مهمترین عوارض لیزر در رفع موهای زائد

9 تا از عوارض جانبی لیزر موهای زائد که از آنها بی خبرید

 

مهمترین عوارض لیزر موهای زائد پا
9 تا از عوارض جانبی لیزر موهای زائد که از آنها بی خبرید

9 تا از عوارض جانبی لیزر موهای زائد که از آنها بی خبرید

در حالی که روش های درمان با لیزر معمولاً امن و بی خطر است ، اما در اینجا شما را با 9 تا از عوارض جانبی لیزر موهای زائد که از آنها بی خبرید آشنا می کنیم.

 1. استفاده از لیزر موهای زائد شامل گرمای زیادی برای سوزاندن مو است. این گرمای زیاد در برخی از کاربران ممکن است باعث سوختگی پوست شود. سوختگی پوست در هنگام حذف موهای زائد توسط لیزر در بیمارانی که رنگ پوست شان تیره تر است ، بیشتر اتفاق می افتد. زیرا پوست دارای رنگدانه های تیره ، لیزر را بیشتر جذب می کند. در حالی که در بیشتر موارد سوختگی ها خفیف است ، مواردی از سوختگی شدید نیز گزارش شده است.
 2. لیزر ممکن است باعث هایپرپیگمانتاسيون و هیپوپیگمانتاسيون شود. هایپرپیگمانتاسيون همان تیره شدن پوست است که ممکن است بعد از لیزر موهای زائد رخ دهد. لیزر درمانی ، باعث تولید ملانین شده و واکنشی مشابه به حالت آفتاب سوختگی ایجاد می کند.                                            از سوی دیگر، هیپوپیگمانتاسيون به روشن شدن پوست پس از درمان با لیزر اشاره می کند. جذب نور لیزر می تواند بر روی تولید ملانین اثر بگذارد و    منجر به از دست دادن رنگدانه شود.
 1. لیزر همچنین ممکن است به آسیب های چشمی منجر شود ، بنابراین مهم است که در طول درمان با لیزر از محافظ چشم استفاده کنید.
 2. خارش یک عارضه جانبی طبیعی پس از حذف موهای زائد توسط لیزر است که ممکن است در طی درمان و یا پس از آن اتفاق بیفتد.
 3. پوست به مدت چند روز پس از درمان قرمز می شود و احتمال تورم پس از درمان در اطراف فولیکول نیز وجود دارد.
 4. درد ، سوزن سوزن شدن و بی حسی در اطراف محل تحت درمان توسط لیزر احتمالاً شایع ترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد است و می تواند طبیعی باشد.
 5. درمان لیزر می تواند منجر به پوسته پوسته شدن و تشکیل پوسته در اطراف محل درمان شود. کبودی خفیف نیز ممکن است روی پوست های حساس رخ دهد. این عوارض جانبی در چند روز اول درمان ظاهر می شود و در مدت کوتاهی از بین می رود.
 1. یک اثر جانبی بسیار نادر از لیزر درمانی این است که پوست مناطق برنزه بدن بنفش رنگ می شود.
 2. یکی دیگر از عوارض جانبی ناخوشایند اما قابل توجه ناشی از برداشتن موهای ناخواسته توسط لیزر لیزر ، عفونت می باشد که بسیار مهم است. تمیز نگه داشتن منطقه تحت درمان اهمیت بسیاری دارد. در غیر این صورت ممکن است به عفونت مبتلا شوید.
کلینیک لیزر موهای زائد در بوشهر
حقایقی در مورد لیزر موهای زائد

 حقایقی در مورد لیزر موهای زائد   

حذف موهای زائد توسط لیزر یک روش سه مرحله ای است که شامل تمیز کردن ، تراشیدن و اسکن کردن منطقه ای است که باید درمان شود. در طول اسکن ، انرژی لیزر از طریق پوست عبور می کند و توسط رنگدانه موجود در فولیکول مو جذب می شود.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

