصوص انجام لیزر موهای زائد و متخصصینی که این کار را انجام می دهند، کم است و قوانین سختگیرانه ای در این رابطه وضع نشده است.

متاسفانه در حال حاضر، هیچ دستورالعملی در مورد این که چه کسی می تواند یا نمی تواند خدمات لیزر موهای زائد را انجام دهد، وجود ندارد.

بهترین لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد

سخنی با همه افراد تحت درمان لیزر موهای زائد

تا زمانی که دستورالعمل های دقیق تری برای لیزر موهای زائد در دستور کار گرفته شود، شما به عنوان یک مصرف کننده موظف هستید پیش از شروع برنامه درمان لیزر خود، تحقیقات لازم را در خصوص اعتبار مرکز لیزر و تجربه متخصصی که فرایند درمان تان را انجام خواهد داد، به عمل آورید تا از بروز هر گونه مشکل یا آسیب های ناشی از درمان غیر حرفه ای لیزر موهای زائد پیشگیر شود.

برای اطلاعات بیشتر نیز می توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

چطوری یه مرکز لیزر موهای زائد معتبر پیدا کنم؟

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منیع:

لینک 1 لینک 2 لینک 3 لینک 4 لینک 5

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.