Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

لیزر موهای زائد مردان، خوب یا بد؟

0 60
لیزر موهای زائد مردان، خوب یا بد؟Reviewed by محجوبه فاموری on Sep 7Rating: 5.0لیزر موهای زائد مردان، خوب یا بد؟امروزه آقایان نیز از اصلاح های مکرر خسته شده و تمایل به لیزر موهای زائد مردان به خصوص در کسانی که بادی بیلدینگ کار میکنندافزایش یافته است.آنها با رکابی های ورزشی در باشگاه ها و مراکز ورزشی برای خودنمایی و به رخ کشیدن عضلات بازو و ماهیچه های ی چهار سر شانه معمولا مایلند که  بدون مو و اصلاح شده باشند.

لیزر موهای زائد مردان،خوب یا بد؟

همراهان گرامی تهران اسکین سلام!

برخلاف باور عموم که لیزر موهای زائد را صرفا متعلق به خانوم ها میدانند باید بگوییم روز به روز به مشتاقان و متقاضیان لیزر موهای زائد مردان افزوده شده و دیگر از روشهای سنتی و قدیمی نظیر اصلاح و شیو کردن خسته شده، در صدد  راهی برای حفظ پاکیزگی بدنشان بوده و همگی خواستار پوستی صاف و بی مو هستند.

سوالات بسیاری شاید ذهن شما را در خصوص لیزر موهای زائد مردان مشغول کرده باشد. سوالاتی که همیشه پرسیده میشوند این است که آیا  لیزر کردن برای مردان خوب است یا بد؟ آیا تاثیر روی ناباروری دارد؟ در روند لذت جنسی آیا تاثیر گذار است؟روند درمان به چه شکل است و این که آیا دردناک است؟ با ما همراه باشید تا به تمامی سوال هایتان امروز در همین مقاله پاسخ دهیم.

لیزر موهای زائد مردان
لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد مردان 

پس از سال ها اصلاح کردن هر روز موهای صورت برخی مردان به این فکر افتاده اند که موهای صورت خود را به طور دائم از بین ببرند.با لیزر موهای زائد، از این اثرات التهابی در امان خواهید بود. شما به راحتی می توانید ناحیه مورد نظر صورت خود را مشخص کنید تا لیزر در آن صافی و لطافت دائمی را ایجاد کند. هنگامی که آراسته هستید، حس بهتری خواهید داشت و همچنین از دید دیگران جذاب تر به نظر خواهید رسید.

لیزر الکساندرایت

100 هزار تومان لیزر رایگان الکساندرایت فقط تا آخر همین هفته (اینجا کلیک کنید)

لیزر بر اساس تولید انرژی به شکل گرما کار می کند. این گرما توسط رنگدانه های موجود در فولیکول و مو جذب می شود و باعث از بین رفتن آنها می شود. لیزر برای افراد دارای موی تیره و پوست روشن بسیار موثر است، اما این مسئله به ین معنا نیست که اگر دارای پوست تیره یا موی روشن هستید نمی توانید از لیزر استفاده کنید.

 

نواحی معمول در لیزر موهای زائد مردان

در گذشته باور بر این بود که لیزر موهای زائد صرفا مخصوص بانوان ست اما امروزه آقایان نیز تمایل زیادی به زدودن موهای زائد بدنشان دارند. به خصوص بادی بیلدرها و ورزشکاران ،از این رو در مراکزتخصصی لیزر تهران اسکین این روند درمانی بر روی مردان توسط اپراتور آقا صورت میگیرد.

تمایل به لیزر در مردانی که ورزش میکنند و علاقه به نشان دادن بدنشان دارند رو به افزایش است. مردانی که بادی بیلدینگ کار میکنند برای خودنمایی عضلات بازو  ماهیچه های ی چهار سر شانه با رکابی های ورزشی  در باشگاه ها و مراکز ورزشی معمولا مایلند که  بدون مو و اصلاح شده حجم کتف و کول خود را به رخ بکشند.

اغلب دوچرخه سوارها ، پارکورکارها، صخره نوردها دوست دارند  عضلات و ماهیچه های ورزیده پاهای خود را  بی مو در معرض نمایش بگذارند.

بسیاری از شناگرهای حرفه ایی نیز دوست دارند بدن بی مویی از خود  در معرض دید عموم قرار بدهند.

پس می توان گفت لیزر موهای زائد موجب صرفه جویی در وقت و هزینه برای رسیدن به ظاهری مطلوبدر  بسیاری از مردان به ویژه ورزشکاران خواهد شد. با این روش دیگری نیازی به وقت گذاشتن برای شیو کردن موهای زائد پیش از باشگاه و استخر نیست. همچنین هیچ گونه خطر بریدگی یا عفونت ناشی از تماس با دستگاهای ورزشی عمومی و یا آب آلوده استخرها را ندارد.

لیزر موهای زائد مردان در نواحی صورت شامل: 

زیر چانه: 

وجود ریش تا پایین چانه خوب است ، اما در برخی موارد موهای ریش ادامه پیدا کرده و از چانه به کل نواحی گردن میرسد و ظاهری زننده به فرد میدهد. از اینرو برای اینگونه افراد لیزر موهای زائد در ناحیه زیر چانه پیشنهاد میگردد.

خط گردن:

در بعضی از آقایان خط ریش تا روی گردن ادامه پیدا کرده و ظاهری نامرتب به چهره ی فرد میبخشد.با لیزر میتوان آنها را از بین برد.

پشت گردن:

برخی از مردان خط موهایشان تا روی گردن کشیده شده و با موهای پشتشان در امیخته است.تیغ زدن و خط انداختن با موزر وقت گیر و کلافه کننده است .با لیزر کاملا میتوان از شر آنها خلاص شد.

ریش  جزئی و کامل:

برخی مردان برای مدل دادن به موهای ریش خود وقت زیادی را صرف تیغ زدن میکنند. با لیزر میتوانید نواحی که مایلید بی مو باشد را مشخص کرده و از پیرایش هر روزه ریش ها خود را خلاص کنید.
اما چنان چه می خواهید برای همیشه از شر موهای ریش خلاص شوید می توانید تمام قسمت هایی که موی ریش رشد می کند را لیزر کنید ولی اگر تمایلی به این کار ندارید ، می توانید با لیزر بخش پایین ریش از حساسیت ناشی از اصلاح با تیغ خلاص شوید.

گوش و بینی :
معمولا با انجام چند جلسه لیزر درمانی کوتاه برای همیشه از شر موهای زائد داخل و خارج بینی و گوش راحت  می شوید .

لیزر موهای زائد مردان در نواحی بدن شامل:

پشت بدن :
در بین مردان لیزر موهای زائد پشت بدن معمول و پرکاربرد است و شامل پشت گردن، بالای بازوها، پشت بدن تا زیر خط کمر می‌شود.

بازو :
آقایان برای لیزر موهای زائد زیر بغل و کم پشت کردن و یا از بین بردن موهای زائد بازو و نمایش عضلات مردانه بازوها معمولا خواستار این لیزر درمانی هستند. لیزر بازوها در مردان حدود ۱ ساعت طول می کشد و موهای زائد شانه ها و کل بازوها تا نوک انگشتان از بین می رود.

سینه و شکم :
موهای زائد شکم و سینه مشکل تمام مردان است و متقاضی لیزر درمانی این ناحیه از بدن زیاد است . با انجام  لیزر موهایزائد مردان در ناحیه  سینه و شکم  می توان موهای زائد این نواحی را کم پشت کرد یا حتی می توان به طور کامل از بین برد.

کل پا :
دوچرخه سوران تمایل دارند ، در دوران مسابقه پاهایی بدون مو داشته باشند ، در این میان مردانی هم هستند که از موهای پرپشت پا خسته شده اند ، و می خواهند موهای کم پشتی در پاهایشان داشته باشند .مدت زمان لیزر پاهای مردان سه ساعت طول می کشد و در این مدت موهای زائد باسن و کل پا از خط بیکینی تا انگشتان پا از بین برده می‌شود.

ناحیه تناسلی :
موهای زائدی که زیر لباس زیر و در امتداد لبه آن بر روی کشاله ران  قرار دارد.به علاوه تمام موهای زائد ناحیه شرمگاهی، مقعد و کیسه بیضه میتوان لیزر انجام داد.

و خبر خوب این است که از آنجایی که تراکم و ضخامت موهای زائد در آقایان بیشتر است لیزر بسیارعالی و  تمام و کمال جواب میدهد و چون  موهای زائد مردان معولا تیره تر است و لیزر روی موهایی که  رنگدانه ها و پیگمنت های قوی دارند اثر بخشی بالاتری دارد پس در نهایت نتیجه ایی مطلوب و آسان برایشان  به همراه خواهد داشت.

دیگر با لیزر موهای زائد مردان از شر شیو کردن و تراشیدن موها خلاص خواهند شد.