 • طول مدت درمان و تعداد جلسات بستگی به منطقه ، تراکم مو و چرخه رشد مو دارد. به طور کلی ، هر فرد نیاز به شش تا هشت جلسه لیزر درمانی دارد و در هر جلسه ، 20 درصد از فولیکول های مو به طور دائمی غیر فعال می شوند.
 • موفقیت درمان لیزر بستگی به دو عامل دارد: رنگ مو و نوع پوست. نتایج لیزر در افراد مختلف و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اما به طور مؤثر 40 تا 80٪ از موها را کاهش می دهد.
 • احتمال رشد مو همیشه وجود دارد ، اما درمان های متعدد می تواند این مدت را افزایش دهد.
 • لیزر موهای زائد تنها بر روی فولیکول های موهایی اثر گذار است که در فاز رشد باشند. جلسات درمان معمولاً با فاصله انجام می شود تا فولیکول های مو زمانی برای رشد دوباره داشته باشند.
 • توصیه می شود که فاصله بین جلسات لیزر درمانی باید بین سه تا هشت هفته باشد، فاصله بین جلسات با توجه به کل مساحت منطقه تحت درمان و همچنین با توجه به چرخه رشد مو تعیین می شود. پاها و بازوها در مقایسه با گردن و ناحیه صورت معمولاً نیاز به جلسات بیشتری دارند.

پس از اتمام جلسات لیزر موهای زائد ، از بین رفتن فولیکول های مو معمولاٌ به مدت دو تا سه هفته طول می کشد.

اپیلاسیون
روش های از بین بردن موهای زائد

روش های از بین بردن موهای زائد  

رشد بیش از حد موها در مناطقی از بدن همواره برای زنان و مردان مشکلی بوده است که به دنبال از بین بردن آن بوده اند.  ما مقدار قابل توجهی از پول و زمان خود را برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت خود اختصاص می دهیم. روش های سنتی حذف مو مانند  تراشیدن ، موم انداختن ، استفاده از داروهای گیاهی و ژل و کرم موبر و الکترولیز وقت گیر، دردناک و گران است.

درمان موهای ناخواسته با  لیزر از دهه گذشته به عنوان درمان آرایشی نوین بسیار مورد استفبال مردم واقع  شده است. لیزر موهای زائد برای همه قسمت های بدن مانند صورت ، چانه ، دست و سایر قسمت های بدن کار می کند.

این کار در سراسر جهان توسط افراد متخصص و پزشکان انجام می شود و می تواند به طور مؤثر موهای ناخواسته را برای همیشه و با حداقل خطر کاهش دهد.

لیزر موهای زائد باعث می شود که موهای ناخواسته و موهای ریز خیلی سریع از بین بروند.  اما در صورت بروز یک اشتباه از طرف تکنسین ، حذف موها می تواند موجب آسیب به پوست شود. لیزر می تواند پوست شما را به طور جدی بسوزاند و اسکار ناشی از آن به طور دائمی روی پوست بماند.

بنابراین قبل از اینکه پول خود را برای از بین بردن موهای ناخواسته خود خرج کنید ، باید بدانید که پروسه حذف موها چگونه انجام می شود و در مورد جوانب مثبت و منفی آن و سایر واقعیت ها تحقیق کنید.

در این مقاله شما جواب تمام پرسش های خود را در این مورد خواهید یافت.

لیزر موهای زائد زیر بغل
پروسه حذف موهای زائد توسط لیزر

پروسه حذف موهای زائد توسط لیزر

درمان با لیزر برای رفع موهای زائد شامل لیزری است که با استفاده از انرژی نور و تبدیل آن به انرژی گرمایی کار می کند.  این گرما توسط ریشه هر تار مو جذب می شود و به  فولیکول آن آسیب می زند.

لیزر برای بسیاری از انواع پوست و موها مؤثر خواهد بود و فولیکول های آسیب دیده تا مدت ها و برای مدت طولانی و گاهی نیز برای همیشه قادر به تولید مو نخواهند بود.

