Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

لیزر بدن: بهترین روش برای رفع موهای زائد

لیزر بدن: بهترین روش برای رفع موهای زائد

0 108
لیزر بدن: بهترین روش برای رفع موهای زائدReviewed by ندا ناصری on Dec 26Rating: 5.0لیزر بدن: بهترین روش برای رفع موهای زائد لیزر بدن بهترین روش درمان ازبین بردن موهای زائد تا به امروز است. مرکز لیزر و زیبایی برکه، مجهز به بهترین و جدیدترین دستگاه های لیزر بدن، با در اختیار داشتن کادری مجرب از متخصصان حرفه ای، آماده ی ارائه ی خدمات لیزر بدن به متقاضیان محترم می باشد.
4.7 (94.55%) 11 vote[s]

لیزر بدن: بهترین روش  برای رفع موهای زائد

 

شیو کردن، اصلاح کردن، اپیلاسیون، بند انداختن و غیره. تقریبا به تعداد نواحی بدن که موی زائد در آنها رشد می کند، راه برای رفع آن وجود دارد. لیزر موهای زائد صورت و بدن که در بسیاری از مواقع به طور خلاصه به آن لیزر بدن می گویند، بهترین روش درمان ازبین بردن موهای زائد تا به امروز است.

زمانی تکنولوژی لیزر موهای زائد چندان محبوبیتی میان مردم نداشت و عموم به این روش درمانی تازه اعتقادی نداشتند. اما امروزه درمان لیزر موهای زائد کاملا مردمی شده است. هزینه های آن پایین آمده، در همه جا و در اکثر سالن های آرایشی و مراکز زیبایی در دسترس است و فرهنگ عمومی هم آن را تایید می کند.

تخفیفات ویژه بهاره در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران (اسکلپیون 2018)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

برای نمونه بسیاری از افراد مشهور سینما و تلویزیون به آن روی آورده اند.

لیزر بدن
لیزر بدن

مرکز لیزر و زیبایی برکه، مجهز به بهترین و جدیدترین دستگاه های لیزر بدن، با در اختیار داشتن کادری مجرب از متخصصان حرفه ای، آماده ی ارائه ی خدمات لیزر بدن به متقاضیان محترم می باشد. شما هم اکنون می توانید از اینجا برای تعیین نوبت مشاوره و درمان با ما تماس بگیرید.

هرچند هنوز هم درمان لیزر موهای زائد به معنی واقعی کلمه درمانی ارزان محسوب نمی شود، با این حال میانگین هزینه ی آن نسبت به سایر روش های رفع موهای زائد، در بلند مدت به صرفه است. اگر می خواهید ظاهری یا پوستی شبیه بازیگرها یا کاراکتر های محبوبتان داشته باشید، راه آسانی را در پیش نگرفته اید. شما باید قسمت های زیادی از بدنتان را طی جلساتی که مجموع آنها چند ماه طول می کشند، برای کاهش رشد موهای زائد لیزر کنید.

حال چگونه تصمیم می گیرید که برای لیزر موهای زائد به کجا بروید یا آیا اصلا می خواهید آن را انجام دهید یا نه؟!

لیزر بدن چگونه عمل می کند

بر خلاف اصلاح و اپیلاسیون، که موهای موجود در سطح پوست را حذف کرده و برمی دارند، درمان لیزرموهای زائد، ریشه ی موها را هدف قرار می دهد: یعنی فولیکول های موجود در زیر غشاء پوست. با استفاده از سیستم فوتوترمولیز انتخابی (SPTL)، دستگاه لیزر با استفاده از حرارت و گرما و با هدف قرار دادن نقاط تیره رنگ ( در این مورد به خصوص، ملانین موجود در فولیکول های مو) به سطح مورد نظر آسیب می رساند. در حالی که باعث سوختگی سایر قسمت های پوست نمی شود.

با دستگاه دستی کوچکی که شبیه متعلقات جاروبرقی خانگی است، پزشک یا تکنسین متخصص اشعه های نوری شدید (ازجنس لیزر) بر سطح پوست که تازه شیو شده می تاباند. انرژی تابانده شده ریشه ی موی موجود در زیر سطح را می سوزاند و چند روز یا چند هفته بعدتر، موهای باقی مانده هم بیرون می ریزند و از بین می روند. مانند ریزش آرام موهای مژه . تازه موهایی هم باقی می مانند یا دوباره رشد می کنند بسیار نرم و نازک خواهند بود.

تکرار این روند در جلسات درمانی متعدد باعث کاهش شدید و بلند مدت اثر رشد موهای زائد در قسمت های مختلف بدن می شود.

طول جلسات لیزر بدن

طول جلسات با توجه به قسمتی از بدن شما که تحت درمان قرار می گیرد متفاوت است. مثلا اگر بخواهید بخش کوچکی مانند چانه را لیزر کنید، این فرآیند ممکن است بیش از 5 دقیقه طول نکشد. اما لیزر قسمت بزرگتری همچون کمر پر موی آقایان، ممکن است تا 30 دقیقه به طول بیانجامد. مهم نیست کدام قسمت از بدن را لیزر می کنید، هر قسمت از بدن که باشد، اگر یک متخصص ماهر و حرفه ای شما را درمان کند،  به احتمال زیاد به بین  6 تا 8 جلسه احتیاج خواهید داشت تا بهترین و کاملترین نتیجه را از لیزر بگیرید. لیزر بدن معمولا باعث کاهش 80 تا 90 درصد ی رشد موهای زائد می شود.

خب چرا تعداد این جلسات اینقدر زیاد است؟ پرتوهای لیزر برای گذاشتن بیشترین و بهترین تاثیر باید زمانی به پوست تابانده شوند که موهای زائد در فاز اول رشد باشند. تا لیزر بتواند تمام ریشه ها و فولیکول های مو را در قسمت مورد نظر پوست، یکجا از بین ببرد. به همین منظور است که باید چند بار این روند تکرار شود. چراکه پس از هر بار لیزر فولیکول ها تضعیف شده و قابل هدف گیری نیستند، تا زمانی دوباره مو ها شروع به رشد کنند و لیزر بتواند با هدف گیری ریشه ها را بسوزاند.
لیزر بدن
لیزر بدن

انسانها در هر اینچ مربع از پوستاشان معمولا بین 50 تا 300 فولیکول مو دارند. حال تصور کنید یک بخش کوچک مانند چانه، چند عدد فولیکول مو دارد و دستگاه باید چند بار هدف گیری کند! این غیر ممکن است که بتوانید تمام فولیکول های یک بخش از بدن را طی تنها یک جلسه از بین ببرید. چیزهای بسیار زیادی می توانند بر تعداد موهایی که می توانند طی یک جلسه ی درمانی تحت تاثیر حرارت لیزر قرار بگیرند، اثر بگذارند. مثلا هورمون و ویتامین از جمله ی آنانند.(لیزر بدن)

بیشتر وقت ها بیماران از اینکه چقدر زود موهای زائد بدنشان نرم و سست شده اند تعجب می کنند. بسیاری از آنها از نتایج درخشان هر جلسه ی درمانی لیزر بدن شگفت زده می شوند، چرا که اثر آن بارز و کاملا ملموس است. بسیاری هم هستند که حتی با تمام نکردن دوره ی کامل جلسات، همچنان از نتیجه ی جلسات لیزر موهای زائد کاملا راضی هستند.

بیماران اغلب ترجیح می دهند زمانی لیزر بدن را انجام دهند که به عنوان “فصل لیزر” شناخته می شود. به فاصله ی بین پاییز تا بهار، فصل لیزر می گویند چراکه وجود موهای زائد بدن، به دلیل سرما و پوشیده بودن لباس ها، کمتر قابل تشخیص است. این به آن دلیل است که شما اجازه دارید در فاصله ی بین جلسات لیزر شیو کنید اما حق ندارید اپیلاسیون یا وکس کنید. طی درمان لیزر بدن فولیکول های مو باید حضور داشته باشند، و اپیلاسیون موها را از ریشه بیرون می کشد و چیزی برای لیزر شدن باقی نمی گذارد.(البته که اثر اپیلاسیون موقتی است).

لیزر موهای زائد مردان

موهای زائد مردان، به خصوص در ناحیه ی صورت، معمولا زخیم تر از موهای زائد زنان است. به همین دلیل ممکن است آقایان به تعداد جلسات لیزر بیشتری نسبت به خانم ها احتیاج داشته باشند.

لیزر بدن
لیزر بدن

لیزر موهای زائد زیر بغل

قرار نیست برای لیزر بدن، حتما تمام بدنتان را لیزر کنید. لیزر تنها بخشی از بدن، از جمله زیر بغل برای برخی از افراد کافی است. لیزر این ناحیه تفاوتی با لیزر نواحی دیگر ندارد و عوارض جانبی گسترده تری هم شامل نمی شود. تنها به دلیل عرق خیز بودن این ناحیه بهتر است مدام پس از لیزر آن را تمیز نگه دارید که از التهاب پوست جلوگیری کنید.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد معمولا 6 هفته است. به این معنی که با احتساب میانگینِ در کل 6 جلسه، کل فرآیند لیزر بدن، بدون احتساب جلسات ترمیمی سالانه، حدودا 5 الی 6 ماه طول می کشد.

 

مترجم و محقق : ندا ناصری

بیشتر بدانید

Source

Leave A Reply

Your email address will not be published.