خانه / از بین بردن موهای زائد با لیزر دیود / اقدامات اولیه جهت انجام لیزر موهای زائد

اقدامات اولیه جهت انجام لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد، یک روش پزشکی است که در آن از دستگاه لیزر استفاده می شود.

در طول لیزر موهای زائد، پرتو لیزر با عبور از پوست به فولیکول مو می رسد. گرمای شدید ناشی از لیزر، فولیکول مو را از بین میبرد و سبب مهار رشد آتی مو می گردد.

انجام لیزر موهای زائد، تنها راه دائمی رهایی یا کاهش رشد موهای زائد است. رشد موهای بیش از حد در نواحی مختلف بدن از ژنتیک یا مشکلات پزشکی نشات می گیرد. معمولا از لیزر جهت از بین بردن موهای زائد صورت، گردن، زیر بغل، قفسه سینه، کمر، ناحیه تناسلی، دست و پا استفاده می شود. پیش از درمان لیزر باید با یک متخصص پوست در خصوص روند انجام این کار، عوارض احتمالی، نوع پوست، رنگ مو و ویژگی های آن و اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر، مشورت نمایید. در این مطلب دستورالعمل هایی را ذکر کرده ایم که به آمادگی پیش از لیزر موهای زائد به شما کمک شایانی می کند.

 

پیش از مراجعه

1- اجتناب از برنزه کردن و استفاده از محصولات برنزه کننده، دست کم یکماه پیش از لیزر موهای زائد

معرفی بهترین مراکز لیزر موهای زائد در کل کشور

جشنواره های تخفیف حیرت انگیز و باورنکردنی

اینجا کلیک کنید

اجتناب از برنزه کردن

در زمان انجام لیزر، پوست باید تا حد امکان روشن باشد. به همین دلیل، بسیاری از افراد ترجیح می دهند در طول زمستان موهای زائد خود را لیزر کنند. همچنین حین خروج از منزل باید از کرم های ضد آفتاب با SPF حداقل 15 در نواحی که قصد انجام لیزر را دارید، استفاده کنید. با این کار از ورود اشعه های UVA و UVB به داخل پوست جلوگیری می شود.

 

2- اجتناب از کندن مو از ریشه یا اپیلاسیون، دست کم 2 الی 4 هفته پیش از لیزر موهای زائد

کندن مو از ریشه

اصلاح موهای زائد خوب است، اما سایر روش های از بین بردن موهای زائد می توانند اثربخشی درمان لیزر را کاهش دهند. همچنین از دلکره و بلیچ کردن مو نیز باید اجتناب کنید.

 

3- با تیغ اصلاح کردن منطقه مورد درمان در طول مشاوره پیش از لیزر

اصلاح کردن با تیغ

1 یا 2 روز پیش از انجام لیزر، موهای زائدتان را اصلاح کنید. بدین ترتیب، فولیکول های مو، قابل رویت خواهند شد. چنانچه موهای زائدتان بلند باشند، ممکن است در طول لیزر متحمل درد بیشتری شوید.

 

4- مصرف داروی ضد ویروس

مصرف داروی ضد ویروس

ممکن است پزشک پیش از انجام لیزر موهای زائد برایتان داروی ضد ویروس یا آنتی بیوتیک خوراکی تجویز نماید.

 

5- پاکسازی پوست در محل درمان از هر گونه کرم، لوسیون یا لوزم آرایشی

پاکسازی پوست

پیش از انجام لیزر موهای زائد باید پوستتان را کاملا تمیز کنید و آنرا از هر نوع آلودگی بزدایید. حتی پیش از درمان لیزر، در صورتی که از دئودورانت استفاده کرده باشید، باید آنرا پاک کنید.

 

حین مراجعه

1- پوشیدن لباس مناسب

پوشیدن لباس مناسب

زمان مراجعه به مرکز لیزر، لباسی بپوشید که دسترسی لیزر به پوست را آسان کند و یا گشاد باشد. ممکن است پس از درمان روی پوستتان کرم تسکین دهنده موضعی مالیده شود که اگر شما لباس تنگ به تن داشته باشید با آن اصابت پیدا خواهد کرد. چنانچه پوست تان پس از درمان دچار حساسیت شود، لباس های تنگ و جذب منجربه ایجاد ناراحتی در شما خواهد شد.

