همه چیز در مورد پی آر پی مو | بهترین مرکز prp مو در تهران

بسیاری از پزشکان بر این باورند که prp مو منجر به رشد طبیعی مو و حفظ آن و افزایش ضخامت ساقه مو می گردد. اما چگونه؟ این مطلب را بخوانید...

بسیاری از پزشکان بر این باورند که prp مو منجر به رشد طبیعی مو و حفظ آن و افزایش ضخامت ساقه مو می گردد. اما چگونه؟ این مطلب را بخوانید…

درمان ریزش مو ارثی به روش PRP مو

Is PRP Hair Treatment a Permanent Solution 300x128 - همه چیز در مورد پی آر پی مو | بهترین مرکز prp مو در تهران
عکس پی آر پی مو

درمان PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) برای ریزش مو یک روش درمانی سه مرحله ای موثر است که در آن خون فرد گرفته شده ، پردازش شده و سپس به پوست سر خود فرد تزریق می شود.

در جامعه پزشکی برخی بر این باورند که تزریق آمپول prp با افزایش خونرسانی به فولیکول های مو منجر به رشد طبیعی مو و حفظ آن و افزایش ضخامت ساقه مو می گردد. گاهی اوقات این روش با سایر روش های درمان ریزش مو یا داروها ترکیب می شود.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2022

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - همه چیز در مورد پی آر پی مو | بهترین مرکز prp مو در تهران پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - همه چیز در مورد پی آر پی مو | بهترین مرکز prp مو در تهران پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - همه چیز در مورد پی آر پی مو | بهترین مرکز prp مو در تهران نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

تحقیقات کافی وجود ندارد تا اثبات کند PRP یک درمان موثر برای مو است یا خیر. با این حال ، PRP درمانی است که از دهه 1980 استفاده می شود. پی آر پی همچنین برای مشکلاتی مانند بهبودی تاندون ها ، رباط ها و ماهیچه های آسیب دیده نیز استفاده می شود.

پی آر پی چه اهدافی را درمان می کند؟

 

آمادگی های لازم جهت انجام پی آر پی مو

PRP Hair Growth Woman 2 300x118 - همه چیز در مورد پی آر پی مو | بهترین مرکز prp مو در تهران
درباره پی آر پی

بیمار باید حتما پزشک را در جریان مصرف هرگونه داروهای دارای تجویز پزشک یا بدون نسخه ، قرار دهد.

پیروی از دستورالعمل های پزشک در مورد داروهایی که خونریزی را طولانی تر می کند ، مانند آسپرین ، ناپروکسن ، ایبوپروفن یا رقیق کننده خون بسیار حائز اهمیت است. بیمار نباید آسپرین مصرف کند ، مگر این که پزشک آن را تجویز کرده باشد ، اما استامینوفن برای تسکین سردرد مناسب و بی خطر است.

هنگامی که از روش PRP برای درمان ریزش مو ارثی استفاده می شود ، بیمار باید روز درمان موهای خود را بشویید و از هیچ گونه محصول روی موی خود استفاده نکند. برای محافظت از منطقه درمان باید یک کلاه تمیز برای جلسه ملاقات همراه خود آورده و بعد از انجام عمل prp  بپوشید.

از آنجا که روش PRP مو شامل گرفتن خون است ، برای بیمار ضروری است که قبل از عمل PRP وعده غذایی کافی دریافت کند تا از بروز سرگیجه جلوگیری شود.

 

فرآیند PRP مو

PRP مو یک فرآیند سه مرحله ای است. بیشتر درمان های PRP به فاصله 4 تا 6 هفته ای نیاز دارند. درمان های نگهداری نیز هر 4 تا 6 ماه مورد نیاز است.

مرحله 1

Ageless Beauty and Anti Aging PRP 300x200 - همه چیز در مورد پی آر پی مو | بهترین مرکز prp مو در تهران
آمپول prp

خون شما – به طور معمول از بازوی تان – گرفته می شود و در سانتریفیوژ (دستگاهی که به سرعت می چرخد ​​تا اجزای خون را با تراکم های مختلف از هم جدا کند) قرار می گیرد.

