Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

7 ماده غذایی که منجر به بروز یا تحریک روزاسه می شوند!

روزاسه یک بیماری مزمن و التهابی پوستی است که به شكل قرمزی و برافروختگی چهره، در زمان های مختلف خود را نشان دهد و حالتی گذرا دارد. اين بيماری به دلیل قرمزی پايدار در کل صورت پیشروی کرده و ممكن است به تدريج گونه ها، پيشانی، چانه و بينی را نیز درگیر كند. روزاسه حتی ممكن است گوش ها، قفسه سينه و کمر را هم در بر گیرد. با پیشروی این وضعیت، رفته رفته عروق خونی تنگ و باریک شده و جوش های کوچکی روی نواحی قرمز رنگ پوست ظاهر می شوند.

0 234
7 ماده غذایی که منجر به بروز یا تحریک روزاسه می شوند!Reviewed by مینو زرفش - روزاسه on Jun 3Rating: 3.57 ماده غذایی که منجر به بروز یا تحریک روزاسه می شوند!روزاسه یک بیماری مزمن و التهابی پوستی است که به شكل قرمزی و برافروختگی چهره، در زمان های مختلف خود را نشان دهد و حالتی گذرا دارد. اين بيماری به دلیل قرمزی پايدار در کل صورت پیشروی کرده و ممكن است به تدريج گونه ها، پيشانی، چانه و بينی را نیز درگیر كند. روزاسه حتی ممكن است گوش ها، قفسه سينه و کمر را هم در بر گیرد. با پیشروی این وضعیت، رفته رفته عروق خونی تنگ و باریک شده و جوش های کوچکی روی نواحی قرمز رنگ پوست ظاهر می شوند.
به این مطلب چند تا ستاره می دید؟

احتمالا درباره بیماری های شایع پوستی مانند پسوریازیس و اگزما، مطالب بسیاری شنیده اید. اما درباره روزاسه چطور؟ به گفته متخصصان پوست، روزاسه این گونه تعریف می شود: “رشد غیر طبیعی عروق خونی در تمام لایه های پوست که از مشکلات داخلی و التهاب درون بدن و پوست نشات می گیرد.” این رشد غیر طبیعی عروق خونی در نتیجه کمبود هورمون تیروئید، رشد بیش از حد قارچ ها در داخل بدن، التهاب مزمن روده و قرار گیری بیش از حد در معرض نور خورشید حاصل می شود. به همین دلیل، می توان روزاسه را نوعی التهاب در نظر گرفت.

تخفیفات ویژه عید در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران (اسکلپیون 2018)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

روزاسه ممكن است در ابتدا تنها به شكل قرمزی و برافروختگی چهره، در زمان های مختلف خود را نشان دهد و حالتی گذرا داشته باشد. اين بيماری به دلیل قرمزی پايدار در کل صورت پیشروی کرده و ممكن است به تدريج گونه ها، پيشانی، چانه و بينی را نیز درگیر كند.

روزاسه حتی ممكن است گوش ها، قفسه سينه و کمر را هم در بر گیرد. با پیشروی این وضعیت، رفته رفته عروق خونی تنگ و باریک شده و جوش های کوچکی روی نواحی قرمز رنگ پوست ظاهر می شوند. برخلاف آكنه، در روزاسه جوش های سرسياه تشکیل نمی شوند.

متخصصین پوست بر این باورند که مصرف یک سری مواد غذایی می تواند در برخی افراد مستعد، بروز روزاسه را تحریک کند. در ادامه به تشریح این مواد غذایی پرداخته ایم.

10 نکته مهم که چه مبتلا باشید، چه نباشید باید درباره روزاسه بدانید!

 

گوجه فرنگی، صدف و سایر مواد غذایی مرتبط با هیستامین

مواد غذایی محرک روزاسه
گوجه فرنگی

حدود 16 میلیون آمریکایی، بدون هیچ علت شناخته شده ای از روزاسه که یک بیماری مزمن و التهابی پوستی است، رنج می برند. این بیماری خود را به صورت قرمزی و برافروختگی صورت، و پاپول یا پاسچول های آکنه مانند نشان می دهد. برخی از مبتلایان به روزاسه نسبت به مصرف مواد غذایی هیستامین دار مانند مرکبات و مغزها، و یا مواد غذایی آزاد کننده هیستامین، مانند گوجه فرنگی و صدف حساس هستند. زیرا هیستامین موجب تورم یا اتساع رگ های خونی شده و در نهایت منجر به بروز طیف وسیعی از مشکلات می گردد.

مصرف یک آنتی هیستامین پیش از صرف مواد غذایی حاوی هیستامین می تواند از بروز عوارض جانبی پوستی بکاهد.