لیزر موهای زائد مردان
لیزر موهای زائد مردان

مزایای لیزر موهای زائد مردان 

افزایش علاقه مردان به انجام لیزر موهای بدن می تواند به دلیل سهولت نسبی روش انجام آین درمان باشد. برخلاف روش های دیگر، لیزر برداشتن مو برای مردان روشی سریع و مهمتر از همه برای مدت طولانی است.چند تا از مزایای لیزر موهای زائد که مردان از آن بهره خواهند برد:

لذت بردن از صورت یا بدنی  صاف و جذاب و براق

احساس اعتماد به نفس بالا و پاکیزگی همیشگی

خدا حافظی با تیغ و ژیلت و وکس و کرم موبر

صرفه جویی در خرید مداوم ژیلت و  تیغ و کرم شیو  یا هزینه هنگفت  آرایشگاه ها برای وکس

صرفه جویی در مدت زمان مصرفی  و خسته کننده برای تیغ زدن و تراشیدن

زدودن نگرانی ها بابت بریدن و خراشیدن، کبودی  یا شل شدن پوست هنگام تیغ زدن یا موم انداختن

گرفتن نتیجه دلخواه با لیزر موهای زائد  در 4 الی 10 جلسه

دقت و سرعت عمل لیزر

لیزر موهای زائد مردان
لیزر موهای زائد مردان

پیش و پس از جلسات درمانی لیزر موهای زائد مردان

اگر در حال برنامه ریزی برای لیزر موهای زائد خود هستید، باید شش هفته قبل از درمان ، کندن موها، اپیلاسیون، و الکترولیز را محدود کنید.  دلیل اینکه این را میگوییم این است که اصولا لیزر ریشه ی موهای شما را هدف قرار می دهد و اگر شما از روشهای موقت برای از بین بردن موها استفاده کرده باشید و ریشه ها از بین رفته باشند، روند درمان کند شده و به تاخیر می انجامد.

برای لیزر موهای زائد مانند روش‌های دیگر نیازی نیست که بگذارید موهای بدنتان بلند شوند و فقط باید قبل از درمان بدنتان را با تیغ بتراشید. اگر به تازگی برای از بین بردن موهای بدنتان از وکس استفاده کرده‌اید، فعلا نمی‌توانید به سراغ لیزر بروید.

از آنجایی که لیزر در ریشه مو تاثیرگذار است. بنابراین از اپیلاسیون کردن یا استفاده ازموچین قبل از لیزر باید خودداری شود. لیزر به وجود فولیکول نیاز دارد و وکس چون مو را از ریشه در می‌آورد فولیکول مو را از بین می‌برد. ۲۴ ساعت قبل از لیزر موهای نواحی از بدن یا صورت که قرار است درمان صورت بگیرد را با تیغ یا ژیلت اصلاح کنید.

بعد از لیزر تا زمانی که پوست قرمز و ملتهب است میتوان از کرم زینک اکساید استفاده کرد. و چون پس ازلیزر، پوست خشک می‌شود، باید مرتب از نرم کننده ها و مرطوب کننده های مخصوص استفاده شود.حواستان باشد که ۲۴ الی ۴۸ ساعت بعد از درمان لیزر از اسپری، مام، دئودورانت ،عطر و دیگر  لوازم آرایشی استفاده نکنید همچنین تا یک هفته بعد از درمان ازگرفتن دوش با آب داغ خودداری کنید.

شما همچنین باید شش هفته قبل و بعد از لیزر از قرار گرفتن در معرض تابش  مستقیم خورشید پرهیز کنید. نور خورشید باعث میشود که لیزر تاثیرگداری کمتری عمل کند  و میتواند  عوارض پس از درمان را نیز بیشتر کند.

لیزر موهای زائد مردان و ناباروری 

اگر دستگاه های لیزر موهای زائد حتی یک درصد خطر بیماری هایی مثل ناباروری و عقیم شدن را تشدید می‌کردند مطمین باشید که در اولین فرصت تولید آن در آمریکا توسط سازمان غذا و دارو ایالات متحده متوقف می‌شد.

گاها دیده میشود که بعضی مردان از لیزر موهای زائد ناحیه ژنیتال( تناسلی) ترس دارند، به این علت که مبادا در آینده توانایی باروری  آنها سلب شده و عقیم شوند. اما باید بدانید که اشعه لیزر توانایی نفوذ به رگ های خونی بیضه ها یا آلت رو نخواهد داشت و تنها به عمق چند میلیمتر در پوست نفوذ کرده و صرفا روی فولیکول مو تاثیر داشته و آن را ریشه کن میکند.

لیزر موهای زائد مردان
لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد مردان و لذت جنسی

یکی از مناطقی که این روزها مردها هم علاقه مند به زدودن موهای زائد آن هستند، ناحیه تناسلی آنهاست ، اما همیشه نگرانی هایی در خصوص تاثیر گذاری روند لیزر درمانی بر روی کیفیت روابط جنسی وجود دارد.اما حقیقت این است که نه تنها اثر سو بر روی رابطه ی جنسی ندارد بلکه به علت تمیزی و پاکیزگی میتواند در برانگیختن پارتنر جنسی شما موثر بوده و رابطه ی جنسی بهتری را نیز تجربه کنید.

تاثیر اختلالات هورمونی بر لیزر موهای زائد مردان

یکی از نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد، بررسی اختلالات هورمونی ست. اگر مردی در اثر مشکلات هورمونی دچار پرمویی است،  در ابتدا باید هورمون درمانی شود و سپس برای لیزردرمانی اقدام کند. . گاهی اختلالات هورمونی با نشانه هایی مانند جوش و آکنه، چاقی و رشد ناگهانی و پرتراکم موهای زائد همراهند. در اینجا، متعادل کردن هورمون ها بر لیزر اولویت دارد.

ریشه های اختلالات هورمونی در آقایان میتواند ژنتیکی باشد و یا بر اثر مصرف داروهای هورمونی نظیر داروهای بدنسازی، تستسترون، کورتیزون، ماینوکسیدیل، فنیتوئین و …برهم خورده باشد. وجود تومورها یا بیماری های غده آدرنال و همچنین وجود اختلالات مغز و اعصاب نیز میتواند تاثیر گذار باشد. از اینرو قبل از انجام هرگونه لیزر درمانی ،به پزشک متخصص غدد رجوع کرده و اگر اختلالات هورمونی نداشتید به مراکز لیزر تهران اسکین برای مشاوره و شروع دوره ها مراجعه نمایید.

حقایقی درباره لیزر موهای زائد مردان 

آنچه که بسیار واضح و مبرهن است این است که این روزها  لیزر موهای زائد مردان برایشان تبدیل به به یکی از لذت بخش ترین سریع ترین روش های خلاصی ازشر موهای زائد شده است. نکته خوشایند لیزر موهای زائد مردان، کارایی و اثربخشی آن برایشان است.

لیزر می تواند در هر نقطه از بدن که دارای موی زائد است، به کار گرفته شود.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت لیزر موهای زائد این است که سبب کاهش رشد دائمی موهای زائد می شود. با این حال، بسیار حائز اهمیت است که مراجعین درک مناسبی از کاهش رشد مو داشته باشند. این بدان معنا نیست که باقی عمر خود را 100% بدون موی زائد ادامه خواهید داد؛ بلکه به معنای کاهش 50 تا 95 درصدی است. ممکن است به مرور زمان، موهای زائد جدیدی ظهور کنند، اما اغلب نازک و کم پشت بوده و از بین بردن آنها بسیار آسان تر است. که البته بعدا می توانید توسط درمان های هدف، این موهای زائد نازک و کم پشت را نیز از بین ببرید.

لیزرموی زائد یک روش سه مرحله ای است که شامل تمیز کردن، تراشیدن و بررسی کردن نواحی است که باید درمان شود. در طول اسکن ناحیه مورد نظر، انرژی لیزری از پوست عبور می کند و توسط رنگدانه در فولیکول مو جذب می شود.

درمان و تعدد جلسات  لیزر بستگی به ناحیه، چگالی مو و چرخه رشد مو دارد که  چه میزان هر بخش نیاز به درمان دارد. به طور کلی، فرد نیاز به شش تا هشت جلسه دارد و در هر نشست، 20 درصد فولیکول مو به صورت دائمی غیر فعال می شود.

موفقیت درمان لیزر بستگی به دو عامل دارد: رنگ مو و نوع پوست.  از فرد به فرد نتایج میتواند متفاوت باشد، اما به طور موثر 40 تا 80٪ از مو را کاهش می دهد.

شانس رشد مجدد  مو همیشه وجود دارد، اما درمان های پی در پی و متعدد می تواند طول مدت ریزش مو را افزایش دهد.

درمان لیزر تنها در فولیکول های فعال رشد مو موثر است.  جلسات درمانی معمولا با فاصبه از هم هستند به طوری که فولیکول های مو زمان برای رشد دوباره خواهند داشت.

توصیه می شود که  جلسات درمانی لیزر بسته به کل مساحتی که  پوشش داده شده و همچنین باتوجه به چرخه رشد موها اصولا بین سه تا هشت هفته فاصله داشته باشد . پاها و بازوها معمولا نیاز به جلسات متعدد کمتری  نسبت به ناحیه گردن و  صورت دارند.

پس از اتمام لیزر، معمولا  فولیکولهای مو به مدت دو تا سه هفته طول می کشد که کاملا بریزند.

لیزر موهای زائد مردان
لیزر موهای زائد مردان

شایع ترین خطاهای لیزر موهای زائد مردان

بررسی های بیشتر در خصوص خطاهای درمانی نشان می دهد که از سال 2008 تا 2012 حدود 85% خطای درمان لیزر موهای زائد انجام شده که 64% آن توسط افراد افراد غیر حرفه ای بوده است و در اماکنی بدون تجهیزات پزشکی صورت گرفته است.

به عبارت دیگر، با وجودی که تنها بخشی از درمان های لیزر توسط افراد غیر حرفه ای صورت می گیرد، اما آن ها مسئول بیشتر پرونده های خطاهای درمانی و آسیب های پوستی تلقی می شوند.

اما از آنجاییکه لیزر موهای زائد یک روش پزشکی درمانی است. باید تمام درمان ها توسط یکی از متخصصین پزشکی و اپراتورهای آموزش دیده انجام بگیرد. این افراد در مراکز معتبر لیزر تهران اسکین قبل از انجام هرگونه درمان ، به طور گسترده آموزش دیده اند. علاوه بر این، یک دکتر با  مجوز پزشکی در هر مرکز درمانی حضور داشته و تمام رفتار و شایستگی کارکنان را از لحاظ پزشکی نظارت می کند.

منع لیزر موهای زائد مردان

افرادی که بهتر است از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده نکنند شامل:

1) افرادی که از داروهایی که پوست را نسبت به نور حساس میکنند استفاده کرده اند. مهم ترین و پرمصرف ترین این داروها شامل مسکن ها یا داروهای ضدالتهاب غیرکورتونی (NSAID)، کوتریموکسازول، گروهی از داروهای مدر، برخی داروهای دیابت، کینین و کنیدین، برخی تتراسایکلین ها، آمیودارون، پیروکسیکام، سولفونامیدها، سولفونیل اوره ها و ایزوترتینوئین می شوند.

2) بیماران قلبی که باتری در قلب خود کار گذاشته اند اصول انجام لیزر موهای زائد برایشان ممنوع است و بهتر است حتما پزشک معالج خود را در جریان بگذارند.

3) نور لیزر در افراد مبتلا به لوپوس، اگزماو آکنه نیز ممکن است باعث تشدید بیماریشان شود از اینرو ترجیحا دور این روش را خط بکشند .

4) بیماران مبتلا به پورفیری نیز بهتر است به خاطر واکنشی که بدنشان نسبت به لیزر نشان میدهد از این روش درمانی استفاده نکنند .

5)لیزر موهای زائد مردان در افرادی که از  محلول ماینوکسیدیل  استفاده میکنند بی اثر خواهد بود .

6)افرادی که در معرض طولانی مدت نور آفتاب قرار دارند نمی توانند از لیزر درمانی استفاده نمایند ، زیرا نور شدید آفتاب در محل لیزر شده ایجاد سوختگی و تغییر رنگ می کند

7) افرادی که داروی آکوتان مصرف می کنند به دلیل اینکه این دارو اثر لیزر درمانی را کاهش می دهد و با نازک کردن پوست سبب سوختگی آن می شود ، باید از انجام لیزر درمانی منصرف شوند .

8) افرادی که دارای سابقه ی کلوئید هستند ممکن است در طول  لیزر درمانی ممکن است پوستشان گوشت اضافه بیاورد ، لذا انجام لیزر درمانی نیز در این مورد  نیز منع دارد .

9) اشخاصی که دارای موهای کرکی ، سفید و قرمز رنگ نسبت به لیزر درمانی جواب موثری دریافت نخواهند کرد .

10) به دلیل تاثیر اشعه ی لیزر در ملانین موجود در موی تیره و پوست تیره ، افراد با پوست بسیار تیره باید از انجام لیزر درمانی خودداری نمایند و گرنه دچار سوختگی پوست می شوند .

11) در افرادی که تازگی برنزه یا سولاریوم کرده اند و حمام آفتاب گرفته اند ، تا سه ماه باید لیزر درمانی صورت نگیرد و گرنه  باعث سوختگی در پوست میشود .

12) لیزر موهای زائد در ناحیه ای که تبخال فعال وجود دارد باعث انتشار ویروس تبخال گشته ، لذا باید از این کار اجتناب نمود .

13) در افرادی که در ناحیه ایی از بدن یا صورت خود عفونت دارند به منظور جلوگیری از انتقال عفونت موجود درآن ناحیه ، به منظقه ی دیگر از لیزر نمودن موهای زائد آن ناحیه خودداری کنید .

14) در بیماران عصبی که به دستکاری جای لیزر می پردازند.

لیزر موهای زائد مردان
لیزر موهای زائد مردان

عوامل موثر در هزینه درمانی لیزر موهای زائد مردان

اندازه ی منطقه تحت درمان می تواند  تاثیر گذار در هزینه  لیزر موهای زائد مردان باشد. به طور کلی می توان این قاعده را در نظر گرفت که نواحی کوچک همانند صورت و ناحیه تناسلی و زیر بغل ها  کمترین مقدار هزینه را در یک فرآیند لیزر به همراه خواهند داشت.

از طرفی دیگر نواحی بزرگ همچون پاها و کمر بیشترین هزینه ها را دارند . جدا از اینکه لیزر موهای زائد برای کدام ناحیه می باشد تعداد جلساتی که باید فرآیند درمان پیش رود بسیار مهم است . به طور عمده مراجعین به 6 جلسه نیاز دارند تا بتوانند رشد موهای زائد ناحیه تناسلی , پشت , کمر , زیر بغل , پاها , دست , و سایر نواحی خود را کمتر کنند .

 طبیعتا هزینه لیزر موهای زائد مردان بسته به تراکم موها، ضخامت آنها و تعداد جلسات درمانی متفاوت است . ما میدانیم که قیمت ها  این روزها بسیار رقابتی است  اگر در جایی با روش مشابه دستگاه های لیزری که در مراکز ما ارائه شده اند، مواجه شده اید،و خواستید قیمت ها را مطابقت دهید به برند دستگاه ، کیفت کار و تعداد شات ها حتما و حتما دقت کنید.

دقیقا می توان گفت به همین دلیل است که اگر هزینه کل جلسات لیزر موهای زائد را پرداخت نمایید با تخفیفات زیادی از جانب مراکز تخصصی و کلینیک ها روبه رو خواهید شد و این شما را به یک نتیجه مطلوب با کمترین هزینه می رساند .

مراکز لیزر تهران اسکین با توجه به برند دستگاه و نحوه کار پزشک یا اپراتور ، رنج قیمتی آن شهر، هزینه لیزر موهای زائد مردان را تعیین میکند. به این ترتیب ما با کمترین هزینه لیزر موهای زائد شما را تضمین می کنیم.

اغلب گزینه ها دیگری برای تامین منابع مالی در صورت بالا رفتن هزینه ها وجود خواهد داشت . امروزه می توان گفت بیشتر ارائه دهندگان خدمات از اینکه بتوانند با برگزاری جلسات مشاوره به بیماران در زمینه فرآیند درمانی و هزینه ها کمک کنند بسیار خرسند می شوند . دیگر هیچ نگرانی نمی تواند ذهن شما را در مورد هزینه های لیزر موهای زائد به خود مشغول کند زیرا با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن فضای رقابتی بسیاری از مراکز تخضضی سعی دارند تا برای جلب نظر بیماران با ارائه پکیج های مقرون به صرفه و کیفیت کاری بالا آنها را نزد خود خرسند نگه دارند .

برای دستیابی به لیست هزینه ها و تخفیف های لیزر موهای  زائد مردان درمراکز لیزر تهران و شهرستانها انجام میدهند کلیک کنید.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد مردان

در حالی که  درمان با لیزر معمولا برای همه بدون ریسک است،  اما ممکن است برخی ازافراد عوارض جانبی مختلفی را تجربه کنند که بهتر است تمامی موارد را نظر بگیریم.

1) استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد شامل گرمای زیادی برای سوزاندن مو است. که این امر می تواند در برخی از کاربران باعث سوختگی پوست  آنها شود. ریزش مو درافرادی که پوست تیره تری دارند راحت ترو بیشتر اتفاق می افتد، زیرا پوست با رنگدانه های تیره بیشتر لیزر را جذب می کند.

در حالی که در بیشتر موارد سوختگی ها در این روش خفیف است، اما تعدادی از مواردی که در آن سوختگی شدید گزارش شده است وجود دارد.

2) لیزر میتواند باعث تیرگی ( هایپر پیگمنتیشن) و یا حتی کمرنگ شدن( هایپوپیگمنتیشن) رنگ پوست در آن ناحیه شود.

هایپرپیگمنتیشن:  همان تیرگی پوست است که ممکن است بعد از ریزش موی توسط لیزررخ دهد. درمان لیزر،  پروسه ی تولید ملانین را در پوست تحریک میکند و واکنشی مشابه پوست نسبت به خورشید ایجاد می کند.

هایپوپیگمنتیشن :  همان روشن شدن پوستی که پس از درمان لیزر اتفاق می افتد . جذب نور لیزر می تواند تولید ملانین را مهار و منجر به از دست دادن رنگدانه شود.

3) همچنین ممکن است  لیزر به آسیب های چشم منجر شود، بنابراین مهم است که در طول درمان لیزر، چشم خود را حفظ کنید. مهم این است که حتما از عینک مخصوصی که پزشک در اختیار شما می‌گذارد استفاده کنید و اگر پزشک یا متخصص لیزر آن را فراموش کرد شما حتما این مورد را با آنها گوشزد کنید.

4) خارش یک عارضه جانبی طبیعی در لیزر موها در حین و بعد از درمان است.
5) پوست به مدت چند روز پس از درمان قرمز می شود و بعد از آن ممکن است در اطراف فولیکول تورم  نیز ایجاد شود.

6) درد، سوزن سوزن شدن و بی حسی در اطراف ناحیه درمان احتمالا شایع ترین عوارض جانبی  لیزر می باشد که طبیعی است.

7) درمان لیزر می تواند منجر به پوسته پوسته شدن و تشکیل پوسته و دلمه بستن در اطراف محل درمان شود. کبودی خفیف نیز ممکن است  بر روی پوست های حساس رخ دهد. این عوارض جانبی در چند روز اول درمان ظاهر می شود و در مدت کوتاهی از بین می رود.

