Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) و تأثیر آن در شنوایی افراد | بهترین دکتر اتوپلاستی

مسخره کردن کودکانی که گوش های گنده دارند باعث می شود که اعتماد به نفس شان را از دست بدهند

0 28
جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) و تأثیر آن در شنوایی افراد | بهترین دکتر اتوپلاستیReviewed by مینو شفیعی- مرکز جراحی و زیبایی on Apr 22Rating: 1.5 جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) و تأثیر آن در شنوایی افراد | بهترین دکتر اتوپلاستی

جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) و تأثیر آن در شنوایی افراد | بهترین دکتر اتوپلاستی

جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) و تأثیر آن در شنوایی افراد | بهترین دکتر اتوپلاستی

جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)  به تغییر فرم لاله و نرمه گوش اشاره دارد. هدف از این جراحی اصلاح ، تغییر شکل یا بهبود ظاهر گوش ها می باشد.

تخفیفات ویژه در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران اسکلپیون(مدیواستار)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

جراحی بازسازی شامل ایجاد گوش خارجی پس از آسیب دیدگی و یا به علت نقص مادرزادی است.

بزرگ و برجسته بودن گوش های کودکان باعث می شود که در مدرسه مورد آزار و تمسخر قرار گیرند.  اگر گوش ها بیش از 2 سانتیمتر از سر دور باشند ، غیر عادی دیده می شوند.

اتوپلاستی در دوران کودکی شایع تر است اما می تواند برای بزرگسالان هم در هر سنی انجام شود.

در سال 2012  بیش از 4000 مورد جراحی زیبایی گوش در ایالات متحده انجام شد.

 

تأثیر اتوپلاستی در شنوایی گوش

ساختار نرمه و گوش بیرونی در شنوایی تأثیراتی هرچند جزئی دارد.  وجود گوش های بیرونی از حد بزرگ نباید بر شنوایی فرد تأثیر بگذارد. و فقط حدود 5 درصد از جمعیت را تحت تاثیر قرار می دهند.

بعضی از مردم احساس می کنند که گوش های شان بیش از حد برجسته هستند و این می تواند خجالت و دلهره روانی برای بزرگسالان و کودکان باشد.

مسخره کردن و اذیت کردن کودکانی که گوش های گنده دارند باعث می شود که اعتماد به نفس شان را از دست بدهند و دچار استرس بشوند که در رفتارشان هم تأثیر می گذارد.

حتی بزرگسالانی که گوش های بزرگ و برجسته دارند ، ممکن است از ظاهر گوش های شان ناراضی باشند و خجالت بکشند.  به طوری که  زندگی روزمره آنها را تحت تاثیر قرار بدهد.  و گاهی مجبور می شوند برای پنهان کردن گوش های خود کلاه بر سرشان بگذارند.

 

علل گوش های برجسته چیست؟

علل گوش های برجسته چیست؟

گوش بیرونی معمولاٌ با زاویه ای حدود 20 تا 35 درجه در دو طرف سر قرار می گیرد.  اگر زاویه گوش با سر بیش از 35 درجه باشد ، گوش برجسته به نظر می رسد.

ممکن است در یک خانواده گوش های همه افراد برجسته باشد.  اما این اغلب به صورت تصادفی اتفاق می افتد.

 

بزرگی و برجسته بودن گوش ها  

برجسته بودن گوش ها به دلایل مختلف رخ می دهد.  از جمله :

 • بزرگ بودن بیش از حد لاله گوش : در صورتی که لاله گوش غضروف بیش از حد داشته باشد ، احتمال اینکه برجسته باشد ، بیشتر می شود.
 • لاله گوش بدون عضروف : لبه غضروف در بالای لاله گوش به خوبی رشد نکرده است. لبه خارجی گوش بیرونی به سمت سر برنگشته و به جای آن به سمت بیرون پیچیده است.
 • آسیب دیدگی : گوش های برجسته می توانند به علت آسیب دیدگی گوش ها اتفاق بیفتد.

هیچ آمار دقیقی در مورد اینکه چند نوزاد با نقص های مادرزادی گوش بیرونی به دنیا آمده اند ، در دسترس نیست.   اما بیمارستان کودکان فیلادلفیا برآورد می کند که این آمار بین 6 تا 45 درصد باشد.

