لیزر موهای زائد دست و بازو

لیزر موهای زائد دست و هر آنچه می خواهید در اینباره بدانید

برای بسیاری از افراد، از بین بردن موهای زائد امری وقت گیر است. با وجودی که روش های سنتی از بین بردن موهای زائد، از قبیل وکس، اپیلاسیون، استفاده از موچین و ژیلت موثر هستند، اما هیچ یک راه حل طولانی مدتی نیستند. علاوه بر این، ایجاد جوش و لک و حساسیت ناشی از آنها را نباید فراموش کرد!

از حدود یک دهه پیش، پیشرفت های تکنولوژی منجر به ایجاد دستگاه رفع موی زائدی شد که نه تنها سبب بروز این مشکلات و عوارض نشد، بلکه یک راه حل بلند مدت در رفع موهای زائد محسوب شد؛ و آن دستگاه چیزی نبود جز تکنولوژی لیزر موهای زائد.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

بهترین روش از بین بردن موهای زائد برای همیشه

 

امروزه لیزر موهای زائد به یکی از سریع ترین روش های از بین بردن موهای زائد مبدل شده است. نقطه مثبت لیزر موهای زائد، کارایی و اثربخشی آن است. لیزر می تواند در هر نقطه از بدن، از جمله دست و پا که دارای موی زائد است، به کار گرفته شود. یکی دیگر از دلایل محبوبیت لیزر موهای زائد این است که سبب کاهش رشد دائمی موهای زائد می شود. با این حال، بسیار حائز اهمیت است که مصرف کنندگان درک مناسبی از کاهش رشد مو داشته باشند. این بدان معنا نیست که باقی عمر خود را 100% بدون موی زائد ادامه خواهید داد؛ بلکه به معنای کاهش 50 تا 95 درصدی است. ممکن است به مرور زمان، موهای زائد جدیدی ظهور کنند، اما اغلب نازک و کم پشت بوده و از بین بردن آنها بسیار آسان تر است. البته بعدا می توانید توسط درمان های هدف، این موهای زائد نازک و کم پشت را نیز از بین ببرید.

به خاطر داشته باشید یک کلینیک خوب صرفا هزینه های درمانی بالایی ندارد. تجهیزات با کیفیت و تکنسین لیزر با تجربه در این زمینه اهمیت بیشتری دارند.

 

لیزر موهای زائد دست

لیزر موهای زائد دست و بازو
لیزر موهای زائد دست

این وضعیتی است که زنان بسیاری آنرا تجربه می کنند: لباس مورد علاقه خود را پوشیده اید تا به مهمانی بروید اما ناگهان متوجه می شوید که موهای دست و زیر بغل تان را اصلاح نکرده اید. امیدواریم شانس آورده باشید و این موها را پیش از این که دیگران متوجه شوند، دیده باشید؛ در غیر این صورت مجبورید در تمام مدت مهمانی، دست های تان را به بدن بچسبانید و تکان نخورید تا مبادا کسی متوجه این فاجعه شود. لیزر موهای زائد دست و زیر بغل، این امکان را به شما می دهد که در هر مکان، هر لباسی را که دوست دارید به تن کنید، بی آنکه نگران موهای زائد خود باشید.

اصلاح مکرر موهای دست سبب می شود، این ناحیه مستعد رویش موهای زیر پوستی، کیست و سوزش ناشی از تیغ شود. بهترین راه، لیزر موهای زائد است. در لیزر، ابتدا مو در ریشه زیر پوست از بین می رود و سپس به طور کامل کنده می شود. سپس، منافذ پوست بسته شده و تنها چیزی که باقی می ماند پوست صاف و بدون مو است. دیگر نیازی به اصلاح و اپیلاسیون نیست و هیچ موی زیر پوستی، سوزش ناشی از تیغ و جیک زدن مو پس از 5 ساعت اصلاح هم در کار نیست. لیزر موهای زائد دست و زیر بغل تنها چند دقیقه طول می کشد.