 • درمان با لیزرنسبتاً مطمئن است و حداقل اختلال در سطح پوست وجود دارد. این روش برای افرادی که دارای موهای تیره و پوست روشن هستند ، بهتر جواب می دهد. این درمان بر روی موهای خاکستری ، سفید ، قرمز روشن ، قهوه ای روشن یا بلوند به خوبی کار نمی کند. برای به دست آوردن نتایج مطلوب ممکن  است نیاز به درمان ها و جلسات متعدد  باشد.
 • از آنجا که پوست ما سریع تر از فولیکول های مو خنک می شود ، پوست ما کمتر دچار آسیب دیدگی خواهد شد. درمان با استفاده از کرم های بی حسی به منظور کاهش درد و دستگاه خنک کننده برای خنک کردن پوست و به حداقل رساندن خطر پایان می یابد.
 • درمان هایی که برای از بین بردن موهای صورت و زیر بغل انجام می شود ، معمولاً در حدود 15 دقیقه طول می کشد. قسمت های دیگر بدن برای تکمیل روش حداقل به یک ساعت زمان نیاز دارد.
لیزر با دستگاه IPL
چرا لیزر موهای زائد اینقدر گران است؟

چرا لیزر موهای زائد اینقدر گران است؟

هزینه درمان لیزر موهای زائد بستگی به عوامل مختلفی دارد که عبارتند از:

 1.  وسعت منطقه تحت درمان

وسعت ناحیه ای که بیمار می خواهد درمان کند ، مهم ترین عامل تعیین هزینه نهایی است. مناطق بزرگ تر بدن بیشتر از تکه های کوچک شارژ می شوند. دلیل اصلی این اختلاف قیمت این است که روش دقیق است و زمان زیادی طول می کشد.

 1. تعداد جلسات لیزر درمانی

هزینه کل درمان به تعداد جلسات تقسیم می شود که هر جلسه ممکن است قیمت متفاوتی داشته باشد.  بنابراین مهم است که بیماران بدانند چه تعداد جلسات برای تکمیل درمان آنها لازم است. برای تکمیل درمان ، اکثر بیماران به حداقل 6 جلسه اضافی نیاز دارند که هزینه کلی درمان را افزایش می دهد.

 1. نوع مو

تراکم ، ضخامت و طول مو نقش مهمی در تعیین کل هزینه درمان دارند.

 1. کلینیک استاندارد

هزینه کل درمان همچنین بستگی به استاندارد و کیفیت کلینیکی که شما برای درمان به آن مراجعه می کنید دارد. بسیاری از کلینک ها و مطب ها درمان لیزری به کاربران ارائه می دهند و هزینه درمان بستگی به کیفیت کار و تجهیزات آنها دارد. هزینه جلسات لیزر درمانی در این کلینیک ها با توجه به خدمات ارائه شده و استاندارد کلی مراقبت های بهداشتی تعیین می شود.

IPL یا لیزر درمانی برای حذف موهای زائد
IPL یا لیزر درمانی برای حذف موهای زائد

انواع لیزر مورد استفاده برای حذف موهای زائد

 1. لیزر روبین

این لیزر برای از بین بردن موهای ناخواسته در پوست های رنگ پریده بسیار مناسب است و معمولاً در موارد دیگر از این لیزر استفاده نمی شود.

 1.  لیزر YAG

لیزر  YAG یکی از رایج ترین لیزرهایی است که برای درمان پوست های تیره مورد استفاده قرار می گیرد.

 1. لیزر IPL

لیزر IPL  رایج ترین لیزر در روش حذف موهای زائد است. این لیزر معمولاً  برای رنگ پوست های روشن تا متوسط استفاده می شود.

