Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

بوتاکس صورت (خط اخم و اطراف چشم) و کاهش تعریق زیر بغل

109
بوتاکس صورت (خط اخم و اطراف چشم) و کاهش تعریق زیر بغلReviewed by بوتاکس زیربغل، خط اخم، دور چشم on Feb 16Rating: 3.5بوتاکس صورت (خط اخم و اطراف چشم) و کاهش تعریق زیربغلبوتاکس زیر بغل، خط اخم، دور چشم در مرکز زیبایی، پوست و مو سپهر با رعایت شرایط پزشکی و حساسیت های فرد مراجعه کننده انجام می شود.

بوتاکس صورت (خط اخم  و اطراف چشم) و کاهش تعریق زیربغل

بهترین مرکز بوتاکس زیر بغل خط خنده
بوتاکس زیر بغل

سلام دوستان. سوالی به ذهن ما خطور می کند و اینکه چرا اینهمه روش برای زیبایی صورت رایج شده؟ کدام روش برای هر یک از ما مناسب تر است؟ برای مثال، برای رفع چین و چروک دور چشم (همان خطوط پنجه کلاغی)، لیزر بهتر است یا بوتاکس؟

تخفیفات ویژه در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران اسکلپیون(مدیواستار)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

یا اینکه چکار کنم خط اخم ابرویم توی چشم نزند و قیافه من را عبوس نکند؟ آیا جراحی کنم یا بوتاکس.
پاسخ به این سوالات انتخاب یکی از دو نیست؛ بلکه، انتخاب بوتاکس، جراحی یا لیزر به شرایط خود شما(ضعف و قوت سیستم ایمنی، حساسیت ها و بیماری ها) بستگی دارد.

بوتاکس زیر بغل: یک تجربه

اگر تجربه مرا می خواهید بدانید، من هرگز در یک مرکز نامعتبر که اطلاعاتی ندارم بوتاکس یا لیزر انجام نمی دهم. باید بدانم ماده بوتاکس از کجا تهیه شده، تاریخ تولید و انقضا آن چیست. و آیا من کاندید مناسبی برای لیزر یا بوتاکس هستم یا نه. من ابتدا تست حساسیت پوستی زیر نظر پزشک انجام می دهم و کلی اطلاعات جمع آوری کرده؛ سپس، بوتاکس یا لیزر می کنم.

بوتاکس زیربغل: انتخابی مطمئن

دوره بوتاکس هرگز تمام نشده؛ بلکه هنوز ادامه دارد. هیچ فن آوری زیبایی ای از مد نمی افتد، بلکه روز به روز بهبود می یابد. زمانی مردم از عوارض ژل پا یا بوتاکس تقلبی چیز زیادی نمی دانستند اما امروز به برکت حس کنجکاوی افراد، شبکه های اجتماعی، و سایت های پزشکی، تجارب افراد به اشتراک گذارده می شود. دیگر نمی توانیم خودمان را گول بزنیم و بگوییم هیچ اطلاعاتی نداشته ام. اکنون درباره فواید و مضرات بوتاکس (بسته به شرایط شما) می نویسم تا آگاهانه انتخاب کنید.
بوتاکس برای رفع اخم ابرو، خطوط دور چشم و درمان تعرق زیر بغل.

شاید واژه ی “سم” یادآور خطر باشد اما باید گفت برخی سموم برای درمان بیماری ها و شرایط ناهنجار بدنی اتفاقا مفیدند. به شرط اینکه در جای خود و با توجه به شرایط و حساسیت های بدنی خودمان به کار روند. یک مثال جالب: زمانی باور عموم بر این بود که سم آرسنیک در پودرهای موبر سرطان زاست. سالها گذشت و فهمیدیم نه تنها سرطان زا نیست؛ بلکه، ضد سرطان است و به قیمت گزافی به سرطانیها در قالب دارو فروخته می شود.

