Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

بوتاکس چیست و در کدام نواحی از صورت تزریق می شود ؟

0 114
بوتاکس چیست و در کدام نواحی از صورت تزریق می شود ؟Reviewed by دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات on Apr 19Rating:
بوتاکس - بوتاکس چیست و در کدام نواحی از صورت تزریق می شود ؟
بوتاکس چیست و در کدام نواحی از صورت تزریق می شود ؟

بوتاکس نوعی سم به نام بوتولینوم است که این  سم در قالب نوعی پروتئین خالص است. مکانیسم اثر سم بوتولینوم (بوتاکس) بسیار ساده است .

تخفیفات ویژه در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران اسکلپیون(مدیواستار)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

این سم را به عضلات صورت تزریق می کنند . باتزریق این سم عضلات آن  ناحیه فلج شده و چین و چروک از بین می رود  . اما در حقیقت تمامی عضلات را تحت تاثیر قرار نمی دهد . کار  سم بوتولینوم (بوتاکس) انسداد بین فرستنده های اعصاب حرکتی  است .

نواحی که به طور معمول با سم بوتولینوم (بوتاکس) درمان می شود ، عبارتند از چین و چروک پیشانی، بین دو چشم ، اطراف گوشه های چشم و اطراف لب ها (خطوط لبخند).

هنگامی که محرک های انتهای عصب قطع می شوند، عضلات نمی توانند، منقبض شوند در نتیجه باعث چین و چروک در پوست می شود . اثرات سم بوتولینوم (بوتاکس) حدود سه تا چهار ماه ماندگاری دارد ، که ممکن است در این مدت نیاز به تمدید مجدد باشد.

 

سم بوتولینوم (بوتاکس) نیز کاربردهای مهم دیگری نیز مانند مکمل در درد صورت و دندان قروچه  برای بیماران مبتلا به TMJ مزمن و درد کام دارد . سم بوتولینوم (بوتاکس) نیز برای کارهای تکمیلی زیبایی دندانپزشکی زیبایی به عنوان یک جایگزین با حداقل تهاجم در عمل جراحی استفاده می شود.

بوتاکس در کدام نواحی از صورت تزریق می شود ؟

فواید و مضرات تزریق بوتاکس آشنا شوید  - بوتاکس چیست و در کدام نواحی از صورت تزریق می شود ؟

بوتاکس در صورت و برای رفع چین و چروک ها استفاده می شود. ماهیچه ها برای فعالیت و شروع انتقباض باید از اعصاب دستور بگیرند . فرمان عصبی بواسطه ماده شیمیایی به ماهیچه ها می رسد . بوتاکس مانع از ترشح این ماده می شود . در این حالت عضله دیگر منقبض نشده و تضعیف می گردد .

تزریق بوتاکس دور چشم

چشم یکی از حساس ترین ناحیه صورت محسوب می شود . به مرور زمان و با افزایش سن طبیعی است که چین و چروک های ریزی اطراف چشم ایجاد شود . متاسفانه اطراف چشم در معرض از حرکات عضلانی بیشتر می باشد . تزریق بوتاکس روشی است که به طور موقت این چین و چروک ها دور چشم را پر می کند و پوست را جوانتر نشان دهد .

تزریق بوتاکس وسط ابرو

فواید و مضرات تزریق بوتاکس آشنا شوید 2 300x300 - بوتاکس چیست و در کدام نواحی از صورت تزریق می شود ؟

به طور معمول هر فرمی از حالت صورت مانند لبخند زدن ، خندیدن و یا اخم کردن از عضلات اطراف ابرو استفاده می شود . خطوط اخم، خط‌ ها و چروک‌هاي عميقي هستند که به طور عمودي در فاصله بين ابروها شکل مي‌گيرند. گاهي اوقات حتي وقتي فرد اخم نمي‌کند هم اين خطوط وجود دارند و باعث مي‌شوند که چهره يک فرد، اخمو و عبوس به نظر برسد. خوشبختانه بوتاکس روشی است که به طور موقت خطوط مابین ابرو را از بین می برد .

تزریق بوتاکس در پیشانی

خطوط پیشانی به عنوان “خطوط تعجب” نیز شناخته می شوند. چین و چروک پیشانی موجود بر روی پوست نتیجه حالت هایی است که به چهره خود می دهید . عواملی همچون ژنتیک ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید موجب بروز این خطوط می شود . همچنین انقباض بیش از حد عضلات پیشانی می تواند باعث این چین و چروک ها شود . اما امروزه با کمک بوتاکس می توان این خطوط را به طور موقت محو کرد .

با توجه به پیچیدگی سیستم عضلانی صورت توصیه می شود برای تزریق بوتاکس به متخصص پوست مراجعه کنید و از رفتن به مراکز وکلینیک های غیر مجاز و افراد غیر متخصص خودداری کنید .

عوارض تزریق بوتاکس

بوتاکس 5 - بوتاکس چیست و در کدام نواحی از صورت تزریق می شود ؟

بوتاکس همانند سایر عمل های زیبایی دارای عوارضی می باشد که از عوارض جانبی بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره کرد :

• درد در محل تزریق

• عفونت در محل تزریق

• التهاب، تورم و قرمزی در محل تزریق

• خونریزی و کبودی

برخی از این علائم ممکن است نشان دهنده نوعی واکنش آلرژیک باشد ، از جمله :

• خارش

• خس خس سینه

• آسم

• خارش ،تاول و قرمزی پوست

• سرگیجه و غش

بوتاکس توسط پزشک - بوتاکس چیست و در کدام نواحی از صورت تزریق می شود ؟

اگر با تزریق بوتاکس دچار مشکلات تنفسی شدید و یا احساس ضعف یا سرگیجه کردید ، بلافاصله با مرکز فوریتهای پزشک تماس بگیرید . همچنین خشکی دهان، خستگی، سردرد و درد گردن از عوارضی است که با تزریق بوتاکس گزارش شده است. سایر عوارضی که می توان به آن اشاره کرد ، عبارتند از :

• بی حسی

• افتادگی پلک

• اسپاسم یا کشش های عضلانی

• جابه جایی ماده تزریق شده

[divider]

مترجم و محقق : مرضیه کبیری فر

گروه پزشکان پوست و لیزر موهای زائد

[divider] لینک منبع 1 لینک منبع 2 لینک منبع 3

Leave A Reply

Your email address will not be published.