Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

ریزش مو چه ارتباطی با سفید شدن موها دارد؟

0 186
ریزش مو چه ارتباطی با سفید شدن موها دارد؟Reviewed by کلینیک زیبایی on May 11Rating: 4.0ریزش مو چه ارتباطی با سفید شدن موها دارد؟ به طور کلی روند سفید شدن مو اغلب بین سنین 30 تا 35 سالگی شروع می شود. اما طول عمر سلول های تولید کننده رنگدانه توسط ژنتیک هر فرد تعیین می شود و کاملاً شخصی است. با این حال ، اگر بیش از 50٪ از موی انسان در سن 40 سالگی سفید شود ، موهای این شخص پیش از موقع سفید شده است.
ریزشموسفیدیمو - ریزش مو چه ارتباطی با سفید شدن موها دارد؟
ریزش مو چه ارتباطی با سفید شدن موها دارد؟

ریزش مو چه ارتباطی با سفید شدن موها دارد؟

اگر تا به حال فکر کرده اید که آیا ارتباطی میان ریزش مو و سفید شدن موها وجود دارد یا خیر؟  پاسخ کوتاه بله است. این دو به هم ربط دارند.

تخفیفات ویژه در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران اسکلپیون(مدیواستار)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

ریزش مو و سفید شدن زود هنگام موها به علل متعددی اتفاق می افتد.  از جمله :

 • علاوه بر اینکه باید غذاهای سرشار از مس بخورید ، از خوردن غذاهای تند ، چرب و فرآوری شده خودداری کنید.
 • هر روز موهای خود را بشویید.
 • هر روز کف سر خود را ماساژ بدهید .
 • شانه موی خود را دو بار در هفته تمیز کنید.
 • سرماخوردگی ، سینوزیت و مشکلات گوارشی را درمان کنید زیرا همه اینها باعث می شود که موهای تان دچار ریزش شود.

علاوه بر اینها سبک زندگی و عملکرد هورمون ها نقش مهمی در رنگ و حجم موها در سنین مختلف ایفا می کند.  داشتن اطلاعات کافی در این زمینه موجب می شود که بتوانیم تا جایی که امکان دارد ریزش مو و سفید شدن موهای خود را کنترل کنیم.

به طور میانگین هر روز 100 عدد از موهای ما می ریزند.  اما به علت چرخه تولید مو جای خالی آنها به سرعت با موهای جدید پر می شود.

عللی که موجب ریزش و سفید شدن موها می شوند

سفید شدن و ریزش مو معمولاً به ژنتیک افراد مربوط می شود.  سایر عللی که موجب ریزش و سفید شدن موها می شوند عبارتند از :

 • استرس بیش از حد ،
 • فشار مداوم به فولیکول های مو،
 • سیگار کشیدن ،
 • بیماری های خاص پزشکی و جراحی ،
 • ویتیلیگو ،
 • کمبود تغذیه ای ،
 • کم خونی ،
 • زایمان ،
 • بعضی از داروها.

images - ریزش مو چه ارتباطی با سفید شدن موها دارد؟

عللی که موجب ریزش و سفید شدن موها می شوند

ریزش و سفید شدن سریع و ناگهانی موها می تواند به دلیل یک بیماری نهفته باشد. بنابراین در چنین شرایطی حتماً به پزشک مراجعه کنید.

رنگدانه های موجود در ساقه مو از سلول های موجود در ریشه موها به نام ملانوسیت تولید می شوند. این سلول ها به صورت ژنتیکی اینگونه برنامه ریزی شده اند که مقدار مشخصی از رنگدانه یا ملانین را در سنین خاصی ایجاد کنند.

در برخی مواقع با رسیدن به سنین پیری ، این سلول ها رنگدانه های کمتر و کمتری  را تولید می کنند تا زمانی که تولید رنگدانه به طور کامل متوقف شود. به طور کلی روند سفید شدن مو اغلب بین سنین 30 تا 35 سالگی شروع می شود. اما طول عمر سلول های تولید کننده رنگدانه توسط ژنتیک هر فرد تعیین می شود و کاملاً شخصی است. با این حال ، اگر بیش از 50٪ از موی انسان در سن 40 سالگی سفید شود ، موهای این شخص پیش از موقع سفید شده است.

از طرف دیگر، ریزش مو و سفید شدن مو به عواملی همچون شیوه زندگی و ژنتیک ارتباط دارد.

درمان ریزش مو به مراتب آسان تر از درمان سفید شدن موها است.  برای از بین بردن رنگ سفید موها ، رنگدانه مرده موجود در  فولیکول های مو باید دوباره جوان شوند ، اما در حال حاضر هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد داروهای موجود ، رژیم غذایی ، گیاهان دارویی ، مکمل ها یا فرآورده های  طبیعی می توانند مانع سفید شدن موها بشوند.

SymptomsofvitaminB12deficiency - ریزش مو چه ارتباطی با سفید شدن موها دارد؟
چرا کمبود وتامین B12 باعث ریزش مو و سفیدی مو می شود؟

بهترین ویتامین برای جلوگیری از ریزش و سفید شدن موها

چرا کمبود وتامین B12 باعث ریزش مو و سفیدی مو می شود؟

هنگامی که سطح ویتامین B12  بدن کم است ، سلول های مو نمی توانند به طور مؤثر تقسیم شوند. کمبود ویتامین B12باعث می شود که رشد مو به میزان زیادی کاهش یابد و یا در بعضی موارد حتی به طور کامل متوقف شود.

همچنین کمبود B12 بر سلامت کلی بدن تأثیر می گذارد و اگر موهای شما ضعیف باشند ، رشد  نخواهند کرد.

خبر خوب این است که هنگامی که سطح ویتامین B 12 بازسازی می شود ، سلول های مو مجدداً قادر به رشد و تکثیر می شوند و موها در عرض چند ماه دوباره رشد می کنند.

چگونه کمبود ویتامین  B12  موها را سفید می کند؟

همه ویتامین های بدن ما به هم مرتبط هستند.  یک ترکیب کاهش می یابد ، دیگری بالا می رود. بنابراین حفظ تعادل ضروری است. وقتی سطح B12 پایین می آید ، سطح هموسیستئین بالا می رود. بالا بودن سطح هموسیستئین هم برای بدن و هم برای موهای ما مضر است.

به این دلیل که سطح بالای هموسیستئین تولید پراکسید هیدروژن می کند که باعث سفید شدن موها می شود. مصرف مکمل های B12 می تواند سطح هموسیستئین را کاهش دهد و به همین دلیل باعث می شود که موهای خاکستری تیره شوند و ریزش مو هم کاهش یابد.

vitamin b12 s - ریزش مو چه ارتباطی با سفید شدن موها دارد؟
چگونه کمبود ویتامین B12 موها را سفید می کند؟

هوموسیستئین چیست؟

هوموسیستئین یک محصول جانبی متابولیسم پروتئین است که با کمک ویتامین B12  در بدن از بین می رود. ​​افزایش هوموسیستئین احتمال خطر بیماری های قلبی ، آلزایمر و سکته مغزی را افزایش می دهد.

محقق و مترجم  : مینو شفیعی

لینک منبع

لینک منبع

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.