This is box title
بوتاکس چه فعالیتی در بدنمان انجام می دهد؟ ماده بوتاکس یک سم بیولوژیک است که از باکتری بوتولینوم تهیه شده و مانع از رد و بدل شدن برخی سیگنال های عصبی بین عضلات می شود. بدین معنا که پیام های عصبی برای آزادسازی استیل کولین، عامل اخم ابرو، انتقال نمی یابد. با مسدود شدن استیل کولین و در صورتی که ماده بوتاکس از نوع A (سم بوتولینوم A) باشد، عضله حدود سه ماه فلج می شود. یک نکته: از روی توضیحات بالا در می یابیم که بوتاکس باید در محل دقیق خود تزریق شود تا عصب های همان محل فلج شوند. یعنی، کار به دست یک متخصص پوست و زیبایی انجام شود که به ساختار پوست آشنایی دارد.
بوتاکس: کاربردهای پزشکی
درمان دوبینی (چپ چشمی) اختلال کشیدگی عضلانی (تونوس)، کاربردهای زیبایی و جوانسازی بوتاکس چیست؟ ◄اصلاح خطوط ◄ رفع چین و چروک های صورت ◄رفع چین و چروک ها یا خطوط گردن، چانه، سینه ◄کاربرد پوستی مانند درمان تعرق بیش از حد نکته: بوتاکس مرغوب درد و عوارض خاصی ندارد. نکته: برای تزریق درست بوتاکس، باید حتما تحت نظر پزشک کاربلد اقدام کنید. زیرا شناخت آناتومی عضلات تحت بوتاکس اهمیت زیادی دارد. سم بوتاکس از 24 تا 72 ساعت طول می کشد تا اثر کند. برای برخی افراد این اثرگذاری 5 روز طول می کشد. حداکثر زمان مورد نیاز برای تاثیر بر بدن 10 روز می باشد. تاثیر بوتاکس بین 8 تا 12 هفته طول می کشد. نکته: دوز بوتاکس در جلسه اول باید کم باشد. در یک ماه بیش از دو بار تزریق نشود. وگرنه مواد آنتی بادی خنثی (که سیستم ایمنی بدن تولید می کند) تاثیر بوتاکس را از بین می برند.

مقایسه دو بوتاکس دیسپورت (Dysport) و بوتوکس BOTOX®

دو نمونه بوتاکس سروتیپ A مرغوب داریم: دیسپورت (Dysport و بوتوکس آر Botox® . هنوز پزشکان به درستی نمی دانند چه مقدار دوز و واحد دقیق بوتاکس برای هر بیماراستفاده کنند. بوتاکس آر قوی تر از دیسپورت می باشد . طبق تحقیقات، یک واحد بوتوکس آر سه مرتبه از یک واحد دیسپورت بهتر عمل می کند.

به گفته محققان دیگر، با نگهداری 10U/1 ماده بوتاکس در یخچال تا یک ماه اثر آن باقی می ماند.

بوتاکس چگونه به بدن شما تزریق می شود؟

محلول بوتاکس به کمک یک سوزن به عضلات یا غده ها تزریق می شود. دوز تزریق بستگی به حجم عضله دارد. هر چه حجم عضله بیشتر باشد، مقدار تزریق نیز بیشتر است. در خانم ها و افرادی که ضعف بدنی دارند، باید دوز پایین تری استفاده شود.

احتیاط پس از تزریق بوتاکس
پس از بوتاکس، سریع به منزل بروید و استراحت کنید. برای یکی دو روز هیچ کار سنگینی انجام ندهید. ماساژ صورت اصلا انجام ندهید. لیزر یا IPL هم نکنید. استراحت برای این است که مواد بوتاکس جابجا نشوند. هر چه بیشتر فعالیت کنید، جریان خون گردش بیشتری داشته و مواد بوتاکس پخش می شوند. عدم تمرکز بوتاکس از اثر آن می کاهد. ضعف عضله ای که بوتاکس نمونه A شده (فلج عضله) تا سه ماه ادامه می یابد. باید این تزریق بوتاکس را در فاصل منظم انجام دهید. فواصل زمانی و دوز بوتاکس برای هر فرد متفاوت است. پاسخ بدن شما به بوتاکس باید اندازه گیری شود. در برخی بیماران، بدن آنتی بادی خنثی کننده اثر بوتاکس تولید می کند. یعنی، بدنشان با گذشت زمان به ماده بوتاکس مقاوم می شود. در نتیجه، دوز و دفعات تزریق نباید از حد معینی فراتر رود. هر چه دوز بوتاکس بیشتر و تعداد تزریق ها بیشتر شود، احتمال تولید آنتی بادی نیز افزایش می یابد.

