خانه / از بین بردن موهای زائد با لیزر دیود / اقدامات اولیه جهت انجام لیزر موهای زائد

اقدامات اولیه جهت انجام لیزر موهای زائد

اقدامات اولیه جهت انجام لیزر موهای زائدReviewed by مریم اکبری زاده on Jul 29Rating:

لیزر موهای زائد، یک روش پزشکی است که در آن از دستگاه لیزر استفاده می شود.

در طول لیزر موهای زائد، پرتو لیزر با عبور از پوست به فولیکول مو می رسد. گرمای شدید ناشی از لیزر، فولیکول مو را از بین میبرد و سبب مهار رشد آتی مو می گردد.

انجام لیزر موهای زائد، تنها راه دائمی رهایی یا کاهش رشد موهای زائد است. رشد موهای بیش از حد در نواحی مختلف بدن از ژنتیک یا مشکلات پزشکی نشات می گیرد. معمولا از لیزر جهت از بین بردن موهای زائد صورت، گردن، زیر بغل، قفسه سینه، کمر، ناحیه تناسلی، دست و پا استفاده می شود. پیش از درمان لیزر باید با یک متخصص پوست در خصوص روند انجام این کار، عوارض احتمالی، نوع پوست، رنگ مو و ویژگی های آن و اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر، مشورت نمایید. در این مطلب دستورالعمل هایی را ذکر کرده ایم که به آمادگی پیش از لیزر موهای زائد به شما کمک شایانی می کند.

 

پیش از مراجعه

1- اجتناب از برنزه کردن و استفاده از محصولات برنزه کننده، دست کم یکماه پیش از لیزر موهای زائد

اجتناب از برنزه کردن

در زمان انجام لیزر، پوست باید تا حد امکان روشن باشد. به همین دلیل، بسیاری از افراد ترجیح می دهند در طول زمستان موهای زائد خود را لیزر کنند. همچنین حین خروج از منزل باید از کرم های ضد آفتاب با SPF حداقل 15 در نواحی که قصد انجام لیزر را دارید، استفاده کنید. با این کار از ورود اشعه های UVA و UVB به داخل پوست جلوگیری می شود.

 

2- اجتناب از کندن مو از ریشه یا اپیلاسیون، دست کم 2 الی 4 هفته پیش از لیزر موهای زائد

کندن مو از ریشه

اصلاح موهای زائد خوب است، اما سایر روش های از بین بردن موهای زائد می توانند اثربخشی درمان لیزر را کاهش دهند. همچنین از دلکره و بلیچ کردن مو نیز باید اجتناب کنید.

 

3- با تیغ اصلاح کردن منطقه مورد درمان در طول مشاوره پیش از لیزر

اصلاح کردن با تیغ

1 یا 2 روز پیش از انجام لیزر، موهای زائدتان را اصلاح کنید. بدین ترتیب، فولیکول های مو، قابل رویت خواهند شد. چنانچه موهای زائدتان بلند باشند، ممکن است در طول لیزر متحمل درد بیشتری شوید.

 

4- مصرف داروی ضد ویروس

مصرف داروی ضد ویروس

ممکن است پزشک پیش از انجام لیزر موهای زائد برایتان داروی ضد ویروس یا آنتی بیوتیک خوراکی تجویز نماید.

 

5- پاکسازی پوست در محل درمان از هر گونه کرم، لوسیون یا لوزم آرایشی

پاکسازی پوست

پیش از انجام لیزر موهای زائد باید پوستتان را کاملا تمیز کنید و آنرا از هر نوع آلودگی بزدایید. حتی پیش از درمان لیزر، در صورتی که از دئودورانت استفاده کرده باشید، باید آنرا پاک کنید.

 

حین مراجعه

1- پوشیدن لباس مناسب

پوشیدن لباس مناسب

زمان مراجعه به مرکز لیزر، لباسی بپوشید که دسترسی لیزر به پوست را آسان کند و یا گشاد باشد. ممکن است پس از درمان روی پوستتان کرم تسکین دهنده موضعی مالیده شود که اگر شما لباس تنگ به تن داشته باشید با آن اصابت پیدا خواهد کرد. چنانچه پوست تان پس از درمان دچار حساسیت شود، لباس های تنگ و جذب منجربه ایجاد ناراحتی در شما خواهد شد.

 

2- بیحسی موضعی

بیحسی موضعی

پیش از لیزر موهای زائد، متخصص لیزر باید از یک کرم بیحس کننده موضعی یا کمپرس گرم استفاده کند. همچنین ممکن است در صورت لزوم، متخصص لیزر، موهای محل درمان را اصلاح کند.

