خانه / برتری های لیزر / چگونه می توان تاتو و خالکوبی را پاک کرد؟

چگونه می توان تاتو و خالکوبی را پاک کرد؟

چگونه می توان تاتو و خالکوبی را پاک کرد؟Reviewed by مریم اکبری زاده on Jun 6Rating:

چگونه می توان تاتو و خالکوبی را پاک کرد؟

شاید تصور کنید که تاتو و خالکوبی به مرور زمان محو می شود، اما آن ها برای همیشه باقی خواهند ماند. لیزر تنها روش مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA) برای حذف تاتو و خالکوبی به شمار می رود، اما ممکن است شرکت در هر جلسه آن برای برخی افراد، هزینه زیادی را در بر داشته باشد. علاوه بر این، از بین بردن تاتو و خالکوبی توسط لیزر مستلزم شرکت در جلسات متعددی در ماه است. کرم های از بین برنده تاتو و خالکوبی دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو نمی باشند، اما هزینه اندکی دارند و این موضوع هر مصرف کننده ای را به سمت خود سوق می دهد. اما آیا می دانید این کرم ها محتوی چه موادی هستند؟!

 

تری کلرواستیک اسید (TCA)

تری کلرواستیک اسید (TCA)

عمده ترین ماده تشکیل دهنده کرم های از بین برنده تاتو و خالکوبی، تری کلرواستیک اسید یا TCA می باشد. این ماده شیمیایی، سلول های پوست را به نوسازی تحریک می کند و نتیجه آن لایه برداری پوست است. در نهایت، پوست جدید جایگزین پوست مرده می شود که بطور بالقوه ای سبب کمرنگ شدن تاتو و خالکوبی می گردد. در صورتی که پیش از مصرف تری کلرواستیک اسید از لیزر استفاده شده باشد، نتیجه موفقیت آمیزتری را حاصل خواهد کرد. این ماده شیمیایی اسیدی سبب تحریک، التهاب، درد، تاول و تغییر رنگ پوست می گردد.

 

هیدروکینون

هیدروکینون

در حالی که کرم های مبتنی بر TCA با از بین بردن سلول های پوست به بدن کمک می کنند، کرم های حاوی هیدروکینون با کاهش تولید ملانین، به تدریج سبب محو شدن تجمع رنگدانه ها در بافت پوست می شوند. هیدروکینون اغلب در شکل پماد جهت کاهش لک های کبدی، پیری یا کک و مک مورد استفاده قرار می گیرد. این پماد همچنین به دلیل خاصیت از بین بردن تاتو و خالکوبی، به عنوان یک عامل ضد رنگدانه پوست نیز شناخته می شود. با این حال، هیدروکینون نیز مانند TCA ممکن است دارای عوارض جانبی مانند خارش، تورم، تاول، سوزش یا قرمزی باشد.

 

بررسی سایر مواد شیمیایی

کرومابرایت

برخی از کرم های مورد استفاده در از بین بردن تاتو و خالکوبی، حاوی کرومابرایت هستند که به عنوان یک عامل روشن کننده پوست که تولید ملانین را مهار می کند، عمل می کند. برخی محصولات نیز حاوی قابض هایی مانند اسید سالیسیلیک و روشن کننده های پوست از جمله اسید استئاریک، و همچنین مواد تشکیل دهنده غیرفعالی چون آب، گلیسیرین و رایحه می باشند. دستورالعمل ها و هشدارهای مندرج در بسته بندی را به دقت مطالعه کرده و به آنها عمل کنید و پیش از شروع مصرف این محصولات، با یک متخصص پوست مشورت نمایید.

 

جایگزین های طبیعی

سیمبوپوگون

در برخی از کرم های از بین برنده تاتو و خالکوبی به جای مواد شیمیایی، مواد کاملا طبیعی به کار رفته شده است. این ترکیبات شامل مواد قابضی چون سیمبوپوگون (Cymbopogon) می باشد که عموما به عنوان علف لیمو شناخته می شود. در این ماده گیاهی، عوامل روشن کننده طبیعی چون شیرین بیان سفید، اسید کوجیک، اسید آسکوربیک و آربوتین وجود دارد. سایر مواد تشکیل دهنده این کرم ها عبارتند از مرطوب کننده هایی مانند عصاره چای سبز، عصاره لیمو و آلوئه ورا و همچنین عناصر غنی از آنتی اکسیدان همچون برگ مریم گلی. با این حال، همانند کرم های مبتنی بر مواد شیمیایی، این محصولات نیز دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو نمی باشند.