 

2- بیحسی موضعی

بیحسی موضعی

پیش از لیزر موهای زائد، متخصص لیزر باید از یک کرم بیحس کننده موضعی یا کمپرس گرم استفاده کند. همچنین ممکن است در صورت لزوم، متخصص لیزر، موهای محل درمان را اصلاح کند.

 

3- عینک محافظ

عینک محافظ

حتما در زمان لیزر موهای زائد یا هر نوع درمان لیزر دیگر از عینک محافظ استفاده کنید.

 

نتایج

نتایج حاصل از لیزر موهای زائد در هر فرد متفاوت است و بطور بالقوه ای به این موضوع بستگی دارد که چه منطقه ای از بدن مورد درمان قرار گرفته است.

درمان های متعدد به روش های مختلف می توانند کاهش مو را طولانی مدت تر کنند (در برخی موارد تا سال ها). اما رشد موی مجدد همچنان احتمال دارد. جهت حصول نتیجه بهتر به 4 الی 6 جلسه درمانی با فواصل حدود 6 هفته نیاز دارید. علاوه بر این، پس از اتمام جلسات به درمان و نگهداری دوره ای (هر 6 یا 12 ماه یکبار) نیز احتیاج خواهید داشت.

 

لیزر در منزل

دستگاه لیزر خانگی

در سال های اخیر، لیزرهایی به بازار آمده اند که قابل استفاده در منزل هستند. این دستگاه ها بطور متوسط منجربه کاهش موهای زائد می شوند؛ اما هیچ مطالعه ای در خصوص مقایسه عملکرد و اثربخشی این دستگاه های خانگی با دستگاه های لیزر موهای زائد که متخصصین با آنها کار میکنند، صورت نگرفته است.

علاوه بر این، سازمان غذا و داروی ایالات متحده، این دستگاه های لیزر خانگی را بعنوان لوازم آرایشی و بهداشتی در نظر گرفته است، نه یک وسیله پزشکی و درمانی. این بدان منزله است که این دستگاه ها از لحاظ دقت و عملکرد در سطح دستگاه های پزشکی قرار ندارند. در حال حاضر، هیچگونه مطالعه ای مبنی بر ایمنی و اثربخشی دستگاه های لیزر خانگی در دسترس نمی باشد.

چنانچه یکی از این دستگاه های لیزر خانگی را تهیه نموده اید، به دقت دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای بسته را مطالعه کنید تا از خطر بروز آسیب های جدی، بویژه آسیب های چشم جلوگیری شود.

 

نکات

پوست های روشنی که دارای موهای تیره هستند، بهترین پاسخ را به درمان لیزر موهای زائد می دهند. هنگامیکه پوست، رنگدانه های تیره داشته باشد، نمی تواند اشعه حاصل از لیزر را جذب خود کنند. برای نژادهای افریقایی-امریکایی معمولا از لیزرهای وبژه ای استفاده می شود. همچنین درمان موضعی لیزر موهای زائد در افراد دارای موی خاکستری یا رنگ روشن ممکن است اثربخشی لیزر را افزایش دهد. مناطق مورد درمان را تا 4 هفته پیش از اولین جلسه لیزر موهای زائد با تیغ اصلاح کنید تا به نتیجه بهتری دست یابید.

 

هشدارها

دنبال کردن دستورالعمل های پیش از لیزر موهای زائد از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ بدین ترتیب اثربخشی درمان لیزر را به حداکثر و ناراحتی های حین فرآیند لیزر را به حداقل میرسانید.

توجه داشته باشید که از بین بردن کامل موهای زائد بدن تنها با یک جلسه محقق نمیگردد و رشد مو در مراحل بعدی نیز اتفاق می افتد. لیزر تنها در موهای زائدی اثر دارد که در مرحله رشد فعال (آناژن) بسر می برند. در هر جلسه درمان، موهای زائد با کاهش 10 الی 25 درصدی مواجه میشوند و این انتظار کاملا واقع بینانه است.

