Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

دستگاه های دایود و آپوجی الیت چه تفاوتی باهم دارند و کدامیک بهتر است؟!

در این مطلب تهران اسکین قصد داریم شما را به طور انحصاری با دستگاه های دایود و آپوجی الیت آشنا کنیم تا در بتوانید بهترین انتخاب را بر اساس پوست و موی خود برای انجام فرایند لیزر موهای زائد داشته باشید.

2 355
دستگاه های دایود و آپوجی الیت چه تفاوتی باهم دارند و کدامیک بهتر است؟!Reviewed by مینو زرفش - دستگاه های لیزر موهای زائد دایود و آپوجی الیت on Aug 23Rating: 5.0به یک کلینیک لیزر موهای زائد مراجعه کرده ام که دستگاه های دایود و آپوجی الیت دارد. اینها چه تفاوتی باهم دارند و کدامیک بهتر است؟!در این مطلب تهران اسکین قصد داریم شما را به طور انحصاری با دستگاه های دایود و آپوجی الیت آشنا کنیم تا در بتوانید بهترین انتخاب را بر اساس پوست و موی خود برای انجام فرایند لیزر موهای زائد داشته باشید.
به این مطلب چند تا ستاره می دید؟
لیزر آپوجی
لیزر موهای زائد با دستگاه های آپوجی الیت و دایود

یکی از تجربیات ناخوشایند زندگی، داشتن موی زائد است. تصور کنید به هر دلیلی نتوانسته اید موهای زائد زیر بغل خود را از بین ببرید و در یک مهمانی هم شرکت کرده باشید. احتمالا در آن زمان بطور ناخودآگاه احساس شرم، نا امیدی و کمبود اعتماد به نفس به شما دست خواهد داد. برای بسیاری از افراد، اصلاح یا اپیلاسیون موهای زائد جزء ضروریات محسوب میگردد. اما با پیدایش لیزر، تصور میشود در آینده ای نه چندان دور، بکارگیری روش های قدیمی از بین بردن موی زائد به خاطره ای تبدیل شوند. لیزر موهای زائد، گزینه مناسبی برای هر فرد محسوب نمیشود و قطعا عوامل بسیاری در انتخاب این روش نقش دارد.

تخفیفات ویژه بهاره در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران (اسکلپیون 2018)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

همانطور که می دانید، لیزر موهای زائد دارای مزایای متعددی است، از قیبل موارد زیر:

 • دائمی بودن. اساسا این مورد، تنها دلیل محبوبیت لیزر محسوب میگردد. اینکه دیگر هیچوقت مجبور به اصلاح، وکس و اپیلاسیون موهای زائد خود نباشید، میتواند مزیت فوق العاده ای باشد. بدین ترتیب میتوانید یکماه، بدون کوچکترین نگرانی به سفرهای دریایی و ساحلی بروید. لازم به ذکر است که لیزر موهای زائد، یک روش نیمه دائمی است، در حالیکه الکترولیز، روشی کاملا دائمی است. بنابراین در انتخاب خود دقت کنید.
 • آسیب های اپیلاسیون را ندارد. با وجودیکه همه ما به خوبی میدانیم که اپیلاسیون کمی دردناک است، اما رفتن به یک سالن زیبایی و انجام آن بسیار ساده و راحت است. اما باید بگوییم که اپیلاسیون آنقدرها هم خوب نیست. علیرغم دردی که حین انجام این کار متحمل میشوید، فولیکول های مو از پوست جدا میشوند و گاهی اوقات نیز به دلیل داغ بودن بیش از حد موم، سوختگی ایجاد میگردد. داشتن پوستی نرم و بدون مو، ارزش تجربه سوختگی درجه سوم را ندارد.
 • سوزش تیغ را ندارد. سوزش ناشی از تیغ، بسیار وحشتناک و آزار دهنده است و برای همه ما بارها اتفاق افتاده است. هرچه موهای زائد ضخیم تر باشند، تیغ زدن آزار دهنده تر میشود و متاسفانه اثر آن قابل رویت است. این جوش های خارش دار قرمز اصلا ظاهر جذابی به شما نخواهند بخشید.
 • سریع بودن. اگر بخواهید با استفاده از تیغ، موهای زائد خود را اصلاح کنید، مجبورید این کار را تا پایان عمر انجام دهید. قطعا هیچکس هم دوست ندارد میزان زیادی از آب را برای این کار هدر دهد. اپیلاسیون موهای زائد نیز وقت گیر است و البته با وجود یک اپیلاسیون کار کم تجربه و تازه کار، وقت گیر تر هم خواهد شد. در عوض، لیزر موی زائد بسیار سریع است و هر جلسه آن بین 10 تا 15 دقیقه زمان میبرد. این بدان معناست که میتوانید در زمان ناهار، از محل کارتان خارج شوید و سری به مرکز لیزر موهای زائد بزنید و همچنان زمان کافی برای یک خرید کوچک را نیز داشته باشید!
 • امن بودن. مهم ترین موضوع در خصوص لیزر موهای زائد اینست که فرآیند لیزر توسط متخصصین و افراد حرفه ای انجام میشود. لیزر مو، یک روش بسیار جدی است که با تجهیزات ایمنی و ابزار آلات ماشینی سر و کار دارد. بنابراین، تنها افراد واجد شرایط میتوانند این کار را انجام دهند.
لیزر موهای زائد
کاهش دائمی موهای زائد با لیزر موهای زائد

حال که با مزایای لیزر موهای زائد آشنا شدید، قصد داریم شما را به طور انحصاری با دستگاه های دایود و آپوجی الیت آشنا کنیم تا در بتوانید بهترین انتخاب را بر اساس پوست و موی خود برای انجام فرایند لیزر موهای زائد داشته باشید.

 

لیزر دایود و لیزر آپوجی الیت

لیزر دایود برای پوست های تیره بسیار موثر واقع می گردد (در سایر لیزر ها این امکان برای افراد تیره پوست وجود ندارد). این روش برای موهای ظریف و نازک نسبتا کمتر موثر واقع می شود. دایود با حرکت مکرر و سریعی که دارد، نقاط زیادی از بدن را تحت پوشش قرار می دهد و جهت نواحی بزرگتر مانند پا بسیار مناسب است.

 

لیزر دایود

لیزر موهای زائد
لیزر دایود

لیزر دایود جهت کاهش مو یا از بین بردن موهای زائد بسیار موثر و بیخطر است. امکان بروز برخی عوارض در رنگدانه ها وجود دارد، اما این امر موقتی است. لیزر دایود در بلند مدت برای هر 6 نوع پوستی، بخصوص پوست های بسیار روشن تا گندمی بهترین نتیجه را در بر دارد.

 

لیزر دایود برای چه نوع پوستی (فیتزپاتریک) مناسب است؟

لیزر دایود عمدتا برای پوست های بسیار روشن، روشن و گندمی مناسب است. اما بطور کل با هر نوع پوستی سازگار است.

 

مزایای استفاده از لیزر دایود چیست؟

لیزر دایود به طول موج بلندتری مجهز است؛ در نتیجه امکان دسترسی عمیق تری را به لایه های پوست افراد تیره پوست فراهم می سازد.

لیزر دایود امکان نفوذ عمقی تر و بیخطر تری را در لایه های پوست فراهم می کند.

توانایی از بین بردن موهای زائد نواحی وسیعی از بدن را دارد. بنابراین، سریعتر نتیجه حاصل می گردد.

 

عوارض جانبی لیزر دایود چیست؟

در برخی موارد، امکان بروز اسکار، زخم، سوختگی، تغییر رنگ پوست، قرمزی و تورم وجود دارد.

در برخی بیماران نیز کهیر پدیدار می شود.

 

انواع دستگاه های لیزر دایود

دستگاه های رایج لیزر دایود که در دسترس قرار دارند، عبارتند از:

 • SPL 100
 • F1 Diode
 • MeDioStar
 • Light Sheer
 • Apex 800
 • Epistar

 

مشخصات فنی لیزر دایود

 • طول موج: 800 تا 810 نانومتر
 • اندازه نقطه: 9 میلی متر
 • انتقال حرارت (شار): 10 تا 40
 • عرض پالس: 5 تا 30
 • میزان تکرار: 1 هرتز

 

لیزر آپوجی الیت

لیزر موهای زائد
دستگاه لیزر آپوجی الیت

لیزر موهای زائد آپوجی الیت به درمان پوست های تیره، نواحی بدن با رشد موی زیاد و جوش های ناشی از اصلاح های مکرر یا موهای زیر پوستی کمک می کند. در این روش، انرژی حاصل از لیزر اندیاگ (NdYag) از سطح پوست عبور کرده و از پوست محافظت می کند.

هنگامی که موهای زائد تیره و پوست روشن است، ساده ترین راه جهت از بین بردن آنها لیزر موهای زائد است. اما ممکن است همیشه وضعیت این گونه نباشد. طول موج لیزر آپوجی برای پوست های تیره و موهای تیره بسیار مناسب است.

رشد موهای زیر پوستی می تواند منجربه تغییر رنگ پوست شود. التهاب ناشی از موهای زیر پوستی، پوست را نازک کرده و به مرور زمان باعث تغییر رنگ آن می شود. لیزر موهای زائد آپوجی شما را از شر موهای زائد خلاص و به از بین رفتن تغییر رنگ پوست نیز کمک می کند.

لیزر آپوجی الیت دارای طول موج دیگری است که کوتاه بوده و جهت درمان موهای زائد بسیار تیره و درصدی از موهای روشن کاربرد دارد. این بخش لیزر، الکساندرایت نام دارد که سطحی تر است. انرژی حاصل از این لیزر برخلاف آنچه در بالا ذکر شد، از سطح پوست گذر نمی کند. مجددا تکرار می کنیم که لیزر الکساندریت در موهای تیره بهترین تاثیر را دارد، اما در درصد کمی از موهای روشن نیز موثر واقع می شود.

با بالا رفتن سن، در طول یائسگی، موهای زائد جدیدی شروع به رشد می کنند که به این نوع لیزر به خوبی پاسخ می دهند.

بطور کلی می توان گفت لیزر آپوجی الیت برای از بین بردن موهای زائد در نواحی زیر بسیار مناسب است:

 • بالای لب
 • خط ریش
 • پشت گردن
 • صورت
 • بیکینی
 • زیر بغل
 • سراسر پا
 • کمر
 • قفسه سینه

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع خارجی جهت مطالعه بیشتر:

gold skincare

medic8

2 Comments
 1. ط.امينى says

  تيپ پوستي من بين ٤ و ٥ هست و با چند جلسه ليزرى ك قبلا انجام دادم ( با دايود و ان دي يگ) الان موهاى بدنم نازكن و مثل قبل ضخيمو تيره نيستن. يعنى الان ديگه اشعه ان دى يگ روى موهام تاثيرى نميتونه داشته باشه؟ بايد چيكار كنم ك بتونم اينا رو هم ليزر كنم

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات says

   سلام دوست عزیز
   نیاز به مشاهده و بررسی پوست و ضخامت موها می باشد. بهتر است نواحی که موها نازک و کرکی شده اند با دایود و ان دی یاگ لیزر انجام نشود زیرا مجددا ضخیم و به موهای زائد تبدیل می گردد.
   دستگاه های معدودی می باشند که موهای کرکی را نیز از بین می برند. دستگاه مرکز شماره ۱ تهران اسکین در این خصوص مناسب می باشد. در صورت تمایل با مرکز دولت تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.