لیزر موهای زائد و 10 نکته که باید پیش از انجام آن بدانید!

اثربخشی لیزر موهای زائد در هر فردی متفاوت است. هیچ تضمینی وجود ندارد که این روش در شما هم به خوبی جواب بدهد.

BGHG005 electrolysis FSff 300x243 - لیزر موهای زائد و 10 نکته که باید پیش از انجام آن بدانید!
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چیست؟ آیا لیزر موهای زائد بیخطر است؟ آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟ اگر شما هم سوالاتی از این قبیل در خصوص لیزر موهای زائد دارید، ما در این مطلب به آنها پاسخ خواهیم داد.

اگر به اندازه کافی اصلاح و اپیلاسیون انجام داده و اکنون با مشکلات و زحمات ناشی از آن مواجه شده اید، احتمالا به لیزر به چشم یک جایگزین مناسب هم فکر کرده اید. به عقیده افراد، لیزر موهای زائد، یک روش بدون درد و دائمی است که پوست را نرم، لطیف و بی مو میکند. اما آیا واقعیت همان گونه است که به نظر میرسد؟ چنانچه در فکر انجام لیزر موهای زائد خود هستید، 10 نکته ای که باید پیش از انجام آن بدانید را بخوبی مطالعه کنید.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2022

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - لیزر موهای زائد و 10 نکته که باید پیش از انجام آن بدانید! پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - لیزر موهای زائد و 10 نکته که باید پیش از انجام آن بدانید! پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - لیزر موهای زائد و 10 نکته که باید پیش از انجام آن بدانید! نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

1- لیزر موهای زائد تنها برای موهای تیره موثر است

در لیزر موهای زائد، پالس های نور با شتاب به رنگدانه های تیره پوست که ملانین نام دارد، تابیده میشود. این بدان معناست که لیزر روش مناسب و موثری برای افراد سفید پوست یا بلوند نمیباشد.

 

2- تضمینی در لیزر موهای زائد وجود ندارد

اثربخشی لیزر موهای زائد در هر فردی متفاوت است. هیچ تضمینی وجود ندارد که این روش در شما هم به خوبی جواب بدهد. چنانچه از یک دوره درمان کامل لیزر بهره مند شوید، بطور میانگین بین 70 الی 80 درصد از رشد موی زائد خود را کاهش داده اید. این تجربه در برخی از افراد 100 درصد موثر واقع میگردد و دیگر هیچوقت نیازی به اصلاح نخواهند داشت. اما در برخی دیگر، لیزر موهای زائد بطور کل موثر واقع نمیگردد.

 

3- اگر پوست تیره ای دارید، مجاز به انجام لیزر نمیباشید

به دلیل روشی که در لیزر موهای زائد بکار برده میشود، رنگدانه های مو از بین میروند، در صورت داشتن پوستی تیره ممکن است پوستتان تغییر رنگ دهد یا آسیب ببیند. حتی برنزه کردن منجربه تغییر رنگ بدن میشود. بنابراین پیش از انجام لیزر، همه جوانب را در نظر بگیرید.

4- لیزر موهای زائد، فرآیندی بدون درد نیست

لیزر موهای زائد دردناک است و هنگامیکه نور لیزر روی پوستتان قرار گیرد، احساس سوزش خواهید کرد. درجه درد در افراد مختلف و نواحی مختلف بدن متفاوت است. توصیه میشود حدود نیم ساعت پیش از انجام لیزر، مسکن مصرف شود.

 

5- تکمیل یک دوره درمان طولانی است

اگر به فکر لیزر موهای زائد خود هستید، باید بدانید که تکمیل آن چندین جلسه متعدد بطول خواهد انجامید. ممکن است تکمیل دوره درمان چندین ماه طول بکشد.

 

6- مراقب جایی که لیزر انجام میدهید باشید!

شما میتوانید اپلاسیون موهای زائد را در اماکن مختلفی انجام دهید، اما در خصوص مکان استفاده از لیزر باید بسیار محتاط بود. خطرات بسیاری از درمان با لیزر نشات میگیرد و به همین جهت این کار باید توسط یک پزشک یا یک فرد آموزش دیده و واجد شرایط انجام شود. درست مانند استفاده از لوازم آرایشی ارزان قیمت، انتخاب یک مرکز لیزر ارزان نیز شما را در معرض خطرات بسیاری قرار خواهد داد.

 

7- عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد معمولا خفیف است. ممکن است تا چند روز پس از درمان، قرمزی، تورم، خارش و ناراحتی در پوست خود احساس کنید. در موارد نادر، برخی افراد تاول و عفونت های پوستی را نیز تجربه میکنند. بنابراین، این نکته ارزش تاکید مجدد را دارد که در خصوص مکان استفاده از لیزر، جانب احتیاط را رعایت کنید.

 

8- لیزر موهای زائد ارزان نیست

این را در نظر داشته باشید که لیزر موهای زائد ارزان نمیباشد. زیرا به جلسات متعددی نیاز دارد تا فرآیند درمان تکمیل شود. پس از قبل، هزینه تمام شده را برآورد کنید، سپس برای مراجعه به مرکز لیزر اقدام کنید.

 

9- انواع مختلف لیزر موهای زائد

همه لیزرها با یکدیگر برابر نیستند و برای هر نوع پوستی، یک لیزر خاص بکار برده میشود. چنانچه فرد عامل به شما نگوید چه نوع لیزری برای شما مناسب است، در حال انجام ارتکاب بزرگی هستید. اولین موضوعی که در جلسه اول درمان باید تعیین شود، همین موضوع است.

 

10- لیزر موهای زائد در چه نقاطی از بدن موثرتر است؟

درمان لیزر در تمام نقاط بدن موثر است. بیشترین مناطقی که لیزر در آنها بکار برده میشود، پاها، زیر بغل، ناحیه بیکینی و دست ها میباشند. هرچه آن ناحیه بزرگتر و حساستر باشد، درد بیشتری احساس خواهد شد.

 

شما چطور؟ آیا تابحال موهای زائد خود را لیزر کرده اید؟

 

شاد و زیبا باشید!

منبع: beauty and tips

 

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر شما چیه؟ سوالی دارین؟x