 

الکل

علت روزاسه
الکل

به گفته انجمن ملی روزاسه، یکی از مواردی که اغلب از سوی بیماران مبتلا گزارش شده که موجب تحریک روزاسه می شود، الکل است. به نظر می رسد شراب قرمز بزرگترین واکنش را ایجاد می کند. جی. وولف جونیور، استاد و رئیس بخش پوست در کالج پزشکی بیلور، توضیح می دهد: “الکل سبب افزایش غلظت خون در پوست می شود و این خود می تواند پوست را قرمزتر کند.”

 

غذاهای ادویه دار و تند

Spicy foods - 7 ماده غذایی که منجر به بروز یا تحریک روزاسه می شوند!
غذاهای ادویه دار و تند

طبق داده های تحقیقات انجمن ملی روزاسه، مواد غذایی تند، از جمله فلفل، غذاهای مکزیکی، چیلی و سالسا، می توانند باعث هجوم ناگهانی روزاسه شوند. برخی محققان معتقدند که بین بروز ناگهانی روزاسه و بیماری های دستگاه گوارش رابطه مستقیمی وجود دارد.

 

نوشیدنی های گرم

04 foods trigger rosacea coffee - 7 ماده غذایی که منجر به بروز یا تحریک روزاسه می شوند!
نوشیدنی های گرم

36 درصد از افرادی که توسط انجمن ملی روزاسه مورد بررسی قرار گرفتند، به این نتیجه دست یافتند که قهوه، چای، و کاکائوی داغ همواره روزاسه را در آنها تشدید می کند. در یک مطالعه ی سالیانه بر روی 24 بیمار که توسط محققان بخش پوست در دانشکده دانشگاه ویک فارست انجام شد، این نتیجه حاصل شد که پاسخ گرمائی این نوشیدنی ها (در نظریه ی قبلی محتوای کافئین آنها) موجب برانگیختن یا تشدید روزاسه می شود. انجام یک کار ساده مانند نوشیدن کمتر نوشیدنی های داغ می تواند به جلوگیری از بروز روزاسه کمک شایانی کند.

 

شکلات

05 foods trigger rosacea chocolate - 7 ماده غذایی که منجر به بروز یا تحریک روزاسه می شوند!
شکلات

بر اساس نتایج تحقیقات انجمن ملی روزاسه، یک پنجم افراد مبتلا به روزاسه اذعان داشتند که شکلات یکی از عوامل ایجاد کننده این وضعیت در آن ها است. تئوری آن ها این است: تئوبرومین (آلکالوئید اصلی موجود در کاکائو) عروق خونی را متسع می کند و گردش خون را افزایش می دهد. همین امر موجب می شود که پوست تان برافروخته شود.

 

گوشت های خوابانده شده در مواد

06 foods trigger rosacea marinated meats - 7 ماده غذایی که منجر به بروز یا تحریک روزاسه می شوند!
گوشت های خوابانده شده در مواد

مطالعات ارائه شده توسط مرکز ملی اپیدمیولوژی و سلامت جمعیت در دانشگاه ملی استرالیا در سال  2009 گزارش داد که سولفات هایی که ممکن است در گوشت های خوابانده شده در مواد یافت شوند، می توانند به بروز علائم مزمن پوست کمک کنند.

 

مواد غذایی تخمیری

07 foods trigger rosacea fermented foods - 7 ماده غذایی که منجر به بروز یا تحریک روزاسه می شوند!
مواد غذایی تخمیری

ریچارد اودوم، پزشک متخصص، استاد بالینی پوست و رئیس پیشکسوت بخش پوست در دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو می گوید: “برخی از مواد غذایی و نوشیدنی ها موجب ایجاد سرخی و برافروختگی ناشی از روزاسه می شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است پاپولوپلاستی التهابی ایجاد کنند.”

از آنجایی که مواد غذایی تحریک کننده، سابجکتیو و تخمیر شده محسوب می شوند، مانند غذاهایی چون ترشی کلم، کیمچی و بعضی از پنیر های قدیمی (مانند بلو چیز)، به عنوان یک عامل موثر برای برخی از بیماران در نظر گرفته شده اند. دکتر اودوم توصیه می کند برای نظارت بر علائم تان، یک دفترچه یادداشت غذایی تهیه کنید و سپس مواد غذایی خاص که موجب تحریک پوست تان شده اند را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

با سایر مواد غذایی تخمیر شده آشنا شوید.

به یاد داشته باشید که روزاسه را نمی توان پیشگیری کرد، اما می توان آن را با مصرف دارو، اجتناب از مصرف محرک ها و مراقبت های پوستی مناسب کنترل کرد.

 

امیدواریم این مطلب برای تان مفید واقع شده باشد.

شاد و سلامت باشید.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع خارجی برای مطالعه بیشتر

جشنواره بیشترین تخفیف و بهترین کیفیت لیزر موهای زائد در سراسر کشور

لیزر الکساندرایت

 

100 هزار تومان لیزر رایگان الکساندرایت فقط تا آخر همین هفته

 

(اینجا کلیک کنید)

این تخفیف علاوه بر تخفیف های همیشگی است و هدیه 100 هزار تومان لیزر رایگان فقط ویژه همین هفته است


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.