آیا از وجود موهای تیره روی دست و بازوی خود ناراحتید؟ فراوانی موهای زائد تیره روی دست و بازو موجب خجالت تان شده است؟ با استفاده از لیزر به راحتی می توانید موهای دست خود را از بین ببرید. لیزر، بسیار مناسب افرادی است که دارای موهای ترمینال (موهای ضخیم و تیره) هستند. از بین بردن موهای زائد دست بسیار آسان، سریع و تقریبا بدون درد است.

لیزر موهای زائد دست توسط متخصصان آموزش دیده در زمینه پزشکی صورت می گیرد. همه پزشکان، از قبل به طور گسترده ای در این زمینه آموزش دیده اند و با انواع لیزر موهای زائد آشنایی دارند. علاوه بر این، پزشکانی که این کار را انجام می دهند، دارای مجوز پزشکی نیز می باشند و تمامی کارکنان مرکز نیز آموزش دیده می باشند.

 

مهم ترین مزایای لیزر موهای زائد دست

لیزر موهای زائد دست
مزایای لیزر موهای زائد دست

انتخاب لیزر موهای زائد از بین سایر روش ها جهت رفع موهای دست دارای مزایای بسیاری است. در ادامه به 5 دلیل عمده در خصوص ارجح بودن این روش اشاره کرده ایم:

  • سریع بودن درمان. لیزر موهای زائد بسیار سریع تر از آن چیزیست که تصور می کنید. برای مثال، از بین بردن موهای زائد دست و زیر بغل تنها 20 دقیقه طول می کشد.
  • صرفه جویی در هزینه ها در دراز مدت. با کاهش دائمی موی زائد دیگر نیازی به خرید ژیلت، کرم های موبر، ورق های اپلاسیون و غیره ندارید و دیگر لازم نسیت هر ماه برای انجام اپیلاسیون به مراکز زیبایی مراجعه کنید. در پایان، نتایج لیزر به مراتب خیلی بهتر از اپیلاسیون است و هزینه آن نیز در دراز مدت بسیار کمتر است.
  • کاهش و پیشگیری از رشد موهای زیر پوستی. لیزر موهای زائد بهترین گزینه و تنها راه حل جهت کاهش و پیشگیری از رشد موهای زیر پوستی است. همچنین یک گزینه عالی برای آن دسته از افرادی است که پوست حساسی دارند و پس از شیو و اپیلاسیون دچار التهاب پوست می شوند.
  • صرفه جویی در زمان. لیزر موهای زائد، نیاز شما به شیو کردن روزانه را کاهش می دهد. به واسطه لیزر، هفته ها با تیغ و ژیلت سر و کار نخواهید داشت و این به نوبه خود، نوعی صرفه جویی در وقت و زمان است.
  • شیو کردن بین جلسات. بر خلاف اپیلاسیون، می توانید بین جلسات درمان خود از ژیلت استفاده کنید. با لیزر موهای زائد، می توانید به هر اندازه ای که دوست دارید از ژیلت در بین جلسات لیزر استفاده کنید.

 

دستگاه های مورد استفاده در لیزر موهای زائد دست

لیزر موهای زائد
کاهش دائمی موهای زائد با لیزر موهای زائد

در حال حاضر، دستگاه های لیزر متعددی وجود دارند که به منظور لیزر موهای زائد دست از آن ها استفاده می شود. این دستگاه ها شامل روبی، الکساندرایت، دایود و اندیاگ می باشند.

همه این دستگاه ها یک اصول خاصی را دنبال می کنند. تفاوت عمده آن ها در روش هدایت نور و طول موج مورد استفاده در آن ها است.

واحد اندازه گیری طول موج نور و اشعه مادون قرمز، تحت عنوان نانومتر شناخته می شود و برابر با یک میلیاردم متر است. دستگاه های لیزر موهای زائد با طول موج هایی بین 700 تا 1400 نانومتر کار می کنند.

این که کدام یک بهتر عمل می کنند به فرد تحت درمان بستگی دارد و تا حد زیادی بر اساس نوع و رنگ پوست و مو تعیین می گردد.

