Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

آیا لیزر موهای زائد، یک روش دائمی است؟ (بخش دوم)

35
آیا لیزر موهای زائد، یک روش دائمی است؟ (بخش دوم)Reviewed by لیزر موهای زائد کاهش دائمی مو on Nov 19Rating: 3.5آیا لیزر موهای زائد، یک روش دائمی است؟ به گفته انجمن جراحی پوست آمریکا، به هیچ وجه نمی توان از قبل پیش بینی کرد که موثر ترین روش لیزر موهای زائد برای هر فرد چیست. حتی گاهی اوقات افرادی که برای لیزر موهای زائد، کاندیدی مناسب تلقی می شدند نیز به طور اثربخش درمان نمی شوند. بنابراین، هیچ تضمینی مبنی بر موفق و دائمی بودن لیزر موهای زائد طی یک دوره زمانی و صرف هزینه های قابل توجه وجود ندارد.
به این مطلب چند تا ستاره می دید؟

مطالعه بخش قبلی

تخفیفات ویژه بهاره در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران (اسکلپیون 2018)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

بنابراین، به این دلیل چرخه رشد مو بسیار حائز اهمیت است که درمان لیزر موهای زائد، تنها بر روی موهای در حال رشد (مرحله آناژن) موثر است و آن، زمانی است که ملانین در فراوان ترین میزان وجود داشته باشد.

جدول زیر، میانگین چرخه رشد مو را بر اساس بخش های مختلف بدن نشان می دهد:

مراحل چرخه رشد مو
چرخه رشد مو

 

همان طور که در جدول بالا مشاهده می کنید، طول چرخه برای نواحی پشت لب و زیر بغل، به نسبت پا ها یا چانه بسیار کوتاه تر است.

بنابراین، بر اساس تعریف اداره غذا و داروی آمریکا، کاهش موهای زائد پا باید برای 12 ماه پایدار باشد. در حالی که کاهش موهای زیر بغل تنها به 5 ماه زمان نیاز دارد.

 

چندین جلسه لیزر موهای زائد لازم است؟

در ابتدا، احتمال دارد یک دوره درمان 3 الی 8 جلسه ای به لیزر موهای زائد نیاز داشته باشید که این موضوع به اندازه محل درمان، تراکم مو و نواحی بدن تان بستگی دارد.

به دنبال آن، جهت حفظ کاهش مو معمولا به جلسات سالانه نیاز خواهید داشت. پس از لیزر موهای زائد، کاهش مو تنها نزدیک به 80 درصد است.

 

آیا تضمینی برای موفقیت لیزر موهای زائد وجود دارد؟

بهترین لیزر موهای زائد زیر بغل
لیزر موهای زائد زیر بغل

به گفته انجمن جراحی پوست آمریکا، به هیچ وجه نمی توان از قبل پیش بینی کرد که موثر ترین روش لیزر موهای زائد برای هر فرد چیست. حتی گاهی اوقات افرادی که برای لیزر موهای زائد، کاندیدی مناسب تلقی می شدند نیز به طور اثربخش درمان نمی شوند.

بنابراین، هیچ تضمینی مبنی بر موفق و دائمی بودن لیزر موهای زائد طی یک دوره زمانی و صرف هزینه های قابل توجه وجود ندارد.

 

تست پچ

اهمیت پچ تست
پچ تست

تست پچ، قبل از شروع برنامه درمان لیزر موهای زائد می تواند ابزار مفیدی در سنجش احتمال موفقیت و همچنین بررسی هر گونه عوارض جانبی احتمالی باشد.

توصیه می شود چند روز قبل از اولین جلسه درمان، این تست را در ناحیه کوچکی از پوست خود انجام دهید. این کار در یک مرکز لیزر موهای زائد معتبر حتما صورت می گیرد.

 

آیا من کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد به شمار می روم؟

پوست های تیره گروه 6
پوست های تیره

افراد مناسب برای لیزر موهای زائد، افراد دارای پوست روشن و موی تیره می باشند. این عامل، به معنای تضمین موفقیت لیزر موهای زائد نیست؛ اما احتمال موفقیت را افزایش می دهد.

دلیل این امر این است که دستگاه های لیزر با ارسال یک پرتو نور که طول موج مشخصی دارد، ملانین (رنگ دانه تیره موجود در پوست و مو) را مورد هدف قرار می دهند. ملانین به طور ویژه ای در اطراف فولیکول مو (در ریشه مو) فراوان یافت می شود. این نور سپس به انرژی گرمایی تبدیل شده و با از کار انداختن فولیکول، منجر به ریزش مو (پس از 1 الی 2 هفته پس از درمان لیزر موهای زائد) می گردد.

با توجه به فناوری لیزر که به سرعت در حال پیشرفت است، هم اکنون برخی از دستگاه های لیزر موهای زائد به طور موثری در درمان پوست های تیره با موفقیت همراه بوده اند. با این حال، لیزر موهای زائد در موهای خاکستری، سفید، بلوند و قرمز موثر واقع نمی شود.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع مطلب:

لینک مرجع

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.