 

3- عینک محافظ

عینک محافظ

حتما در زمان لیزر موهای زائد یا هر نوع درمان لیزر دیگر از عینک محافظ استفاده کنید.

 

نتایج

نتایج حاصل از لیزر موهای زائد در هر فرد متفاوت است و بطور بالقوه ای به این موضوع بستگی دارد که چه منطقه ای از بدن مورد درمان قرار گرفته است.

درمان های متعدد به روش های مختلف می توانند کاهش مو را طولانی مدت تر کنند (در برخی موارد تا سال ها). اما رشد موی مجدد همچنان احتمال دارد. جهت حصول نتیجه بهتر به 4 الی 6 جلسه درمانی با فواصل حدود 6 هفته نیاز دارید. علاوه بر این، پس از اتمام جلسات به درمان و نگهداری دوره ای (هر 6 یا 12 ماه یکبار) نیز احتیاج خواهید داشت.

 

لیزر در منزل

دستگاه لیزر خانگی

در سال های اخیر، لیزرهایی به بازار آمده اند که قابل استفاده در منزل هستند. این دستگاه ها بطور متوسط منجربه کاهش موهای زائد می شوند؛ اما هیچ مطالعه ای در خصوص مقایسه عملکرد و اثربخشی این دستگاه های خانگی با دستگاه های لیزر موهای زائد که متخصصین با آنها کار میکنند، صورت نگرفته است.

علاوه بر این، سازمان غذا و داروی ایالات متحده، این دستگاه های لیزر خانگی را بعنوان لوازم آرایشی و بهداشتی در نظر گرفته است، نه یک وسیله پزشکی و درمانی. این بدان منزله است که این دستگاه ها از لحاظ دقت و عملکرد در سطح دستگاه های پزشکی قرار ندارند. در حال حاضر، هیچگونه مطالعه ای مبنی بر ایمنی و اثربخشی دستگاه های لیزر خانگی در دسترس نمی باشد.

چنانچه یکی از این دستگاه های لیزر خانگی را تهیه نموده اید، به دقت دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای بسته را مطالعه کنید تا از خطر بروز آسیب های جدی، بویژه آسیب های چشم جلوگیری شود.

 

نکات

پوست های روشنی که دارای موهای تیره هستند، بهترین پاسخ را به درمان لیزر موهای زائد می دهند. هنگامیکه پوست، رنگدانه های تیره داشته باشد، نمی تواند اشعه حاصل از لیزر را جذب خود کنند. برای نژادهای افریقایی-امریکایی معمولا از لیزرهای وبژه ای استفاده می شود. همچنین درمان موضعی لیزر موهای زائد در افراد دارای موی خاکستری یا رنگ روشن ممکن است اثربخشی لیزر را افزایش دهد. مناطق مورد درمان را تا 4 هفته پیش از اولین جلسه لیزر موهای زائد با تیغ اصلاح کنید تا به نتیجه بهتری دست یابید.

 

هشدارها

دنبال کردن دستورالعمل های پیش از لیزر موهای زائد از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ بدین ترتیب اثربخشی درمان لیزر را به حداکثر و ناراحتی های حین فرآیند لیزر را به حداقل میرسانید.

توجه داشته باشید که از بین بردن کامل موهای زائد بدن تنها با یک جلسه محقق نمیگردد و رشد مو در مراحل بعدی نیز اتفاق می افتد. لیزر تنها در موهای زائدی اثر دارد که در مرحله رشد فعال (آناژن) بسر می برند. در هر جلسه درمان، موهای زائد با کاهش 10 الی 25 درصدی مواجه میشوند و این انتظار کاملا واقع بینانه است.

 

منابع:

لینک 1 لینک 2 لینک 3

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

 

 

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم  بیات – خانم جعفری (این خط دارای تلگرام نیز میباشد.)

لیزر موهای زائد، یک روش پزشکی است که در آن از دستگاه لیزر استفاده می شود. در طول لیزر موهای زائد، پرتو لیزر با عبور از پوست به فولیکول مو می رسد. گرمای شدید ناشی از لیزر، فولیکول مو را از بین میبرد و سبب مهار رشد آتی مو می گردد. انجام لیزر موهای زائد، تنها راه دائمی رهایی یا کاهش رشد موهای زائد است. رشد موهای بیش از حد در نواحی مختلف بدن از ژنتیک یا مشکلات پزشکی نشات می گیرد. معمولا از لیزر جهت از بین بردن موهای زائد صورت، گردن، زیر بغل، قفسه سینه، کمر، ناحیه تناسلی،…

مشاهده بازنگری

اگر این مطلب را می پسندید، به آن ستاره دهید!

User Rating: 4.9 ( 3 votes)

درباره مریم اکبری زاده

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.