بهترین لیزر موهای زائد صورت
مزایای درمان با لیزر موهای زائد

مزایای درمان با لیزر موهای زائد 

 • بزرگترین مزیت لیزر موهای زائد خلاص شدن از دست موهای ناخواسته است. رشد مجدد موهایی که توسط لیزر از بین می روند خیلی دیر تر از سایر روش های حذف مو می باشد.  لیزر فولیکول های مو را می سوزاند و آن را به طور کامل غیر فعال می کند و در برخی مواقع موها را به طور دائم حذف می کند. همچنین درمان لیزر طولانی مدت است.
 • درمان موهای زائد با لیزر مؤثر ترین درمان است. اکثریت افرادی که تحت این درمان قرار گرفته اند به نتیجه دلخواه خود رسیده اند.
 • دستگاه های لیزر مورد استفاده برای از بین بردن موهای زائد بسیار مؤثر هستند و می توانند برای تمام گروه های سنی قابل دسترس باشند.
 • حذف مو توسط لیزر برای از بین بردن موها از همه قسمت های بدن مناسب است.
 • درد لیزر درمانی برای موهای زائد بسیار کمتر از اپیلاسیون ، موم ، و الکترولیز است. درمان با لیزر شبیه برخورد یک کش لاستیکی به پوست است که با هر پالس احساس می شود. در صورتی که کاربر درد داشته باشد می توان از کرم بی حسی موضعی استفاده کرد.
 • درمان با لیزر سریع است. طول درمان بستگی به اندازه محل مورد درمان دارد. هر پالس لیزر یک ناحیه 9 × 9 میلیمتر را درمان می کند.
 • اگر بعد از درمان موها دوباره رشد کند ، درمان در مقایسه با دفعه قبل راحت تر و سبک تر خواهد بود.
 • حذف مو توسط لیزر به ندرت با عوارض همراه است و حتی اگر برخی از عوارض وجود داشته باشد ، به صورت دائمی نیست. اگر درد یا تورم یا قرمزی دیده شود ، به سرعت کاهش می یابد. بهترین تکنسین ها و کلینیک ها تا حد امکان احتمال بروز هر یک از این عوارض را کاهش می دهند.
 • لیزر دایود برای از بین بردن موهای ناخواسته سرعت و دقت  بیشتری دارد. لیزر دایود بی خطر است و التهاب ایجاد نمی کند. احتمال ابتلا به عفونت باکتریایی با لیزر دیود در مقایسه با سایر تکنیک های حذف مو ،  کمتر است.
 • لیزر موهای زائد پوست را صاف و نرم می کند و زیبایی شخص را افزایش می دهد. همچنین برای مناطق حساس در نزدیکی چشم و دهان امن است.

معایب درمان با لیزر موهای زائد

 • ایراد اصلی در لیزر موهای زائد با هزینه درمان مرتبط است. شش جلسه اول برای دست یابی به نتایج کامل درمان ضروری است. شما نمی توانید پس از شروع درمان ، درمان را متوقف کنید. و لازم است که جلسات را کامل کنید.
 • یکی دیگر از معایب درمان با لیزر این است که نتایج کامل را فقط به نوع خاصی از افراد می دهد. لیزر برای موهای قرمز، بلوند و خاکستری مفید نیست. افراد دارای پوست تیره سایه ملانین را در سراسر بدن خود دارند. بنابراین درمان لیزر در پوست تیره بسیار مؤثر نیست.
 • درمان لیزر فقط در مورد موها با رشد فعال مؤثر است. اگر مو در دوره رشد فعال خود باشد ، لیزر فولیکول مو را به طور حذف می کند. با این حال ، لیزر درمانی از رشد مجدد فولیکول های مو جلوگیری نمی کند. بنابراین این درمان دائمی نیست و رشد دوباره برخی از موها امکان پذیر است.
 • گاهی اوقات درمان لیزر فقط در مناطقی که موها نازک است کار می کنند.

