خانه / دانستنی ها / بوتاکس مو چیست و بهترین محصولات بوتاکس مو کدامند؟ (بخش سوم)

بوتاکس مو چیست و بهترین محصولات بوتاکس مو کدامند؟ (بخش سوم)

بوتاکس مو چیست و بهترین محصولات بوتاکس مو کدامند؟ (بخش سوم)Reviewed by مریم اکبری زاده on May 13Rating:

چه مواد تشکیل دهنده ای در بوتاکس مو وجود دارد؟

مواد تشکیل دهنده بوتاکس مو

 • روغن خاویار
 • ویتامین B5
 • ویتامین E
 • روغن آرگان
 • روغن نارگیل
 • کلاژن
 • گلیوکسیلیک (جایگزین جدید فرمالدئید)
 • نانو کراتین

در بوتاکس مو هیچ پارابنی به کار نرفته است. پارابن، یک ماده شیمیایی نگهدارنده است که عموما در محصولات مراقبت از مو به کار می رود.

این درست است که پارابن موجود در محصولات مراقبت از مو سبب توقف رشد قارچ ها، باکتری ها و سایر میکروب های موجود در سر می شود؛ اما این ماده همچنین می تواند شما را در معرض خطرات بزرگی قرار دهد. بر همین اساس، سازمان غذا و دارو نسبت به استفاده آن در محصولات زیبایی هشدار داده است.

نتیجه این که بوتاکس مو با فرمولاسیون بدون پارابن و بدون

بوتاکس مو در منزل

فرمالدئید، درمان بی خطری برای موهای آسیب دیده و تضمین سلامت آن محسوب می شود.

 

چطور می توان بوتاکس مو را در منزل انجام داد؟

ملزومات انجام بوتاکس در منزل عبارتند از:

 • یک شامپوی پاکسازی کننده قوی برای قبل از درمان
 • کراتینِ درمانی
 • اتوی موی مناسبی که تا 220 درجه سانتی گراد گرم شود
 • شامپو مناسب برای مو های کراتینه شده
 • کاسه، دستکش و برس اپلیکاتور

شما همچنین به فضایی نیاز دارید که دارای تهویه مناسب باشد.

موارد ذکر شده را آماده کنید و دستورالعمل محصول را به دقت مطالعه کنید تا ابهامات تان بر طرف شود.

موهای خود را دو بار با شامپوی پاکسازی کننده بشویید تا مواد شیمیایی باقی مانده پاک شده و از تمیزی موها و آماده بودن آن‌ ها برای انجام روش درمانی بوتاکس مو اطمینان حاصل کنید. تمام سرتان را آبکشی کنید. در این مرحله لازم نیست که از نرم کننده استفاده کنید.

موهای خود را با حوله کاملا خشک کرده تا رطوبت و آب اضافی آن گرفته شود. سپس با سشوار موهای خود را خشک کنید. به یاد داشته باشید که از گرمای متوسط سشوار برای خشک کردن موهای خود استفاده کنید تا موهای شما تقریبا 80 درصد خشک شوند. گره موهای خود را باز کنید.

مقدار کافی از محلول بوتاکس را در داخل یک کاسه بریزید. مقداری آب گرم به آن بیافزایید. مقدار آن به نوع درمان و نتیجه‌ ای که می ‌خواهید به آن برسید بستگی دارد. سپس با استفاده از برس اپلیکارتور یا قلم مو این محلول را هم بزنید تا یک مایع نسبتا چسبناک خامه ‌ای شکل حاصل شود.

موهای خود را به 4 دسته تقسیم کنید. با استفاده از برس اپلیکارتور از ریشه موهای پشت سر شروع کرده و محلول را به موها بمالید. در پوشاندن موها زیاده روی نکنید. با استفاده از اپلیکارتور محلول را در سراسر موهای خود پخش کنید طوری که همه قسمت ‌های سر به یک اندازه به محلول آغشته شده باشند. مطمئن شوید که هر دسته از مو کاملا به محلول درمانی آغشته شده باشد.

پس از آن‌ که تمام موها را به محلول آغشته کردید، اجازه دهید 45 دقیقه روی سرتان باقی بماند و اگر موهای شما فردار و مجعد است بهتر است این زمان افزایش یابد. یک کلاه حمام را روی سر گذاشته و هوای گرم سشوار را به مدت 15 دقیقه روی موهای ‌تان بگیرید.

بعد از 45 دقیقه یا بیشتر 50 تا 80 درصد از محلول را از روی موهای ‌تان بشویید و 20 تا 50 درصد باقیمانده را برای سشوار کشیدن باقی بگذارید.

با استفاده از برس و سشوار، موهای خود را خشک کنید. از یک اتوی مو برای تثبیت بوتاکس استفاده کنید. دمای اتوی را در 210 تا 230 درجه‌  سانتی‌ گراد قرار دهید. برای موهای ظریف و سفید بهتر است دمای اتو 180 درجه سانتی ‌گراد باشد.