 

نحوه عملکرد لیزر موهای زائد دست چگونه است؟

اپراتور لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد دست و بازو

در گذشته، لیزر موهای زائد تنها در افرادی که دارای پوست سفید و موهای تیره بودند، موثر بود. این موضوع تا اندازه ای بدین خاطر بود که افراد دارای موی تیره، ملانین بیشتری در اطراف فولیکول مو دارند تا مورد هدف نور لیزر قرار گیرد. همچنین تضاد بین پوست روشن و ملانین تیره، تاثیر بسیار خوبی دارد.

از آن جایی که تکنولوژی مورد استفاده در لیزر موهای زائد دست پیشرفت کرده است، این توانایی را پیدا کرده که به طور موثری پوست های تیره را نیز درمان کند.

دستگاهی که با پیشرفته ترین تکنولوژی در حال حاضر در بازار موجود است، اندیاگ (Nd:YAG)  است که به طور ویژه جهت درمان همه نوع رنگ پوستی ساخته شده است. لیزر اندیاگ را می توان جهت درمان موثر و بی خطر افراد نژاد آسیایی به کار برد.

با این حال، همچنان مواردی وجود دارد که لیزر موهای زائد در آن ها موثر واقع نمی شود. عموما این دسته، افراد دارای موهای روشن، خاکستری یا قرمز هستند. اما بعید نیست که در آینده ای نزدیک، لیزر در آن ها نیز موثر واقع شود.

 

نکات مهم درباره لیزر موهای زائد دست

بهترین لیزر موهای زائد زیر بغل
لیزر موهای زائد دست و زیر بغل

هر قسمت از بدن دارای چرخه رشد موی متفاوتی است و زمان رشد مو می تواند از 4 تا 12 هفته متفاوت باشد. در خصوص لیزر موهای زائد دست معمولا مشتریان پس از 2 جلسه درمان، کاهش موی زائد قابل توجهی را تجربه می کنند. پس از اتمام هر جلسه به طور میانگین می توانید کاهش 10 تا 15 درصدی موهای زائد را انتظار داشته باشید. و جهت حداکثر کاهش مو به طور متوسط به 8 جلسه لیزر نیاز دارید. این را در نظر داشته باشید که تعداد جلسات مورد نیاز برای شما به عوامل متعددی، از جمله ناحیه تحت درمان، رنگ پوست، ضخامت مو، جنسیت، هورمون ها و شرایط پزشکی تان بستگی دارد.

دستگاه های لیزر و IPL از انرژی به شکل نور استفاده می کنند تا منبع خون را به فولیکول مو تغییر ماهیت دهند. انرژی ساطع شده از منبع نور توسط رنگدانه ای به نام ملانین جذب می شود که به مو رنگ می بخشد. مو بلافاصله این نور فیلتر شده را جذب می کند و آن را به سلول های اطراف منتقل می کند که به ترتیب به گرما تبدیل می شوند. این گرما، ماهیت سلول ها را تغییر می دهد و توانایی آن ها را در تولید موی زائد از بین می برد.

مشاوره پیش از درمان لیزر با بررسی سوابق پزشکی تان آغاز می شود و به دنبال آن یک تست پچ از شما گرفته می شود تا دستگاه را مطابق با رنگ پوست و نوع موی شما تنظیم کنند.

موهای زائد درمان شده ظرف 2 هفته با بازسازی اپیدرم از بین خواهند رفت. همچنین ممکن است یک سری از موهای زائد طی فرآیند درمان بریزند.

مهم ترین چیزی که در خصوص انتخاب یک مرکز لیزر خوب باید در نظر بگیرید این است که مشاوره و تست پچ باید رایگان باشد. این امر به شما این امکان را می دهد که از تکنسین لیزر سوالات تان را در مورد درمان و روند آن بپرسید. تست پچ تعیین می کند که آیا شما کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد هستید یا خیر. همیشه مرکزی را انتخاب کنید که تجهیزات کافی و مدرن، و تکنسین های باتجربه ای داشته باشند.

فهرست مراکز لیزر معتبر در سراسر ایران را می توان از طریق این لینک مشاهده کنید.

شاد و زیبا باشید!

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

5 1 رای
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments