Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

آیا لیزر موهای زائد، یک روش دائمی است؟ (بخش اول)

65
آیا لیزر موهای زائد، یک روش دائمی است؟ (بخش اول)Reviewed by لیزر موهای زائد دائمی on Nov 18Rating: 3.5آیا لیزر موهای زائد، یک روش دائمی است؟مفهوم کاهش دائمی موهای زائد عبارت است از: "کاهش طولانی مدت و پایدار در رشد مجدد تعداد موهای زائد پس از یک دوره درمان کامل که مشتمل بر چندین جلسه لیزر است." همچنین، کاهش دائمی موهای زائد صرفا به از بین رفتن کل موهای موجود در ناحیه تحت درمان منتهی نمی شود.  
به این مطلب چند تا ستاره می دید؟

بسیاری از مراکز نامعتبر لیزر موهای زائد، ادعاهای نادرستی در خصوص دائمی بودن درمان لیزر دارند. اما حقیقت این است که هیچ شواهد علمی مبنی بر دائمی بودن درمان لیزر موهای زائد وجود ندارد که بتوان درستی این ادعا را اثبات کرد.

تخفیفات ویژه بهاره در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران (اسکلپیون 2018)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

ممکن است تعداد انگشت شماری فرد خوش شانس وجود داشته باشد که گزارش دهند پس از سال ها لیزر موهای زائد، دیگر هیچ موی زائدی در بدن شان رشد نیافته است؛ و بر عکس، در برخی از افراد نیز پس از درمان مو به طور کامل مجددا رشد کرده است.

لازم به ذکر است که همه این موارد، چیزهایی است که از این سو و آن سو شنیده می شوند و به هیچ وجه بر اساس تحقیقات بالینی موثق نمی باشند.

 

تایید اداره غذا و داروی آمریکا: کاهش دائمی موهای زائد

بهترین لیزر موهای زائد زیر بغل
لیزر موهای زائد زیر بغل

اداره غذا و داروی آمریکا (FDA)، برخی از دستگاه های لیزر موهای زائد را به عنوان روشی جهت کاهش دائمی موهای زائد شناسایی و تایید نموده است.

مفهوم کاهش دائمی موهای زائد عبارت است از: “کاهش طولانی مدت و پایدار در رشد مجدد تعداد موهای زائد پس از یک دوره درمان کامل که مشتمل بر چندین جلسه لیزر است.”

همچنین، کاهش دائمی موهای زائد صرفا به از بین رفتن کل موهای موجود در ناحیه تحت درمان منتهی نمی شود.

 

چگونگی متفاوت بودن این موضوع بر اساس قسمت های مختلف بدن

اداره غذا و داروی آمریکا اذعان دارد که تعداد موهایی که مجددا رشد پیدا می کنند باید در طول زمان پایدار تر از طول چرخه کامل رشد فولیکول مو باشد.

با توجه به این که چرخه رشد بسته به موقعیت بدن، از 4 تا 12 ماه متفاوت است، “دائمی بودن” کاهش آن نیز متفاوت است.

 

اهمیت چرخه رشد مو در لیزر موهای زائد

مراحل چرخه رشد مو
چرخه رشد مو

چرخه رشد مو شامل سه مرحله است:

  • مرحله رشد (آناژن)
  • مرحله پایان رشد (کاتاژن)
  • مرحله استراحت (تلوژن)

مادامی که مو در مرحله آناژن به سر می برد، چرخه رشد فعال است و سلول ها در پاپیلا برای تولید فیبرهای جدید مو تقسیم می شوند و فولیکول، خود را به لایه سطحی پوست منتقل می کند تا راه را برای تغذیه رشته های مو فراهم کند. این مرحله بین 1 تا 4 سال طول می کشد و به دنبال آن مرحله کاتاژن آغاز می شود.

مرحله کاتاژن (که تحت عنوان مرحله انتقالی نیز شناخته می شود)، به طور تقریبی 2 هفته به طول می انجامد. طی این مرحله، فولیکول کاهش می یابد و پاپیلا جدا می شود. در نتیجه، ارتباط رشته مو با جریان خون قطع می شود. هنگامی که فولیکول کاهش یابد، مو را به سمت بالا حرکت می دهد.

در مرحله استراحت یا تلوژن، فولیکول در حالت سکون باقی می ماند و این روند بین 1 تا 4 ماه طول می کشد. در برخی موارد، فولیکول مجددا شروع به رشد می کند، ریشه مو آزاد می شود و مو می ریزد. در عرض چند هفته، موهای جدید شروع به ظاهر شدن خواهند کرد.

سپس مجددا مرحله رشد یا آناژن در این چرخه به جریان می افتد.

 

ادامه مطلب …

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.