Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

زخم های سرد چیست و چرا باید  به آنها توجه کنیم؟

2 136
زخم های سرد چیست و چرا باید  به آنها توجه کنیم؟Reviewed by مدیر دپارتمان سلامت جسم و روان on Oct 31Rating:
به این مطلب چند تا ستاره می دید؟

 

زخم های سرد یک گروه از تاول های کوچک هستند که  که در هر نقطه می تواند رخ دهد، اما معمولا بیشتردر لب ، اطراف دهان و در اطراف بینی رخ می دهد و  پس از چند روز تاول با درد و پوسته / پوسته پوسته شدن تغییر شکل میدهد .

تخفیفات ویژه بهاره در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران (اسکلپیون 2018)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

 

زخم های سرد می تواند بسیار دردناک، ناخوشایند و در عین حال می تواند به دیگران  نیز منتقل شود. زخم های سرد نیز “تب خال” نامیده می شوند زیرا یک عفونت ویروسی است که می تواند با بیماری (تب / سرماخوردگی) فعال شود.

 

Herpes Cold Sore

 

چرا باید از زخم های سرد مراقبت  کرد ؟

زخم های سرد یک عفونت ویروسی است که مکررا نمی توان درمان کرد. زخم های سرد توسط عفونت با ویروس هرپس سیمپلکس ایجاد می شود. این بسیار معمول است متاسفانه وقتی عفونت وجود دارد، ویروس به صورت غیر فعال در سلول های عصبی باقی می ماند و باعث عود دوباره در طی دوره های استرس، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب شدید و بیماری میشود.

 

 

چه چیزی باعث زخم های سرد میشود؟

زخم های سرد توسط عفونت با ویروس هرپس سیمپلکس ایجاد می شود و با بوسیدن، استفاده از ظروف  مشترک غذا  و یا دست زدن به منطقه در سایر افراد آلوده منتقل می شود.

عفونت معمولا هفت تا 10 روز طول می کشد.

 

 

چگونه زخم های سرد تشخیص داده می شوند؟

به صورت سوزش، خارش یا سوزش و خارش  با هم قبل  یک تا دو روز زودتر از ایجاد تاول  وجود دارند، تشخیص به راحتی توسط پزشک امکان پذیر است.

 

 

می تواند از زخم های سرد جلوگیری کرد؟

بله، از طریق جلوگیری از انتقال عفونت های ویروسی مانند جلوگیری از ظرف غذای مشترک ، بوسیدن فرد ویا عدم دست زدن به منطقه  عفونت.

 

 

چگونه زخم های سرد درمان می شوند؟

استفداه از داروهای خوراکی مانند : آسیکلوویر،فامیسیکلوویر یا والترکس به خصوص اگر در زمان خارش یا سوزش استفاده شود میتواند از پیشرفت زخم ها و تاول جلوگیری کرد.

 

منبع:

crutchfielddermatology

2 نظرات
  1. علی می گوید

    سلام من بعد بیت ماه از رابطه محافظت نشده تست اچ ای وی دادم گزارشش نگاتیو بود اما در قسمتunitنوشته بودcoldایا منظور از coldتبخاله یا چیز دیگری لطفا توضیح فرمایید با تشکر

    1. گروه پژوهشی پوست و لیزر مو می گوید

      اگر منفی بوده جای نگرانی نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.