 

و اما نتیجه بوتاکس مو در منزل را در ویدئوی زیر مشاهده کنید:

ماندگاری بوتاکس مو برای چه مدت است؟

ماندگاری بوتاکس مو

بسته به نوع و جنس مو هایتان و همچنین مراقبت های پس از درمان، شاهد نتایج تضمین شده بوتاکس مو تا 3 ماه خواهید بود. از آنجایی که هر فرد دارای موی منحصر به فردی است، ممکن است ماندگاری این درمان در برخی کوتاه تر و در برخی دیگر طولانی تر باشد.

هرچه بوتاکس مو را نزدیک تر به فرق سر استفاده کنید، پس از گذشت 3 ماه، مو های صاف تر و درخشان تری خواهید داشت.

 

هر چند وقت یک بار به درمان بازسازی کننده بوتاکس مو نیاز است؟

درمان بازسازی کننده مو

به افرادی که موی خود را زیاد رنگ می کنند یا از سشوار و اتوی مو زیاد استفاده می کنند، انجام بوتاکس مو شدیدا توصیه می شود.

انجام هر سه ماه یک بار آن بسیار ایده آل است. این زمان برای افرادی که زیاد موی خود را مورد پردازش قرار نمی دهند، هر 4 تا 6 ماه است.

چنانچه پس از انجام درمان بوتاکس مو از شامپو ها و نرم کننده های بدون سولفات استفاده کنید، ماندگاری درمان افزایش پیدا خواهد کرد.

شامپو ها و نرم کننده های بدون سولفات، بسیار ملایم هستند و کراتین و رنگ مو را از بین نمی برند.

 

چه اتفاقی می افتد اگر بوتاکس مو را پیش یا پس از رنگ کردن مو انجام دهیم؟

بوتاکس مو

چنانچه پیش از انجام بوتاکس مو، مو هایتان را رنگ کنید، رنگ تان روشن تر و زیبا تر می شود. پس از بوتاکس تا کراتین کردن مو، هایلات های تان مشهود تر خواهند شد. درخشش فوق العاده مو هایتان، رنگ هایلات تان را بهبود می بخشد و رنگ مو با کراتین ثبیت شده و ظاهری طبیعی تر با ماندگاری ببیشتر به مو ها می بخشد.

نتیجه این که رنگ کردن مو پیش از درمان بوتاکس مو هیچ اثر منفی روی مو نخواهد داشت. و بالعکس مو را زیبا تر و طبیعی تر با ماندگاری بیشتری جلوه می دهد.

چنانچه پس از انجام بوتاکس مو، مو هایتان را رنگ کنید، شرایط را برای رنگ کردن مو های سفید بیشتر فراهم می کنید. جهت حصول نتایج بهتر، پیش از رنگ کردن مو هایتان، 2 هفته صبر کنید. به گفته برخی افراد، رنگ مو های دائمی، اثر خوبی پس از کراتین درمانی ندارند. این در حالی است که برخی دیگر با این نظر مخالفند. نظر کارشناسانه این است که همه این ها به نوع موی شما و کیفیت رنگ مویی که به کار می برید، بستگی دارد.

جهت اطمینان خاطر بیشتر، توصیه می کنیم که قبل از رنگ کردن کامل، رنگ را روی دسته ای از مو هایتان امتحان کنید. اگر نتیجه خوب بود، کار را ادامه دهید و اگر بد بود، آن را به زمان دیگری موکول کنید.

به گفته سالی هرشبرگر، یکی از آرایشگران هالیوود، کراتین سبب بهبود رنگ موی درمان شده می گردد و کمک می کند رنگ روی مو تثبیت شود.

جهت حصول نتایج مطلوب تر، بهتر است رنگ و هایلایت را پیش از بوتاکس مو انجام دهید. در غیر این صورت، 2 هفته صبر کنید و بعد این کار را انجام دهید.

 

اما چرا باید 2 هفته صبر کرد؟

بوتاکس مو

بوتاکس مو به دلیل این که لایه محافظی از پروتئین روی مو هایتان ایجاد می کند، سبب رفع خشکی و شکنندگی مو می شود. این لایه محافظ، مانع از نفوذ عوامل رنگ به داخل کوتیکول مو می شود. به همین دلیل، رنگ کردن مو طی 2 هفته اولیه بوتاکس مو، نوعی اتلاف وقت است. این که فورا پس از بوتاکس مو جهت رنگ کردن مو نیز اقدام کنید، سختی و سنگینی را به مو هایتان تحمیل می کنید. زیرا لایه های زیادی به ساقه های مویتان اضافه می کنید.

توصیه کارشناسانه ما این است که پس از درمان بوتاکس مو به مدت 2 هفته صبر کنید و اجازه دهید پروتئین کراتین به خورد مو هایتان برود. پس از این مدت، مو پذیرای رنگ مو خواهد بود.

 

ترجمه و تحقیق: مینو زرفش

منابع:

http://www.botoxforhair.net

https://www.youtube.com/

 

 

 

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم  بیات – خانم جعفری (این خط دارای تلگرام نیز میباشد.)

درباره مریم اکبری زاده

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.