15 نکته که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید|قبل از جلسه لیزر از این کارها اجتناب کنید!

لیزر با موهای روی پوست کار ندارد و آنها را هدف قرار نمی دهد

0 372

15 نکته که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید|قبل از جلسه لیزر از این کارها اجتناب کنید!  

15نکته که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید|قبل از جلسه لیزر از این کارها اجتناب کنید!

اگر چه حذف موهای زائد توسط لیزر یک راه حل دائمی برای کاهش مو در شرایط ایده آل است ، با این حال ، بسیاری از افراد باید به این نکته توجه کنند که هر چند وقت یکبار درمان خود را تجدید کنند.

یک مقاله جالب دیگر در باره لیزر موهای زائد بخوانید

IMG 20200114 114340 013 - 15 نکته که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید|قبل از جلسه لیزر از این کارها اجتناب کنید!

15 نکته در مورد لیزر موهای زائد

15 نکته ای که در مورد لیزر موهای زائد باید از آنها اطلاع داشته باشید عبارت هستند از :

نکته اول – موهای سفید و خاکستری به راحتی توسط  لیزر حذف نمی شوند ، مگر اینکه برای از بین بردن آنها از لیزرهای خاص استفاده شود. برای از بین بردن این رنگ موها می توانید از روش الکترولیز استفاده کنید.

نکته دوم -تغییر در سطوح هورمون ها باعث می شود که موهای بیشتری رشد کنند و بسیاری از داروها باعث تغییر در سطح هورمون می شوند.  گزارش ها نشان می دهد احتمال دارد رشد موهای زنانی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند ، نسبت به دیگران بیش از حد عادی باشد.

مرکز لیزر و زیبایی برکه با متخصصین مجرب و با سابقه آماده ارائه خدمات در زمینه لیزر موهای زائد با مدرن ترین دستگاه لیزر و درمان های زیبایی از جمله لیپوساکشن و ماموپلاستی می باشد.  برای گرفتن وقت از پزشک متخصص اینجا کلیک کنید.

نکته سوم -آسیب رسیدن به پوستی که تحت درمان بوده می تواند باعث رشد مجدد موها شود.

نکته چهارم -بارداری سبب می شود که موها مجدداً رشد کنند و لیزر موهای زائد در دوران شیردهی توصیه نمی شود.

نکته پنجم -استفاده از لیزرهای مختلف ممکن است در کسب نتایج تداخل ایجاد کند.  اگر از عملکرد دستگاه های لیزر که برای درمان شما استفاده شده راضی نیستید ، می توانید به یک مرکز لیزر درمانی دیگر مراجعه کنید تا از نتایج درمان مطمئن راضی باشید.

15نکته که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید|قبل از جلسه لیزر از این کارها اجتناب کنید!

نکته ششم -بعضی از موها ممکن است پس از اولین جلسه لیزر دوباره رشد کنند ، این بستگی به نوع و تکنولوژی دستگاه لیزری دارد که برای درمان از آن استفاده کرده اید.  اما به طور معمول چنین اتفاقی نمی افتد!

نکته هفتم -در بعضی موارد لازم نیست قبل از جلسه لیزر درمانی موهای زائد را شیو کنید زیرا اپراتور لیزر می خواهد کیفیت موها را بررسی و ارزیابی کند.

نکته هشتم -انتظار نداشته باشید همان نتیجه درمان های قبلی برای هر جلسه لیزر موهای زائد یکسان باشد.  مقدار مویی که در هر جلسه لیزر درمانی حذف می شود بستگی به چرخه رشد موهای شما دارد.  ممکن است لیزر موهای زائد پس از هر جلسه یک اثر بسیار خوب ، یا یک تأثیر اندک داشته باشد و یا شاید در جلسه اول هیچ نتیجه ای نداشته باشد.

نکته نهم -شما باید از 4 هفته قبل و پس از از هر جلسه لیزر درمانی و هنگامی که انرژی لیزر به موهای زائد تابیده می شود ،  از قرار گرفتن در معرض نور خورشد اجتناب کنید.

نکته دهم -اگر هر گونه داروهای حساس به نور را مصرف می کنید ، حتماً به اپراتور لیزر اطلاع دهید.   چون در حین مصرف داروهایی که به نور حساس خستند ، نباید لیزر درمانی بکنید.  زیرا باعث واکنش های جانبی مانند بروز رنگدانه دائمی ، زخم ، علائم سوختگی یا قرمزی طولانی مدت پوست خواهد شد.

مرکز لیزر و زیبایی برکه بهترین خدمات را توسط پزشکان متخصص و مجرب و کادر آموزش دیده و خوش برخورد به شما ارائه خواهد داد.  برای تماس با ما اینجا کلیک کنید.

نکته یازدهم -اگر لیزر موهای زائد را برای تمام بدن خود انجام می دهید ،  تکنسین لیزر باید هر جلسه درمان شما را  به دو جلسه تقسیم کند که زمان جلسه خیلی طولانی نشود.  زیرا قرار گرفتن در معرض مستقیم لیزر با مقدار زیادی انرژی به مدت طولانی توصیه نمی شود.  اگر تکنسین چنین کاری را به شما توصیه نکرد ، خود شما از بخواهید که این کار را بکند.  البته هر تکنسین آموزش دیده و با تجربه ای این موضوع را به خوبی می داند.