از بین بردن تاتو و خالکوبی توسط لیزر

از بین بردن تاتو و خالکوبی توسط لیزر

پاک کردن تاتو یا خالکوبی در اغلب موارد توسط لیزر صورت می گیرد. در این روش، ذرات جوهر شکسته می شوند. سپس دستگاه ایمنی بدن با ذرات شکسته شده جوهر مقابله کرده و با به کار گیری سیستم محو طبیعی خودکار، حین قرار گیری در معرض نور خورشید خالکوبی یا تاتو را از بین می برد. همه رنگدانه های تاتو و خاکوبی، طیف جذب نور خاصی دارند. لیزر به کار رفته در پاکسازی تاتو و خاکوبی باید انرژی کافی جهت طیف جذبی داده شده به رنگدانه ها را دارا باشد تا بتواند درمان موثرتری ارائه دهد.

برخی از رنگدانه های تاتو و خالکوبی، مانند سبز، زرد و جوهر فلورسنت مقاوم تر از رنگ های تیره تری چون سیاه و آبی هستند. به تازگی، جوهرهای رنگی پاستلی دارای دی اکسید تیتانیوم دارای غلظت بالایی هستند که به شدت منعکس کننده می باشند. در نتیجه چنین جوهرهایی سخت تر پاک می شوند و این بدان علت است که این جوهرها، مقدار قابل توجهی از انرژی تابشی را از پوست منعکس می کنند.

 

چگونگی تاثیر لیزر

لیزر تاتو و خالکوبی

لیزر با هدف قرار دادن باکس های رنگ در بدن که محل تجمع رنگدانه ها می باشند و از بین بردن آن ها توسط پالس های نور، منجربه لیز شدن، پاره شدن رنگدانه ها و خرد شدن آنها می گردد. از اینرو در محل، التهاب ایجاد می شود و هجوم ماکروفاژها و سلول های بیگانه خوار نیز سبب می شود که رنگدانه های مورد نظر توسط سلول های ماکروفاژ که وظیفه پاکسازی بدن از عناصر خارجی را دارند، بلعیده و نابود شوند. تاتوهایی که توسط کربن و جوهر سیاه رنگ تیره در آن بکار رفته شده و عمدتا رنگ خالکوبی را سیاه و تیره نشان می دهند از جمله تاتوهایی هستند که به طول موج های ارسالی از طرف لیزر پاسخ مطلوب داده و در مقایسه با سایر رنگ ها طی جلسات درمانی کمتری، نتایج بهتری از خود نشان می دهند.

انواع لیزهایی که برای این اقدام درمانی به کار گرفته می شوند عبارتند از :

1-       لیزر  Q-Switched ND:YAG

2-       لیزر فراکشنال CO2

3-       لیزر  Q-Switched Rubby  که به دلیل هدف قراردادن دقیق رنگدانه ها نتایج بسیار خوبی حاصل کرده است.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع:

لینک 1 لینک 2

 

 

 

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم  بیات – خانم جعفری (این خط دارای تلگرام نیز میباشد.)

چگونه می توان تاتو و خالکوبی را پاک کرد؟ شاید تصور کنید که تاتو و خالکوبی به مرور زمان محو می شود، اما آن ها برای همیشه باقی خواهند ماند. لیزر تنها روش مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA) برای حذف تاتو و خالکوبی به شمار می رود، اما ممکن است شرکت در هر جلسه آن برای برخی افراد، هزینه زیادی را در بر داشته باشد. علاوه بر این، از بین بردن تاتو و خالکوبی توسط لیزر مستلزم شرکت در جلسات متعددی در ماه است. کرم های از بین برنده تاتو و خالکوبی دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو…

مشاهده بازنگری

اگر این مطلب را می پسندید، به آن ستاره دهید!

User Rating: 4.85 ( 1 votes)

درباره مریم اکبری زاده

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.