Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

لیزر مو و کاندیدای نامناسب ان

0 142
لیزر مو و کاندیدای نامناسب انReviewed by مدیر بخش توسعه و تحقیق on Apr 19Rating:
به این مطلب چند تا ستاره می دید؟
لیزر مو
لیزر مو

 

لیزر مو روشی ایمن و موثر برای رفع موهای زائد بدن و صورت است ولی به شرط آنکه شما گزینه خوبی برای این متد درمانی باشید .در صورتی که یک کاندیدای نامناسب از لیزری نامناسب برای رفع مو های خود استفاده کند ،با نتایج نامطلوبی نیز روبرو خواهد شد .در این پست به کاندیدای نا مناسب لیزر مو می‌پردازیم که با حرارت دهی به ملانین های موجود در موها باعث رفع آن‌ها می‌شود .

تخفیفات ویژه در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران اسکلپیون(مدیواستار)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

رنگ موهای افراد برای لیزر مو و کاندیدای نامناسب
اگر میخواهید از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنید،ابتدا مطمئن شوید که در گروه افرادی با موهای خیلی روشن نیستید که به معنای میزان خیلی کمی از ملانین در موهاست .به زبان ساده‌تر :

-موهای سفید و یا عدم وجود ملانین

-موهای خاکستری و یا مقدار کمی از ملانین

-موهای قرمز که به دلیل عدم تیرگی کافی نمیتواند پرتوهای لیزر را به حرارت تبدیل نماید

-موهای روشن بلوند رنگ که مقدار خیلی کمی ملانین دارند در‌واقع در این افراد میزان ملانین خیلی کم بوده و یا صفر میباشد و به همین دلیل لیزر نمیتواند عمل‌کرد خوبی داشته باشد و هیچ اثر بخشی بر موها نخواهد داشت .لیزر فقط برای افرادی با چنین شرایطی مناسب خواهد بود :

-افرادی با موهای بلوند تیره

-افرادی با موهای قهوه ای روشن و تیره

-افرادی با موهای مشکی

رنگ پوست افراد برای لیزر مو
معمولاً افراد تیره پوست گزینه خوبی برای لیزرمو به شمار نمی‌آیند زیرا ملانین خیلی زیادی در بافت اطراف موهای آن‌ها و در‌واقع در پوست آن‌ها وجود دارد و به جای آنکه پرتوهای لیزر توسط ملانین موجود در موها جذب شوند،پرتوها به غشای پوستی جذب شده و لایه اپیدرمیس پوست را حرارت میدهند .این کار باعث بروز عوارض جدی و وخیمی می‌شود مانند سوختگی و زخم و مشکلات پوستی . عوارض بلند مدت ناشی از لیزر مو نیز شامل تیرگی و یا روشنی رنگ پوست و یا همان اختلالات در تولید ملانین های پوستی میباشد .

راه حل پیشنهادی برای افرادی با موهای روشن و یا پوست تیره

اگر رنگ پوست شما تیره باشد و یا موهای خیلی روشنی داشته باشید،روند لیزردرمانی کمی پیچیده خواهد شد ولی این بدین معنی نیست که شما اصلاً نمیتوانید لیزر را برای رفع موهای زائد خود انتخاب کنید .روشن کردن موها ایده خوبی نیست زیرا موهای زیر پوستی باز هم تیرگی خود را داشته و شما را آزار خواهند داد .همچنین شما مجبورید برای شیو موهای پاهایتان مدت خیلی زیادی را صرف کنید که اصلاً منطقی به نظر نمیرسد .لیزر درمانی با سرعت و ایمنی بسیار زیاد میتواند موهای زائد شما را رفع نماید و پس از آن مجبور نیستید وقت و هزینه زیادی را بدین منظور صرف کنید . البته افرادی با موهای روشن ممکن است نیازی به شیو نداشته باشند ولی باز هم افراد تیره پوست این مشکل را خواهند داشت .لیزر با تفاوت رنگ بین پوست و مو عمل میکند و هر چه این تفاوت بیشتر باشد،احتمال اثر بخشی لیزر در رفع موها نیز بیشتر خواهد شد .