مرحله 2

prp brooklyn 38 1 300x224 - همه چیز در مورد پی آر پی مو | بهترین مرکز prp مو در تهران
اجزای خون

بعد از گذشت حدود 10 دقیقه در سانتریفیوژ ، خون تان در سه لایه از هم جدا می شود:

 • پلاسمای کم پلاکت
 • پلاسمای غنی از پلاکت
 • گلبول های قرمز خون

مرحله 3

prp hair loss 1 300x229 - همه چیز در مورد پی آر پی مو | بهترین مرکز prp مو در تهران
پی آر پی مو

پلاسمای غنی از پلاکت به داخل سرنگ منتقل شده و سپس در مناطقی از پوست سر که نیاز به رشد مجدد دارند ، تزریق می شود.

هنوز تحقیقات کافی برای اثبات اثربخشی PRP مو صورت نگرفته است. همچنین مشخص نیست که برای چه کسی – و تحت چه شرایطی – مؤثر تر است.

با توجه به تحقیقات به عمل آمده اخیر ، “اگرچه PRP مو مبنای علمی نظری کافی برای پشتیبانی از استفاده از آن در جهت ترمیم مو را دارد ، اما ترمیم مو با استفاده از PRP همچنان در مراحل ابتدایی است و شواهد بالینی هنوز کم و ناچیز هستند. “

کل این فرایند حدود 30 دقیقه طول می کشد و بیشتر افراد می توانند فعالیت های عادی خود را بلافاصله پس از آن از سر بگیرند.

 

مراقبت بعد از پی آر پی مو

بعد از prp مو بیمار باید به مدت 48 ساعت از شستشوی منطقه درمان خودداری کند. پس از آن ، به راحتی می توان از محصولات مراقبت از پوست و مو و یا داروهای موضعی استفاده کرد.

منطقه درمان ممکن است به مدت دو یا سه روز درگیر درد باشد و بیمار ممکن است متوجه بروز کبودی شود. استامینوفن می تواند به کاهش درد و ناراحتی کمک کند. در صورت بروز درد شدید ، بیمار باید فوراً به مطب پزشک اطلاع دهد.

رنگ کردن مو یا استفاده از سشوار را می توان یک هفته پس از درمان PRP مو از سر گرفت.

تأثیر درمان بعد از حداقل شش ماه قابل رویت خواهد بود. تکرار درمان ممکن است برای حفظ بهبود در رشد و بافت مو لازم باشد.

 

نظرات در مورد prp مو : مزایای پی آر پی

prp hair restoration treatment 300x200 - همه چیز در مورد پی آر پی مو | بهترین مرکز prp مو در تهران
مزایای پی آر پی

در سال 2019 ، تیمی از محققان یک بررسی منظم از تحقیقات ، پیرامون PRP به عنوان درمانی برای ریزش مو به عمل آوردند. یافته های آنها در مجله جراحی پلاستیک زیبایی به چاپ رسید.

این تحلیل در نهایت بر روی 11 مقاله تحقیقاتی متمرکز شد که در مجموع بر روی 262 شرکت کننده مبتلا به آلوپسی آندروژنیک انجام شده بود. به گفته نویسندگان این تحلیل ، اکثر مطالعات نشان داده اند که تزریق PRP باعث کاهش ریزش مو و افزایش قطر موها و تراکم رشد مو می گردد.

با این وجود اذعان كردند كه این درمان بسیار بحث برانگیز است ، و همچنین خاطرنشان كردند كه ابعاد تحقیق ، کوچک و كیفیت تحقیق پایین است و همین مساله ، عامل محدود كننده تحقیق آنها به شمار می رود.