عوارض کلی بوتاکس زیر بغل در افراد سالم

عوارض بوتاکس سالم و اصل معمولا خیلی کم هستند. واکنش های عمومی به بوتاکس زودگذر و در همان لحظات اولیه بوتاکس رخ می دهند. برای مثال، کمی درد، کمی سردرد، قرمزی، احساس خفیف تهوع، بی حسی مقطعی، کسالت.
نکته: اگر فردی بیماری تورم و عفونت غدد لنفاوی زیر بغل دارد، باید با پزشک در این باره صحبت کند.

درمان افتادگی پلک پس از بوتاکس پیشانی و خط اخم

نکته: دوز بوتاکس و نقاط تزریق باید دقیق انتخاب شوند. وگرنه احتمال نفوذ ناخواسته بوتاکس به عضلاتی که قصد بوتاکس نداریم وجود دارد. بین 1 تا 3  درصد از بیماران دچار افتادگی پلک می شوند. این اثر نای از همان جابجایی ماده بوتاکس و انتقال به عضله پلک می باشد.

افتادگی پلک (ptosis) بین 2 تا 6 هفته طول می کشد. می توانید با قطره چشمی آپراکلونیدین 5/0 درصد (aprachlonidine) آن را درمان کنید. آپراکلونیدین (لیپودین) یک عامل آلفا-آدرنالین است که عضله مولر چشم را تحریک می کند. و فورا پلک بالایی را بالا می برد. پلکی که افتاده از 1 تا 3 میلی متر بالا می رود.

درمان افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس برای رفع خط اخم

می توانید روزی  3 قطره استفاده کنید تا پلک بالا برود.  اما پیش از استفاده از این قطره، حتما با پزشک مشورت نمایید. در برخی اشخاص حساسیت به قطره ایجاد می شود. اگر به لیپودین حساسیت دارید، از فنیل افرین 5/2 درصد (phenylephrine) استفاده نماییید. برای بیماران گلوکوما زاویه-باریک (glaucoma) و aneurysms نباید از نئو-سینفرین (neo-synephrine) استفاده شود.

نکته: برای جلوگیری از افتادگی پلک، تزریق باید یک سانتی متر بالای ابرو انجام شود. و از خط mid pupillary در بالای ابرو عبور نکند.

ایمنی تزریق بوتاکس زیر بغل یا …

  • اگر داروی آسپرین، ویتامین E و یا داروهای ضد التهاب (NSAIDS) مصرف می کنید، محل بوتاکس کبود می شود. دو هفته قبل از بوتاکس، از مصرف این داروها پرهیز نمایید.
    تزریق بوتاکس برای چه اشخاصی ممنوع است؟
    ◄ افرادی با بیماری های عصبی جدی و آسیب های عصب ها ◄ بیماری عصبی-عضلانی (myasthenia gravis) (ضعف عضلات اسکلتی و ایجاد مشکل تنفسی-حرکتی) ◄ سندرم ایتان-لمبرت (Eaton-Lambert): بیماریِ حمله سیستم ایمنی بدن به بافت های خود بدن در محل اتصال عضله-عصب ها. در نتیجه، سلول های عصبی نمی توانند به سلول های عضلات به درستی پیام برسانند. ◄ افرادی که دچار اختلالات و تغییراتِ روانشناختی هستند. ◄ افراد دارای سابقه آلرژی شدید به مواد بوتاکس ◄ خانم های باردار و خانم های شیرده ◄ عفونت قبلی یا فعلی در محل بوتاکس ◄ کودکان و نوجوانان که در مراحل رشد هستند و بوتاکس سبب اختلال در کارکرد سلول های اعصاب رشد (سلول آکسون) آن ها می شود.

تداخلات دارویی با بوتاکس زیر بغل …

برخی داروها انتقالات بین عضله-عصب را کاهش می دهند. بنابراین، مصرف این داروها نباید با تزریق بوتاکس همزمان باشد. این داروها عبارتند از: آمینوگلیکوسیدها (اثر سم بوتاکس را زیاد می کنند)، پنیسیل آمین، کوینین،، کلوروکویین، هیدروکسی کلروکویین، مسدود کننده های کانال کلسیم، و عامل های رقیق کننده خون مانند وارفارین یا آسپرین.

مصرف وارفارین یا آسپرین همزمان با بوتاکس سبب کبودی موضع تزریق می شود.

نتیجه گیری

بوتاکس هنوز محبوبیت خود را در حیطه های پزشکی-درمانی-زیبایی حفظ کرده است. دانشمندان مشغول تحقیق درباره تولید بوتاکس های بهینه هستند. در آینده، انواع بهتری از بوتاکس روانه بازار خواهند شد.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.