حدود 30 درصد از کودکانی که دارای گوش های برجسته هستند در هنگام تولد گوش های طبیعی دارند.  اما فرم غیر عادی گوش ها ممکن است در 3 ماه اول بعد از به دنیا آمدن آنها ظاهر شود.

برخی از تغییر شکل ها خود به خود اصلاح می شوند.  اگر گوش خارجی ناقص  پس از یک هفته از تولد نوزاد درست نشود ، ممکن است پزشک توصیه کند که اتوپلاستی یا یک درمان اصلاحی غیر جراحی برای او انجام بشود.

 

در مورد گوش گل کلمی چه می دانید؟

در مورد گوش گل کلمی چه می دانید؟

اتوپلاستی  Otoplasty  گزینه ای برای افرادی است که “گوش های گل کلمی” دارند.  دو تکنیک اصلی برای اصلاح گوش گل کلمی وجود دارد.

 • اسپلینت گوش
 • اتوپلاستی

اسپلینت گوش

این روش ساده و ایمن است که می تواند برای درمان نوزادان 6 ماه یا کوچک تر مورد استفاده قرار گیرد.  جراح از اسپلینت برای تغییر فرم غضروف نرم استفاده می کند.  اسپلینت فرم گوش را حفظ می کند و آن را در موقعیت جدید نگه می دارد.

پس از 6 ماهگی ، بازسازی غضروف گوش توسط اسپلینت ها بسیار سخت می شود و جراحی تنها گزینه درمان خواهد بود.

اتوپلاستی

یک جراح از تکنیک های مختلف اتوپلاستی برای اصلاح ، تغییر و یا جایگزینی گوش و همچنین بازسازی گوش های بدون نرمه یا بدون لاله استفاده می کند.

برای کسب بهترین نتایج ، پس از آنکه گوش ها به اندازه کامل خود رسید که باید به طور معمول در سن 5 سالگی اتفاق بیافتد ، اتوپلاستی باید انجام شود.

جراحی می تواند غضروف را به صورتی تغییر دهد تا چین های طبیعی در گوش ایجاد شود و گوش را نزدیک به سر قرار دهد.

 

انواع جراحی زیبایی گوش

انواع جراحی زیبایی گوش

سه نوع اتوپلاستی وجود دارد :

 • ترمیم گوش . اگر نرمه گوش تشکیل نشده باشد یا ناقص باشد ، این عارضه میکروتیا نامیده می شود ، جراحی زیبایی گوش انجام می شود.
 • اتوپکسی. این عمل برای گوش های پین بک ، صاف و جلو آمده انجام می شود.
 • کوچک کردن گوش. در این عمل نرمه گوش را که بیش از حد بزرگ است ، این عارضه ماکروتیا نامیده می شود جراح آنها را کوچک می کند.

اتوپلاستی به طور معمول توسط جراح پلاستیک یا جراح گوش و حلق و بینی (ENT)  و یا جراح اطفال   انجام می شود.

 

در طول جراحی چه انتظاری می رود؟

جراحی بزرگسالان می تواند با تزریق آرام بخش داخل وریدی همراه با بیهوشی موضعی انجام شود.  انجام این عمل برای کودکان با از بیهوشی عمومی استفاده می شود.

جراح برشی در پشت گوش ایجاد می کند. این روش حدود یک تا دو ساعت طول می کشد. یک اسکار نازک در پشت گوش و خارج از دید قرار می گیرد.  این اسکار در طول زمان محو خواهد شد تا زمانی که پس از مدتی به سختی قابل توجه می باشد.

 

دوران بهبودی پس از اتوپلاستی

بیمار تا چند روز پس از جراحی باید گوشش را با باند بپوشاند.  تا زمانی که پانسمان دارید ، نباید موهای خود را بشویید.

پس از برداشتن پانسمان بیمار باید در طول شب یک هدبند ببندد تا در صورت غلت زدن و اگر هنگام خواب حرکت کند گوش هایش تکان نخورند.

بیمار می تواند پس از گذشت یک هفته از جراحی به مدرسه یا محل کار خود بازگردد.  فعالیت های منظم و ورزش را می توانید 2 هفته پس از جراحی شروع کنید.