8) یک عارضه جانبی بسیار نادر پس از درمان لیزربنفش شدن پوست در نواحی برنزه شده است.به هیچ عنوان لیزر و برنزه بودن پوست با هم سر سازگاری ندارند در نتیجه  قبل و پس از درمان از برنزه کردن پزهیز کنید.

9) یکی دیگر از عوارض جانبی ناخوشایند اما قابل توجهی بعد از لیزر موهای زائد عفونت است.  آنچه که مهم است  این است که که بعد ازاستفاده از این روش ، ناحیه لیزر شده را کاملا تمیز نگه دارید تا بعد از درمان  عفونت را تجربه نکنید.

 

لیزر موهای زائد مردان
لیزر موهای زائد مردان

دردناک بودن لیزر موهای زائد مردان

برخی افراد پوستهای حساسی دارند و شاید کمی احساس درد در حین لیزر درمانی داشته باشند. پس برای کاهش درد ناشی از لیزر موهای زائد می‌توان از بی‌حس‌کننده‌های مناسب قبل از شروع لیزردرمانی استفاده نمود، معمولا نیم ساعت قبل از شروع لیزر از این بی‌حس‌کننده‌ها برای اثربخشی آن استفاده می‌شود.
کمپرس یخ بر روی محل مورد نظر قبل از شروع لیزر موهای زائد می‌تواند نقش موثری در بی‌حسی ناحیه تحت درمان داشته باشد.
استفاده از دستگاه‌های لیزر مجهز به سیستم خنک‌کننده، نقش زیادی در کاهش درد در حین لیزر درمانی، دارد.
دستگاه‌های لیزر جدید مانند الکساندرایت به دلیل تکنولوژی جدیدتر سرعت بیشتری در درمان دارند در نتیجه درد کمتری ایجاد می‌کنند.
برخی افراد با مشورت پزشک خود از داروهای آرامبخش استفاده میکنند اما فقط به خاطر داشته باشید که بعد از اتمام جلسه درمانی رانندگی نکنید، برای اینکه راندن ماشین هنگام مصرف این گونه قرص های آرام بخش نظیر دیازپام و لورازپام و …میتواند بسیار خطرناک باشد. 
نوشیدن آب فراوان قبل از شروع لیزر موهای زائد، به طور موثری درد ناشی از سوزش لیزر را کاهش می‌دهد.
از نوشیدن قهوه و سایر نوشیدنی‌های کافئین‌دار قبل از لیزر کردن موهای زائد خودداری ، زیرا باعث افزایش درد ناشی از لیزر در بدن می‌شود.
اگر حین لیزر درمانی تحمل درد برای شما ممکن نبود، از پزشک معالج یا تکنسین دستگاه بخواهید کار را برای دقایقی متوقف کند و با گذاشتن کمپرس سرد در ناحیه مورد نظر درد آن را تسکین داده و سپس به کار ادامه دهید.

کلینیک های لیزر تهران اسکین که جز با سابقه‌ترین مراکز لیزر در تهران و شهرستانها هستند ، به دلیل آشنا بودن با معضل درد  هنگام لیزر و واقف بودن بر شکایات مراجعه کنندگان بابت درد لیزر برای جلب رضایت مشتریان خود بر آن شدند که   مراکز لیزر را به دستگاههای مدرن مجهز کرده  تا مشکلاتی که در گذشته با لیزر وجود داشت مرتفع شود. به این ترتیب، افراد با دستگاه های لیزر با تکنولوژی بالا با درد کمتر در تعداد جلسات کم و با پرداخت هزینه پایین‌تر ، نتیجه بهتری از لیزر موهای زائد بدن خود می‌گیرند.

لیزر موهای زائد مردان
لیزر موهای زائد مردان

احتمال سرطان با لیزر موهای زائد مردان

به طور معموا فرکانس های اشعه های یونیزان با طول موج زیاد و بالا , اشعه X و اشعه گاما می تواند باعث ایجاد سرطان گردد زیرا این اشعه ها می توانند به طور مستقیم با DNA یک فرد در تماس بوده و ساختار آن را تغییر دهند .اشعه‌‌ های یونیزه ‌کننده نیز از بدن عبور می‌ کنند، اما در حین عبور می‌ توانند موجب تخریب اتم‌ های سلول های بدن شوند و الکترونی را از مولکول DNA جدا کنند.سازمان غذا و دارو یا به اختصار FDA نیز اشعه استفاده شده در دستگاه لیزر موهای زائد را غیر یونیزه عنوان کرده و میگوید که نمی تواند به ساختار DNA یک فرد تاثییر بگذارد.