 

منابع:

لینک 1 لینک 2 لینک 3

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

 

مراکز تخصصی پوست و لیزر تهران اسکین حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی پوست ، مو ، لیزر

مراکز تخصصی پوست و لیزر تهران اسکین حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی پوست ، مو ، لیزر

 

 

مراکز تخصصی پوست ،مو، لیزر تهران

مراکز تخصصی پوست ،مو، لیزر تهران

جردن مرکز تخصصی لیزر جردن (آفریقا) زیر نظر دکتر اژدری :

لیزر موهای زائد بدن با دستگاه پیشرفته الکس و دایود

ژل _بوتاکس و سایر خدمات پوست و زیباییمطب تحصصی زیبایی و لیزر

 نشانی : تهران ، خ جردن (افریقا)، بالاتر از میرداماد, نبش خ سرو، پ 1 ط 4 واحد 9  شعبه،

شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 10 صبح الی 7 بعدازظهر):  09382676774- 88655867 – 88655866 –  88655865

 

پاسداران مرکز تخصصی لیزر پاسداران (زیر نظر دکتر سارا لطفی) :

مرکز تخصصی لیزر و پوست و مو پاسداران

خدمات لیزر با دستگاه الکساندرایت/ان-دی-یاگ کلاریتی دارای FDA آمریکا مدل 2016

خدمات تزریق بوتاکس وژل، درمان بیماری های پوستی

خدمات جوانسازی پوست صورت و بدن با تکنولوژی پیشرفته اسکارلت نسل جدید

 نشانی  : تهران ، خ پاسداران، بوستان ششم (روبروی برج سفید), پلاک 135 واحد 3

شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 10 صبح الی 7 بعدازظهر): 22579305 (021) 22579306 (021)

 

 مرکز تخصصی لیزر پونک (دکتر امینی علوی ) :

2

لیزر با دستگاه دایود سوپرانو بدون درد،

تزریق بوتاکس وژل و لاغری موضعی،

مشاوره تغذیه،خدمات تناسب اندام و لاغری

نشانی : انتهای اشرفی اصفهانی چهار دیواری روبروی ایستگاه بی آر تی اشرفی اصفهانی ساختمان شادی طبقه فوقانی داروخانه دکتر واقفی، شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 10 صبح الی 7 بعدازظهر): 44813133 – 09011040046

 مطب تخصصی لیزر موهای زائد شریعتی(ظفر-دکتر سارا خانجانی)

لیزر با دستگاه دایود

 نشانی  : تهران – خیابان شریعتی – بالاتر از مترو شریعتی – جنب پارکینگ طبقاتی ظفر – پلاک ۱ – واحد ۱  شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 9 صبح الی 7 بعدازظهر): 22896841— 22896851

 

مرکز تخصصی شهرستان ها

مرکز تخصصی شهرستان ها

کرج مرکز تخصصی لیزر موهای زائد کرج-البرز (دکتر حمید مشکی)

مرکز تخصصی لیزر کرج

لیزر با دستگاه اختصاصی لیزر الکساندریت

خدمات تزریق بوتاکس وژل

مشاوره

خدمات جوانسازی پوست صورت و بدن

نشانی: 02633419204  کرج، مهرشهر، بلوار شهرداری، فاز دو، بین خیابان 206 و 208، بالای املاک کلید طلایی، جنب بانک ملی، پلاک 495/1، طبقه 2، واحد 4  ساعت کار روزانه از 10

 

مرکز تخصصی لیزر موهای زائد اصفهان (دکتر مهسا سعیدیان ) :

مطب لیزر اصفهان لیزر با دستگاه دایود سوپرانو و همچنین الکساندرایت آپوجی (apogee) ساخت کمپانی سایناشور آمریکا (برترین برند تولید کننده لیزر در دنیا)

خدمات تزریق بوتاکس وژل و لاغری موضعی

مشاوره تغذیه

تناسب اندام و لاغری

جوانسازی پوست صورت و بدن

نشانی : دروازه شيراز ، چهارباغ بالا ، كوچه مسجدالرضا(قبل شركت زمزم)، ساختمان99، طبقه 1 واحد 13  شماره های تماس (شنبه-چهارشنبه از 10 صبح الی 7 بعدازظهر): 09103498783 031-36639913

مرکز تخصصی لیزر موهای زائد مشهد(دکتر زهرا خانی ) :

img_20161107_083346

خدمات لیزر با دستگاه دایود با تکنولوژی آلما لیزر آمریکا،

خدمات پوست و جوانسازی

تزریق ژل-بوتاکس

نشانی (شنبه-پنجشنبه از 10 صبح الی 8 شب): مشهد,احمد آباد,خیابان عرف,عارف 3,پلاک 26 شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 9 صبح الی 7 بعدازظهر):. 09150784617 051-38463883