بیماران باید از فعالیت هایی که در طی دوره بهبودی ممکن است باعث آسیب به گوش ها شوند اجتناب کنند.  همچنین حداقل به مدت 3 ماه از ورزش های سنگین جسمی ، راگبی ، و یا فوتبال خودداری کنید.  از شنا کردن  تا 8 هفته پس از جراحی باید اجتناب شود.

 

اصلاح گوش های برجسته می تواند منجر به تقویت اعتماد به نفس شود.

اما خود کودک باید میل به تغییر ظاهر گوش خود داشته باشد. متخصصان اطفال و روانشناسان کودک توصیه می کنند که کودکان باید به اندازه کافی بزرگ شده باشند تا بتوانند نتیجه عمل را درک کنند.

 

عوارض احتمالی

برخی از عوارض جانبی جراحی زیبایی گوش عبارت است از :   

 • عفونت : عفونت پوست و غضروف گوش به ندرت ممکن است رخ دهد. این عارضه می تواند به طور مؤثر با آنتی بیوتیک درمان می شود.
 • خونریزی : یک هماتوم یا لخته خون می تواند زیر پوست گوش ایجاد شود. هماتوم ممکن است با درد شدید ، التهاب و خونریزی زخم همراه باشد.  برای درمان این عارضه هماتوم باید برداشته شود.
 • عوارض بخیه : عوارض بخیه بستگی به این دارد که آیا بخیه ها قابل جذب هستند ، یا به صورت نواری زده شده اند. کشیدن بخیه ها ممکن است کمی دردناک باشد.
 • بازگشت گوش به شکل قبلی : گاهی بعد زا عمل گوش ها به وضعیت قبلی خود بازمی گردند. و لازم است جراحی مجدداً انجام بشود.
 • ظاهر نامطلوب : گاهی اوقات نتایج جراحی ترمیم کننده یا زیبایی چیزی نیست که فرد انتظار داشته است.

مشکلات دیگری که ممکن است رخ دهد عبارتند از:

 • نامتقارن بودن گوش ها : متقارن کردن کامل گوش ها دشوار است.
 • اصلاح جزئی : اگر گوش ها به اندازه کافی نزدیک به سر قرار نگیرند نیاز به اصلاح جزئی خواهند داشت.
 • عمل مجدد : شایع ترین عارضه این است که گوش ها خیلی نزدیک به سر قرار می گیرند و باید دوباره عمل شوند.

 

مزایای جراحی زیبایی گوش  

مزایای جراحی زیبایی گوش

Otoplasty  معمولاً یک روش امن و موفق با رضایت بالای بیمار است.

محققان در آلمان دریافتند که :

 • افرادی که تحت این عمل جراحی قرار گرفته اند احساس می کنند که بعد از عمل ، کیفیت زندگی شان بهتر شده است.
 • نگرش آنها نسبت به زندگی به طور قابل توجهی بهبود یافته است ،
 • افزایش اعتماد به نفس در این افراد بدون در نظر گرفتن مرد یا زن بودن آنها افزایش یافته است.

 

هزینه عمل جراحی زیبایی گوش

هزینه متوسط اتوپلاستی ​​otoplasty با توجه به نوع عمل و جراح تعیین می شود.   بیمه معمولاً جراحی را برای مقاصد زیبایی پوشش نمی دهد.  اما اگر به خاطر عوامل مادرزادی یا آسیب در هنگام زایمان نیاز به عمل باشد ، ممکن است بیمه بخشی یا تمام هزینه ها را پوشش دهد.   دستورالعمل هایی برای کمک به بیمارانی که جراحی زیبایی و جراحی بازسازی گوش انجام م دهند ، در دسترس هستند.

مهم است بیمار انتظارات واقع بینانه در مورد آنچه که از طریق عمل جراحی پلاستیک ، مانند بازسازی و زیبایی به دست می آید ، داشته باشید.

با عمل اتوپلاستی می توانید ظاهر گوش را تغییر دهید و آنها را کمتر برجسته یا کوچک تر، اما تقارن کامل همیشه امکان پذیر نیست.

محقق و مترجم : مینو شفیعی minoo shafie

 

Source لینک منبع لینک منبع

Leave A Reply

Your email address will not be published.