لیزر موهای زائد برای پوست های تیره
لیزر موهای زائد برای پوست های تیره

-اگر شما نیز پوست تیره ای دارید،اصلا نگران نباشید زیرا لیزر دایود و یا آن دی یاگ گزینه ایده‌آلی برای رفع موهای شما خواهد بود و بدون سوختگی و یا سایر عوارض جانبی شما میتوانید به نتایج مطلوبی دست یابید .این لیزر ها ویژگی‌های پیشرفته‌تری داشته و حتی به تازگی با سره های بزرگتری تولید می‌شوند که امکان رفع موهای نواحی بزرگ بدن مانند پاها و پشت و موارد مشابه را ممکن میسازد.

-همچنین بهتر است قبل از آغاز روند درمانی به خوبی در خصوص اعتبار آن مرکز و دستگاه‌های کاربردی در آن‌ها مطمئن شوید -بعضی از مراکز از ای پی ال به جای لیزر استفاده میکنند .مطمئن شوید که برای پوست شما از لیزر آن دی یاگ و یا دایود استفاده خواهد شد .از سابقه و مهارت متخصص مربوطه اطمینان یابید و حتماً نکات توصیه شده توسط وی را قبل پس از درمان رعایت کنید .

-پچ تست هم برای افرادی با پوست های خیلی تیره و یا آفریقایی گزینه خوبی میباشد .در این روش ،بخش کوچکی از پوست شما با سطوح متفاوتی از لیزر درمان می‌شود تا نحوه ی واکنش پوست شما به آن لیزر مشخص شود .فاصله بین انرژی مؤثر برای رفع موها و انرژی منجر به سوختگی پوست میتواند خیلی کم باشد .

لیزر مو
لیزر مو

-اصلا سراغ ای پی ال نروید زیرا ای پی ال روشی مشابه لیزر دارد با این تفاوت که متخصص مربوطه کنترل خیلی کمتری بر پرتوهای گسیل شده دارد ولی طول موج لیزر ویژه و مشخص بوده و با دقت عمل میکند .همچنین لیزر تأثیر کمتری بروی ملانین پوستی دارد به‌خصوص لیزر های آن دی یاگ و دایود .

کاندیدای نامناسب موقتی برای لیزر موها
گاهی اوقات یک فرد تمام ویژگی‌های لازم برای رفع موهای زائد توسط لیزر را دارا میباشد ولی به دلیل شرایط موقتی باید از انجام آن صرف نظر کند مانند افرادی که پوست خود را به روش‌های مختلفی مثل قرار گیری در معرض نور خورشید و یا اتاق‌ها و کرمهای برنز و حتی تخت های برنز ،تیره میکنند .همچنین افرادی که به مشکلات پوستی و زخم و کبودی در ناحیه درمانی مبتلا هستند و یا خانمهای مبتلا به مشکلات هورمونی یا نشانه‌های سندروم تخمدان پلی کیستیک ،بهتر است از لیزر موها اجتناب نماید .
سایر افرادی که در این گروه قرار می‌گیرند عبارتند از :
-افرادی که میخواهند موهای ناحیه ای با تاتو و یا آرایش دائمی را لیزر کنند
-افرادی که دارای ضربان ساز و یا دفیبریلاتور قلبی داخلی هستند
-افرادی که سابقه ابتلا به سرطان و یا خالهای مشکوک به سرطان را دارند
-افرادی که به واریس در ناحیه درمانی دچارند
به طور کلی اگر شما پوست روشن و موهای تیره ای دارید،میتوانید بهترین نتایج ممکن را از لیزر مو کسب نمایید به‌خصوص اگر برای درمان به یک کلینیک و یا مرکز تخصصی مراجعه کنید .در صورتی که پوست تیره ای دارید هم میتوانید لیزر درمانی را انتخاب کنید ولی حتماً باید مطمئن شوید که لیز های یاد شده برای رفع موهای شما استفاده می‌شود .حتما قبل از آغاز درمان با یک متخصص در خصوص میزان تناسب لیزردرمانی برای خود مشورت کنید سپس درمان را آغاز کنید .

[divider]

نگارنده :فرحناز آل احمد

گروه پزشکان تهران اسکین

لینک اول

لینک دوم

لینک سوم

Leave A Reply

Your email address will not be published.