یک بررسی سیستماتیک دیگر نیز در سال 2019 ، که در مجله جراحی درماتولوژیک به چشم می خورد ، یافته های 19 تحقیق در مورد PRP مو را به عنوان درمانی برای ریزش مو مورد بررسی قرار داد. این مطالعات در مجموع 460 نفر را به خود اختصاص داده است. به گفته نویسندگان این بررسی ، اکثر مطالعات نشان داده اند که درمان های PRP مو منجر به رشد مجدد مو در افرادی که از آلوپسی آندروژنیک و آلوپسی آره آتا رنج می بردند ، شده است.

نویسندگان یک بررسی دیگر از مطالعات بالینی که مجله بین المللی پوست زنان آن را منتشر کرده است ، براساس یافته های خود ، PRP مو را یک درمان “امیدوار کننده” برای ریزش مو دانسته اند.

با این حال ، این تیم خاطرنشان كرد كه از آنجا كه محققان و کلینیک های تخصصی prp مو مختلف از داروهای متنوع ، فواصل بین جلسات و روش های تزریق برای درمان PRP استفاده می كنند ، اثرات آن می تواند متفاوت باشد.

در این مرحله و بدون داشتن پروتکل استاندارد برای تزریق ، نویسندگان این تحقیقات توضیح می دهند که نتیجه گیری نظرات در مورد پی ار پی مو و این که آیا درمان موثری است ، بسیار دشوار است.

 

ماندگاری اثرات PRP مو چه مدت طول می کشد؟

prp hair 300x199 - همه چیز در مورد پی آر پی مو | بهترین مرکز prp مو در تهران
درمان ریزش مو ارثی

PRP درمانی برای مشکلاتی که باعث ریزش مو می شوند نیست. به همین دلیل ، فرد برای حفظ نتایج رشد مو باید به مدت طولانی چندین درمان PRP مو را دریافت کند. در مورد داروهایی که پزشکان معمولاً برای معالجه آلوپسی آندروژنیک از قبیل مینوکسیدیل موضعی (روگین) و فیناستراید خوراکی (پروپشیا) تجویز می کنند نیز همین مسئله صادق است.

توصیه پزشک برای این که فرد چه مدت باید درمان PRP را ادامه دهد بسته به شرایط فرد و نتایج درمان اولیه آنها متفاوت خواهد بود. پزشک ممکن است پس از اطمینان از تحت کنترل در آمدن ریزش مو ، جلسات تزریق پیگیرانه را هر 3 تا 6 ماه تعیین کند.

 

عوارض پی آر پی مو

از آنجا که PRP درمانی شامل تزریق خون خود فرد به پوست سر است ، در معرض خطر ابتلا به یک بیماری واگیر نیستید.

با این وجود ، هر درمانی که توسط تزریق صورت می پذیرد ، همیشه خطر بروز عوارض جانبی را به دنبال دارد ، مانند:

 • آسیب به رگ های خونی یا اعصاب
 • عفونت
 • کلسیفیکاسیون (تجمع کلسیم) در نقاط تزریق
 • بافت اسکار

همچنین این احتمال وجود دارد که شما بتوانید نسبت به عامل بی حسی مورد استفاده طی درمان واکنش منفی نشان دهید. اگر تصمیم دارید PRP مو را برای ریزش موی خود انجام دهید ، به پزشک اطلاع دهید که تحمل شما در برابر بی حسی را از قبل بررسی کند.

 

خطرات prp موی سر

حتماً قبل از انجام فرایند درمان پزشک خود را از مصرف تمام داروهای خود از جمله مکمل ها و گیاهان دارویی مطلع سازید.

هنگامی که برای مشاوره اولیه خود مراجعه می کنید ، بسیاری از متخصصان در موارد زیر ، پی آر پی مو را به هیچ وجه توصیه نمی کنند:

 • داروی رقیق کننده خون مصرف می کنید.
 • به شدت سیگاری هستید.
 • سابقه سوء مصرف الکل یا مواد مخدر را داشته باشید.