مرکز تخصصی لیزر موهای زائد اهواز(دکتر محمد علی زکی زاده) :

کلینیک زیبایی

لیزر موهای زائد با دستگاههای الکساندرایت لوترونیک

دایود با تکنولوژی سوپرانو لیزر آمریکا

خدمات تزریق بوتاکس وژل

خدمات جوانسازی پوست صورت و بدن

نشانی: اهواز،سپيدار، سه راهي باهنر، جنب داروخانه دكتر قبله شناس، مطب دكتر زكى زاده شماره های تماس (صبح ها 9 الی 13 و عصرها 17 الی 21) خانم واحديان( نوبت صبح): 09304872136خانم زمانى( نوبت عصر): 09169247020

ساير شماره ها: 061-32910880 06132270070

در شهر اهواز مرکز تخصصی لیزر موهای زاید آقایان با اپراتور آقا نیز افتتاح شد. برای نوبت ویزیت برای شعبه ویژه آقایان لطفا با شماره تلفن آقاى قاسمى09167241768 06132270070 تماس بگیرید .

مرکز تخصصی لیزر موهای زائد رشت(دکتر معصومه امامی سیکارودی ) :

لیزر موی زائد رشت

لیزر با دستگاه لیزر موهای زائد دایود با تکنولوژی آلما لیزر آ

خدمات جوانسازی

تزریق بوتاکس -ژل

نشانی : رشت،گلسار،نبش خیابان 86،برج کاوه،بلوک 2 ، طبقه 5 شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 9 صبح الی 7 بعدازظهر): 01333111257

مرکز تخصصی لیزر موهای زائد شیراز (دکتر شایسته حاجیان):

لیزر مو در شیراز

خدمات لیزر با دستگاه لیزر موهای زائد دایود با تکنولوژی آلما

تزریق ژل ، بوتاکس

نشانی : شیراز-خیابان قصر دشت -نرسیده به چهارراه زرگری-نبش کوچه 54-ساختمان گلبرگ -طبقه چهارم-واحد43 شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 9 صبح الی 1:30 و بعدازظهر ها ساعت 4:30 الی 9شب): 071-36280810 071-36280782 09337108359

مرکز تخصصی زنجان (زیر نظر دکتر مریم امینیان) :

مزیت های لیزر

خدمات لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت/ان-دی-یاگ کلاریتی دارای FDA آمریکا ،

خدمات تزریق بوتاکس وژل،

درمان بیماری های پوستی

خدمات جوانسازی پوست صورت و بدن

نشانی: زنجان ، چهار راه انقلاب نرسيده به كتابخانه ى سهروردى – ساختمان 43 – طبقه ى اول واحد 4 024-33328433 09302417991 در صورت عدم پاسخگویی خط ثابت با شماره موبایل تماس بگیرید (در مواقع شلوغی مطب یا… ممکن است فقط خط موبایل قابل پاسخگویی باشد)

مطب تخصصی لیزر موهای زائد همدان (زیر نظر دکتر نسترن کاکه خانی):

لیزر با دستگاه اختصاصی لیزر دایود (بلومون)،

خدمات تزریق بوتاکس وژل

مشاوره

و  خدمات جوانسازی پوست صورت و بدن

نشانی :  خیابان بوعلی ابتدای کوچه پاساژ چهل ستون (نیلی) ساختمان پزشکان مرکزی طبقه اول واحد 4  (صبح ها 12:30_ 10:30) (عصرها 20:30 _17)  شماره تماس :   081-32530795

مرکز تخصصی بابل (زیر نظر دکتر محمد حبیب زاده عمران) :

photo_2016-09-26_11-56-37

لیزر دایود (بلومون)،

خدمات تزریق بوتاکس وژل

مشاوره و همچنین خدمات جوانسازی پوست صورت و بدن

نشانی: 01132221009 و 01132295521 09397930685 بابل، چهار راه گنجینه، ساختمان خزر، طبقه سوم

مرکز تخصصی سنندج -کردستان (زیر نظر دکتر غزال آقایی):

مرکز تخصصی لیزر سنندج

خدمات لیزر با دستگاه اختصاصی لیزر الکساندریت/ان دی یاگ

تزریق ژل_بوتاکس

نشانی: 08733560110 و 09188788242 سنندج، انتهای خیابان تعریف (تاج)، بالاتر از شهید قاضی، ساختمان پزشکان امانیه، طبقه 3، واحد 4  ساعت کار روزانه از 10 صبح تا 8 عصر

