تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
مرجع فوق تخصصی زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

آیا لیزر موهای زائد واقعا دائمی است؟

0 19
آیا لیزر موهای زائد واقعا دائمی است؟Reviewed by مریم اکبری زاده on Aug 9Rating:
300x199 - آیا لیزر موهای زائد واقعا دائمی است؟
لیزر موهای زائد

پرسش بسیاری از مراجعین لیزر درمانی این است که آیا لیزر موهای زائد واقعا دائمی است؟ پاسخ کوتاه به این سوال منفی است، اما لازم است نکاتی را به همراه این پاسخ بیان کنیم که به برتری های لیزر و اهمیت استفاده از این روش جدید اشاره می کنند. لیزر موهای زائد از طریق گرم کردن فولیکول های مو رشد آنها را متوقف می کند. این امر برای مدت طولانی جلوی رشد مواهی زائد را می گیرد، این زمان بسیار طولانی تر از دیگر روش های سنتی است. به علاوه مویی که دوباره رشد می کند بسیار نازکتر و روشن تر از موی قبلی است و تراکم آن نیز خیلی کمتر از قبل است.

لیزر گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که دارایوست روشن و موی تیره هستند. به علاوه فرایند لیزر درمانی بهتر است توسط فردی با تجربه و تحت نظارت پزشک متخصص پوست انجام شود.

چگونگی عملکرد لیزر موهای زائد

در لیزر از پرتوهای لیزر با حرارت بالا برای تابش استفاده می شود. در طول انجام فرایند این پرتوهای لیزری فولیکول های مو را گرم کرده و از بین می برند. فولیکول های مو درست زیر پوست قرار گرفته اند و مسئول تولید ساقه های جدید مو هستند. اگر فولیکول ها از بین بروند، تولید مو متوقف می شود.

در مقابل روش لیزر درمانی استفاده از روش های سنتی است که مو را به صورت سطحی و از روی پوست برمی دارد. این روش ها فولیکول مو را هدف قرار نمی دهند. روش لیزر درمانی برای بخش های مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله:

لیزر موهای زائد

  • قفسه سینه
  • پشت
  • شانه ها
  • گردن
  • خط بیکینی
  • صورت (به جز اطراف چشم ها)

لیزر درمانی برای افرادی که دارای موهای تیره و پوست روشن هستند دارای تاثیر فوق العاده است، زیرا لیزر درمانی رنگدانه های مو را هدف قرار می دهد. حتی اگر برخی موها از بین نروند، روشن شدن رنگ آنها باعث می شود مو کمتر به چشم آید. برخی موهای زائد در همان جلسات اول از بین می روند.

فرایند لیزر درمانی بسیار سریع انجام می شود. بخش های کوچک تر بدن، از جمله بالای لب ها، تنها چند دقیقه طول می کشد. بخش های بزرگتر بدن، مانند پشت یا قفسه سینه، زمان بیشتری نیاز دارد.

در صورت استفاده از بی حس کننده لازم است یک ساعت قبل از شروع لیزر درمانی بی حس کننده مورد نظر را مورد استفاده قرار دهید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است جلسات لیزر درمانی را تکرار کنید.

photo 2017 08 09 00 37 55 300x172 - آیا لیزر موهای زائد واقعا دائمی است؟

علت تکرار جلسات لیزر درمانی چیست؟

با تکرار جلسات نتیجه مطلوب حاصل می شود. تعداد جلسات لیزر درمانی بستگی به فرد تحت درمان دارد. طبق بررسی های انجام شده اکثر افراد بین 4 تا 6 جلسه لیزر درمانی لازم خواهند داشت. به علاوه فاصله بین جلسات بهتر است 6 تا 9 هفته باشد.

پس از هر جلسه تعداد موهای کمتری بر روی بدن مشاهده خواهید کرد. هر مویی که رشد می کند بسیار نازگ تر و روشن تر خواهد بود.

علاوه بر این ها برای حفظ نتیجه لازم است جلسات را هر از گاهی تکرار کنید، به این ترتیب مطمئن خواهید شد که فولیکول های مو دوباره مویی تولید نمی کنند. پس از اتمام کامل دوره لیزر درمانی، بسته به نیاز فرد مراجعه کنند، ممکن است لازم شود جلسه لیزر درمانی یک یا دو بار در سال تکرار شود.

حرف آخر

گرچه ممکن است موها پس از لیزر درمانی دوباره رشد کنند، اما بهتر است بدانید رشد مجدد موها در همه مراجعین اتفاق نمی افتد و بستگی به فرد دارد و گاهی رشد مجدد موها به دلیل تغییرات هورمونی در بدن رخ می دهد. همچنین لیزر درمانی بهترین گزینه برای رهایی از شر موهای زائد برای مدت طولانی است.

بهترین دستگاه های لیزر درمانی دستگاه های لیزر الکساندرایت هستند که به خوبی موهای زائد را از بین برده و دارای خنک کننده هایی نیز هستند که به راحتی فرد مراجعه کننده کمک می کند.

دستگاه های لیزر خانگی نیز در باز موجود هستند که برای انجام لیزر درمانی در خانه مورد استفاده قرار می گیرند، اما اثربخشی و ایمنی این دستگاه ها تایید نشده است. به علاوه با توجه به حساسیت فرایند لیزر درمانی بهتر است این کار توسط متخصص این کار انجام شود.

منبع

نگارنده سمیه محمدی

جشنواره بیشترین تخفیف و بهترین کیفیت لیزر موهای زائد در سراسر کشور

جشنواره های همیشگی لیزر موهای زائد در سراسر کشور را با دستگاههای پیشرفته الکساندرایت/ان-دی-یاگ (نسل جدید) با انواع دستگاههای آپوجی پلاس 2018، لوترونیک، کندلا 2108 ، دایود های پیشرفته و… و استفاده از جدیدترین تکنولوژی آمریکایی نسل جدید (2018) پرسرعت و بدون درد و دارای مجوز رسمی سازمان FDA آمریکا در مراکز تخصصی پوست و لیزر در سراسر کشور در این سایت ببینید

بهترین را انتخاب کنید


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.