از این تکنولوژی در فرایند تصویربرداری پزشکی استفاده می شود که عوارض خاص خود را دارا میباشد اما  به هیچ وجه در دستگاه های لیزر موهای زائد این امر مشاهده نمی شود . از این رو کاملا می توان اطمینان کسب کرد که سرطان جز عوارض لیزر موهای زائد به شمار نمی رود .
از آنجاییکه انرژی که از طرف لیزر تابانده می شود تنها در عمق چند میلی متری پوست نفوذ کرده و وارد بافت های داخلی بدن نمی شود ، بنابر این خطر ابتلا به سرطان ندارد.

زمان و تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد مردان

اصولا بسته به ناحیه ی تحت درمان ، زمان لیزر متفاوت خواهد بود. برای مثال لیزر موهای صورت یا زیر بغل شاید چند دقیقه به طول انجامد اما لیزر موهای زائد کمر و یا پا یا مناطقی که وسعت بیشتری دارند ممکن است بین نیم  الی یک ساعت زمان ببرد.

به طور کلی،  4 الی 7 جلسه ( در بعضی موارد 10 جلسه) برای لیزر مو های زائد هر ناحیه لازم است تا اطمینان حاصل شود که تمام فولیکولهای مو چه در مرحله خواب و  چه در فاز روییدن و رشد درمان شده اند.اما باز هم این شرایط با توجه به رنگ پوست، رنگ مو، کلفتی و نازکی مو  و حجم و انباشتگی موها متغیر است و شاید برخی افراد برای رسیدن به نتیجه مطلوب خود مستلزم جلسات درمانی بیشتری باشند.

برای مشاوره با پرشکان و اپراتورهای مراکز لیزر تهران اسکین اینجا کلیک کنید.

نتیجه هر جلسه درمان در کاهش قابل ملاحضه و قابل توجه موها دیده میشود. و پس از هفت بار درمان معمولا بیشتر بیماران بین 50 تا 80 درصد با کاهش  دائمی موهای زائد خود مواجه خواهند شد.

دیگرنشانه ایی از اثرات آزار دهنده اصلاح و اپیلاسیون، مانند بریدگی، موی زیر پوستی،تحریکات پوستی و از همه مهمتر موهای زائد نخواهد بود.

لیزر موهای زائد مردان
لیزر موهای زائد مردان

انتخاب کلینیک و مراکز  مناسب برای لیزر موهای زائد مردان

این را در نظر بگیرید که گرچه لیزر درمانی ساده به نظر میرسد اما استفاده از دستگاه های لیزر مهارت های خاصی را طلب می کند و نباید به آن به چشم یک فرآیند سطحی نگاه شود. اصولا لیزر موهای زائد مردان یک امر پزشکی به شمار می رود که نیاز به آموزش دارد .مراجعه به مراکز معتبر و متخصصان با کفایت و مشاوره گرفتن از آنها می تواند این راه ها را پیش پای شما قرار دهد تا با کمترین مشکل بهترین نتیجه را داشته باشید.

برای تبلیغ و جذب مشتری برخی از کلینیک ها به دروغ می گویند که می توانند لیزر کل بدن در یک جلسه بپردازند اما این امر ، امری محال می باشد و اگر جایی به شما این پیشنهاد را دادند گول نخورید. بدن هر فرد در هر جلسه می تواند مقدار محدودی اشعه لیزر را تحمل کند و شما در هر جلسه از لیزر فقط می توانیدبه لیزر قسمتی از بدن بپردازید و اگر بخواهید کل موهای زائد بدنتان را لیزر کنید این پروسه چندین جلسه به طول می انجامد تا از آسیب های پوستی جلوگیری کند.

آنجه که بهتر است هنگام انتخاب مرکز لیزر درمانی در نظر داشته باشید شامل:

1)سطح پزشکان و تجربه ارائه دهنده درمان با لیزر ( اپراتورها و تکنسین ها)
2)قدمت و میزان سال هایی  که مرکز در این کسب و کار فعال بوده است
3)کیفیت تجهیزات لیزر موهای زائد
4)توانایی درمانی تمامی رنج رنگی پوست ها
5)مکانی راحت و خوشایند
6)حق عضویت
7)قیمت گذاری دقیق تمام روند های درمانی

موهای زائد مردان  توسط اپراتور مرد در شعب غرب تهران امکان پذیر است.برای آشنایی با بهترین مراکز لیزر تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

محقق و مترجم: دکتر محجوبه فاموری

جشنواره بیشترین تخفیف و بهترین کیفیت لیزر موهای زائد در سراسر کشور


لیزر الکساندرایت

 

100 هزار تومان لیزر رایگان الکساندرایت فقط تا آخر همین هفته

 

(اینجا کلیک کنید)

این تخفیف علاوه بر تخفیف های همیشگی است و هدیه 100 هزار تومان لیزر رایگان فقط ویژه همین هفته است


منبع منبع 1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.