مرکز لیزر موهای زائد کرمان (زیر نظر دکتر محمد علی کریمیان):

معرفی بهترین مرکز لیزر موی زاید در شهر کرمان

لیزر موهای زائد با دستگاه اختصاصی لیزر دایود

تزرق ژل -بوتاکس

نشانی: 03432442805 09335742306 کرمان چهار راه طهماسب آباد بلوارجهاد کوچه دوم پلاک 3

مرکز لیزر موهای زائد یزد (زیر نظر دکتر سعید ثوابی نسب متخصص پوست و مو):

معرفی یکی از بهترین مراکز لیزر موهای زاید یزد

لیزر موهای زائد با دستگاه اختصاصی لیزر دایود

نشانی: 035-37264114 یزد -بلوار طالقانی-کوچه مجاهد- ساختمان پزشکان حکیم -طبقه دوم

تهران اسکین مرجع اطلاعات تخصصی در حوزه پوست ، مو ، درمان و پیشگیری از بیماری های پوستی ، ارائه دهنده بهترین سرویس ها در حیطه تجهیزات دستگاهی ، لیزر موی زائد ، تکنیک های جوان سازی ، مشاورات پوستی و پاسخگویی به سوالات مردم است . تیم گروه پزشکان تهران اسکین ، از سال ها پیش فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و نمایندگی های معتبری در سراسر کشور دارد . اطلاعات قرارگرفته از معتبرترین منابع تحقیقاتی دنیا زیر نظر متخصصین این امر فراهم آمده است . قابل توجه همکاران پزشک شاغل در زمینه پوست ، مو ، لیزر و زیبایی مرجع تخصصی تهران اسکین و زیبان ، با تجهیزات مدرن و پیشرفته و شرایط همکاری خاص ، پزشک مهمان میپذیرد.

 

 

 

 

لیزر موهای زائد، یک روش پزشکی است که در آن از دستگاه لیزر استفاده می شود. در طول لیزر موهای زائد، پرتو لیزر با عبور از پوست به فولیکول مو می رسد. گرمای شدید ناشی از لیزر، فولیکول مو را از بین میبرد و سبب مهار رشد آتی مو می گردد. انجام لیزر موهای زائد، تنها راه دائمی رهایی یا کاهش رشد موهای زائد است. رشد موهای بیش از حد در نواحی مختلف بدن از ژنتیک یا مشکلات پزشکی نشات می گیرد. معمولا از لیزر جهت از بین بردن موهای زائد صورت، گردن، زیر بغل، قفسه سینه، کمر، ناحیه تناسلی،…

مشاهده بازنگری

اگر این مطلب را می پسندید، به آن ستاره دهید!

User Rating: 4.9 ( 3 votes)

درباره مینو زرفش

سایت فوق تخصصی اطلاع رسانی تهران اسکین بهترین مراکز لیزر موهای زائد، پوست و زیبایی در کشور و تنها مرجع مستقیم پوست و مو در کشور است که فارغ از مباحث تجاری (بازاری) و بطور مستقیم توسط چندین متخصص پوست و مو اداره میشود. ******************************************************* سایت تخصصی ما به معرفی بهترین مراکز لیزر موهای زائد در تمام کشور می پردازد. در حال حاضر چندین مرکز تخصصی در تهران و چندین مرکز لیزر موهای زائد و مراکز زیبایی در شهرستانها که با دستگاههای اختصاصی لیزر (الکساندرایت و دایود) فعالیت می کنند در سایت معرفی شده اند که همگی مراکز دارای بهترین سطح استاندارد لیزر موهای زائد هستند و همچنین قیمت و کیفیت مشابهی را در سراسر کشور ارائه می دهند. ********************************************* برای دیدن نشانی و اطلاعات شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه تهران اسکین
با عضویت در خبرنامه، از بهترین اخبار و همچنین تخفیف های ویژه مجموعه سبز و سالم با خبر شوید. این تخفیف ها فقط برای اعضای خبرنامه در دسترس خواهند بود...
اطلاعات شما بطور نزد ما محفوظ بوده و در اختیار اشخاص دیگر قرار نمیگیرد.
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.