مراقبت های پیش از لیزر موهای زائد

 • محدوده تحت درمان با لیزر باید حداقل به مدت 4 تا 6 هفته قبل از لیزر از برنزه شدن با خورشید و قرار گرفتن در معرض تابش خورشید محافظت شود. در محلی که قرار است درمان شود باید از یک کرم ضدافتاب با SPF  بالا استفاده کنید. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید در طی دوره درمان اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث آفتاب سوختگی شود.
 • از 4 تا 6 هفته قبل از درمان از سفید کردن ، اپیلاسیون ، وکس خودداری کنید.
 • اگر سابقه تبخال دارید، قبل و بعد از درمان از درمان های ضد ویروس استفاده کنید.
 • از مصرف داروهای ضد حساسیت یا داروهای گیاهی برای 24 ساعت قبل از درمان پرهیز کنید.
 • سه تا هشت روز قبل از درمان شیو نکنید تا پزشک بتواند رشد موها را در روز درمان ببیند. در طی دوره درمان از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
مراقبت های پس از لیزر موهای زائد
مراقبت های پس از لیزر موهای زائد

مراقبت های پس از لیزر موهای زائد

 • پس از لیزر موهای زائد ممکن است احتمال قرمزی و تورم در ناحیه تحت درمان وجود داشته باشد که بیش از دو ساعت طول نخواهد کشید. شما می توانید از ژل آلوئه ورا برای دو تا چهار روز در منطقه تحت درمان استفاده کنید. بیماران با پوست تیره تر ممکن است ناراحتی بیشتری داشته باشند ، بنابراین توصیه می شود از ژل آلوئه ورا برای مدت طولانی تری استفاده کنند.
 • اگر حتی پس از گذشت 24 ساعت از درمان ، محل مورد نظر گرم بود ، به منظور کاهش تورم و التیام آن از کمپرس يخ استفاده کنید.
 • از مصرف لوازم آرایشی و کرم ها بر روی پوست درمان شده اجتناب کنید زیرا می تواند باعث تحریک پوست شود. از خاراندن و کندن پوست ناحیه تحت درمان اجتناب کنید.
 • به مدت دو روز از محیط های گرم مانند سونا ، حمام گرم ، اجاق داغ ، حمام بخار و انجام ورزش های سنگین که ممکن است باعث ایجاد تعریق شوند ، اجتناب کنید. زیرا ممکن است گرما باعث تحریک ملانوسیت ها شود که منجر به افزایش رنگدانه ها می شوند. محل درمان را با شدت شستشو ندهید زیرا پوست هنوز ملتهب است.
 • حتی پس از گذشت سه روز اول درمان از گرفتن حمام آفتاب خودداری کنید.
 • به یاد داشته باشید که باید از پوست خود مراقبت کنید. به خصوص هنگامی که برای پیاده روی می روید ، همیشه از کرم ضد آفتاب  با UV فیلتر شده استفاده کنید. ما ضد آفتاب قوی با  SPF 70 را ترجیح می دهیم کرم ضد آفتاب Neutrogena Beach Defense  پوست شما را سالم نگه می دارد.

پرسش های خوانندگان در مورد لیزر موهای زائد

 • سلام

با تشکر ، من واقعا فکر می کنم با وجود این عوارض جانبی هنوز هم لیزر موهای زائد بهترین گزینه است.

پاسخ : ما خوشحالیم که بتوانیم اطلاعات مفیدی در این مورد در اختیار شما و سایر کاربران بگذاریم.

 • صورت من خیلی پر مو است. آیا لیزر موهای زائد برای صورت مؤثر است؟

پاسخ : این روزها حذف موهای زائد توسط  لیزر یکی از معمول ترین روش های زیبایی است. لیزرها برای از بین بردن موهای ناخواسته  صورت ، پاها ، بازوها ، زیر بغل ، خط بیکینی و سایر نقاط بدن مؤثر هستند.

لیزرها می توانند به طور انتخابی موهای تیره و ضخیم را هدف قرار دهند ، بدون اینکه به پوست اطراف آنها آسیبی برسانند. لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است که نیاز به آموزش برای انجام و ریسک بالقوه دارد. شما باید قبل از انجام لیزر از مجرب بودن  پزشک یا تکنسین لیزر مطمئن شوید.


[button color=”red” size=”small” link=”http://www.stylecraze.com/articles/side-effects-of-laser-hair-removal-treatment-that-you-should-definitely-know/#grefhttp://” target=”blank” ]لینک منبع[/button]

 

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments