ریکاوری و بهبودی پس از تزریق بوتاکس چگونه است؟

پزشک، آمپول بوتاکس را به عضلات زیر پوستی تزریق می کند. بیماران اغلب تزریق را احساس نمی کنند یا آن را مشابه نیش جزئی حشرات گزارش می کنند. پزشک با دقت تمام تنها بر روی گروه خاصی از عضلات برای درمان تمرکز می کند تا عضلات دیگر به طور ناخواسته درگیر نشوند.

پزشک، آمپول بوتاکس را به عضلات زیر پوستی تزریق می کند. بیماران اغلب تزریق را احساس نمی کنند یا آن را مشابه نیش جزئی حشرات گزارش می کنند. پزشک با دقت تمام تنها بر روی گروه خاصی از عضلات برای درمان تمرکز می کند تا عضلات دیگر به طور ناخواسته درگیر نشوند.

درمان بوتاکس یک روش غیر تهاجمی است که می تواند خطوط و چین و چروک صورت را کاهش دهد یا از بین ببرد. همانند هر روش زیبایی دیگر، پس از درمان، بوتاکس به مراقبت های خاصی نیاز دارد. به منظور دستیابی به بهترین نتایج ممکن، باید با دقت از دستورالعمل های پس از درمان که پزشک تان توصیه کرده است، پیروی کنید. این مطلب تهران اسکین، اطلاعاتی را درباره مراقبت های پس از درمان بوتاکس ارائه می دهد که می تواند عوارض جانبی احتمالی مانند درد، کبودی و تورم ناشی از تزریق را کاهش دهد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

درد پس از تزریق بوتاکس

images 2 - ریکاوری و بهبودی پس از تزریق بوتاکس چگونه است؟
درد تزریق بوتاکس

اکثر افراد پس از درمان بوتاکس احساس درد نمی کنند. پزشک، آمپول بوتاکس را به عضلات زیر پوستی تزریق می کند. بیماران اغلب تزریق را احساس نمی کنند یا آن را مشابه نیش جزئی حشرات گزارش می کنند. پزشک با دقت تمام تنها بر روی گروه خاصی از عضلات برای درمان تمرکز می کند تا عضلات دیگر به طور ناخواسته درگیر نشوند. هنگامی که تزریق بوتاکس انجام می شود، پزشک یک سری دستورالعمل ها و اقدامات خاصی به شما ارائه خواهد داد.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2022

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - ریکاوری و بهبودی پس از تزریق بوتاکس چگونه است؟ پیج اینستاگرام مرکز قلهک

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک بالا کلیک کنید

 

آیا امکان کبودی یا تورم وجود دارد؟

Bruising and Swelling - ریکاوری و بهبودی پس از تزریق بوتاکس چگونه است؟
کبودی و تورم ناشی از تزریق بوتاکس

ممکن است پس از درمان تعدادی نقاط قرمز کوچک و همچنین کبودی جزئی بر روی پوست ظاهر شود. با این حال، هم نقطه قرمز و هم کبودی ناشی از درمان بوتاکس معمولا پس از چند ساعت محو خواهد شد. از اینرو پیروی از دستورالعمل های مراقبتی پزشک، پس از تزریق بوتاکس بسیار حائز اهمیت است تا به نتایج مطلوب دست یابید. برخی از بیماران این تجربه را مفید تلقی می کنند که چند دقیقه بعد از تزریق، از کمپرس سرد در محل درمان استفاده کنند. ظاهر کبودی یا تورم را می توانید با کمک آرایش نیز به حداقل برسانید.

 

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

beforeafter 300x194 - ریکاوری و بهبودی پس از تزریق بوتاکس چگونه است؟
مزایای تزریق بوتاکس

در صورتی که دستورالعمل های مراقبتی پس از درمان بوتاکس را به دقت دنبال کنید، معمولا دوره ریکاوری و بهبودی آن سریع تر طی خواهد شد. ممکن است پزشک، بلافاصله پس از تزریق به شما یک سری ورزش های صورت توصیه کند. پزشک با مشاهده صورت تان قادر است نتیجه درمان بوتاکس را در شما پیش بینی کند و تشخیص دهد که به کدام یک از عضلات باید آمپول بزند.

از آن جایی که دوره ریکاوری بوتاکس به استراحت نیازی ندارد، به راحتی می توانید پس از تزریق، بلافاصله فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید. معمولا تنها به بیماران توصیه می شود تا 24 ساعت پس از تزریق، از انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری کنند. همچنین ممکن است پزشک توصیه کند به مدت 4، 5 ساعت پس از درمان دراز بکشید و از مالش یا ماساژ دادن ناحیه درمان خودداری کنید.

حتما از پزشک تان در خصوص سایر مراقب های پوستی و یا مصرف هر گونه دارو پس از تزریق بوتاکس مشورت کنید. پیروی از این اقدامات پس از تزریق بوتاکس، تجربه تزریق را خوشایند تر و قطعا نتیجه آن را مطلوب تر می سازد.

در این جا به پایان مطلب رسیده ایم. امیدواریم از این مطلب، نکات جدید آموخته باشید و برای تان مفید واقع شده باشد. اگر این روش را برای جوانسازی صورت خود انتخاب کرده اید، امیدواریم نتایج فوق العاده ای کسب کنید. در صورت تمایل سوالات یا دیدگاه های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

اگر به دنبال یک مرکز معتبر برای تزریق بوتاکس هستید، روی این لینک کلیک کنید.

زیبا و سلامت باشید.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع خارجی برای مطالعه بیشتر

0 0 رای ها
به نظر شما چند ستاره ؟

بیشترین تخفیف های زیبایی و لیزر در بهترین مراکز تهران و شهرستان ها
اینجا کلیک کنید

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر شما چیه؟ سوالی دارین؟x