همچنین اگر بیماری های زیر در شما تشخیص داده شده است نیز ممکن است برای درمان پی آر پی کاندید مناسبی نباشید:

 • عفونت حاد یا مزمن
 • سرطان
 • بیماری مزمن کبد
 • بیماری مزمن پوستی
 • بی ثباتی همودینامیک
 • هیپوفیبرینوژنمی
 • اختلال متابولیک
 • سندرم های عملکرد پلاکت
 • اختلال سیستمیک
 • سپسیس
 • کم بودن تعداد پلاکت ها
 • بیماری تیرویید

 

آيا prp سرطان زا است ؟

در پی آر پی ، فاکتورهای رشد بلافاصله به سطح خارجی غشای سلولی سلول ها در پیوند ، فلپ یا زخم از طریق گیرنده های تراپوسته ای متصل می شوند. اهمیت این امر این است که فاکتورهای رشد پی آر پی هرگز وارد سلول یا هسته آن نمی شوند ، و از اینرو جهش زا نیستند و خیلی سریعتر نسبت به تحریک بهبودی طبیعی عمل می کنند. بنابراین ، پی آر پی توانایی تحریک تشکیل تومور را ندارد و هرگز چنین اتفاقی نیافتاده است.

 

هزینه کاشت مو به روش prp | هزینه prp مو

Gendler Dermatology PRP for Hairloss 1024x684 1 300x200 - همه چیز در مورد پی آر پی مو | بهترین مرکز prp مو در تهران
مراقبت بعد از پی آر پی مو

PRP به طور معمول شامل سه درمان در طی یک دوره 4 تا 6 هفته ای ، و درمان های نگهداری هر 4 تا 6 ماه است.

هزینه prp مو سر بسیار متفاوت است. این تفاوت در هزینه عمل prp مو به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله:

 • موقعیت جغرافیایی شما
 • کیفیت تجهیزات
 • اجزا و عناصر مغذی افزودنی

بسیاری از شرکت های بیمه گذار PRP مو را به عنوان یک پروسیجر زیبایی در نظر می گیرند و بنابراین هیچ یک از هزینه های درمان را پوشش نمی دهند.

جهت اطلاع از قیمت جلسات پی ار پی اینجا کلیک کنید.

 

نتیجه گیری

اگر نگران ریزش مو خود هستید ، گزینه های متعددی از مصرف داروهایی مانند روگین و پروپشیا گرفته تا جراحی کاشت مو وجود دارد. نکته دیگر درمان PRP است.

اگرچه شواهد بالینی محدودی مبنی بر این وجود دارد که نشان می دهد PRP برای ریزش مو مؤثر است ، اما بسیاری از افراد معتقدند که PRP مو روشی ایمن و مؤثر برای معکوس کردن روند ریزش مو و تحریک رشد مجدد مو است.

درباره پی آر پی با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید روش درمان مناسبی برای شما محسوب می شود و یا ترکیب چندین درمان بهترین انتخاب برای شما است.

 

بهترین مرکز prp مو در تهران

61645 300x150 - همه چیز در مورد پی آر پی مو | بهترین مرکز prp مو در تهران
بهترین مرکز پی آر پی در تهران

خوشبختانه مفتخریم به اطلاع شما عزیزان برسانیم که مرکز زیبایی ما واقع در محدوده قلهک شریعتی ، از مجرب ترین کادر پی آر پی برخوردار می باشد. پس چنانچه به دنبال یافتن کلینیک تخصصی prp مو ، بهترین دکتر prp مو و یا بهترین مرکز prp مو در تهران هستید ، به شما مرکز زیبایی برکه را معرفی می کنیم.

مرکز زیبایی برکه با بهره گیری از بهترین پزشکان و متخصصین زیبایی و هم چنین بهترین و با کیفیت ترین مواد، افتخار دارد کلیه خدمات زیبایی ، پوست و مو، و لیزر را در محدوده شمال تهران (شریعتی ، قلهک ، زرگنده ، دروس ، میرداماد ، تجریش ، فرمانیه ، پاسداران) به شما عزیزان ارائه دهد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ نوبت از این مرکز به این صفحه مراجعه کنید.

شاد و سلامت باشید.

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع:

healthline

hopkinsmedicine

medicalnewstoday

5 1 رای
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر شما چیه؟ سوالی دارین؟x