نکته دوازدهم -با مشاهده هر گونه تغییر رنگ در تّن پوست خود باید به تکنسین لیزر خود اطلاع دهید.

نکته سیزدهم -اگر داروهایی مصرف می کنید که سبب حساسیت به نور می شوند ،  ممکن است کاندید خوبی برای درمان با لیزر نباشید.

نکته چهار دهم -قبل از اینکه جلسات لیزر درمانی برای رفع موهای زائد را شروع کنید ، برای فعالیت های خود در فضای باز برنامه ریزی کنید.  زیرا تا حدود 4 هفته قبل و بعد از لیزر درمانی نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید.

نکته پانزدهم -هر گونه تغییر اخیر در شرایط بهداشت عمومی شما باید به اپراتور لیزر اطلاع داده شود.

در مرکز لیزر برکه ما از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد استفاده می کنیم.  این دستگاه که اسکلپیون مدیواستار نام دارد در سال  2018 به بازار عرضه شده و ساخت آلمان است.  درمان موهای زائد با این دستگاه به علت سرعت بالا و داشتن سیستم خنک کننده بدون درد است. 

نکته : چرا پس از جلسات لیزر موهای زائد نباید آرایش کنیم؟

 7 آوریل 2016

15نکته که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید|قبل از جلسه لیزر از این کارها اجتناب کنید!

اگر موهای صورت خود را لیزر کرده اید نباید پس از جلسه لیزر درمانی از لوازم آرایشی استفاده کنید.  و اگر لیزر موهای زائد زیر بغل انجام داده اید از مصرف دئودورانت و ضد عرق خودداری کنید.  علت آن را در زیر برای شما توضیح داده ایم.

در اینجا برخی از اشتباهات رایج که اکثر افراد در طول خدمات لیزری انجام می هند و  گاهی اوقات حتی توسط برخی از تکنسین های غیرحرفه ای لیزر نادیده گرفته می شود را به شما خاطر نشان می کنیم.

استفاد از دئودورانت

  1. دئودورانت دشمن شماره یک برای لیزر دیود با ژل خنک کننده است. مواد موجود در دئودورانت یک ماده سفید ایجاد می کند که نور لیزر را از بین می برد. حتی اگر فقط اندکی دئودورانت روی پوست شما باقی مانده باشد ، نتیجه لیزر درمانی  به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

آرایش کردن

  1. آرایش داشتن در طول جلسه لیزر موهای زائد می تواند در لیزر درمانی عوارض جدی ایجاد کند. همانطور که بسیاری از آرایش ها ممکن است تن پوست را تغییر دهند ، همچنین می توانند انرژی لیزری را به خود جذب می کنند یا آن را منحرف می کنند.

سوئیچینگ بین لیزر های مختلف

  1. سوئیچینگ بین لیزرهای مختلف در طول برگزاری جلسات. اگر به یک مرکز لیزر درمانی جدید مراجعه کرده اید و در زمینه های مشابه در یک منطقه از بدن لیزر دریافت می کنید ، لازم است مطمئن شوید که از لیزر مشابه با طول موج مشابه برای درمان شما استفاده می شود. در برخی موارد شدید ، هنگام تغییر بین تجهیزات مختلف لیزر، رشد موها مجدداً رخ می دهد.

 

در اینجا چند مرحله آسان برای آماده سازی شما برای جلسه لیزر موهای زائد :

  1. حداقل یک هفته از نور خورشید دور بمانید ( فقط تکنسین متخصص لیزر می تواند در این مدت خدماتی را به شما ارائه دهد. به یاد داشته باشید که اگر پوست خود را برنزه کرده اید ، به تکنسین خود اطلاع دهید)
  2. اجتناب از کندن موها ، اپیلاسیون و الکترولیز. این روش های حذف مو می تواند فولیکول موها را مختل کند و با لیزر موهای زائد تداخل پیدا می کند. با این حال تراشیدن موها اشکالی ندارد.  زیرا ساقه و فولیکول موها را حفظ می کند. در واقع شیو کردن به این دلیل توصیه می شود که لیزر با موهای روی پوست کار ندارد و آنها را هدف قرار نمی دهد و به طور بالقوه باعث سوختگی پوست نمی شود.
  1. از آنتی بیوتیک ها اجتناب کنید. اکثر آنتی بیوتیک ها باعث می شوند که پوست نسبت به درمان با لیزر حساسیت نشان بدهد. و باعث واکنش های نامطلوبی مانند قرمزی شدید ، زخم ، هایپوپیگمنتیشن ، هایپرپیگمنتاسیون و غیره می شود.
  2. از مصرف داروی آکوتان برای درمان آکنه برای حداقل 4 تا 6 ماه قبل از اولین جلسه لیزر موهای زائد خودداری کنید.
  3. برای حذف موهای زائد صورت توسط لیزر ، قبل از شروع جلسه ، آرایش خود را تمیز کنید.
  4. در هنگام لیزر موهای زائد زیر بغل ، قبل از جلسات لیزر، نباید از دئودورانت استفاده کنید.

برای مشاوره و گرفتن وقت برای لیزر موهای زائد وعمل های زیبایی سینه و هموروئید و سایر درمان های زیبایی با ما تماس بگیرید. 

محقق و مترجم : مینو شفیعی minoo shafie

 

Source لینک منبع لینک منبع

Leave A Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!